dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem projektu domu ZZ1 f-my PROJEKT S.C z Jeleniej Góry (szczegóły na stronie http://www.projekt.pl). Jest to projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem, który w swoim założeniu ma wykonanie ścian nośnych murowanych, natomiast strop i poddasze w tym ściany szczytowe mają być drewniane. Chcąc uniknąć błędów w trakcie budowy, chciałbym sie dowiedzieć jak należy wykonac taki strop aby był możliwie cichy i wykazywał jak najmniejsze ruchy.
    Byłbym zobowiązany gdyby "MURATOR" na łamach swojego wydawnictwa opisał sposób wykonywania takiego stropu wraz materiałami które zmniejszają akustykę stropów drewnianych.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Dobrze wyizolowany akustycznie strop winien mieć następujące warstwy:
    - wykładzina dywanowa,
    - gąbka pod wykładzinę,
    - płyta poszycia, grubość uzależniona od rozstawu belek stropu,
    - filc lub guma na belka stropowych,
    - belki stropowe,
    - wełna - 10 cm,
    - listwy kapeluszowe mocowane poprzecznie do belek stropowych,
    - płyta gipsowa grub. 15 mm.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Jestem "posiadaczem" drewnianego stropu. Z mojego doświadczenia odradzam jego zastosowanie. Nie uda Ci się wyciszyć go. Strop cichy to taki, który ma swoją "masę", a drewniany z natury jest lekki. Żadne izolacje nie wytłumią hałasu. Mój strop wykonałem dokładnie tak jak opisuje go Pan Nitka.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Czy wykonałeś go identycznie? Czy niczego z tego układu nie opuściłeś?
    Z doświadczenia wiem że taki układ "działa".
    Proszę przedstaw dokładnie swój układ warstw stropu.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja też spotkałem się z tego typu stropem u znajomych. Jest wykonany dokładnie wg zaczonego schematu i to z odpowiednio wysuszonego drewna. Nie ma szans - znajomi klną jak szewc, że posłuchali takiego samego doradcy. Zawsze coś sychać !!. Lepiej zdecyduj się na lany lub z pustaków i nie będziesz miał problemów. Rady z tymi warstwami są nic nie warte. Dodatkowo ciężko jest kupić drewno o właściwej wilgotności. Zawsze raczej jest zbyt mokre co powoduje pękanie suchych tynków, strzelanie itp.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Czy naprawdę uważasz że zawsze jest mokre?

  7. #7

    Domyślnie

    Przed zastosowaniem przekładek z różnych materiałów (guma, filc, itp.) pomiędzy belkami stropowymi, a poszyciem stropu należy prześledzić opis konstrukcyjny wykonania stropu lub skonsultować się z konstruktorem stropu. Być może dany strop jest zaprojektowany w taki sposób, że poszycie stropu ściśle współpracuje z belkami stropowymi usztywniając jego konstrukcję i zastosowanie przekładek w takim przypadku zlikwiduje tę współpracę oraz pogorszy jego parametry obliczeniowe. W takim stropie akustyczność automatycznie wzrośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony