dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103
  1. #1

    Domyślnie Gdzie kupiliście parkiet

    Mam pytanie, czy Castoramie można kupić parkiet w dobrym gatunku. Chodzi mi stopień wilgotności. I jak to sprawdzić?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Gościu drogi, ty ten parkiet kupiłeś, sprzedajesz, czy produkujesz?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Oczywiscie zakupilem, polecam, ale ty Szadam pewnie ze stolycy, wiec chyba tylko markety pozostaja.

    Gosciu

  5. #5

    Domyślnie

    Nie radze kupowac w hipermarketach. Sa problemy z ewentualnymi reklamacjami. Moi znajomi przez to przeszli. Kolega Gosc ma racje, lepiej kupowac u producenta. A jaka okolica interesuje?

  6. #6

    Domyślnie

    NIe ze stolycy tylko spod Opola

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    To po cholere chcesz isc do marketu ?
    Bylem przekonany, za tylko warszawiacy tam kupuja podlogi.

    POzdrawiam Opole
    Gosciu

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem czy to aktualne nadal, ale odpowieadm.
    Nikt nie rozważa na poważnie kładzenia parkietu zakupionego w jakimś hipermarkecie. Oferty świetne cenowo i tyle.
    Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to polecam parkiet z Zadobrza. Jest to wioska obok miejscowości Jedlnia Letnisko, skręca sie z trasy Radom - Kozienice (z Warszawy nieco ponad 100 km). Potrafia polecic nawet dobrego fachowca do układania.
    Mam od 6 lat położony ich jesion jasny w I gatunku i jest rewelacja. Kładłam zimą (niektórzy tego nie polecają), a mimo to nie ma nawet malutkiej szczeliny. Mało tego, cały czas zachowuje kolor, jest twardy, tak więc nie ma śladów zarysowań. W dużym pokoju, gdzie jest największy ruch u mnie w mieszkaniu, nie mam dywanu, jest podłoga cały czas odsłonięta. 2 małych dzieci i pies nie dali rady zmienić znacząco jej wyglądu, straciła tylko nieco na połysku. Mam zastrzeżenie do tego co mi kładł - trochę skopał lakierowanie, ale przy następnym remoncie wycyklinuję parkiet i będzie po problemie.
    Moi znajomi położyli co prawda parkiet, ale nie z Zadobrza i już po roku mają szczeliny. Przykrywaja czym się da, ale myślą o zmianie.
    Jeżeli masz zamiar kłaść parkiet to naprawdę sprawdź dokładnie firmę od której kupujesz, i to najlepiej popytaj na forach i wśród znajomych.
    Kupuj tylko w pierwszym gatunku - w drugim różnie sie trafia, jak będziesz musiał odrzucić 20 - 30 % aby podłoga była ładna, to nie zrobisz żadnego interesu. Przyjmij zasadę, że parkiet po ułożeniu ma być idealnie gładki i bez szczelin i te cechy ma utrzymać przez lata!!!
    Szczeliny, w które wchodzi kurz i brud zatruja ci życie i po 2 - 3 latach będziesz zmieniał lub myślał o zmianie parkietu. Jeśli nie masz pieniędzy, to połóż panele, a parkiet jak się dorobisz. Jeśli się zdecydujesz, to kup też listwy przypodłogowe z tej samej firmy, droższe ale warto.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Volta. Jak juz wspominałem z Warszawy ani okolic nie jestem. Piszę z Prudnika z Opolszczyzny, a to oznacza, że trudno mi coś tu wybrać. Tylo markety mają jakąś ofertę. Renomowany tartak padł. Lokalna hurtownia proponuje parkiet z barlinka ( Nie deskę barliniecką, a parkiet), an zasadzie tu mam wystawkę producenta, zamów pan na tej podstawie .

  10. #10
    Guest

    Domyślnie dot. parkietu

    Popytaj u znajomych, pooglądaj. Może ktoś ma parkiet z marketu już 2-3 lata i coś na ten temat powie. Przecież masz pewnie wielu znajomych, którzy mają parkiet po kilka lat. Odradzam kupowanie parkietu z firmy, której nikt ci nie polecił. Parkiet to droga inwestycja i warto się zastanowić a przede wszystkim sprawdzić. Najgorsze jest to, że wady materiału wyjdą za 2 - 3 lata a nie przy kładzeniu. Życzę powodzenia.

  11. #11
    usia76
    Guest
    usia76

    Domyślnie moge poprosic o adres?

    Bede kupowac parkiet. Moge poprosic o adres w tym Zadobrzu?

    Usia

    [email protected]

    Cytat Napisał VOLTA1
    Nie wiem czy to aktualne nadal, ale odpowieadm.
    Nikt nie rozważa na poważnie kładzenia parkietu zakupionego w jakimś hipermarkecie. Oferty świetne cenowo i tyle.
    Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to polecam parkiet z Zadobrza. Jest to wioska obok miejscowości Jedlnia Letnisko, skręca sie z trasy Radom - Kozienice (z Warszawy nieco ponad 100 km). Potrafia polecic nawet dobrego fachowca do układania.
    Mam od 6 lat położony ich jesion jasny w I gatunku i jest rewelacja. Kładłam zimą (niektórzy tego nie polecają), a mimo to nie ma nawet malutkiej szczeliny. Mało tego, cały czas zachowuje kolor, jest twardy, tak więc nie ma śladów zarysowań. W dużym pokoju, gdzie jest największy ruch u mnie w mieszkaniu, nie mam dywanu, jest podłoga cały czas odsłonięta. 2 małych dzieci i pies nie dali rady zmienić znacząco jej wyglądu, straciła tylko nieco na połysku. Mam zastrzeżenie do tego co mi kładł - trochę skopał lakierowanie, ale przy następnym remoncie wycyklinuję parkiet i będzie po problemie.
    Moi znajomi położyli co prawda parkiet, ale nie z Zadobrza i już po roku mają szczeliny. Przykrywaja czym się da, ale myślą o zmianie.
    Jeżeli masz zamiar kłaść parkiet to naprawdę sprawdź dokładnie firmę od której kupujesz, i to najlepiej popytaj na forach i wśród znajomych.
    Kupuj tylko w pierwszym gatunku - w drugim różnie sie trafia, jak będziesz musiał odrzucić 20 - 30 % aby podłoga była ładna, to nie zrobisz żadnego interesu. Przyjmij zasadę, że parkiet po ułożeniu ma być idealnie gładki i bez szczelin i te cechy ma utrzymać przez lata!!!
    Szczeliny, w które wchodzi kurz i brud zatruja ci życie i po 2 - 3 latach będziesz zmieniał lub myślał o zmianie parkietu. Jeśli nie masz pieniędzy, to połóż panele, a parkiet jak się dorobisz. Jeśli się zdecydujesz, to kup też listwy przypodłogowe z tej samej firmy, droższe ale warto.
    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Czy znacie jeszcze jakieś namiary na dobre parkiety, które można kupić w okolicach Warszawy ?
    Czy ktoś wie coś na temat jakości produktów Firm: "Jabłoński" z Tchórznicy ( to co prawda moje rodzinne strony jednak nie wiem co są warci ) lub "Zinczuk" z Siemiatycz ? Te pierwsze można kupić na Bartyckiej i w Starej Miłosnej, te drugie - na Kłobuckiej i Bartyckiej.

    Volta, jeślii tu czasem zaglądasz, to prześlij proszę do mnie jakiś namiar na tych z Zadbrza .

    Pozdr. B.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Znalazłam coś takiego
    http://www.sg.com.pl/
    Może to o to chodzi?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też jestem zainteresowany. Może VOLTA1 się odezwie...
    W radomskim informatorze budowlanym (http://www.budownictwo.radom.pl/0011.htm) znalazłem dwie firmy z Zadobrza:
    • PRODUKCJA DESEK I BOAZERII - Zadobrze 17, tel. 612 71 46
      ZAKŁAD DRZEWNY - Parkiet, mozaika - Zadobrze 15a, tel.612 71 88 , 612 71 50 (namiar na stronę tej firmy podała opal)

    Byc może to ta sama firma, a jedynie część asortymentu sprzedają tu, a część tu.

  15. #15

    Domyślnie

    Tak więc wysłałam zapytanie o cennik na parkiety pod ten adres podany przez opal ( dzięki opal za link ) i wczoraj dostałam odpowiedź. Ceny porównywałam z tymi od Jabłońskiego np małe klepki z jasnego jesionu są tańsze w Zadobrzu, znowu dąb i kolorowy jesion u Jabłońskiego mają taniej. Jeśli chodzi o punkty w Warszawie, to Zadobrze ma na Bartyckiej 26paw.29C, Jabłoński podaje adresy swoich punktów na stronie: www.parkiety.civ.pl .
    My będziemy w sierpniu zamawiali ok. 40m2 parkietu jesionowego i ok. 25m2 dębowego dla rodziców. Najwyższa więc pora by na poważnie zacząć zbierać oferty. Może ktoś z okolic Warszawy zechce się przyłączyć? Przy zbiorczym zamówieniu dałoby się może wynegocjować jakieś większe rabaty. Jabłoński np mówił już o 5%. Postaram się też sprawdzić jego referencje.
    Pozdr. B.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Becik czy schody będziesz robić z tego samego drewna?
    Jestem jak najbardziej za zbiorczym zamówieniem,ale nie wiem czy da radę w naszym przypadku
    Ale może?

  17. #17

    Domyślnie

    Becik, może jak się sprężymy to też uda nam się podpiąć. Problem tkwi głównie w podjęciu decyzji (gdzie jaka podłoga) . Planowaliśmy ten problem rozstrzygać trochę później, ale jest szansa, że w drugiej połowie sierpnia coś będziemy wiedzieć. Na razie wiemy na 90 %, że do części domu dechy sosnowe (albo nie sosnowe, byle niezbyt drogie) - tylko czy Zadobrze oferuje coś takiego?

    Tomek

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Słuchajcie,
    czy wybieracie takie samo drewno do części dziennej,nocnej i schodów.
    Nawet jeśli wzór i rozmiar inny,to trzymacie się tego?
    Bo ja dla bezpieczeństwa chyba tak zrobię.

  19. #19

    Domyślnie

    Wczoraj położyli mi parkiet, za 3 tygodnie będą cyklinować i malować.
    Jesion, pierwszy gatunek, 72 zł/m.kw. parkiet + 45 zł/m.kw montaż z cyklinowaniem i malowaniem.
    Prawie 60 m. kw położyli w 8 godzin. 2 osoby, sprawnie i dobrze.
    Renomowana firma z małopolski JARZĄBEK. Widziałam ich parkiety po latach bez zarzutu.
    Schody również będą jesionowe.
    Acha
    Uwaga na wzory, na niektóre nie ma gwarancji.
    Ja wybrałam wzór panelowy (nie jodełka, czy kwadraty) i akurat na ten wzór nie dają gwarancji.

    Mogę dać zainteresowanym namiar na firmę

  20. #20

    Domyślnie

    opal,
    do części sypailnej na górze (prawie) zdecydowaliśmy się na deski sosnowe. Natomiast dół chcielibyśmy wykończyć w jakimś twardszym drewnie. Schody jeszcze nie były "wałkowane".

    A z jakiego powodu "bezpieczniej" jest wybierać ten sam rodzaj drewna (estetyka, czy jakieś względy "techniczne")? Może czegoś ważnego nie uwzględniliśmy w naszych rozważaniach?

    Tomek

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony