dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Kochani.
    Mój problem zrobił się przez niedbalstwo.
    Po wylaniu ław nie zrobili mi izolaci poziomej ( bo po co? i tak będzie wyżej nie?)
    Wymurowane bloczki i spadek terenu spowodował 1.80m na dole i decyzję żeby nie zasypywać tego na dole tylko zrobić częściową małą piwniczkę jako salonkę rekreacyjną.
    No i problem , bo nie będę miał izolacji poziomej miedzy ławą a podłogą piwnicy.
    O ile na ściany planuję folię , styropian i 12cm ciepłej ceramiki to ciągle martwi mnie jak poradzić sobie z izolacją od tej nieszczęsnej ławy.
    Mam porządne drenaże i wody nie widać (ale wokół jest bo po śniegach leciało z peszeli jak z sikawki strażackiej)
    Kto ma madrą i sprawdzoną radę?
    Mam folię z "cyckami" na zewnątrz i 3razy Dysperbit na zewnątrz i 1 raz wewnatrz.


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2002-02-21 12:10 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2002-02-21 18:33 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja aby temat przesunąć do góry.
    Doradźcie co mam robić w/g Was.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Szczerze mówiąc to masz problem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzyć barierę w dolnej części fundamętu po przez iniekcję krystaliczną. Wiem, że taką metodę stosuje się właśnie przy braku izolacji poziomej. Ile to kosztuje to nie mam pojęcia. Czy jest skuteczne to też nie wiem. Wiem, że tak się robi i tyle. Zerknij na http://www.aktywator.pl/zasada.html

    Pozdr.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Przeczytałem Wladek.
    Strona dobra , ale już do osuszania wilgotnych piwnic.
    Ja jeszcze nie wiem czy będzie wilgoć , ale chciałbym się jakoś w trakcie budowania zabezpieczyć przed nieszczęściami.
    Nikt więcej nic mądrego nie doradzi?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy podobną sytuację, ale na razie nieprzejmuję się tym zbytnio. Mamy w piwnicy wylany chudziak i obserwujemy jak się zachowuje w różne pory roku. Mamy oczywiście drenaż, izolacje pionową itd. Więc wiosną i jesienia przy dłuższych opadach beton ciemnieje /mój mąż mówi, że to np. cień pada, inny kolor betonu, któś nachlapał itd/. Wiadomo, każdy próbuje odsunać od siebie problem, może sam przestanie istnieć. Zamierzam: po pierwsze zrobić drenaże drogi dojazdowej pod dom i wyprowadzić je na łąkę, po drugie zrobić porządek z odprowadzeniem rynien, po trzecie; "się zobaczy". Nie wpadam w przerażenie, ponieważ pół swojego życia mieszkałam w domku w górach, gdzie przy roztopach strumień płynął piwnicą / w jednej wypływał a w drugiej wpadał do kratki ściekowej/, nie było tam specjalnej wilgoci w każdym razie nie cierpimy na reumatyzm.
    Mam nadzieję, że to trochę Cię pocieszyło, chociaż radę trudno znaleźć. Majka

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Majka - kolor też się mierzy, ale proponuję sprawdzić wilgotność ściany. Do tego jak dobrze poszukać - to przyrząd się znajdzie. Może ma jakaś znana Ci firma robiąca pod klucz? Chyba lepiej wiedzieć już, czy problem się "urodzi"?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Problem jest i to wiem od dawna. Tylko mój szanowny małzonek stara się go nie zauważac /ja dając opisy zmian koloru podłogi delikatnie się z niego nabijałam/. Narazie mam duzo innych spraw na głowie, wiec się będę martwić później. Domu i tak nie rozbiorę, chociaż jak się wkurzę mogę zasypać piwnicę. Pozdr. Majka

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Ty Majka będziesz miała piwnicę , jako piwnicę - u mnie ona stanowi naturalną połączoną z salonem pow. mieszkalną.
    I tu jest najwiekszy problem bo chcę to wykończyć w miarę fajnie, no taki standard jak w pomieszczeniach mieszkalnych + ogrzewanie itd.
    No i mam stracha, bo mnie woda nie może tam pływać ot tak.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Bobiczek a może mały basen? Żartuję, poproś Muratora aby na spotkaniu w Warszawie pojawił się spec od izolacji, może coś poradzi. Ja wtedy też skorzystam. Pozdr, Majka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony