dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 31
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 604
  1. #1

    Domyślnie 84m2 dzień po dniu Częstochowa - komentarze

    Serdecznie zapraszam do komentów, udzielania rad itp.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jędruśki
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    nieopodal Łodzi
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hi...i jestem pierwszy! Bo jak mówią ten co rano wstaje, bywa w komentarzach pierwszy. Apel do lili7. Foteczki to jest to co odwiedzaący komentarze lubią najbardziej!
    Jesteśmy wolni od bagażu osądzania......

    Jędrusiowe wspominki

    Komentarze dla Jędruśków

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    A ja jestem drugi
    Będę śledził Wasze poczynania na bieżąco tym bardziej, bo też jestem z Częstochowy. A co to za dzielnica? Jak duży domek, ile planujecie wydać i ile już wydaliście? Jak wygląda sytuacja z Bankiem? Podpisana już umowa? Zapraszam do zapoznania się z moim dziennikiem

  4. #4

    Domyślnie

    Archi 100 odpowiadam na pytania:
    Dzielnica Sabinów. Domek ma 113m2 , ale użytkowych będzie84m2. Mamy ograniczone fundusze i przyjmujemy, że 220tysi starczy. Wykończenia nie będą luksusowe, ale i my nie jesteśmy snobami ani takich ciągot do np. marmurów nie mamy. Wszystkie wydatki notujemy w dzienniku, bo chcemy pokazać mniej zamożnym tego świata że to realne wybudować i urządzić domek w podobnej kwocie co mieszkanie 3 pokojowe w bloku.
    A w banku byliśmy wczoraj, ale będą w umowie małe poprawki i chyba w końcu dziś podpiszemy. Jak dobrze pójdzie na początku sierpnia wypłacą pierwszą transzę z czterech.
    Wypowiedzcie się drodzy forumowicze na temat frontu naszego domku, jak Wam się widzi dom bez okien od frontu. U nas zdania są podzielone no i na tym etapie jeszcze można by coś zmienić. W założeniu ma nasz domek wyglądać niestandardowa chociaż bryła jest prosta jak budowa cepa.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Napisał lili07 Zobacz post
    Archi 100 odpowiadam na pytania:
    Dzielnica Sabinów. Domek ma 113m2 , ale użytkowych będzie84m2. Mamy ograniczone fundusze i przyjmujemy, że 220tysi starczy. Wykończenia nie będą luksusowe, ale i my nie jesteśmy snobami ani takich ciągot do np. marmurów nie mamy. Wszystkie wydatki notujemy w dzienniku, bo chcemy pokazać mniej zamożnym tego świata że to realne wybudować i urządzić domek w podobnej kwocie co mieszkanie 3 pokojowe w bloku.
    A w banku byliśmy wczoraj, ale będą w umowie małe poprawki i chyba w końcu dziś podpiszemy. Jak dobrze pójdzie na początku sierpnia wypłacą pierwszą transzę z czterech.
    Wypowiedzcie się drodzy forumowicze na temat frontu naszego domku, jak Wam się widzi dom bez okien od frontu. U nas zdania są podzielone no i na tym etapie jeszcze można by coś zmienić. W założeniu ma nasz domek wyglądać niestandardowa chociaż bryła jest prosta jak budowa cepa.
    jesli od frontu jest północ, to po co okna?
    dziś kamerka, czy wideofon są tańsze niż okno.
    Jak sie domyslam projekt powstał na zamówienie.
    Pokażcie rzuty

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    lili07, a dlaczego umowa do poprawek? Coś dojrzeliście sami? Czy korzystaliście z usług prawnika? A w ogóle Bank negocjuje zmiany w umowach? BO jak brał kredyt mój kumpel, to Bank wyraził się jasno, albo taka forma umowy jaką bank przedstawił albo żadna... Więc niejako zmusił go do podpisania kredytu, bo ciągali go 3 miechy i miał dość szukania i przechodzenia przez to z innym bankiem...

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko rozbiło się o transze, a w zasadzie co ma być zrobione z pieniędzy danej transzy. I jak dla nas budowa bramy w drugiej transzy wogóle nie wchodziła w grę. Mamy ograniczać koszty, a jakakolwiek prowizoryczna brama połknie z tysiaka, a na to nas nie stać. Dlatego mają przenieść nam ten etap do transzy czwartej ostatniej. Taki mały myk, a dla nas ważna sprawa. Zgodzić się niestety musieliśmy do obrotów m-cznych na koncie w wysokości 2 tałzeny dla marży 1,7%.Gosciu z którym załatwiamy kredyt całkiem do rzeczy i to on będzie wizytował budowę i zatwierdzał udzielanie kolejnych transz..
    Wieczorkiem zamieścimy rzuty i ewelację całego domku.

  8. #8

    Domyślnie

    No tak projekt jest naszego dzieła. Podstawową sprawą dla nas było usytuowanie kotłowni blisko kuchni i łazienek, a inne projekty niestety tego nie spełniały. A co tu dużo gadać kupić projekt za 1200 i nanosić poprawki, które co nieco kosztują to na pewno tanio nie będzie. A my mieliśmy kolegę architekta, który cierpliwie rozkminiał z nami ten domek przez ok 3 miechy i zainkasował 2000pln. Jego dziełem jest też wizualizacja naszego domku oraz wszystkie pomysły, żeby jednak ten domek nie wyglądał jak stodoła.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie


    Pozdrawiam gospodarzy, trzymam za was kciuki, projekt mnie osobiście się podoba, nowoczesny jakbym robił skośny dach na pewno bym coś podobnego strzelił. Zachęcam do odwiedzenia mojego dziennika, wymiany doświadczeń, porównania kosztów ( może razem dokonamy jakiegoś zakupu w grupie taniej ) i jak byście potrzebowali dwóch rąk do pomocy walcie jak w dym. Jesteśmy na tym samym etapie ale nie zamierzam się ścigać bo u mnie kredyt odpada.
    Byle do przodu !!!

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    jednak jak teraz widze rzuty, to szkoda ze skresliliscie to małe doświetlenie na parterze od frontu

  11. #11

    Domyślnie

    Oresund, ale tak naprawdę to to okienko doświetla tylko wc, czyli do salonu to słoneczko z wc nie będzie raczej zaglądac. Wiem fajnie jest mieć okno od frontu żeby kontrolowac sytuację po tej stronie chałpki, ale czy mam zaglądac przez okno w wc-cie najpierw zanim póję furtkę otworzyć gościom? Chyba jednak nie. A według architekta i coraz większej grupie znajomych jedno okno na ścianie pasuję jak kij w oko.

    Juradzie dzięki za miłe słowa. Do dziennika Twojego zaglądaliśmy domek popprostu miodzio. Odważny, ciekawy i w odróżnieniu do naszego doskonale doświetlony.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar daria&krystian
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rudnik Wielki
    Kod pocztowy
    42-260
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam, witam z nie daleka piszę. Będę podglądać Wasze poczynania. Pozdrawiam daria&krystian

  13. #13

    Domyślnie

    Witam lili.
    Macie piękną działkę. Uwielbiam bliskość drzew i lasu, a u Was to wszystko jest Życzę powodzenia w budowie i będę tutaj gościł częściej. Mam także pytanie do Ciebie. Również jestem z Częstochowy a we wrześniu tego roku planujemy wystartować z budowa niedaleko Kłomnic. Bardzo jestem ciekaw gdzie taki fajny skład budowlany można znaleźć??. jeśli nie byłoby to przeszkoda w podaniu adresu na priv chętnie bym sprawdził ich propozycje. Ja niestety nie mam za bardzo możliwości oblecieć wszystkie składy budowlane bo przebywam za granicą, stąd moja prośba.
    Życzę powodzenia w bojach. Mnie już niedługo czeka to samo.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Cieszę się,że wspieracie nas i interesujecie się naszymi postępami.
    Siblos- nic nie stoi na przeszkodzie, toć to żadna tajemnica z tym naszym składem. Bardzo chętnie podamy Ci namiary na składy, tartaki itp. Ale jest jedno małe ale. Jeśli chodzi o skład budowlany to mamy takie wejście i udogodnienia bo załatwiane mieliśmy to przez kolegę. No wiesz znajomy znajomego. Nie wiem jak to wygląda jak sie przychodzi tak z zewnątrz. A do dziennika już zaglądaliśmy. Fajny domek, ciekawe plany kuchni, będziemy podglądać. Życzymy powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    Daria i Krystian. Witam serdecznie. Macie może dziennik?, gdzie można podejrzeć Wasze budowanie?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    LILI A u mnie chyba radość przedwczesna
    Po południu w piątek dostałem info z banku, że coś brakuje w operacie i rzeczoznawca który go wykonał musi uzupełnić coś. Z tego co się dowiedziałem to sprawa nie jest błaha i może zaważyć na kredycie. Dramat. To potrwa na pewno kilka dni i może się różnie skończyć... Tak więc umowy na razie nie będą przygotowywać. Zaczyna mnie to bardzo mocno irytować!

  17. #17

    Domyślnie

    witam archi
    napisz jakie namiary chesz czy na stal czy beton czy mat. budowlane itp.
    pzd

  18. #18

    Domyślnie

    ok wszystkim odpowiem tym co pisza na prva.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Chciałem zapytać skąd braliście piach i ile kosztował, ja z hurtowni w Rędzinach mam 5 ton za 140 pln, pewnie da się taniej? A i jeszcze jedno pytanko, w którym banku ten kredyt wzieliście? Ja już podpisałem umowę i pierwsza transza około poniedziałku

  20. #20

    Domyślnie

    Witam Archi
    Gratulacje jeśli chodzi o kredyt teraz już tylko do przodu. My dostaliśmy WBK i już pierwsza transza wpłynęła, teraz śpimy na pieniądzach- do pierwszych zakupów.
    Jeśli chodzi o piach to z ul. Sabinowskiej niedleko giełdy samochodowej.
    Piach do murowania za 10 t - 280pln
    Piach do zasypu za 120 t - 2720pln
    Budujemy w okolicy więc dowózka była błyskawiczna, gdy nam zabrakło.
    Korzystamy,polecamy.
    Ostatnio edytowane przez lili07 ; 04-08-2010 o 16:18

Strona 1 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony