dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 436 z 436
  1. #421

    Domyślnie

    Poza tym jest podstawowa sprawa:

    Jakość to nie jest rzecz nabyta raz na zawsze. Cały czas musisz dążyć do poprawy, a jeśli tego nie robisz, to znaczy że się cofasz

  2. #422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bies

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    SOrki ale w tym momencie marzysz o niebieskich migdałach. Nie wygrałbyś sprawy w sądzie - nie miałbyś podstaw ku temu
    Nie jednemu z Was wydaje się, że wygrają w sądach, tylko nie jeden się na tym przejechał w takich sytuacjach jak ta - jednoznacznie niejednoznacznych
    Ciesz się, doprawdy ciesz się i już raczej nie zabieraj głosu w sprawie swojej przesuwki - Fabryka, walcząca ostatnimi czasy o zmianę wizerunku wzięła na klatę Twój przypadek, choć realnie mogła go totalnie olać. Dla mnie każde potknięcie Drutexu to powód do zadowolenia - nic bardziej nie cieszy jak wpadka konkurencji - nieprawdaż? Ale sorry, tu jedyne czego można się czepnąć to dealera i to też nie koniecznie. Edycja przy ewentualnym PrintScreenie na niewiele się da a podejrzewam, że większość fabryk okiennych moderują to Forum więc oryginalna treść już jest zarchiwizowana
    Ciesz się i naprawdę radze na spokojnie przeczytać dokładnie wszystkie posty starego - jak nie rozumiesz treści przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz i może zrozumiesz

    I zapamiętaj sobie TY jak i inni potencjalni klienci
    Hasło "Klient ma zawsze rację" od zarania komunistycznych dziejów było sloganem w oderwaniu od rzeczywistości. Efektem jest Wasze przekonanie, że macie zawsze rację a to g,.... prawda i im szybciej to do Was dotrze tym dla Was lepiej

    Nie wiem skąd Twoje przekonanie o " o niebieskich migdałach. Nie wygrałbyś sprawy w sądzie - nie miałbyś podstaw ku temu" to całkowite bzdury i farmazony. Jestem prawnikiem i znając opis całej historii sprawa w 100% do wygrania. Co prawda, sprawa toczyła by się kilka miesięcy lub nawet ponad rok, co wynika z obowiązującej procedury cywilnej, w szczególności konieczności przeprowadzenia w pierwszej kolejności dowodów osobowych potem opinii biegłego, być może nawet drugiej opinii, gdy będzie ona na niekorzyść firmy, co niestety trwa ale nie jest to winą sądu lecz przepisów które go wiążą. Wynik w każdym bądź razie tylko jeden - na korzyść klienta zaś firma w zależności od żądania dokonuje wymiany reklamacyjnej lub pokrywa koszty wykonania zastępczego, dodatkowo ponosi koszty postępowania. Przerabiałem to nie raz.

  3. #423

    Domyślnie

    Znalazłem w specyfikacji technicznej, że iglo 5 classic mają współczynnik izolacji termicznej równy 0,89. Iglo 5 mają 0,95. Jeśli cena jest ta sama to warto wziąć classic? Facet,który sprzedaje mi okna mówił że różnią się tylko wyglądem, a tu jednak classic są cieplejsze.

  4. #424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    I nie zdziwiło CIę to? Tak jak fakt, że sam profil wyglądający niemal identycznie jak np. Aluplast 4000 jest niby cieplejszy?
    Może to kwestia które laboratorium je badało?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    No jak? Panowie classic ma dodatkowy bęben na profilu skrzydła - profil półzlicowany. Co za tym idzie na pewno będzie cieplejszy skoro jest więcej materiału.

  6. #426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    No jak? Panowie classic ma dodatkowy bęben na profilu skrzydła - profil półzlicowany. Co za tym idzie na pewno będzie cieplejszy skoro jest więcej materiału.
    Z tego co widzę w necie to classic właśnie tego "bębna" (???) nie ma i nie jest profilem półzlicowanym. Poza tym "półzlicowanie" wg badań poważnych instytutów zmienia Uf w sposób pomijalny!

  7. #427
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Z tego co widzę w necie to classic właśnie tego "bębna" (???) nie ma i nie jest profilem półzlicowanym. Poza tym "półzlicowanie" wg badań poważnych instytutów zmienia Uf w sposób pomijalny!
    To był sarkazm.....

    Tak czy siak ja za Drutexem nie przepadam. Większość firm podaje w swoich badaniach Uw dla okna zgodnego z wytycznymi ITB - 1230x1480 mm. Drutex podaje dla okna 1500x1500 sztucznie zaniżając współczynnik - co jak dla mnie jest swego rodzaju formą oszustwa. Oczywiście taka forma jest jak najbardziej skierowana w stronę laików, którzy na tym się nie znają i nie zauważą tego szczegółu.

    Przycisk "dane techniczne" - https://www.drutex.pl/pl/produkty/iglo5-classic.html

    spam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-01-2017 o 18:17 Powód: link reklamowy

  8. #428

    Domyślnie

    Tym bardziej ze Drutex bada się w CSI w Czechach a oni są znani z zawyzania wyników

  9. #429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Witam. W 2012 roku zamontowano u mnie okna firmy Drutex trzyszybowe. W listopadzie 2016 roku zauważyłem, że przy szybie wewnętrznej wychodzi klej i porobiły się małe pęcherze. Drutex nie uznał reklamacji uzasadniając to ingerencją z zewnątrz lub użyciem środków chemicznych.Moje pytanie czy ktoś miał podobną sytuację i co teraz mogę z tym zrobic. Podkreślam, ze mojej winy w powstaniu tych pęcherzów nie ma gdyż nie rozbierałem pięciu okien i nie myłem szyb chemikaliami. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  10. #430
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Nigdy czegoś takiego nie widziałem
    Można poprosić o jakieś fotki ?
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 27-01-2017 o 20:00

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafiks Zobacz post
    Witam. W 2012 roku zamontowano u mnie okna firmy Drutex trzyszybowe. W listopadzie 2016 roku zauważyłem, że przy szybie wewnętrznej wychodzi klej i porobiły się małe pęcherze. Drutex nie uznał reklamacji uzasadniając to ingerencją z zewnątrz lub użyciem środków chemicznych.Moje pytanie czy ktoś miał podobną sytuację i co teraz mogę z tym zrobic. Podkreślam, ze mojej winy w powstaniu tych pęcherzów nie ma gdyż nie rozbierałem pięciu okien i nie myłem szyb chemikaliami. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Szkoda, że nie dałeś zdjęć. Ale domyślam się co może być przyczyną. Pewnie ktoś zastosował silikon octowy celem unieruchomienia podkładek do szklenia. Zachodzi jakaś reakcja między silikonem i butylem i kończy się to ściekaniem butylu do wnętrza wkładu szybowego.
    Albo fabryka dała ciała albo montażyści wyciągali wkłady szybowe i później użyli silikonu.
    To są okna otwierane czy szklenia stałe?

  12. #432

    Domyślnie

    Fabryka raczej czegoś takiego by nie odwaliła. Musiałaby cała partia polecieć. Może ktoś jeszcze kto kupował w tym roku okna z tej serii ma podobne problemy?

  13. #433

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuję aktualnych opinii na temat okien Drutex IGLO 5 Clasic PCV lub generalnie produktów tej firmy.
    Poszukuję jakiegoś optimum ceny do jakości. Ekoplast i Oknoplast są zdecydowanie za drogie, Dobropast i Oknoplus najtańsze i często odradzane. Drutex cenowo wypada gdzieś po środku i zastanawiam się czy jakość ich jest w porządku.
    Dodam - chodzi o wymianę okien w bloku, ze starych tzw. szwedzkich drewnianych, okrutnie nieszczelnych... Mieszkanie prawdopodobnie będzie szło na sprzedaż w najbliższych latach i też nie chcę żeby marka okien odstraszała ewentualnych nabywców. Nie mam funduszy na okna z najwyższej półki cenowej - z resztą te mają rozbuchany marketing, więc tu zawsze pojawia się pytanie czy pieniądz który wydajemy idzie w jakość produktu czy kosztowne reklamy.
    Która inna firma w Krakowie ewentualnie wbiłaby się w moje oczekiwania??
    Będę wdzięczna za pomoc!

  14. #434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nft

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-320
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Szkoda, że nie dałeś zdjęć. Ale domyślam się co może być przyczyną. Pewnie ktoś zastosował silikon octowy celem unieruchomienia podkładek do szklenia. Zachodzi jakaś reakcja między silikonem i butylem i kończy się to ściekaniem butylu do wnętrza wkładu szybowego.
    Albo fabryka dała ciała albo montażyści wyciągali wkłady szybowe i później użyli silikonu.
    To są okna otwierane czy szklenia stałe?
    Miałem identyczny przypadek tylko u mnie na budowie spotkali się montażyści oraz firma od której były pakiety szybowe - sprawa została rozpatrzona w taki sposób, iż przyjechało 15 nowych pakietów szybowych, a kogo była wina mnie to już nie interesowało

  15. #435
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nuska*

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    1

    Domyślnie Przesunięte pakiety szybowe

    Witam. Mam problem z pakietami szybowymi. Po ponad roku w środku okien jest miejscami widoczna biała listwa przyszybowa. Kupiłam brązowe okna i nie mogę przeboleć tych nieestetycznych białych środków . Drutex pierwsze wspominał o przeszkleniu wszystkich skrzydeł , z powodu siadnętych podkładek . Nie mogli dogadać się z montażystami , kto ma to zrobić . Teraz Drutex twierdzi ,że tak ma być bo okno pracuje . I w części okien ciepła ramka pięknie dolega do uszczelki a w innych widoczny jest biały środek . Czy te podkładki tak powinny być mocowane ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listwa przyszybowa.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	464415   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno silikon.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	464416  

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To nie jest problem pakietów. Z tego co widzę to pierwsze okno to zdjęcie pierwsze - okno w okleinie zewnętrznej i białe w środku(ew. tylko rdzeń biały), a drugie - kolor obustornny, cały profil brązowy.
    Tak bywa także w innych firmach ze względu na budowę okna.
    Teoretycznie - im głębiej jest osadzony pakiet tym lepsza termika (mniejszy mostek na ramce przyszybowej) także to zaleta a wada tylko estetyczna. Nie sądzę by przeszklenie pakietów pomogło, chyba że ktoś je fabrycznie wlożył niesymetrycznie.

    Pytanie drugie: mocowanie podkładek - tak. Tak się robi. Czasem systemy profili bardziej rozbudowane mają specjalne podkładki samozaciskowe - ale i je się dodatkowo zabezpiecza silikonem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony