dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 158
  1. #41
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Dołączam do grupy - też keramzytobeton 24x24x49

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Dołączam do grupy - też keramzytobeton 24x24x49
    O, to juz jest grupa??? Człowiek to jednak społeczne stwotrzenie. Kolega z Radomia - to masz blisko do Orońska, gdzie znalazłam najtańsze pustaki stropowe keramzytowe 3,30 netto - transport w okolice Warszawy w cenie...

  3. #43
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Wiem Ja namierzyłem w okolicznych wsiach skład z pustakami z keramzytu po cenie 5.50 PLN. Dlatego u nas JESZCZE możliwe jest tanie budowanie. Ceny robocizny też nie powalają na kolana, średnio za m2 wymurowanej ściany płaci się 40 PLN

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    No to rzeczywiście ładna cena... gratuluję. Budujecie całość z keramzytu, fundamenty i strop też?

  5. #45
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Fundament - bloczki tradycyjne. Ściany i strop - keramzytobeton.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    a ile płacicie za pustaki stropowe - pewnie dostaliście lepszą cenę bo bliżej...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol74
    witam ponownie zapomnialam zapytać czy te zbrojenie w scianie z keramzytu daje sie także w scianie trójwarstwowej bo taka mam zamiar budować?
    Witam!
    Moi rodzice stawiali dom z Pustaków keramzytowych - ściana 3W. Ważna sprawa to zbrojenie pod oknami. Tam powinno być obowiązkowo. Śmieszy mnie jak słyszę drut fi 3 mm i dodatkowo w formie wieńca- czyli opasać cały dom PO CO?
    Keramzyt jako materiał ma słaby MODUŁ YOUNGA. Jak ktoś dobrze zauważył jest kruchy. Wystarczy że upadnie nam pustak i potrafi "strzelić" pęc. Ściany pod oknami są rozciągane. To jak w żelbecie np. w stropie zbrojenie dajemy w strefie rozciąganej, chociaż czasem może się okazać że należy zazbroić strefę ściskaną.. Ale do czego zmierzam. Pustaki keramzytowe mają słabą wytrzymałość na rozciąganie i dlatego POWINNIśMY DLA śWIęTEGO SPOKOJU dawać zbrojenie pod otworami okiennymi. W domu moich rodziców niestety zbrojenia nie dali i pod każdym otworem okiennym ściana zarysowała się. Powstały rysy rozszerzające się ku górze.....
    Dajemy pod oknami zbrojenie z bednarki i nie powinniśmy mieć tego typu niespodzianek. Ile ?? Nikt tego nie liczy.Ja dałbym w każdą spoinę pod otworem na całej jego długości a nawet przedłużył je poza krawędzie otworów.

    Pozdro
    Piotrek>>>
    ŻELBET!!!! I love this game

  8. #48

    Domyślnie

    Tzn. trzeba każdą spoinę wokół otworu okiennego zazbroić , np drutem .A co z nadprożami , pustaki mam z keramzytu 24/24/49 zrobić wylewane z betonu czy wstawić gotowca?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał radlid
    Tzn. trzeba każdą spoinę wokół otworu okiennego zazbroić , np drutem .A co z nadprożami , pustaki mam z keramzytu 24/24/49 zrobić wylewane z betonu czy wstawić gotowca?
    Pod otworem okiennym. Nie w w koło. Ta część pod oknem nie jest obciążona. Obciążenia przenoszą ściany w tym przypadku Filarki - te ściany między oknami. To tak jak z linijką. Złap ją za końce. Wygnij je do dołu.Na "nieobciążonym" środku robi się brzuszek bo obciążasz tylko końce. To tak jak ze ścianą pod oknem. Pustaki są kruche (słaby moduł Sprężystości podłużnej, niska wytrzymałość na rozciąganie) i pustaki pękają. Powstaje rysa rozszerzająca się ku górze.. Dlatego to zbrojenie.

    Co do nadproży. Masz projekt a tam muszą być takie informacje, jakie nadproża.

    Piotrek>>>>
    ŻELBET!!!! I love this game

  10. #50

    Domyślnie

    W projekcie nic nie mam o nadprożach projekt jest bardzo ogólnikowy, jeszcze się spytam czy tam gdzie będzie sparte nadproże to podmurować cegłą czerwoną pełną , czy niech się spiera na pustaku keramzytowym?

  11. #51

    Domyślnie

    Moglibyście mi doradzić jaki pustak z keramzytobetonu(ojej jaka długachna nazwa trzeba wymyslic jakiś skrót) byłby najlepszy na scianę jednowarstwową,gdzieś słyszałam o takich z jakimis wpustami ze styropianu,no i jaki rozmiar .

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał radlid
    W projekcie nic nie mam o nadprożach projekt jest bardzo ogólnikowy, jeszcze się spytam czy tam gdzie będzie sparte nadproże to podmurować cegłą czerwoną pełną , czy niech się spiera na pustaku keramzytowym?
    To co to za projekt? Nawet na rysunkach nic nie ma?? Ja bym się pod czymś takim nie podpisał..Sam chcesz być sobie kierownikiem budowy?

    Czy robione na budowie czy prefabrykat ja bym kazał podmurować cegłą ceramiczną pełną gdyby murarz się upierał że ma być na pustaku.

    Piotrek>>
    ŻELBET!!!! I love this game

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pytanko: skoro te pustaki takie dobre to po co podmurowywać?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #54

    Domyślnie

    Dzięki Piotrek.
    Ostatnie pytanie, strop musi być sparty na całej szerokości pustaka tzn 24 cm czy mogę obmurować z zewnątrz cegłą taki szalunek i wtedy strop by się spierał na 18 cm pustaka .

  15. #55
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    pytanko: skoro te pustaki takie dobre to po co podmurowywać?
    Żeby przełamać czerwonym szarość ścian. To tak w skrócie

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał radlid
    Dzięki Piotrek.
    Ostatnie pytanie, strop musi być sparty na całej szerokości pustaka tzn 24 cm czy mogę obmurować z zewnątrz cegłą taki szalunek i wtedy strop by się spierał na 18 cm pustaka .

    A gdzie w tym wszystkim wieniec?? Jaki masz w ogóle strop? Gęstożebrowy? Monolityczny? Jak strop ma Ci sie opierać na całym pustaku to wieńca przecież sobie nie dokleisz. Poza tym wieniec musi być docieplony. Czyli najlepiej jakbyś miał ściane 3w albo 2W. Idż do tego co Ci robił projekt bo pytasz o takie rzeczy jakbyś go wcale nie miał..
    ŻELBET!!!! I love this game

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał Barbossa
    pytanko: skoro te pustaki takie dobre to po co podmurowywać?
    Żeby przełamać czerwonym szarość ścian. To tak w skrócie

    Ja ich nie chwale. Gdybym miał ponownie budować dom to na pewno nie z keramzytu.
    ŻELBET!!!! I love this game

  18. #58
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cóż, z reguły jest tak, że jeden niezadowolony będzie starał się zakrzyczeć 10 zadowolonych I to dotyczy każdego produktu. Ja miałem możliwość obejrzenia domu z KB i byłem pod wrażeniem. Zarówno staranności wykonania bloczków i pracy ekipy, która budowała.

    Jak nie masz dobrej ekipy to dom wybudowany z najlepszego materiału będzie pękał. A zbrojenia pod oknami - to mówił mi każdy wykonawca, z którym rozmawiałem i podawałem KB jako materiał na budowę. Tak więc mogłeś mieć niedouczonych budowlańców. A oni są w stanie zepsuć wszystko. To wszystko

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dominik i Gosia

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie POLECAM KERAMZYT

    6 lat temu mój ojciec pobudował dom z keramzytu. JEst bardzo ciepły, nie ma żadnych problemów. Dlatego ja też wybiore pewnie ten materiał i obaw nie mam bo niby o co?
    Czy ktoś może udowodnić że ten materiał jest zły ????
    Jeśli tak to należy wycofać go z produkcji !!!


    ----------------------


    wizy do usa

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dominik i Gosia

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Poza tym cena i dostępność tego materiału ...

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony