dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: wenytlacja

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomcio

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    czy na parterze budynku muszę mieć wentylacje w pokojach

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: tomcio dnia 2002-02-24 21:02 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Chodzi Ci o przepisy, czy o to by zdrowo mieszkać? Nie wiem, co z tym pierwszym (raczej nie), ale jest przepis mówiący, że conajmniej połowa okien musi się otwierać. Jeżeli chodzi o zdrowe powietrze, to widziałem obliczenia wskazujące, że mikrowentylacja nie zapewni Ci wymaganej wymiany powietrza, więc albo od czasu do czasu uchylasz okno więcej, albo dajesz wentylację, albo wdychasz zużyte powietrze. Wymogi na wentylację obowiązują w pomieszczeniach z kotłami i chyba z innymi pożeraczami tlenu (kuchenki gazowe, kominki, itp.) Doprecyzuj pytanie, to Ci odpowiedzą Forumowi eksperci.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    chodzi mi o zdrowe mieszkanie . Budowałem dom systemem gospodarczym nie miałem zielonego pojęcia o budowaniu domu. Mój murarz chyba zapomniał wystawić jeszcze jeden przewód wentylacyjny w kominie bo nie wystwił i dlatego nie mam ani jednej kratki wentylacyjnej na parterze domuza wyjątkiem kuchni i łazienki. Musze się z tym pogodzić ale w przyszłości może będę coś zmieniał przy opkazji wykonałbym jeszcze jeden [rzewód chciałbym wiedzieć. Dzięki za zainteresowaniem się moim problemem

  4. #4

    Domyślnie

    Przyjmuje się, że pokoje są wentylowane pośrednio przez wentylację w łazience i kuchni i zwykle to wystarcza.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie musisz miec wentylacji w pokojach. Jak chcesz miec to pamietaj ze jak jest wywiew to musi byc nawiew.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - ale do tych pokojów musi wpadać powietrze, by była szansa je wyciągać do łazienki czy kuchni. Jakiś nawiewnik by się przydał.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście, ale pytanie w rozwinięciu dotyczyło kominów wentylacyjnych

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-03-11 12:53 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony