dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 141
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2801
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tak ten tez widzialam,on jest podobny do Oriona1 (nawet bardzo)Mi sie tez predzej ten tez rzucil w oko:
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...r=1&nazwa=ROMA
    Ja mam problem bo mam waska dzialke,scieta jest i musze miec max.12szer i 11dl. i mam naprawde problem teraz z projektem a bardzo zalezy mi na pokoju na dole(gabinecie)i z tych wszystkich pasuje mi ELEKTRON.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja chyba się zdecyduję na Protona I- nie mogę od niego oderwać wzroku . Nam się podoba, zmienimy tylko trochę wnętrze. Głównie kominek nie pasuje mi na środku pokoju. Pójdzie w narożnik. A tak jest ok.Elektron też całkiem fajny.Prosty ale ładny, no i kolejny plus nieduża powierzchnia 120 m.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tak tu akurat powierzchnia wyjdzie nam na +(zawsze mniejsze koszty).U nas na 1 miejscu byl Orion ,na 2.Proton a na 3.Elektron i tylko Elektron sie zmiesci.Tez chcemy wprowadzic male zmiane.Jak przegladam inne domy to jak stodoly wygladaja,te domki to mi sie wizualnie podobaja z zewnatrz (choc nigdy nie podejrzewalam siebie,ze bede sie zachwycac domkami z 2-spadowym dachem-hihihi)Mam nadzieje,ze w rzeczywistosci tez tak wyjdzie.S luchaj proton do elektrona sa podobne,nie przeszkadza ci ta kuchnia,ze nie ma widoku na wejscie domu??????My chcemy tez powiekszyc pom.gospodarcze kosztem lazienki i zrobic tam gabinet i u gory chce garderobe gdziec wykombinowac.

  4. #24

    Domyślnie

    Przyjrzałam się dokładniej elektronowi. Całkiem fajnie wyglšda poddasze.Podoba mi się. Na parterze też spokojnie zmieœci się pokój.
    Dla mnie bardzo ważny jest wyglšd zewnętrzny domu, aby nie przypominał stodoły . Elektron napewno nje przypomina, ładnie się prezentuje. Ja oriona nie brałam pod uwagę ponieważ wolę więcej otwartej przestrzeni którš można fajnie zaaranżować, tego oczekuję od wnętrza., choć wizualnie fajny.Kuchnia owszem mogłaby być od wejœcia ale nie jest to moim priorytetem. Ja wacham się między między Protonem I a Szmaragdem z krajobrazów. W każdym coœ mi się podoba i sama już nie wiem który wybrać. Każdy ma jakieœ plusy.I naprawdę nie wiem który wybiorę. Jeżeli miałbym brać tylko pod uwagę stronę wizualnš to napewno byłby to ProtonI a jeœli chodzi o wnętrze to w obu widzę plusy i minusy oczywiœcie .Wiesz ja też nie sšdziłam że będę się zachwycała dwuspadowymi, ale teraz całkiem mi się podobajš. Czterospadowe sš wizualnie ładne ale poddasze majš mało praktyczne, trudno tam o prostš œcianę, wszystkie poœcinane. Była zdecydowanie przeciwna dwuspadowym, dopóki nie znalazłam Domusa i Krajobraów. Oni majš niesamowite wyczucie estetycznie szczególnie pracownia Domus-ogromna dbałoœ o szczegóły, w wyglšdzie zewnętrznym. Te domki zachwycajš swoim widokiem. Muszę wybrać ładny domek, naprzeciwko mojej działki stoi Manuela, to duże wyzwanie ,nie chciałbym sšsiadom psuć widoku No cóż ale ja dalej decyzji nie podjęłam . Ty już się zdecydowałaœ na Elektrona w 100 %

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tak raczej tak.Dzisiaj skontaktuje sie z architektem i zobacze co on powie i jakie zmiany mi ewentualnie zaproponuje.My jeszcze robimy cale podpiwniczenie wiec miejsca na szpargaly bedziemy mieli wystarczajaco.A CO DO Protona i Tojego kominaka ,to jak go przeniesiesz na ta inna sciane to bedziesz miala miejsce na szafke np.pod TV????Widze,ze mamy naprawde podobne gusta.Ja jak zobaczylam doki z Domusa z 2 spadowym to stwierdzilam,ze nieswiadomie zachwycam sie nimi???!!!!!

  6. #26

    Domyślnie Proton I -Domusa, co Państwo myślicie o tym projekcie?

    Witam!
    Bardzo podoba mi się ten oto domek http://www.dobredomy.pl/?id_project=91. Bardzo proszęo opinię, co Państwo o nim myślą. Jestem na niego prawie zdecydowana, jednak chciałbym aby ktoś wskazał mi jego ewentualne wady i zalety.Co Państwo myślą salonie?

  7. #27

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    sorry malem z kompem
    projekt jest super tez go zamierzamy kupic i jak sie uda to jeszcze w tym roku wylac fundamenty, niestety projekt jest wlasnie konczony i moze w nastepnym tygodniu bedzie juz gotowy.

    Wedlug mojego ojca wada to 3 kominy i 22 okien - ale jak dla mnie to tylko szczegol (jak na razie dopoki nie trzeba za to placic)

  10. #30

    Domyślnie

    Czeœć!
    Cieszę sie że nie tylko nam się podoba Dzisiaj idziemy do architekta bo mam już kopię i będziemy wprowadzać pewne zmiany adaptacyjne min. wprowadzenie dużych okien (potrójnych) na œcianę prostopadłš do wkyszu,( tam właœnie mamy stronę południowš) przeniesienie kominka w narożnik, likwidacja kawałka œciany który zasłania schody (będš bardziej otwarte) , likwidacja w holu małej œcianki przy schodach gdzie obecnie znajduje się szafa i zrobienie w tym miejscu drzwi do kotłowni , przewidujemy zabudowanie wiatrołapu szafš , połšczenie dolnej łazienki ze spiżarkš i wstawienie tam większego okna ( nie będę miała spiżarki) i chyba to na razie wszystko. Dzisiaj idę się dowiedzieć czy te zmiany sš możliwe i ile mnie będš kosztowały.
    Wiesz oglšdałam pół roku projekty i jak natrafiłam na właœnie ten to nie musiałam sie długo nad nim zastanawiać. My również na jesień planujemy wylać fundamenty. Co do iloœci okien - to że dużo to myœlęże na plus. Fak kominów też nie mało ale gdzies widziałam nawet cztery. Pozdrawiam!

  11. #31

    Domyślnie Proton I

    Zapomniałšm dodać w miejscu gdzie jest kominek będzie metrowa œcianka zasłaniajšca drzwi do łazienki, rrobimy też przejœcie do garażu i to wszystko na razie!!! Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Już zamówiliśmy projekt w poniedziałek jedziemy go odebrać i zostaje tylko droga przez mękę czyli załatwianie wszystkich pozwoleń na budowę.

    Mam nazieję, że może się uda wystartować jeszcze w tym roku.

    pozdrawiam,
    Ada

  13. #33

    Domyślnie

    Pasuje Wam na działkę, chodzi mi o strony świata. Gdzie wam wypada południe a gdzie zachód. My byliśmy u architekta i stwierdził że nam nie pasuję na naszą działkę. Ale chyba coś pokombinuję żeby było dobrze bo bardzo nam się podoba. W chwili obecnej mamy wejście od zachodu, tył domu - taras wschód, garaż pd.

  14. #34

    Domyślnie

    Cześć,

    U nas sprawa światła też nie wygląda ciekawie biorąc pod uwagę Proton, wjejście mamy od południowego zachodu, a biorąc lustrzane odbicie kuchnia będzie od wschodu, a salon od północnego zachodu. Kwestję, że projekt nie pasuje do padania słońca na działce "przeżywałam" miesiąc temu i stwierdziliśmy, że z powodu światła nie będziemy rezygnowć z czegoś co nam się podoba, a biorąc pod uwagę obecnie panującą pogodę to wcale nie chcę słonecznego salonu. Obecnie w mieszkaniu mamy ona wychodzące na zachód i od czerwca nie odsłaniam rolet i tak się nie daje wytrzymać. W sumie okien na dole jest wystarczająco dużo żeby pomieszczenie nie było ciemne.
    Moja siostra tak sobie przesuwała dom na działce żeby mieć salon od poludnia, że teraz ma 250m kostki do położenia, a daszek nad tarasem i tak słońce zakrywa.

    pozdrawiam,
    Ada

  15. #35

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo proszę o opinię innych osób na temat Protona. Bardzo byłabym za nie wdzięczna, ponieważ jestem tak bardzo projektem zauroczona że nie widzę w nim wad. Chciałabym aby ktoś wskazał mi jakieś ewentualne wady projektu oraz zalety.Czy Państwu podoba się ten projekt?

  16. #36

    Domyślnie fajny projekt

    ja tez biore pod uwage ten projekt a powiedzcie jakie koszty macie skalkulowane? ile ma kosztowac bo mysle ze sporo i druga sprawa, nie wiem tak do konca czy bedzie pasował na moja działke bo mam minimum dokładnie 19,88 od strony wjazdu a potem w głąb prawie 40 metrów i zastanawiam sie, czy bedzie pasował na taka działke.
    co do rozwiazan w srodku to uwazam , ze ma bardzo faunkcjonalne pomieszczenia, zwłaszcza dól ma ciekawy.
    pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Cieszę się rośnie zainteresowanie Protonem Jeżeli chodzi o waszą działkę to minimalne wymiary ona spełnia przy wjeżdzie więc problemów z ustawieniem nie powinno być.
    My mamy niedużą działkę od wjazdu 24 metry chyba na 28, tegoroczny zakup. A co do kosztów to ja mam nadzieję że nie będą porażające, typowy domek dwuspadowy, napewno parterówka o takim metrażu to byłby znacznie wyższy koszt.
    Koszty policzymy jak zakupimy projekt. Dziękuję za odpowiedż pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    i co tam słychac? ja tez zdecyduje sie na ten projekt, przeróbek wiele nie planuje ale na pewno chce zmienic elewacje i kolor dachówki. czy sądzicie , ze częśc dzienna bedzie przestronna? chciałabym uzyskac wrażenie przestronnosci i licze , ze w tym domku to sie uda. Czy ktos z was ma moze kosztorys pracowni? ile nalezy szykowac na taki domek pieniazków.
    działka juz kupiona, tak wiec zakupuje projekt i ruszam o pozwolenie na budowe domu. pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Czeœć! Dzwoniłam do pracowni dobredomy. Podali mi kwotę na stan surowy zamknięty 162 tys + koszt instalacji ok 35 tys w tym też robocizna , czyli wychodzi 197 plus wykończeniówka. Przesłali mi materiały na stan surowy, jak chcesz to mogę Ci przesłać na meila. (ale to tylko materiały i iloœci ) bez podanych cen, ale i tak w każydym rejonie Polski sš różne ceny. Jeżeli chodzi to przestronnoœć to rzeczywiœcie powierzchnia na dole wydaje się bardzo przestronna, doœć duży salon jak na tę powierzchnię domu, dochodzi powiechchnia pod schodami i będzie ok. co do tego nie mam wštpliwoœci, a i poddasze jest bardzo bardzo fajne.I tak jak mu się przyjrzałam to sama nie wiem czy zmiany o których wczeœniej pisałšm sš konieczne :) Domek jest wyjštkowo ładny. Ja mam jedynie troszeczkę problem z działkš dlatego ostatecznie nie podjęliœmy decyzji. Pasuje wam ustawienie względem stron œwiata, od jakiej strony macie wejœcie , a od jakiej garaż.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam
    Jezeli chodzi o działkę, to ja mam bardzo nietypową, ponieważ: ma wymiar szerokosć 20m i 30 cm( dokłądnie z planu wyliczyłam bo wcześniej myslałam, ze mniej) na 40 m. A więc jest wąska i długa. Ale Protonek zmieści się i teraz myślę sobie, ze mój wymiar działki będzie plusem bo z tyłu domu będzie wiekszy ogród. strony swiata tez ma kiepskie bo wjazd mam od połudiowego zachodu ale postanowiłam się tym wogóle nie przejmować, po pierwsze wezmę odbicie lustrzane tak, ze garaz będzie od zachodu a salon i i kuchania wypadną od pólnocnego wschodu. Mówi się trudno, ale nie ma innej możliwośćci. Natomiast ja całe zycie mieszkałam w blokach z takim ustawieniem stron więc sie przyzwyczaiłam i powiem szczerze osobiscie nie znoszę miec pokoi od zachodu zwłaszcza latem bo mnie to meczy. Tak więc nie jest to dla mnie taki istotny czynnik aby miec salon od południowego zachodu bo ja nie lubie miec słonca popołudniami w domu. Rekompensata za nietypowa wąska działke jest to, ze od strony wjazdu za droga rosną piekne stare dęby, a od strony ogrodu od pólnocy sciana lasu, obok mnie jest jeszcze jedna działka sasiada i dopiero las ale widac go z mojej działki. Dlatego tak mi zależało na projekcie ( w przeciwieństwie do wiekszosći forumowiczów) aby były balkony, bo ja uwielbiam balkony i myslę sobie, wyjść wieczorkiem albo o poranku i popatrzec sobie a to na stare deby albo na sciane lasu. Działka jest w pieknym miejscu a ze nie typowa jak innych i wjazd nie od polnocy to nic takiego. Dla mnie po mieszkaniu w bloku, w Warszawie gdzie huk spaliny, , na osiedlu gdzie posadzone male krzaczki takie widoki sa rekompensata. A projekt mi sie podoba bo myslę, ze ze ma prostą bryłę, nieskomplikowany dach i powierzchnia mi odpowiada a po analizie mnostwa projektów ukłąd pomieszczen mi bardzo odpowiada. Jedynie co bym zmieniła to elewację , bardzo mi sie podoba dachówka karpiówka miedziana, biała elewacja i ciemno brazowe okna. Ale to jeszcze zobaczymy jak przyjdzie realnie wydawac pieniazki.
    chetnie zapoznam sie z kosztami jakie Ci przysłali
    pozdrawiam

Strona 2 z 141