dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 112
  1. #61

  2. #62

    Domyślnie

    Muszę śledzić ten wątek, właśnie przymierzam się do zamawiania mebli kuchennych, a TU znalazłam wiele cennych rad

  3. #63

    Domyślnie Kuchnie- wasze patenty, ciekawe rozwiązania

    Pochwalcie się proszę ciekawymi , sprytnymi rozwiązaniami , które ułatwiają życie w kuchni. Powodują ,że kuchnia nieustawna , mała , zrobi się funkcjonalna .
    Mile widziane "wynalazki" w waszych kuchniach - ale też i te z netu. Może to pomoże innym przy projektowaniu.
    Ostatnio kuchnie "robiłam" 13 lat temu. Wielu rozwiązań jeszcze nie było. Dla mnie np. w tamtym czasie odkryciem były zawiasy pozwalające otwierać się drzwiom na 180 stopni.
    Obecnie mam problem z jak najlepszym wykorzystaniem przestrzeni zabudowanej szafkami w narożniku. Ciekawe jakie są możliwe rozwiązania? Z reguły w necie można zobaczyć jak kuchnia wygląda z zewnątrz- a nie od środka.
    To ja zaczynam.
    Podobają mi się np. takie szuflady :
    http://www.insidestudio.pl/kuchenne/53.jpg
    Zastanawiam się tez do czego może służyć to:
    http://www.insidestudio.pl/kuchenne/59.jpg
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 05-09-2010 o 22:39

  4. #64

    Domyślnie

    ten watek jest juz na wnetrzach...
    ja polecam blat z kamienia nie trzeba stolnicy i jest wogole fantastyczny bardzo polecam!
    teraz jest wszystko, szuflady sa wszelkiego rodzaju i kazdy moze wybrac cos dla siebie kosze obrotowe w rogach
    plyta moja bardzo ulatwia mi zycie na indukcji super sie wszystko szybciutko gotuje...
    do patelni z powloką juz sie nic nie przypala nie tak jak kiedys..
    swietne miski sa plastiki do mieszania cista i lyzki silikonowe zeby wszystko wygrzebac
    piekarnik moj ma tyle opcji ze mam grilla nawet w domku
    z oczywistosci papier do pieczenia to jest dla mnie rewelacja, juz nie pieke bez niego...
    tych zdjec niestety nie widze

  5. #65

    Domyślnie

    Dzięki - jakoś nie mogę trafić na ten wątek.Pamiętasz może tytuł?- albo jakiegoś linka?
    Z tymi moim linkami to ciekawa sprawa.Na pewno otwierały się gdy zakładałam wątek - a dziś nie otwierają się- nawet strona główna hm....
    Na jednym ze zdjęć jest taka śmieszna szuflada narożna gdzie front składa się z dwóch sklejonych pod katem prostym frontów.
    Drugi to coś czego nie odszyfrowałam -myślałam,ze forumowicze pomogą- a tu kooopa....

  6. #66

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o taką szufladę:


    Ciekawym rozwiązaniem są opuszczane półki w szafce wiszącej.


    Dobrze zagospodarować miejsce za cokołem, szczególnie w niedużej kuchni.


    Przestrzeń pod szafką wiszącą można zagospodarować też w ten sposób, ale to dość kosztowne rozwiązanie.

  7. #67

    Domyślnie

    Dzięki - dokładnie o taką szufladę chodziło . To miejsce za cokołem - tez fajna rzecz,.
    Trochę poszperałam po internecie i co nieco już wiem w temacie .
    Ludziska polecają cargo - ale najlepiej , aby półki były od spodu pełne a nie z siatką.
    Fajny jest też film na stronie znanej firmy Blum :
    http://www.blum.com/pl/pl/03/index.php - polecam można popatrzeć trochę na te cudeńka

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Edytuję - poprzedni wpis dokonany przez samodzielne bardzo dziecię - losowo wybrało pewne makro z klawiatury.

    Ogólnie wszystkie te bajery kuchenne są bardzo fajne, ale tez kosztują, a przy wykończeniówce dla mnie był to koszt zaporowy. Dlatego po prostu przemyślałam pięć razy, gdzie co będzie przechowywane, gdzie będą wykonywane poszczególne czynności kuchenne (łącznie z wyobrażeniem sobie produkcji np. ciasta kruchego czy krokietów - skąd będę wyjmować naczynia, skąd sprzęty, a skąd produkty, gdzie nastąpi wyrób). Do tego wyobrażenia zostały powydzielane szafki, które potem przeliczałam na "zdobyczne" fronty, ale to nie była jakaś rewolucja, tylko kosmetyka o maksymalnie 10 cm.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 09-09-2010 o 06:45
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  9. #69

    Domyślnie

    ? a można po polsku?
    nie żebym angielskiego nie znała - ale i tak nie kumam

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To jeszcze pokażę inne narożne myki.
    "Karuzela"

    Półki

    Magic corner - "wywlekany"
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  11. #71

    Domyślnie

    No to masz bardzo samodzielne i lingwistycznie uzdolnione dziecię ;P.
    A za te półeczki pięknie dziękuję.
    Fajny ten magic korner - "wywlekany " :P.Ale wiesz co - najbardziej dziękuję za zdjęcie zwykłych półek.Do tej pory wyobrażałam sobie ,ze takie półki w narożniku to masakra i w ogóle- ale jak zobaczyłam zdjęcie...- to chyba to rozwiązanie wbrew pozorom będzie najlepsze.
    Napisz jeszcze jak rozwiązałaś swoją kuchnie-wszędzie szuflady na dole czy inaczej?
    Ja mam zwykłą kuchnie i taką miałam zamiar zrobić w nowym domu - dopiero filmik jaki obejrzałam na stronie Bluma uświadomił mi ,ze to co mam jest straszliwie niewygodne. Jak chcę dostać się do garnka z tyłu to muszę wszystkie garnki i mniejsze garnczuszki wywlekać z szafki a potem je wstawiać.A tak w ogóle to zwykle do końca nie wiem co gdzie mam i te rzeczy z tyłu często są nieużywane bo o nich zapominam

  12. #72

    Domyślnie

    Może nie będzie to sama aranżacja. Ale przyznam, że w kuchni nie miałem i nadal nie mam najpiękniejszych mebli. Malować się tego nie opłacało a rozwiązałem to tak jak polecam innym. Po prostu obkleiłem fototapetami. Efekty są fajne. Jak tylko odbiorę aparat to coś powrzucam.

  13. #73

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Dzięki - jakoś nie mogę trafić na ten wątek.Pamiętasz może tytuł?- albo jakiegoś linka?
    Może to:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4%99-w-kuchni-)

    albo to:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%9B-jeszcze

  15. #75

    Domyślnie

    Dzięki cieszynianka- na Ciebie zawsze można liczyć

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Dzięki cieszynianka- na Ciebie zawsze można liczyć
    Po tych zmianach jakoś trudno się tu połapać i poruszać, nie wszędzie zaglądam z tego powodu, więc mniej linków wklejam
    Ale jak ktoś potrzebujący to zawsze może na priva napisać czego szuka, jak znajdę, to wyślę
    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    zapomniałam o tym wątku, ale ja polecam kosze w narożniku obrotowe
    moim zdaniem sa wygodne chociaz do wszystkiego sie czlowiek przyzwyczaja i polki zwykle tez sa ok..
    na watkach, które podala cieszynianka sa chyba tez takie male waskie szuflady, mozna tam wcisnac soki srodki czy chocby sciereczki, fajne to rozwiazanie...
    u mnie nie bylo takiej potrzeby bo mam wymiarowe mebelki i nie trzeba bylo dorabiac takich waskich ale fajna rzecz..
    ja polecam szuflade z pojemnikami na segregacje smieci chociaz ja trzymam tam warzywka... kosz wole osobna (a konkretnie dwa, jeden na ogolne i drugi naorganiczne)

  18. #78

    Domyślnie

    Napisz jeszcze z jakiego kamienia masz ten swój blat ?-bo ja trochę boję sie kamienia aby go nie porysować- wiadomo ciasto niejednokrotnie zaczynamy wyrabiać nożem .
    Może podasz tez jaka masz kuchenkę indukcyjna? Ja tez się do indukcji przymierzam - tylko nie bardzo wiem w jaką firmę od indukcji warto zainwestować?
    Jakie bajery w tej kuchence są przydatne a co jest tylko niepotrzebnym i kosztownym zbytkiem ?
    Ile kosztowała twoja szuflada na segregację śmieci -a może jakieś zdjęcie ? Ja obecnie tez segreguję śmiecie - tylko plaga muszek mnie dobija. Gdzieś widziałam takie fajne rozwiązanie- otwór w blacie a pod nim kosz na śmiecie - kroisz coś- a resztki zaraz zmiatasz do kosza i przykrywasz.Ciekawe -może ktoś ma taki bajer i pochwali się jak się sprawdza?

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    ja mam dwa pomysly na szafki narozne bo akurat posiadam dwie:
    do tej ikeowej 60x120 - swietny jest kosz-polkole ktorego po obrocie jeszcze wyciaga sie z szafki = latwiejszy dostep
    a w drugiej 90x90 - mam zwykle poleczki ale nie narozne zrobione na tym samym poziomie tylko dwie prostokatne - jedna jest nizej i jest glebsza a druga wyzej i jest wezsza - idealne rozw na maly schowek maczno/makaronowo/sloikowo/puszkowy

  20. #80

    Domyślnie

    A możesz zapodać zdjęcia?
    W tej drugiej to rozumiem ,ze te prostokątne półeczki są pod katem prostym ułożone? - a nie równolegle- czy tak? Ciekawe rozwązanie

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony