dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie domek typ "namyslow"

    dzien dobry na forum
    czy ktoś może mi cos powiedziec o domkach typu "namysłów"??
    Nalepiej jak by się znlazł mieszkaniec takiego domku. Nabyłam włąsnie tajowy i mam trochę pomysłów ale wolabym najpierw "pogadać" z innymi

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to domki popularne z w latach osiemdziesiątych.
    Przywiezione w paczse w formie gotowych ścian ocieplanych trzcina,firma stawiała w kilka dni na fundamentach przygotowanych przez inwestora.Bardzo podobney system do "Mikołajek'.Kolega mieszka w takim domu,na trzcinę połozył tynki gipsowe z agregatu i mówił wtedy ,że to bardzo ciepły dom.
    Obecnie jednak postanowił go docieplić.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    HOc- 25 lat mieszkałem w takiej chałupie rodzice mieszkają nadal - pisz konkretne pytania postaram Ci się pomóc.

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  4. #4

    Domyślnie

    witam , bardzo się cieszę że są jeszcze tacy co znają te domki . pierwsza rzecz to chcę obecny wiatrołap wyburzyć i zrobić normalną dobudówkę no i w związku z tym poszukuję może ktos ma na pożyczenie plany takiego domu. Okolicę "przekopałam" , nikt tego nie ma.druga rzecz to ściany: wiem że są z płyt trzcinowo-jakichśtam...i tu tkwi sedno, wydobywa się z nich taki swego rodzaju zapaszek. czy to tak u wszytkich i czy jest na to jakiś sposób???

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    No witam

    U moich rodzicow stoi 103.
    jest on wykonany
    - piwnice i parter to konstrukcaj murowana ze stropami monolitycznymi 9z podziałem na półpietra) na to nastawiona jest cała konstrukcja drewniana.

    Konstrukcja jjest wykonana jako słupowo -ryglowa dach wiązary drewniane

    konstrukcja ścian zewnętrznych (wszystkich ) wygląda tak od zewnątrz
    deska obiciowa pióro wpust
    folia
    wata szklana 15 cm
    płyta wiórowa 32 mm

    Sciany wewnetrze to samo z tym że z dwóch stron mamy płytę wiorowa i nie ma folii.

    Sciany skałdają sie z modulow 120cm przykręcanych do podwaliny i łaczonych ze sobą na słupach (rozstaw słupów co 120cm) górą wszystko sprzężone podobna podwalina jak na stropie.
    Na słupach co 120 cm opieraja się wiązary dachowe (i to po 30 latach dało znac o sobie) płyty wiórowe zestarzały się i ugięły pod własnym ciężarem co doprowadziło do złamania się płyty (poprostu zbyt duzy rozstaw wiązarów do zastosowanego materiału (pozaty płyta wiorowa 20 lat temu nie było to to samo co dzisiejsza osb))

    Co do smrodku - u mnie nic takiego nie ma

    Przyczyna - zapuszczone jakims świństwem lub zawilgotniało i grzyb dał się w ocieplenie - dokładnie się przyjrzyj

    Chałupa szybko się nagrzewa i w miarę długo trzyma (warunek okna musża byc nowocześniejsze niż te sprzed 20 lat.

    Pisz w czym Ci jeszcze pomóc.

    sebo8877

  6. #6

    Domyślnie

    wielkie dzięki za odpowiedź. Teraz lecę obejrzeć to wszystko z każdej strony i porównam z tym co mam od Ciebie, a odezwę sie po "oględzinach"

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    DOM BUD PROJEKT sp. z. o. o.
    Powyższa firma zaproponowała mi projekt o tej nazwie, ale nic tam nie ma o słomie...
    Kod:
    sciany zewnetrzne od wewnatrz do zewnatrz o wspolczynniku K- 0,18 W/(qm*K)
    2.1.1. 1 x 12,5mm Plyty gipsowe
    2.1.2. 30/50mm konstrukcja drewniana montazowa
    2.1.3. Paroizolacja z folii PE o gr. 0,15mm
    2.1.4. 160 x 60mm Konstrukcja szkieletowa z drewna pelnego ,
    odleglosci miedzy konstrukcja ryglowa jest wyliczona wedlug statyki;
    2.1.5. Przestrzen pomiedzy konstrukcja ryglowa jest wypelniona wata mineralna o grubosci 160mm;
    2.1.6. 12,5mm plyta OSB-;
    2.1.7. plyty styropianowe twarde o grubosci 80mm;
    2.1.8. siatka z wlokna szklanego wyszpachlowana
    2.1.9. Tynk akrylowy o grubosci ziaren. 3,0mm .
    2.2 sciany wewnetrzne
    2..2.1 1 x 12,5mm plyty gipsowe wyszpachlowane
    2..2..2. 30/50mm konstrukcja drewniana, montazowa
    2. 2. 3. Konstrukcja szkieletowa z drewna pelnego,
    grubosc szkieletu i odleglosci miedzy konstrukcja ryglowa wyliczona i podana w statyce;
    2. 2. 4. Przestrzen miedzy konstrukcja ryglowa wypelniona jest wata mineralna>/= 80mm
    może to jakiś inny projekt?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    możesz więcej o tym dom-budzie napisać

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    sorrki, ale nic więcej nie wiem.... także mało danych w necie.... opis projektu i wykonania niepełny.... niestety nie wzbudził u mnie zaufania

  10. #10

    Domyślnie

    Mam taki domek. Postawiony na początku lat 90-tych. Zastanawiam się jak u innych wygląda aktualny stan po tych 20 latach. w przyszłym roku planuję pewne modernizacje. Renowacja dachu i systemu rynnowego. Plus chciałbym troche ocieplić styropian na ściany od zewnątrz + chyba wełna strop. Drewniane obicia ścian raczeej będą nie do uratowania. Planuję panele.

    5 lat temu wymieniłem okna na PCV. na początku było OK. Ale teraz od 1-2 lat odczuwalne są jakieś nieszczelności --> pewnie kolejna obróbka wykończenia okien.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu domem?
    MARTINOS

  11. #11

    Domyślnie Wymiana okna na okno PCV

    Witam wszystkich.
    W domu mojej mamy chciałbym wymienić okna na PCV.
    Problem w tym, jak wyjąć starą ramę? Jak ona jest zamocowana w plycie trzcinowej?
    Oczywiście nie chcę robić tego sam, ale firma wymieniająca okno musiałaby wiedzieć, jak do tego się zabrać.
    Proszę o jakieś informacje. Będę zobowiązany.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to otwory okienne są obramowane kantówkami 5cm x 10cm, otwory szerokie na 140cm gdy elementy prefabrykowane są 150cm Przez ościeżnice sa wbite gwoździe lub wkręty, wyjmujesz skrzydła okienne, usuwasz wkręty, dla ułatwienia nadcinasz ramę, poważasz breszką i na raty wyjmujesz ramy.
    Nowe okno musi mieć luz dookoła po 1cm na pianę, pamietaj o nowym parapecie przed założeniem okna (wymiary !). Gdy wymienisz okna nie zapomnij o poprawnej wentylacji.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Takie informacje są naprawdę bardzo pomocne.
    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Mam taki domek. Postawiony na początku lat 90-tych. Zastanawiam się jak u innych wygląda aktualny stan po tych 20 latach. w przyszłym roku planuję pewne modernizacje. Renowacja dachu i systemu rynnowego. Plus chciałbym troche ocieplić styropian na ściany od zewnątrz + chyba wełna strop. Drewniane obicia ścian raczeej będą nie do uratowania. Planuję panele.

    5 lat temu wymieniłem okna na PCV. na początku było OK. Ale teraz od 1-2 lat odczuwalne są jakieś nieszczelności --> pewnie kolejna obróbka wykończenia okien.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu domem?
    Wiem że te domki były wykańczane suchymi tynkami, cokolwiek to oznacza. Jeśli go otynkować z wewnątrz i zewnątrz to będzie szczelny. Widziałem podobne konstrukcje z tamtych lat (chyba nazywały sie Zielonka), to też były problemy ze szczelnością lecz wykończone były bez tynkowo (bez mokrych tynków). Samo ocieplenie stropów też dużo pomoże .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony