dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madmin

    Zarejestrowany
    Mar 2001
    Posty
    9

    Domyślnie

    Myślę, że są typy fachowców. Np:

    Fachowiec "chodzący autrytet" - przypisuje sobie całą wiedzę na temat swojej dziedziny. Nie znosi pytań ani reklamacji, bo "to przecież niemożliwe. Zrobione jest idealnie".

    Fachowiec - psychiatra" - taki co zawsze wywoła poczucie winy u klienta, np. mówiąc o ile więcej się napracował, bo poprawiał poprzednika.

    Fachowiec -... Macie inne typy?


  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kama

    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    A z moich doświadczeń wynika, że każdy następny krytykuje poprzedniego.
    To typ "Fachowiec donosiciel"!
    Albo "fachowiec - lepszy ekspert"...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam_ski

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń:
    "Bezsenny" - hydraulik od c.o. Wymieniali instalację w domu. Jak przywiózł sobie materiały i zaczęli robić w piątek o 10:00, tak skończył w sobotę o 21:00. Bez przerwy 35 godzin, no, ze dwa razy kawka, papieros, pół godziny na obiad. W nocy kulturalnie sobie lutował piiony i podejścia w piwnicy, żeby nie hałasować.

    Po prostu był spod Olsztyna i śpieszył się do domu. A nie to, co niektórzy warszawscy robotnicy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Fachowiec - /tak musi być, inaczej się nie da/
    - kobiety to do garów i dzieci,
    - w Polsce inaczej się nie buduje
    i ewenement:
    - będzie tak jak szefowa karze.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden taki fachowiec na łamach forum. Jak mu się poda skład atomowy materiału z którego zrobiona jest cegła, liczbę włókien w rolce wełny i liczbę ziaren w worku z tynkiem to wyliczy z dokładnością do 1/1000 wspólczynniki K dla założonej ściany. Każdy na pewno wie który to...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    U mnie byli fachowcy"czterodniowcy"-znacie ich?
    Wyjeżdżali do domu na sobotę i pili, w niedzielę pili, w poniedziałek przyjeżdżali jeszcze zawiani i trzeżwieli i tak naprawdę zaczynali pracę od wtorku, żeby w piątek już się pakować do domu.

  7. #7

    Domyślnie

    A spotkaliście typ "fachowca adoptowanego"? Do tego stopnia potrafi zżyć się ze zleceniodawcami i robotą że uczestniczy w rodzinnych obiadach, seansach telewizyjnych (nawet posiedzenia sejmu )imprezach,zakupach itp.Gatunek niezwykle towarzyski. Nie pytajcie o postęp prac. Albo typ "fachowiec-poradnik" - permanentnie zawalony terminami, ale "dla was się podejmie" i kończy się to rozmowami telefonicznymi typu:" w zasadzie zrobi pan to sam. Przykręci pan to i tamto...A potem to już ja przyjadę i zamaluję". No i oczywiście niezastąpiony "umawiaczek-niezdążaczek", w skrajnych sytuacjach gubiący telefon komórkowy i zmieniający adres zamieszkania.

  8. #8

    Domyślnie

    "Fachowiec iluzjonista" - wyszukuje niczym z kapelusza ciągle nowe prace, zachwalając przy tym słuszność ich wykonania, aby jak najdłużej przebywać na garnuszku inwestora.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    "Gawędziarz" i "Milczek". Pierwszy bardzo towarzyski, cały czas siedzi na sąsiedniej budowie i gada, praca idzie nieznośnie powoli. Drugi znowu przez cały dzień ogranicza się do odpowiedzi na "dzień dobry" i cały czas pracuje.

  10. #10

    Domyślnie

    Fachowiec "gastarbeiter"
    Pracując, odpoczywając ciągle opowiada jak to "Ja jak pracowałem w Niemczech" przechwalając się do bólu. Dzięki temu czujność inwestora zostaje niejako uśpiona, co skutkuje puszczaniem takich fuch, że aż wstyd.
    A.Z.

  11. #11

    Domyślnie

    Fachowcy stale pracujący w Niemczech, którzy są tylko przejazdem w Polsce. Są mistrzami w pracach budowlanych u nas, w Niemczech niestety mieszają tylko zaprawę i obserwują jak należy wykonywać co niektóre prace. Zatrudnij takich - murowany sukces. Zaznaczam są wyjątki.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    U mojej 80-cio letniej cioci kafelkował łazienkę pewien " bezkompromisowy fachowiec". Niestety z racji wieku cioci przyszło mi się z nim "użerać" osobiœcie. Chodziło o położenie kafelek również pod wannš i za niš (żeby w razie przecieków dodatkowo zabezpieczyć ten fragment). Dodam, że kupiłam wczeœniej odpowiedniš iloœć materiałów, tak, aby wszystkiego starczyło. Fachowiec ów na mojš proœbę zareagował niezwykle spontanicznie. Najpierw wysłuchałam 15-minutowego wykładu, że tak się nie robi. Potem (tutaj ton wyraŸnie się podniósł), że ja go nie będę uczyć fachu, bo on już nie takie rzeczy wykonywał. Wreszcie gdy awantura osišgnęła swoje apogeum i już myœlałam, że mój bezkompromisowy "rozmówca" wycišgnie zaraz jakiœ cięższy sprzęt i zdzieli mnie nim dla wzmocnienia swoich słów on zamilkł i ... obraził się. Jak możecie się domyœlić ciocia nie ma kafelek pod wannš, ale za to w piwnicy kilka zbędnych, nawet nie rozpakowanych paczek z płytkami.

    A propos w trakcie swoich rozlicznych kontaktów z wszelkiego rodzaju "fachowcami" (kilka lat temu wykańczaliœmy mieszkanie, remont u wspomnianej już cioci, teraz budujemy dom) stwierdziłam, że kobieta nigdy nie będzie przez nich traktowana poważnie.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Kobiecie jest trudno wytłumaczyć( szczególnie jak jest uparta), że pod wanną się płytek nie kładzie - nie widać ich, więc po jakiego grzyba ?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Do Aziela.
    Fachowiec "gastarbeiter"
    Pracując, odpoczywając ciągle opowiada jak to "Ja jak pracowałem w Niemczech" przechwalając się do bólu. Dzięki temu czujność inwestora zostaje niejako uśpiona, co skutkuje puszczaniem takich fuch, że aż wstyd.
    A.Z.
    Powiedz mi czy Ty czasami niebudujesz w Lubuskiem ,bo ja znam również takiego gastarbeitera.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Miałem u siebie i fachowca gastarbajtera i fachowca -lepszego fachowca. Jak ognia wystrzegam się fachowców- spychaczy, którzy mówią: wykonanie tego to akurat należy do ..... następnej ekipy lub usiłują wmówić, że wykonanie danej czynności nie jest konieczne bo lepiej będzie gdy tego nie bedzie. Brrr

    _________________


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-05-28 15:49 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Fachowiec - biznesmen. Facet ma komórkę, dużo gada - fachowe słownictwo, pokazuje zdjęcia ( później okazuje się, że to nie jego prace), dobrze ubrany, sprawia wrażenie niesłychanego profesjonalisty, jest drogi - no cóż fachowość kosztuje. Po pobraniu zaliczki przysyła 2 pijaczków i zjawia się już tylko po odbiór kolejnych transz zapłaty.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Nikt tu jeszcze nie wspomnial o fachowcu z jakim ja mialam okazje pracować:
    - jest inteligentny,
    - lubi dobrą robotę,
    - w każdej chwili ma dla Ciebe czas,
    - żadnej pracy się nie boi,
    - ofertę przygotowuje na wczoraj, bardzo profesjonalną,
    - nie bierze zaliczek - zapłata w całości po zakończeniu prac,
    - bierze odpowiedzialność za swoją pracę - jeśli coś złego się dzieje, mówi - to jest nasz wspólny problem (a nie tylko mój) i to naprawia,
    - można mu zaufać,
    Ten ideał ma tylko jedną wadę - nie jest tani, ale chyba warto...?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alicjanko, to jak w bajce. Zgodzę się na to, że: solidny, nie bierze zaliczek, ale, że jak coś spartoli to przyznaje się bez oporów????

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Tak przyznaje się i szuka rozwiązania, które byłoby maksymalnie korzystne dla wszystkich zainteresowanych.
    Już Go jednemu Forumowiczowi odstąpiłam i na razie bardzo sobie chwali...
    Szkoda, że tak mało takich na rynku...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Alicjanko, widzę, że miałaś doczynienia po prostu z Fachowcem.
    Fachowcem bez żadnego przymiotnika.
    Zazdroszczę ....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony