dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 158 z 158
  1. #141

    Domyślnie

    Witam,
    8 zł to nie jest szał cenowy...mam ofertę 6,64/szt. za pustak 24x24x49cm.
    Namiary mogę podać na prv, ale jak firma okaże się solidna...tzn. czekam na dostawę materiałów na budowe.
    Nie chce robić reklamy za wcześnie
    Pozdrwaiam
    Budowa - przygoda życia

  2. #142

    Domyślnie

    przeczytalem ten temat od deski do deski i ciagle nie znalazlem odpowiezi na jedno pytanie:

    Jaka wyglada sytaucja z kladzeniem instalacji w keramzytobetonie?
    Jak sie robi rowki na kable?
    Jezeli robimy przewiert na druga strone to czy bloczki nie pekaja?

    Mysle nad budowa sciany 2W bloczek Hotblok (leier) 24cm + 15 cm styropianu ale mam obiekcje co do pozniejszej eksploatacji

  3. #143

    Domyślnie

    przepraszam za pomylke

    Nie bloczki hotblok tylko MONOLIT25 z firmy leier

    ktos to stosowal?
    jak wrazenia?

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał szado1
    przeczytalem ten temat od deski do deski i ciagle nie znalazlem odpowiezi na jedno pytanie:

    Jaka wyglada sytaucja z kladzeniem instalacji w keramzytobetonie?
    Jak sie robi rowki na kable?
    Jezeli robimy przewiert na druga strone to czy bloczki nie pekaja?

    Mysle nad budowa sciany 2W bloczek Hotblok (leier) 24cm + 15 cm styropianu ale mam obiekcje co do pozniejszej eksploatacji

    Zbudowałem z pustaków z czamaninka i właśnie jestem na etapie wod-kan i co. Żadnych problemów. Ekipa jest wyposażone w odpowiednie narzędzia i pięknie ryją w świeżo postawionych ścianach. Aż mnie serce boli... Ale idzie im gładko.

    Co do samego materiału - murarze byli zadowoleni, bo pustaki bardzo równe i trzymające wymiar. Żadnych problemów. Ociepliłem 16 cm styropianu. Mam nadzieję, że będzie ciepło zimą i przyjemnie chłodno latem...


    pzdr
    pt
    nie myli się ten, kto nic nie robi

  5. #145

    Domyślnie

    Czy ktos z budujacych moze potwierdzic czy sciany pod oknami dozbrojone siatka z drutow nie pekaja ? Chodzi mi o pustaki Optiroc 24 - troche mnie te 2,5MPa martwi.. Czy ktos moze buduje z Leiera 25 bis ? Te pustaki sa mocniejsze (+5MPa). Czy tez dozbrajacie pod oknami ? Wiekszosc budowlancow mowi ze pustaki z keramzytu moga popekac gdy dom bedzie osiadal, ze tutaj ceramika porowata ma przewage, bo jak nawet sciana peknie to raczej na spoinie, gdyz pustaki sa mocniejsze.. Peknieta spoine mozna poprawic, a pustaka nie wymienie..

  6. #146

    Domyślnie

    Przepraszam, że trochę odkopuje stary wątek. Jestem ciekaw jak to teraz wygląda jeżeli chodzi o keramzybetonowe bloczki. Czy po dłuższym użytkowaniu jakieś wady wystąpiły? Czy ten materiał nadaje się do postawienia ścian nośnych w budynku parterowym z lekkim dachem (konstrukcja drewniana + blachodachówka + sufit też drewniany)?
    Ktoś ma doświadczenie w budowie z materiałów z firmy Konbet? Na swojej stronie nie podają żadnych informacji poza wymiarami a jestem ciekaw jakie mają parametry.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkeb Zobacz post
    Przepraszam, że trochę odkopuje stary wątek. Jestem ciekaw jak to teraz wygląda jeżeli chodzi o keramzybetonowe bloczki. Czy po dłuższym użytkowaniu jakieś wady wystąpiły? Czy ten materiał nadaje się do postawienia ścian nośnych w budynku parterowym z lekkim dachem (konstrukcja drewniana + blachodachówka + sufit też drewniany)?
    Ktoś ma doświadczenie w budowie z materiałów z firmy Konbet? Na swojej stronie nie podają żadnych informacji poza wymiarami a jestem ciekaw jakie mają parametry.
    Ja w zasadzie też byłbym zainteresowany odnowieniem wątku. Dostałem wstępną ofertę budowy z keramzytu. Więcej pytań niż odpowiedzi

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja też zaczynam myśleć na keramzytem, może ktoś mający doświadczenie się wypowie?

  9. #149

    Domyślnie

    witam,
    do dyskusji nad zaletami keramzytobetonu chcę dodać, że bardzo szybko wysycha na nim tynk cem-wap. Poniżej znajduje się fotka przedstawiająca ścianę klatki schodowej wymurowana w jej górnej części z porothermu. Widać różnicę w schnięciu tynków. Ciemne miejsca to porotherm. Tynki wykonane dwa-trzy tygodnie temu - na keramzycie są już suche jak pieprz a na porothermie jeszcze mocno wilgotne.


    Na pojawiające się pytania odnośnie zbrojenia pod oknami w ścianach z kearamzytu odpowiem jednoznacznie: dozbroić. Ja tego nie zrobiłem i rzeczywiście pod dwoma oknami pojawiły się rysy, od dolnego narożnika do posadzki. Zaradziłem temu wycinając spoiny poziome najpierw z wewnętrznej strony ściany i wsadzając w nie pręty szóstki w świeżą zaprawę. Po wyschnięciu zaprawy tak samo postąpiłem na zewnątrz budynku. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń do tego materiału.
    Ostatnio edytowane przez sonar ; 18-09-2010 o 10:31 Powód: Uzupełnienie odpowiedzi

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bocian_s

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jako że teraz w modzie ekshumacje to wykopałem ten temat z zapytaniem jak wygląda sytuacja keramzytu po dobrych 7 latach od ostatniego szału na ten materiał.

    Szczególnie interesuje mnie opinia osób które wybudowały i mieszkają.

    Najważniejsze pytanie jeśli mieli by budować ponownie to czy z keramzytu/. Tak lub nie z uzasadnieniem.


    Sam zastanawiam się nad wyrobami z firmy CZAMANINEK. Już dawno temu mieli pochlebne opinie na forum.

  11. #151

    Domyślnie

    Jako, że tylko dureń żartuje z czyjejś tragedii, a z durniami nie rozmawiam - nic nie powiem. Zajrzyj do wybiórczej albo posłuchaj TokFM - może się czegoś dowiesz

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bocian_s

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    21

    Domyślnie

    Każdej tragedii szkoda ale jeszcze bardziej szkoda wiecznego rozdrapywania ran. może ktoś się poczuł urażony więc przepraszam.

    A co do braku informacji od kolegi albo faktycznie się obraził i nic nie powie albo nie miał nic do dodania w temacie i czepiał się jedynie mojego nieco niefortunnego żartu.

    Patrząc po aktywności innych raczej za wiele się nie dowiem w tym temacie. No nic trudno .

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banderas

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Planuję budować domek 45m2 + poddasze właśnie z pustaka z keramzytobetonu. Pustak 24x24x49 z betoniarni Świniarski. Czy ktoś kupował od nich materiały? Nie ma za wielu opinii w sieci ja ich temat, a nie chciałbym wtopić
    Pzdr
    Marek

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Odświeżający temat. Rozpoczynam budowę domu parterowego na płycie fundamentowej z pustaków keramzytowych Leca blok 24 cm. Czy ktoś z wybudowanych może udzielić jakieś rady. Interesuje mnie zbrojenie, czy tylko pod oknami, czy jeszcze też może w innych miejscach. Czy ktoś z osób które ociepliły styropianem miały jakieś problemy z wilgocią. Proszę o wskazówki i rady.

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szobod

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Ząbkowice Śląskie
    Kod pocztowy
    57-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    Będe budował dom z keramzytu grubość 24 cm. Interesują mnie opinie na temat kruchości i wieszania np. huśtawki. Czy to się trzyma czy po pewnym czasie puszcza bo jest ściana zbyt miękka? Jak z meblami podwieszanymi na ścianie ?
    Proszę o opinie szczególnie mieszkańców domów keramzytowych
    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez Szobod ; 24-05-2018 o 22:28

  16. #156

    Domyślnie

    Materiał jest twardy, jak nie powiem co. Huśtawkę, szafki i co tylko sobie wymyślisz możesz spokojnie zawiesić. Podjedź do jakieś hurtowni i obejrzyj pustak keramzytobetonowy to będziesz spokojny.

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szobod

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Ząbkowice Śląskie
    Kod pocztowy
    57-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    No to jest dobra wiadomość

  18. #158

    Domyślnie Fortis bloczki

    Bloczki Fortis to pustak z keramzytobetonu wypełniony styropianem. Moje doświadczenie jest takie że dom pomimo szczlwnych oknach parterowy 100 m3 jest zimny, ścian. Nagrzanie pomieszczeń do 21 przy temp zewn ok 0. stopni wymaga grzania cały czas. Dom ma dobrze zaizolowany dach 25 cm welny. Wykonanie ścian też jeż prawidłowe tj. Idnka zaprawa cieplochronna. Dom jest schy ma parę lat więc to nie kewsti wilgoci. Ogólnie deklarowany wsp izolacji ścian 0,18 Wm2k ma się nijak do rzeczywistości użytkowej. Wg ta ściana odpowiada rzeczwistej wartości ok 0.3 Wm2k. Przyczyną tego uważam że jest brak szczelosci i ciągłości izolacji tj dużo mostków termicznych

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony