dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95

Temat: lawenda

  1. #81

    Domyślnie

    http://muratordom.pl/galerie/ogrod/a4ogrody,1206/

    prawdę mówiąc różnice pomiędzy tymi odmianami nie są szokująco wielkie
    ważen by lawdna rosła w słonecznym miejscu i na przepuszczalnej glebie i będzie piękna - tej powyżej chyba trudno coś zarzucić a jest to najwyklejszy typ...

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    i żeby w ogóle rosła, bo mnie już 3 razy wymarzła i zrezygnowałam

  3. #83

    Domyślnie

    Posadziłem swego czasu wiele odmian lawedy u siebie. Te najmocniejsze rozrosły się i teraz sieją się jak chwasty. Miłe chwasty Szkoda tylko że są białe, te niebieskie w naszym klimacie gorzej sobie radzą.

  4. #84

    Domyślnie

    no właśnie o to m i chodzi które odmiany są najmocniejsze?

  5. #85

    Domyślnie

    Ja słyszałam że te białe słabiej rosną,a fioletowe lepiej u nas zimuja itd/

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Pani szkółkarka u której się zaopatruję mówi że najmocniejsza jest lawenda zwykła, niebieska, nie odmianowa. Mam jej lawendy i są bardzo ładne.
    Choć najładniejsze, dorodne są lawedny ,które kupiłam w Auchan w 8śmiopaku za 9 zł 2 lata temu jako małe siewki. Zwykłe, nie odmianowe. Zimują w gruncie bez przykrywania.
    REKLAMA

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam nie zakładam nowego wątku spróbuję tu popytać.
    Kiedy mam sciąc lawendę - przyznam ze zaniedbałem ją i srednio to wygląda to znaczy nie rosnie od srodka tylko bokami - po prostu nigdy nie była formowana.
    chyba ma 2 lata
    co radzicie
    sciąc teraz kwiaty i formowac lub poczekac jeszcze do sierpnia i wowczas probowac całą roslinę formować ?









    więcej zdjec tutaj
    https://picasaweb.google.com/1147806.../25Czerwca2015

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    lawenda lubi tak rozkadać się na boki- szczególnie wyższy odmiany.
    A ma tam u Ciebie pełne słońce?- tego jej bardzo potrzeba żeby była ładna.
    Zetnij jesli Cie wnerwia, wtedy bedzie brzydla pierwy 1-2 tyg, potem znów się zbierze i będzie chciała kwitnąc.
    Jeśli Cię nie denerwuje, to zostaw, niech przekwitnie i wtedyy zetnij. Ścinaj za granicy zielonych pędów, żeby zostawic troche zielonego, nie same zdrewniałe.
    Pierwszy raz na koniec kwitnienia i drugi raz wczesną wiosną- wtedy będzie ładna.
    REKLAMA

  9. #89

    Domyślnie

    No właśnie , kiedy uznać że lawenda przekwitła??/

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    No właśnie , kiedy uznać że lawenda przekwitła??/
    kiedy straci walory dekoracyjne i wszelkie bąki i motyle bedą rezygnować z okupacji kwiatków.

    Przy okazji -czytając o wcześniejszych - m.in. moich przygodach z lawendą - teraz mam piekne lawendy - oczywiście w gruncie, w donicy mam jedną - bo znalazłam siewkę - pewnie także pójdzie do gruntu - te piekne lawendy są z wielopaków marketowych (angustifolia). Oczywiście rosną bez żadnego okrywania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01982.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	326143
    Ostatnio edytowane przez ave! ; 31-07-2015 o 23:12 Powód: foto

  11. #91

    Domyślnie

    a co najbardziej wpłynęło na piękność Twioch lawend?

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    a co najbardziej wpłynęło na piękność Twioch lawend?
    nie wiem Mam kiepską glebę - piaski - rośnie na miejscu nasłonecznionym - ta rabata, na której rosną lawendy - jest różankowa i przed nasadzeniami przygotowałam ją nieco lepiej niż pozostałe - była zwapnowanana jesień, a potem- wiosna- nawieziona (obornikiem w granulkach ) Nie wiem, czy to postępowanie miało znaczenie, czy to po prostu swoiste genius loci

  13. #93

    Domyślnie

    Moja lawenda już od 2 tygodni wygląda jakby przekwitła - nie wiem czy to jakaś taka odmiana , bo wszędzie jest napisane że kwitnie do września ?

  14. #94

    Domyślnie

    Odkopuję.
    Po zimie lawenda przemarzła, ma 7 lat trochę już zdrewniała. Czy przycięcie do ziemi może ją uratować? Jeśli nie, to pozostaje wymiana?
    Te, które przeżyły są zdrewniałe od dołu, tak do 30cm. Jak je odmłodzić, bo zaczynają brzydko wyglądać. Cała roślina ma ok. 60cm (taka wysoka odmiana).

  15. #95

    Domyślnie

    Zielone Pogotowie właśnie wrzuciło materiał na temat lawendy https://www.facebook.com/zielonepogotowiepl

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony