dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie ŚLĄSKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin

    niedługo przymierzam się do zakupu roślin na żywopłot i innych roślin (większe drzewa i krzewy)

    dom budujemy w dąbrowie górniczej/marianki-pogoria

    gdzie w województwie są dobre szkółki krzewów ozdobnych (blisko dąbrowy górniczej), gdzie warto jechać np. po azalie czy klony palmowe, jakie mają ceny, jakie macie doświadczenia, czy rośliny nie chorują, gdzie najlepiej doradzą

    za adresy i informacje serdecznie dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko czego szukasz znajdziesz w Szkółce jednego z braci Kapias w Będzinie,
    łatwo trafić....
    ( zaraz za rondem w Będzinie jadąc w kierunku M1 skręcasz w prawo)

    http://www.kapias.com/kontakt/pl/kontakt_pl.html

    Część roślin dowożą z głównej szkółki w Goczałkowicach,
    http://www.kapias.pl/gorak/mogrod.php?gal=2

    Polecam również szkółkę "Alicja' w Sosnowcu-Ostrowy Górnicze
    mają duży wybór różnych roślin
    no i miejsce jest cudne...
    ogród wokól pięknego, zabytkowego budynku
    http://www.alicja.gf.pl/index.htm
    Znam te szkółki, rok temu zostawiłam tam sporo kasy
    i jestem zadowolona z zakupów.
    Koniecznie zarezerwuj sobie duzo czasu i jeszcze więcej kasy

    Znam również Szkółkę p. Żurka ze Świerklańca,
    piękne miejsce...warto zobaczyć
    http://www.zurek.com.pl/
    ale tam jest najdalej i kiedy ja kupowałam, było najdrożej.

  3. #3

    Domyślnie

    chmurko dziękuje bardzo za informację - o to mi chodziło

    w związku szkółkarzy polskich wyszukałam sobie te najbliższe ale co mi po tym jak nie wiem gdzie jest najlepszy towar a ty mnie w temacie oświeciłas, napewno jak tylko się poprawi pogoda wstąpimy (z moją córeczką bo tata buduje dom) i do sosnowca i będzina, swierklaniec znam jest cudnie ale nie wiem jakie mają ceny kiedyś na to nie zwracałam uwagi bo nie miałam ogrodu a teraz muszę niestety

    jak już będziemy po zakupach to zdamy relacje i pochwalimy się zdobyczami

    pozdr kasia

  4. #4

    Domyślnie Gdzie na Górnym Śląsku dobra szkółka?

    z ciekawymi, dobrymi roślinami. Sama nie wiem gdzie uderzyć. Byłam w jednej, ale oprócz wielkich papug ARA nic mnie tam nie chwyciło za serce... a rośliny wyglądały tak sobie

  5. #5

    Domyślnie

    Ja oglądałam i kupowałam fajne roślinki w Gierałtowicach (dobra jakość, stosunkowo niskie ceny) oraz w Świerklańcu (niektóre rzeczy trochę droższe, wybór ogromny). Są to producenci, nie pośrednicy. W obu firmach chętnie i trafnie doradzą.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    wielkie dzięki! Kurcze najchętniej już dzisiaj bym tam jechała... a do końca tygodnia nie dam rady, buuuuuu

    A co myślicie o giełdzie kwiatowej w Tychach??

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    wielkie dzięki! Kurcze najchętniej już dzisiaj bym tam jechała... a do końca tygodnia nie dam rady, buuuuuu

    A co myślicie o giełdzie kwiatowej w Tychach??
    ja jednak proponuję wycieczkę w stronę Bielska i to ........dwudniową
    PS. Weź pełny portfel i przyczepkę
    Pisarzowice zwiedzić w jeden dzień to .........bardzo trudno dokonać

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    wielkie dzięki! Kurcze najchętniej już dzisiaj bym tam jechała... a do końca tygodnia nie dam rady, buuuuuu

    A co myślicie o giełdzie kwiatowej w Tychach??
    Lepiej skorzystaj najpierw z adresów jamlesa,a giełda to tak tylko przy okazji i prędzej kwiaty,ale jeżeli chodzi o drzewka to niespecjalnie
    wiem co mówię

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał Berolina
    wielkie dzięki! Kurcze najchętniej już dzisiaj bym tam jechała... a do końca tygodnia nie dam rady, buuuuuu

    A co myślicie o giełdzie kwiatowej w Tychach??
    ja jednak proponuję wycieczkę w stronę Bielska i to ........dwudniową
    PS. Weź pełny portfel i przyczepkę
    Pisarzowice zwiedzić w jeden dzień to .........bardzo trudno dokonać
    no to na pewno zrobie sobie tam wycieczkę

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Daleko szukasz a masz pod bokiem duza szkolke
    http://www.juniprex.com.pl/index1.php
    jest jeszcze chyba Akme http://www.akme.net.pl/ ale tam nie bylem nigdy natomiast Juniprex polecam...bardzo duzy wybor...
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    przypomnialo mi sie sorry moja skleroza
    http://www.drzewa-krzewy.pl/ ale tam trzeba pojechac na stronie nie ma oferty to szkolka w lesie za Murckami w strone Myslowic Wesolej.
    Podzwon tez po lesnictwach w zaleznosci co chcesz zakupic czasem maja bardzo ciekawe oferty sadzonek ...
    W WPKiW Chorzow byla tez fajna szkolka dla celow Parku sam tam kupowalem Trzmieline i Bluszcz w dobrej cenie bo po 2 pln sztuka.

  13. #13

    Domyślnie

    Byłam w Świerklańcu i wiecie co? pół nocy nie spałam, nie mogłam zasnąć, chyba z wrażenia. Podoba mi się wszystko, tylko jakby miejsca na wszystko mam za mało Dzisiaj mała rundka przez Gliwice

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    O raju! Jak się to czyta, to aż puls przyspiesza.
    Berolino, rozumiem to podniecenie i chęc posiadania, ale też znam już koszmar nie rozciągającego się podłoża.
    Z trawnika założonego trzy lata temu zostało może 50%, więc by cos dosadzić, musze coś oddać sąsiadom.
    ŁOKROPNOŚĆ !!!!!
    A w szkółkach - można stracić więcej gotówki niż w kasynie. A na dodatek, traci się z radościa , hihihihihihihihi

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    O raju! Jak się to czyta, to aż puls przyspiesza.
    Berolino, rozumiem to podniecenie i chęc posiadania, ale też znam już koszmar nie rozciągającego się podłoża.
    Z trawnika założonego trzy lata temu zostało może 50%, więc by cos dosadzić, musze coś oddać sąsiadom.
    ŁOKROPNOŚĆ !!!!!
    A w szkółkach - można stracić więcej gotówki niż w kasynie. A na dodatek, traci się z radościa , hihihihihihihihi
    wiesz, w tej szkółce w Świerklańcu był zrobiony taki pokazowy ogród, noramalnie marzenie! a do tego duża część ogrodu to skarpa, więc coś dla mnie Cały czas nie mogę sobie wybaczyć, że nie poszłam do jakiejś szkoły rolniczej, bo roślinki to od zawsze było moje hobby, chętnie nawet bym sprzedawała roślinki, albo plewiła komuś ogródki, a ja zostałam księgową, normalnie mnie zaćmiło Z tym małym ogrodem tragedia, ja już mam myśli co by kupić sobie jeszcze jakąś działeczkę

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Cytat Napisał hanka55
    O raju! Jak się to czyta, to aż puls przyspiesza.
    Berolino, rozumiem to podniecenie i chęc posiadania, ale też znam już koszmar nie rozciągającego się podłoża.
    Z trawnika założonego trzy lata temu zostało może 50%, więc by cos dosadzić, musze coś oddać sąsiadom.
    ŁOKROPNOŚĆ !!!!!
    A w szkółkach - można stracić więcej gotówki niż w kasynie. A na dodatek, traci się z radościa , hihihihihihihihi
    wiesz, w tej szkółce w Świerklańcu był zrobiony taki pokazowy ogród, noramalnie marzenie! a do tego duża część ogrodu to skarpa, więc coś dla mnie Cały czas nie mogę sobie wybaczyć, że nie poszłam do jakiejś szkoły rolniczej, bo roślinki to od zawsze było moje hobby, chętnie nawet bym sprzedawała roślinki, albo plewiła komuś ogródki, a ja zostałam księgową, normalnie mnie zaćmiło Z tym małym ogrodem tragedia, ja już mam myśli co by kupić sobie jeszcze jakąś działeczkę
    tak z serca dla przyjemności ........zapraszam
    i daj to w ogłoszeniach drobnych

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Z tym małym ogrodem tragedia, ja już mam myśli co by kupić sobie jeszcze jakąś działeczkę
    Ale...pół Anglii na małych ogródkach, stoi
    A polityka miejsko-argralna zakładała utylitaryzm, więc każdy kto chciał ziemi - dostawał ło-drobinkę
    A tak serio, we Wrocławiu " szeregowcy" wybrali pełno-nocnika, i odkupili od chłopa kawał pola znajdujący się za 200-metrowymi ogródkami. Każdy przedłużył ogrodzenie i teraz mają po 600-metrów

    Świetny pomysł na wspólne działanie, ku indywidualnej korzyści

    A kierunki wyksztacenia, nie zawsze są zgodne z rozwijanymi pasjami. Przeciez im więcej wiedzy, z róznych dziedzin, tym wnętrze piękniejsze, bogatsze !

  18. #18

    Domyślnie

    Berolino witaj w klubie księgowych - ogrodniczek ze wskazaniem na "ogrodniczek" . Znam to o czym piszesz z autopsji i czasem księgując zastanawiam się "co ja tutaj robie". Wracając do tematu - w Świerklańcu byłam już kilka razy ale nie zakupiłam nic - ceny mają kosmiczne ale ogród zrobiony naprawdę bombowo. Napstrykałam zdjęć - może wkleję. Ostatnio za namową znajomej dzwoniłam do najbliższego nadleśnictwa i prosiłam o fax z cennikiem i okazuje się że ceny dostępne. Dam znać jakie będą wyniki moich zakupów. Czasem kupuje w Miasteczku Śląskim - nie jest to duża szkółka ale obsługa bardzo miła http://grisz1.republika.pl/1024x768/index.html

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafau8

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Orzesze/Katowice
    Posty
    60

    Domyślnie

    odkopałem stary temat ale mam powód:

    poszukuję szkółki drzew OWOCOWYCH na górnym śląsku - nie mogę nic znaleźć, same ozdobne sprzedają wszędzie

    ma ktoś jakieś sprawdzone miejsce ??
    pozdrawiam
    Rafał

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    osobiście nie sprawdzone, ale ze słyszenia to podobno rejon Świerklaniec, Kozłowa Góra i chyba Siewierz
    może tu
    http://ogrodnictwo-famula.pl/oferta.html#owoc

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony