dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Jak na razie poszło około 200 szt. A idzie całkiem nieźle.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Wbrew pozorom nitowanie to nie takie trudne, a przy tym najlepsze połączenie nie powodujące, że płyta odstaje od profilu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie połączenia należy łączyć trwale, ale to dotyczy wszystkich rodzai połączeń, zarówno na nity jak i na pchełki.

    Wiele lat temu w czasach kiedy w Polsce niewielu wiedziało co to ścianka z kartongipsu, widzaiłem jak Niemcy łączą konstrukce stalowe. Właśnie na nity.
    Nie bardzo rozumiem, gdzie używasz nitów zamiast pchełek, żeby płyta nie odstawała.
    Może robię źle, ale ja ESY przykręcam do płaszczyzny bocznej profilu, a więc mi nie przeszkadza.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    wywołałeś pośrednio mnie więc może odpowiem: np. przy ściankach działowych na 4 rogach, tzn. na łączeniu sufitu ze ścianą (no i oczywiście z konstrukcją) i na łączeniu ściany z podłogą (no i oczywiście z konstrukcją)

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Nie bardzo mogę sobie wyobrazić, ale w czwartek wracam na poddasze, więc podumam na miejscu i może mnie olśni.
    Zawsze to człowiek ma szanse być trochę mądrzejszy.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    No więc łopatologicznie: Łebek pchełki jest gruby na 3 może 4 mm. więc jak przykręcisz nim CD60 do przysufitowego UD27 to ten łebek będzie tyle właśnie wystawał. jasne? Jeśli na takie łebki trzymające całą konstrukcję przyłożysz płytę g/k to tyle samo będzie odstawała od całej konstrukcji. Nie jest problemem dociągnąć tą płytę wkrętami aby dokładnie przylegała na całej jej powierzchni ale same rogi płyty mogą pęknąć podczas tego dociągania.
    Ludziska napiszcie czy zrozumiale napisałem bo sam już mam kręćka. jednak lepiej się mówi niż klika

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    No więc łopatologicznie: Łebek pchełki jest gruby na 3 może 4 mm. więc jak przykręcisz nim CD60 do przysufitowego UD27 to ten łebek będzie tyle właśnie wystawał. jasne? Jeśli na takie łebki trzymające całą konstrukcję przyłożysz płytę g/k to tyle samo będzie odstawała od całej konstrukcji. Nie jest problemem dociągnąć tą płytę wkrętami aby dokładnie przylegała na całej jej powierzchni ale same rogi płyty mogą pęknąć podczas tego dociągania.
    Ludziska napiszcie czy zrozumiale napisałem bo sam już mam kręćka. jednak lepiej się mówi niż klika
    Napisałeś zrozumiale, ale mam jeszcze jedną niejasność.
    Czy profil CD60 przykręcamy do profilu wiodącego?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    nie jest to konieczne bo jak przykręcisz płytę do stelaża kilkudziesięcioma wkrętami to żadna siła tego już nie ruszy. ja jestem wyjątkowo strachliwy więc skręcam i nituję co się da i ile tylko sie da

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    nie jest to konieczne bo jak przykręcisz płytę do stelaża kilkudziesięcioma wkrętami to żadna siła tego już nie ruszy. ja jestem wyjątkowo strachliwy więc skręcam i nituję co się da i ile tylko sie da
    No właśnie, gdzieś kiedyś czytałem, że nie należy skręcać CD z wiodącym, żeby uniknąć przenoszenia naprężeń.
    Nie wiem jak to jest z tymi naprężeniami i ich przenoszeniem, ale osobiście gdziekolwiek robię coś z K/G to ich nie łączę ze sobą, a jedynie wsuwam Cd w wiodący zostawiając około 1cm luzu.
    Póki co, jest dobrze.
    Jeszcze jedno pytanie zadam odnośnie nitowania, bo nigdy tego nie robiłem.
    Rozumiem, że najpierw musisz zrobić otwór w profilu, żeby wsunąć nit?
    Pozdrawiam.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    no teraz to sobie jaja robisz . a jest jakaś inna metoda? hehe
    też pozdrawiam

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    no teraz to sobie jaja robisz . a jest jakaś inna metoda? hehe
    też pozdrawiam
    No właśnie myślałem, że jest, bo mi po prostu by się nie chciało jeszcze wcześniej nawiercać, skoro są gotowe wkręty samonawiercające.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie powinno się łączyć profili CD z UD na sztywno tak samo jak przy ściankach U i C. C przy ściankach można zaciskarką do profili bo daje połączenie elastyczne ale przy CD nie nie można bo kleszcze nie wchodzą w UD. Nity (zrywki) stosuję do połączeń na zakładkę przy czymś nietypowym np. przy oprofilowaniu okien. Łączenie na sztywno powoduje pękanie przy normalnuch ruchach ktokwi A swoją drogą to jak nie muszę to ES-ów nie stosuję do krokwi tylko typowe wieszaki krokwiowe mocowane do boku krokwi. Profil wtedy wpina się (klik) i już siedzi i do tego ruch krokwi nie przenosi się na płyty... jest elastyczne połączenie. Do tego szpachlówka Vario + taśma i pęknięć nie ma...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha
    ...
    No właśnie, gdzieś kiedyś czytałem, że nie należy skręcać CD z wiodącym, żeby uniknąć przenoszenia naprężeń.
    Nie wiem jak to jest z tymi naprężeniami i ich przenoszeniem, ale osobiście gdziekolwiek robię coś z K/G to ich nie łączę ze sobą, a jedynie wsuwam Cd w wiodący zostawiając około 1cm luzu.
    ...
    No i dobrze czytałeś.
    Nie przykręca się tez płyty do profili U a jedynie do C

    Niestety w tym przypadku więcej śrubek czyli teoretycznie lepsze skręcenie nie przynosi korzysci a tylko problemy.
    Nie wiem po co tak sobie utrudniać życie. Nie dośc że dużo więcej roboty to jeszcze samemu się powoduje pękanie
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha
    Cytat Napisał krzysztofh
    Wbrew pozorom nitowanie to nie takie trudne, a przy tym najlepsze połączenie nie powodujące, że płyta odstaje od profilu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie połączenia należy łączyć trwale, ale to dotyczy wszystkich rodzai połączeń, zarówno na nity jak i na pchełki.

    Wiele lat temu w czasach kiedy w Polsce niewielu wiedziało co to ścianka z kartongipsu, widzaiłem jak Niemcy łączą konstrukce stalowe. Właśnie na nity.
    Nie bardzo rozumiem, gdzie używasz nitów zamiast pchełek, żeby płyta nie odstawała.
    Może robię źle, ale ja ESY przykręcam do płaszczyzny bocznej profilu, a więc mi nie przeszkadza.
    Przyznam, że zapomniałem o tym wątku.
    Jeżeli chodzi o ten przykład to nie jest trafiony, bo tych elementów się nie skręca. Profil powinien wchodzić w przyścienny ale nie być do niego mocowany.
    To tylko jedna z naprostszych fragmentów konstrukcji z płyt KG. Ale z profili stalowych buduje sie ściany, wneki, szafki obniżone sufity do halogenów, zabudowy w łazienkach itp. Przytakich konstrukcjach montowanie na pchełki mocno utrudnia przyleganie płyt do profili.
    Porządnie wykonany stelarz do kilkuotworowej ściany z oświetleniem to stelarz nitowany i ze względu na wytrzymałośc jak i na jakość i precyzję wykonania konstrukcji.
    Są różne szkoły i gusty i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
    Ja wolę nitować.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    No więc łopatologicznie: Łebek pchełki jest gruby na 3 może 4 mm. więc jak przykręcisz nim CD60 do przysufitowego UD27 to ten łebek będzie tyle właśnie wystawał. jasne?
    Tylko, że tego się własnie nie skręca
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #35

    Domyślnie

    ja tam bym normalnie zrobil na wkrety do plyt gipsowych bez kombinacji.
    chociazby jak tu (masz odrazu ceny): http://www.termoib.pl/do_pobrania/norgips/cennik_7.pdf

    tu masz troche informacji http://www.e-dach.pl/poddasze,Montaz...wych,2767.html


    albo faktycznie mozna tez na wkrety do drewna, np jak tu: http://www.apana.com.pl/html/body_dr...85-m82503.html
    albo stad wkręty do drewna

    swoja droga, zna ktos z was dobry poradnik na necie co do doboru wkrętów w konstrukcjach drewniany? mozecie podac jakis?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Nie powinno się łączyć profili CD z UD na sztywno tak samo jak przy ściankach U i C. C przy ściankach można zaciskarką do profili bo daje połączenie elastyczne ale przy CD nie nie można bo kleszcze nie wchodzą w UD. Nity (zrywki) stosuję do połączeń na zakładkę przy czymś nietypowym np. przy oprofilowaniu okien. Łączenie na sztywno powoduje pękanie przy normalnuch ruchach ktokwi A swoją drogą to jak nie muszę to ES-ów nie stosuję do krokwi tylko typowe wieszaki krokwiowe mocowane do boku krokwi. Profil wtedy wpina się (klik) i już siedzi i do tego ruch krokwi nie przenosi się na płyty... jest elastyczne połączenie. Do tego szpachlówka Vario + taśma i pęknięć nie ma...
    swięte słowa. Przynajmniej jeden co ma pojęcie o konstrukcjach G-K. Nie skręca sie profili CW i UW (scienne), ponadto profile CW powinny byc o jakies 1,5 cm krótsze od odległosci sufit-podłoga. Jezeli okładamy płytami konstrukcje to nie przykrecamy ich do profili UW. To samo z sufitami. Nie przykręcamy płyt do "obrysówki" ani nie zczepiamy jakkolwiek profili CD u UD ze sobą. Unikniemy w ten sposób ew. naprężen i pękania płyt na łączeniach.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    czy stosowanie wkrętów do metalu do przykręcania wieszaków do krokwi to duży błąd, czy można tak robić?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Bardzo duzy.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Bardzo duzy.
    Rozpiszesz się, czy postanowiłeś nas nie uświadamiać?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał FlashBack
    Bardzo duzy.
    Rozpiszesz się, czy postanowiłeś nas nie uświadamiać?
    no co ty? FlashBacka nie znasz? on już tak niestety ma

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony