dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99

Temat: Emigranci

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryta
    Cytat Napisał Siouxiee
    Cytat Napisał bryta
    Witam
    A ja jestem takim emigrantem i nie emigrantem .Mieszkam w Berlinie a dzialeczke mam w Szczecinie .Pod tym wzgledem to mam fajnie 2 godziny drogi .
    Urodzilam sie co prawda w Gdyni ale to juz za dalego dojerzdzac .
    No to bliziutko! Jak na warunki europejskie oczywiscie
    A do Gdyni warto czasem sie pofatygowac chocby posiedziec na orlowskim klifie....
    Widze ze znasz Gdynie

    Troszke sciezek tam sie wydeptalo zanim zdobylo sie serce pewnej gdynianki. Warto bylo nie oszczedzac na wygodnych butach, bo zarowno towarzystwo jak i okolica przeurocza (klif orlowski, lasy oliwskie - to akurat moze nie Gdynia, ale tez jest ladnie)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Siouxiee - a gdzie jesteś w Anglii?
    W województwie midlandzkim, okolice Birmingham (ogólnie mówiác), gdzie juz nawet znaki drogowe stawiajá w polskim jézyku

  3. #23

    Domyślnie emigranci

    Witam


    Mnie najbardziej denerwuje bezczelnosc ludzi w tym kraju oraz przekonanie ,ze sa pepkiem swiata.Poza tym w Stanach Zjednoczonych nadal zima brzydko i ponuro.Czekam na wiosne ,bo chociaz ona lagodzi tesknote za Krajem i pomaga wytrwac.Mam tez projekt swojej ukochanej ANDROMEDY z DOMUSA.

  4. #24

    Domyślnie

    Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje w angoli to parkowanie samochodow na ulicach, dlatego tez czesto nie ma szans na miniecie sie dwoch samochodow i trzeba szukac wolnego miejsca wsrod zaparkowanych aut by przepuscic to nadjezdzajace z nparzeciwka...Przykra rzecz zwlaszcza gdy sie czllowiek spieszy (rzadko spotykana cecha u angoli).

    Fajna natomiast rzecza jest umieszczanie przy domach tabliczek z roznorakimi tekstami, np.:
    "FRIENDS ARE WELCOME, FAMILY BY APPOINTMENT"
    Sa tez tabliczki ostrzegajace przed psem "BEWARE OF THE DOG", ale nie tylko:
    "FORGET THE DOG, BEWARE OF THE KIDS!!!"

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie emigranci

    Witam wszystkich emigrantow
    Cos ucichlo w tym temacie.Tylko nie mowcie ,ze jestescie tak zapracowani .Czy nikt wiecej nie dolaczy do tego grona ?

  6. #26

    Domyślnie Re: emigranci

    No to dolaczam do grona e/i/migrantow z "krainy deszczowcow"

    prubujacy ruszyc kolejny etap budowy przez telefon oraz internet brrrr
    glupie ale narazie inaczej nie moge,
    przerazony cenami materialow i robocizny w Polsce

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: Emigranci

    Cytat Napisał Siouxiee
    Wpadlem na pomysl utworzenia grupy dla emigrantow, osob czasowo lub na stale przebywajacych zagramanica.
    Trafilem na to forum gdy narodzila sie we mnie mysl postawienia dla siebie i swojej rodziny domu w zacisznym i uroczym miejscu, spelniajac tym samym marzenie swego zycia...
    Niestety brak wystarczajacych srodkow na ten cel zmusil mnie niejako do podjecia odwaznej i przykrej zarazem decyzji. Zostawilem rodzine i wyjechalem do pracy w Anglii, by tutaj zarobic kase dajaca nadzieje na realizacje planu.

    Chcialbym poznac doswiadczenia innych emigrantow, jak sobie radza w nowej rzeczywistosci, a zarazem podzielic sie swoimi doswiadczeniami.

    Jestem tu zupelnie sam, mieszkam u Anglika ktorego widuje ledwie kilka minut w tygodniu, w pracy grupa kolegow z kraju z bliskiego wschodu rozmawiajaca w swoim rodzimym jezyku i tylko ja jeden Polak w ich towarzystwie. Poza tym zadnych blizszych znajomych, z ktorymi moge porozmawiac o swoich troskach, problemach. I niedzielne wyjscia do kosciola by w ogole uslyszec polska mowe.

    Jesli ktos ma chec uspic nieco moja samotnosc zapraszam do wypowiedzi.
    juz taki watek jest
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...8621&start=120

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie emigranci

    W jakim kraju przebywasz''viking70''? i jak postepy w budowie?My na razie mamy dzialke i postanowilismy sami zmierzyc sie z budowa po powrocie.Na razie nie zdaje sobie sprawy z tego co mnie czeka ,ale wracamy za 11 miesiecy wiec realia postawia mnie szybko do pionu.

  9. #29

    Domyślnie Re: emigranci

    Cytat Napisał MRS.CONSTR.
    W jakim kraju przebywasz''viking70''? i jak postepy w budowie?My na razie mamy dzialke i postanowilismy sami zmierzyc sie z budowa po powrocie.Na razie nie zdaje sobie sprawy z tego co mnie czeka ,ale wracamy za 11 miesiecy wiec realia postawia mnie szybko do pionu.
    Zielona wyspa zwana irlandia

    Jak na razie do powrotu sie nie szykuje, jak sie zorientowalem w cenach w polsce a na kredyt 30 letni jestem za bardzo przezorny aby sie w niego phac

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    A ja pozdrawiam z krainy wikinga i trola. Tu obecnie przebywam ale dom mam nadzieje stanie juz w przyszłym roku w Borkowie Łostowickim gm. Pruszcz Gdański.

  11. #31

    Domyślnie

    no to zazdroszcze, przyszly rok juz niedaleko
    ja niestety utkwilem na wyspie, mam nadzieje ze jeszcze nie na dobre
    P.S. A czy w krainie wikingow jest wino wiking? W York jest muzeum wikingow, moze bedzie tez ich wino!!

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Wino Viking... nie spotlałem. Wódke to i owszem gdzieś chyba widziałem a w Polsce to nawet piwo takie było, dośc podłej jakości nie ukrywam hihihi

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsik32
    A ja pozdrawiam z krainy wikinga i trola. Tu obecnie przebywam ale dom mam nadzieje stanie juz w przyszłym roku w Borkowie Łostowickim gm. Pruszcz Gdański.
    Ale moja zona nie jest juz taka optymistką co do terminu i przekonuje mnie ze ten termin jest nierealny. Ja jednak patrze z nadzieja w przyszłość i zobaczymy co sie wydarzy juz za kilka miesiecy.

  14. #34

    Domyślnie Witamy

    My również pracujemy w UK a nasz domek buduje się w Polsce,jesteśmy na etapie wstawiania okien,instalacji elektrycznej...
    W budowie pomagają nam rodzice
    Pozdrawiamy
    Wesołych świąt

  15. #35

    Domyślnie Re: Witamy

    Cytat Napisał monikaitomek
    My również pracujemy w UK a nasz domek buduje się w Polsce,jesteśmy na etapie wstawiania okien,instalacji elektrycznej...
    W budowie pomagają nam rodzice
    Pozdrawiamy
    Wesołych świąt
    To pewnie w przyszlym roku powrot do kraju??

  16. #36

    Domyślnie

    witamy wszystkich!!!
    my od 4lat pracujemy w irlandii.
    Budujemy sie pod poznaniem.
    Dobrze ze taki watek jest.
    Zyczymy Szczesliwego Nowego Roku
    dawids

  17. #37

    Domyślnie

    no witam ja w irl takze walcze juz 4 latka chatka stoi został środek ,region mazury ale szału tu juz nie ma kryzys daje sie we znaki pozdro

  18. #38

    Domyślnie

    tak to prawda.
    Irlandia juz sie konczy - a moze juz koniec.Ja siedze w budowlance - inzynierka i naprawde jest kiepsko.
    wykanczac chatke i wracac!!!
    dawids

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siouxiee
    A teraz do emigrantow
    Co was irytuje, a co wam sie podoba w waszym nowym miejscu??

    W moim przypadku denerwuja mnie brytyjskie krany (osobny kran z goraca i osobny kran z zimna woda)
    Hej.Ja z mężem też mieszkam na obczyźnie,a dokładnie w Irlandii (już 2,5 roku) i jest to samo z kranami Denerwuje mnie to niesamowicie Poza tym jest jeszcze problem gniazdek,a mianowicie nie robią oni ich w łazienkach,co jest strasznie niewygodne dla kogoś,kto cały czas to gniazdko miał tam,zanim wyjechał

    My wyjechaliśmy tylko i wyłącznie "z powodu" domku.Jesteśmy nauczycielami (powołanie ) i z takich pensji to nie uzbieralibyśmy na budowę,nie dostalibyśmy nawet wysokiego kredytu.Ale o kredycie i tak nie byłoby mowy,bo nie wyobrażam sobie zaczynania nowego etapu życia z takim bagażem,to po prostu nie dla nas chociaż wiem,że wiele osób tak robi,to my byśmy się na to nie zdecydowali.

    A co do tego,że Irlandia już się kończy,to jest to racja.Najlepiej było tu przyjechać na samym początku i wydoić jak najwięcej.Teraz to jest coraz gorzej,obcinanie godzin,szukanie wszędzie oszczędności itp. My chcemy tu zostać jeszcze trochę (musimy),więc mamy nadzieję,że jeszcze się praca tak szybko nie skończy

    Chciałam jeszcze dodać,że czasami sytuacja zmusza człowieka do tego,żeby wyjechać.Wiem,że wiele osób krytykuje takich,jak my,wiele myśli,że jest nam łatwo,że zbijamy kokosy,że niektorzy pracują "na zmywaku" czy gdzieś tam itp. Ale powiem jedno - ten,kto nie przebywał na obczyźnie (nie mówię tu o wakacjach,ale o dłuższym mieszkaniu) nigdy nie będzie wiedział,co tacy jak my przeszli,bo jest bardzo ciężko bez rodziny,bez przyjaciół,bez nikogo bliskiego.Sami wybraliśmy sobie ten los,ale nie życzę nikomu takiego.Bo nawet jeśli teraz łatwiej nam jest trochę,bo mamy pieniądze na budowanie naszego wymarzonego domku,to równocześnie myślimy o tym,ile straciliśmy i ile nas ominęło i jeszcze ominie.No ale takie jest życie - nie można mieć wszystkiego

    Pozdrowienia dla wszystkich!

  20. #40

    Domyślnie

    popieram w 100% przedmuwców tu nic nie jest takie proste jak by sie komus zdawalo gdyby nie budowa domu dawno by tu mnie i mojej rodziny nie bylo trzymajmy sie damy rade pozdro

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony