dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99

Temat: Emigranci

  1. #81

    Domyślnie

    Tylko bez brzydkich slow, bo pare postow wyzej pouczal Pan o kulturze ....i

    pietnowal co ? ........ polskie chamstwo

    Przypominam tez Panu o tym, ze Medicare, drogi Panie , jest programem r z a

    d o w ym, a nie p r y w a t n y m i finansowanym z moich p o d a t k o w.

    To co Pan placil zostalo dawno uzyte .......i dawno tego nie ma .

    System emerytalny z ktorego Pan korzysta wychwalajac ka p i t a l i z m

    finansowany jest z podatkow ludzi obecnie pracujacych czyli m o i c h .

    Czyli logicznie rozumujac mam tu cos do powiedzenia bo jest Pan na moim

    u tr z y m a n i u .

    Czyli s o c j a l , panie, socjal......

    A ja jako osoba p la c a c a te p o da t k i nie zycze sobie zeby Pan cieszyl sie

    przywilejem bezplatnej sluzby zdrowia a moje dzieci - nie.

    Oczywiscie, ze bedzie k o m p r o m i s , szczegolnie w kontekscie

    zblizajacego sie, wyjatkow niebezpiecznego w tym roku sezonu grypowego.

    Ludzie bez ubezpieczen beda umierac na ulicy na swinska grype ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    i bedzie Unia z Meksykiem - z tego prostego powodu, ze granicy i tak praktycznie nie ma.....lepiej zeby Meksykanie pracowali leganie w Stanach
    Jeżeli uważasz, że to powód dla którego ma powstać Unia, to sorka, ale ja nie podejmuję się Cię uświadamiać



    I tak zupełnie na marginesie (bo nie o to zupełnie chodzi w tej dyskusji) - nie piszcie proszę takich bzdur, że jak ktoś nie mieszkał w USA 27 lat, to polityki i tego do czego zmierza rząd tego kraju nie zna i nie rozumie - bo to marny argument, wszak nie jestem matołem.

  3. #83

    Domyślnie

    Jak bede chciala byc uswiadamiana to na pewno bedziesz pierwsza w kolejce.

    Bo chetnych jest duzo

    Tylko nie uswiadamiaj na podstawie tego co napisalo " Wprost "

    Ale wracajac do tematu ......to jak stwierdzila spostrzegawcza przedmowczyni w

    Stanach kryzys i prawie koniec, koniec, koniec ....... a zauwazmy, ze wcale nie

    ma publicznej sluzby zdrowia.


    Czyli stwierdzenie Pana Pigwy , ze jak wprowadza publiczna sluzbe zdrowia to

    ekonomia pojdzie " w dol " to troche tak z reka w nocniku .....juz poszla
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  4. #84

    Domyślnie

    Po pierwsze - ja mimo że jestem na emeryturze, nadal płacę podatki i jestem pewien, że większe niż przecietny Amerykanin, czyli ja nadal płace na wasze emerytury, jeśli jeszcze będą na to w przyszłości pieniadze, bo jak wiadomo rząd moje już dawno zmarnował. Tylko mnie to nic nie obchodzi, bo ja płaciłem i teraz należy mi się zwrot. Social Security, Medicare i wszystkie inne programy rzadowe to bankruty. Teraz jeszcze poczta upada. Czy nie jest to dostateczny przykład, że czego się podejmie rząd - upada z powodu niegospodarności. Odkąd jestem w USA odkładałem i inwestowałem prywatnie co miesiąc taką samą sumę, jak płaciłem rządowi na moją (i innych) emeryturę. Dziś mam z tego trzykrotnie większą sumę wypłacaną mi co miesiąc przez Prudential Retirement niż to co pobieram z SS. O czym to świadczy? Świadczy to, że prywatna firma doskonale gospodarowała moimi pieniedzmi, a rząd je zmarnował. Tylko, że mnie guzik obchodzi kto i z czyich pieniędzy bedzie mi teraz oddawał, bo to moje pieniądze i bzdurą jest, że to wy teraz na mnie pracujecie. Pracujecie na siebie i będę szczery, nie wiem czy kiedyś wam się zwrócą, bo do tego czasu Social Security już nie będzie. Bedą tylko tryliony długów, które będziecie spłacać wy i wasze dzieci ( a może nawet wnuki).
    Po drugie - mnie ten cały bałagan już mało dotyczy, co sobie nabałaganicie, to mieć bedziecie. Może będziecie mieć tę swoją państwową opiekę, ale zapłacicie za to potrójnie, kolejki do lekarzy bedą ogromne a rząd bedzie decydował kto ma życ a kto może sobie umierać. Dziś nawet w Polsce ludzie uciekają do upezpieczeń prywatnych, szpitale w pólnocnych stanach zawalone są pacjentami z Kanady ( taki maja świetny system). Więc powodzenia!
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  5. #85

    Domyślnie

    Po pierwsze - ja mimo że jestem na emeryturze, nadal płacę podatki i jestem pewien, że większe niż przecietny Amerykanin, czyli ja nadal płace na wasze emerytury, jeśli jeszcze będą na to w przyszłości pieniadze, bo jak wiadomo rząd moje już dawno zmarnował. Tylko mnie to nic nie obchodzi, bo ja płaciłem i teraz należy mi się zwrot. Social Security, Medicare i wszystkie inne programy rzadowe to bankruty. Teraz jeszcze poczta upada. Czy nie jest to dostateczny przykład, że czego się podejmie rząd - upada z powodu niegospodarności. Odkąd jestem w USA odkładałem i inwestowałem prywatnie co miesiąc taką samą sumę, jak płaciłem rządowi na moją (i innych) emeryturę. Dziś mam z tego trzykrotnie większą sumę wypłacaną mi co miesiąc przez Prudential Retirement niż to co pobieram z SS. O czym to świadczy? Świadczy to, że prywatna firma doskonale gospodarowała moimi pieniedzmi, a rząd je zmarnował. Tylko, że mnie guzik obchodzi kto i z czyich pieniędzy bedzie mi teraz oddawał, bo to moje pieniądze i bzdurą jest, że to wy teraz na mnie pracujecie. Pracujecie na siebie i będę szczery, nie wiem czy kiedyś wam się zwrócą, bo do tego czasu Social Security już nie będzie. Bedą tylko tryliony długów, które będziecie spłacać wy i wasze dzieci ( a może nawet wnuki).
    Po drugie - mnie ten cały bałagan już mało dotyczy, co sobie nabałaganicie, to mieć bedziecie. Może będziecie mieć tę swoją państwową opiekę, ale zapłacicie za to potrójnie, kolejki do lekarzy bedą ogromne a rząd bedzie decydował kto ma życ a kto może sobie umierać. Dziś nawet w Polsce ludzie uciekają do upezpieczeń prywatnych, szpitale w pólnocnych stanach zawalone są pacjentami z Kanady ( taki maja świetny system). Więc powodzenia!
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  6. #86

    Domyślnie

    Tak swietnie prywatne firmy gospodarowaly naszymi pieniedzmi az zrobil sie

    kryzys i gielda pekla

    I jak slusznie zauwazyla e Mandzia mamy same dlugi - glownie u Chinczykow

    Oczywiscie, ze bedziemy miec p o w s z e c h n a sluzbe zdrowia bo to

    zenada, ze w jednym z najbogatszych panstw swiata 50 mln obywateli nie ma

    z a d ne g o ubezpieczenia medycznego i leczy sie na ostrych dyzurach w

    szpitalach za co wszyscy placimy i tak.

    Idziemy na full - dziady Republikanie nie sa nam potrzebni

    Wystarczy przy glosowaniu zwykla wiekszosc .


    Swoja emeryture czyli S o c i a l Security pobierasz nie dzieki zadnym p r y

    w a t n ym firmom tylko dzieki FDR - czyli Franklin Delano Roosvelt -

    bogatemu demokracie .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Cytat Napisał lump praski
    i bedzie Unia z Meksykiem - z tego prostego powodu, ze granicy i tak praktycznie nie ma.....lepiej zeby Meksykanie pracowali leganie w Stanach
    Jeżeli uważasz, że to powód dla którego ma powstać Unia, to sorka, ale ja nie podejmuję się Cię uświadamiać



    I tak zupełnie na marginesie (bo nie o to zupełnie chodzi w tej dyskusji) - nie piszcie proszę takich bzdur, że jak ktoś nie mieszkał w USA 27 lat, to polityki i tego do czego zmierza rząd tego kraju nie zna i nie rozumie - bo to marny argument, wszak nie jestem matołem.
    e Mandziu , nigdzie nie napisalam, ze jestes matolem .......

    Natomiast probuje dac Ci delikatnie do zrozumienia, ze to co czytasz np we Wprost jest tylko pewnym fragmentem jakies tam prawdy czy rzeczywistosci o Stanach. ( na dodatek kiepsko napisanym ).

    Niewatpliwie Stany maja trudna sytuacje zarowno polityczna jak

    gospodarcza spowodowana niepotrzebnym , drogim i nie do utrzymania

    zaangazowaniem militarnym w iraku i Afganistanie , naklada sie na to odplyw

    miejsc pracy do Chin i Indii.

    Ale Stany to jednak olbrzym , z ogromnymi zasobami ludzkimi - jesli dodamy

    do tego Meksyk - inwencja, produkcja rolna , dobrymi uniwersytetami ,

    zabezpieczeniami socjalnymi - bo takie tu istnieje ....itp itd.

    Jak do tej pory z kazdego kryzysu wychodzily obronna reka - sadze, ze

    bedzie tak i tym razem.....

    A na dodatek w dobie gospodarki globalnej zagonia pol swiata zeby na nie

    pracowal ......i splacal dlugi. Mozemy sie zalozyc......
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    Idziemy na full - dziady Republikanie nie sa nam potrzebni

    Wystarczy przy glosowaniu zwykla wiekszosc .

    Nawet jeśli tak zrobicie, nie licząc się z opinią publiczną ( 48% obywateli jest przeciwko, 42 za a reszta jeszcze nie zdecydowana), to i tak (nawet jak obama podpisze) jako niekonstytucyjne będzie to miało finał w Sądzie Najwyższym ze skutkiem wiadomym. Proszę poczytaj Konstytucję Stanów Zjednoczonych w artykule mówiącym o uprawnieniach Legislative Branch, który wyrażnie mówi, co im wolno. Nie ma tam nic na temat decydowania o opiece zdrowotnej. Wniosek (na wszelki wypadek) już jest w przygotowaniu. Nie cieszcie się przedwcześnie. Wracając do nieubezpieczonych - tylko bezrobotni maja prawo być nieubezpieczeni, reszta po prostu ubezpieczyć się nie chce, bo wolą wydać pieniądze na co innego. I czy miałaś na na myśli również tych nieubezpieczonych 11 milionów nielegalnych Meksykanów + jeszcze wielu nielegalnych z innych nacji ( w tym równiez Polaków)? Nie uważam, że oni mają jakiekolwiek prawo do ubezpieczeń. Faktem jest, że każdy pracodawca w Ameryce zapewnia (bo musi) ubezpieczenie swoim pracownikom. Skupmy się więc na bezrobociu, bo praca dla każdego zapewni im ubezpieczenie.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  9. #89

    Domyślnie

    To tak jest jak sie nie zna prawa .......

    Prezydent Bush czesto stosowal ten manewr

    Wiec nic sie nie skonczy w Sadzie Najwyzszym

    W Konstytucji nie ma na przyklad nic o twojej S O C i A L Security i co z tego ? Pobierasz pieniazki krzywiac sie i na s o c j a l i z m ? Pobierasz.

    I Medicare . Kozrystasz ? Korzystasz - a wszystko to ,finansowane z m o i c h podatkow, kurna.

    Konstytucja nie okresla zakresu swiadczen socjalnych


    Np w Konstytucji nie ma tez nic o bibliotekach p u b l i c z n y c h .

    Czy to znaczy , ze mialoby ich nie byc ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    To tak jest jak sie nie zna prawa .......

    Prezydent Bush czesto stosowal ten manewr

    Wiec nic sie nie skonczy w Sadzie Najwyzszym

    W Konstytucji nie ma na przyklad nic o twojej S O C i A L Security i co z tego ? Pobierasz pieniazki krzywiac sie i na s o c j a l i z m ? Pobierasz.

    I Medicare . Kozrystasz ? Korzystasz - a wszystko to ,finansowane z m o i c h podatkow, kurna.

    Konstytucja nie okresla zakresu swiadczen socjalnych


    Np w Konstytucji nie ma tez nic o bibliotekach p u b l i c z n y c h .

    Czy to znaczy , ze mialoby ich nie byc ?

    Odpowiadam po koleji:
    Prawo znam doskonale i to ty masz braki.
    Jesli jesteś zbyt leniwa, ażeby zajrzeć do konstytucji, z chęcią mogę zacytować odpowiedni artykuł ( co Bush ma do tego?). Wszystko możecie lekcewazyć z powodu chwilowej większości, ale nie konstytucję.
    Social Security nie musi być w konstytucji ( to zwykły program rządowy- tak jak welfare, którego też nie ma w konstytucji)), który polega na gospodarowaniu MOIMI pieniedzmi, które bezwzglednie musi mi zwrócić. I nie powtarzaj bzdur, że emeryt jest na utrzymaniu rządu. Zwraca się tylko emerytom ich własne pieniądze, a że żle nimi gospodarował to już nie nasza sprawa. Poczekamy, aż ty się swoich doczekasz , skoro tak im ufasz a na darowizny pieniędzy podatników zabraknie. I nie ty finansujesz mój Medicare, czy SS, bo ja sam na to płaciłem - ty finansujesz siebie. Rząd przez ćwierć wieku gospodarował MOIMI pieniędzmi (żle zresztą), więc to rząd był i nadal jest na moim utrzymaniu. I mimo, że już tylko winien mi zwracać MOJE pieniądze, nadal ściąga ze mnie podatki, więc stosując twoją logikę mogłbym powiedziec, że to ja pracuję na ciebie. A swoją drogą, warto by wiedzieć, kto z nas płaci wyższe podatki, bo ja płacę bardzo dużo i nie bardzo wiadomo kto tu na kogo pracuje.
    Następne - konstutucja wyrażnie określa zakres kompetencji rządu. Poczytaj dokładnie, narazie nie chce mi się ułatwiać ci zadania.
    Kolejne - biblioteki publiczne, szkoły itp. nie leżą wcale w kompetencji rządu, tylko poszczególnych stanów, co też zresztą wyrażnie określa konstytucja. To ja finansuje biblioteki publiczne i szkoły (mimo, że nie mam w szkołach dzieci) z moich podatków od nieruchomości, choć ogromna ilość dzieci w szkołach publicznych mieszka w wynajmowanych apartamentach i ich rodzice nie płacą property tax. Ja posyłałem dzieci (teraz wnuki) do szkoły prywatnej ( nie chciałem, zeby wyrosły na matołow). No ale taki jest nasz system podatkowy i mimo, że mi się nie podoba, przestrzegam prawa.
    W jednym możesz mieć rację - nie musi sie to skończyc w Sądzie Najwyższym. Mam nadzieję, że głupcy się opamietają, bo doskonale wiedzą ze jeszcze nie jedne wybory bedą w przyszłości.
    Pozdrawiam.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  11. #91

    Domyślnie

    Ubezpieczenie medyczne dla tych ktorych nie s t a c na drogie ubezpieczenia p r y w a t n e tez bedzie z w y k l y m programem rzadowym .

    Wiec nie machaj Konstytucja jak flaga.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  12. #92

    Domyślnie

    "Ubezpieczenie" rzadowe bedzie drozsze od prywatnego, tak jak byle jaki medicare jest drozszy od ubezpieczenia jakie placilem w pracy. Chyba nie myslisz, ze rzad da za darmo. Hahaha!
    Caly czas zarzucasz mi, ze korzystam z opieki rzadowej poprzez medicare, a przeciez medicare jest niczym innym, jak insurancem rzadowym, za ktory place wiecej niz za prywatny.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  13. #93

    Domyślnie

    To dlaczego na to tanie prywatne ubezpieczenie nie stac 50 mln ludzi w

    Stanach ?

    I jego cena ciagle rosnie ?

    Wszyscy sie zgadzaja czy chca public option czy nie co do tego,, ze obecny

    system ubezpieczen zdrowotnych zawiodl.

    Zrzeknij sie swojego Medicare ktore finansowane jest z

    rzadowej kasy i obciaza moj i tak napiety , budzet.

    Oplac sobie to t a n i e prywatne ubezpieczenie jak takie t a n i e .....hahahahahahaha

    Opowiadasz d y r d y ma l y a ciagniesz ile sie da z rzadowej kasy .

    Zacznij placic p e l n a cena za lekarstwa bo cie stac .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Pigwa ... dlaczego karmisz troll'a
    Troll'e mają to do siebie, że są impregnowane na wszelkie racjonalne argumenty, w swoich wypowiedziach kręcąc się, jak nie przymierzając "gówno w przeręblu" - szczególnie te chadzające, które przecież jak ogólnie wiadomo czerpią swą rozległą wiedzę z wykładów uniwersyteckich u wybitnych profesorów. Troll'e tego rodzaju (chadzające) czyli te z rodzaju Trolluss megalomanis - zdefiniowano w sposób następujący:
    jest najlepszy, najmądrzejszy i w ogóle naj... naj..., myśli ma poczucie, że może zhakować internet .Atakuje nocą gdy (wg niego) administrator śpi. Jest to rozwinięta forma trolla, która ma zdolność do formowania się w kupy grupy i srania szukania w Google.
    (cytat pochodzi z http://nonsensopedia.wikia.com/ )

    Z pozdrowieniami.
    unde venis et quo tendis

  15. #95

    Domyślnie

    Jak brakuje r z e c zo w y c h argumentow to najlepiej wzdymac sie

    przeswiadczeniem , ze a t a k u j e nas troll

    Nalezy udac sie wtedy do najblizszego specjalisty od przewidzen czyli

    psychiatry - pod warunkiem oczywiscie, ze ma sie u be z pi e c z e n ie

    medyczne.

    Uslugi psychiatryczne sa d r o g i e . Nie mowiac o psychoterapii .

    Prywatne ubezpiecznia pokrywaja najwiecej 6 sesji - reszte trzeba placic z w l a

    s n e j kieszeni mimo, ze ma sie teorytcznie - ubezpiecznie.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #96

    Domyślnie

    Kończę tę dyskusję, bo mój kontrdyskutant zaczyna knocić jak na narkotykach. Uparcie nie przyjmuje żadnych logicznych argumentów, nie docieraja do niego fakty. Jest zwykłym radykalnym liberałem a tych nie da się przekonać, bo są ogłupiali w swoich przekonaniach (co im zreszta wolno), uważają że rzad ma obowiązek finansować ich nieudolność kosztem tych, którzy sobie dobrze radzą, a w tym kraju można sobie dobrze radzić nawet w obliczu recesji. Brzydzę się takim rządem, który nagradza nieudolność a karze ludzi sukcesu, dzięki którym Ameryka istnieje. Rząd niczego nie produkuje, jest na łasce podatników, których pieniądze rozrzuca na nieudaczników. jak ktoś chce mieć ubezpieczenie, to niech sobie kupi, ale nie za moje pieniądze.To nie jest kraj dla freeloaders, nie dla tych, którzy chcą tylko konsumować, ale dla tych którzy coś tworzą ( z własnej inicjatywy i pieniędzy - nie z forsy podatników). Jak się komuś Ameryka ( taka jaką stworzyli funding fathers) nie podoba, Europa stoi otworem a i na Kubie jeszcze się miejsce znajdzie.
    I tym akcentem....żegnam!!!

    PS. Miałeś rację Pawełku - na trolla ni ma rady.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  17. #97

    Domyślnie

    Konstytucja i funding fathers - jak ich nazywasz - to bylo 200 lat temu i

    wtedy n i e w o l n i c t w o bylo legalne i akceptowalne .

    I - jak ich tak nazywasz - funding fathers - nie napisali, ze n a le z y ci sie

    jakakolwiek e m e r y t u r a , Panie Madralinski z Madralova.


    Od tego czasu n i e c o sie Ameryka zmienial - gdybys nie zauwazyl.

    To sa szczyty hipokryzji, ze ludzie, ktorzy przylecieli do Ameryki calkiem niedawno,

    korzystaja z jej osiagniec s o c ja l n y c h czyli S O C I A L Security i M E D I

    C A R E wywalczonych przez pokolenie Amerykanow ledwie 60-70 lat temu -

    nie tylko maja n a j w ie c e j do powiedzenia na ten temat, ale jeszcze

    odmawiaja swiadczen jakie pobieraja - i n n y m czyli np mlodszym od siebie

    albo ludziom, ktorzy s t r a c i li ostatnio prace i ubezpieczenie.

    PS I moze jeszcze w Polsce tez bierzesz mala emeryturke choc jesli dostajesz

    to swiadczenie w Stanach to jest to proceder juz nielegalny .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gpiesiewicz

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie :)

    mieszkam obecnie w luksemburgu, wczesniej w belgii, francji (najdluzej), maly skok do stanow na rok i walia. za polska i tesknie, i nie. tesknie chyba za wyobrazeniem polski, jakie posiadam . Natomiast takie wymiany jak w powyzszym watku przypominaja mi (m.in.) dlaczego moja jedyna poki co proba powrotu zakonczyla sie porazka: wedlug mnie polacy nie potrafia dyskutowac. dla polaka dyskusja znaczy za wszelka cene przekonanc "przeciwnika" do swoich racji i opinii (przy okazji uznajac opinie odmienna za ujme na wlasnym honorze), a nie wysluchac i np skonstatowac roznice opinii. nie ma jedynych slusznych opinii. takie podejscie konczy sie np trudna atmosfera w pracy, gdzie zamiast konstruktywnych wnioskow robi sie gesto i powstaja konflikty. pozdrawiam i z przyjemnoscia ide dalej buszowac na forum.

  19. #99

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony