dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 123
  1. #41

    Domyślnie

    POLECAM PRZECINARKE WALDER KOSZT OKOLO 350 ZL W LERUA MERLEN KOLOR ZOLTY A W CASTORAMIE TAKA SAMA TYLKO WKOLRZE CZERWONYM 50 ZL TANSZA

  2. #42

    Domyślnie

    @felus5 pewnie miałeś na myśli maszynkę firmy Walmer :


    Cena tej maszynki to koszt około 300 zł a Kaufmanna Topline (foto powyżej) okolo 900 zł. Dlaczego jest taka rozbieżność cenowa skoro dwie maszynki są na łożyskach ?
    Którą lepiej kupić w stosunku cena/jakość ?

  3. #43

    Domyślnie

    TAK OTEJ MASZYNCE PISALEM JA NA NIJ PRACUJE TYLKO MOJA MA ZOLTY KOLOR I BDB SIE SPRAWUJE WCZESNIEJ MIALEM TAKA ZA 60 ZL ALE MOZNA JA POROWNAC JAK MALUCHA DO MERCEDESA NIC NIE MOGE POWIDZIEC O TEJ NIEBIESKIEJ ALE SKORO KOSZTUJE 900 ZL TO NAPOWNO JEST DOBRA POZDRAWJAM

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipolitt kwass
    mnie nie przekonuje Twoja wypowiedz, konkretnie jesli chodzi o lamacz (co z nim?) i "ten plastik" (niby gdzie?)...cena owszem, sam wolalbym zeby to kosztowalo pare zl, tak jak i inne narzedzia
    Dobrze, rozwinę moją wypowiedź... zalety tej maszynki to sztaba prowadząca a nie rurka(sztywność) stolik łamacza a nie guma czy inny podatny materiał, dobry kątownik do skosów. Wady: rączka, gniazda łożysk, łamacz to plastik a w profesjonalnych maszynkach tego się unika... zawsze może coś spaść, uderzyć, przewrócić się i ułamać. Dobra maszynka musi kosztować pow 1000zł i wtedy ma sztabę (lub 2 sztaby!) wózek z łożyskami - wszystko metalowe, stolik łamacza, łamacz czasami 2 łamacze ( drugi taki przekładany kabłąk do łamania dużych i grubych płytek lub w caro) odpowiednią długość ( duże płytki w caro lub prostokątne dużego formatu) i takimi maszynkami można ciąć gresy nawet te castoramowe (cienkie ale z żebrami od spodu! ...pękają jak chcą! Ale kosztuję 16zł/m2!) gresy porcelanowe, i inne "trudne" płytki nawet na wąskie paski. Zwykłe płytki na ścianę to tnie się nawet taką maszynką za 49.99zł... żadna filozofia (tu decyduje tylko precyzja wózka bo 1mm to już pół fugi 2mm a 1/3 fugi 3mm!!!). Czasem szybciej jest zrobić rysę przy linijce ręcznym rysikiem a złamać na kancie stołu niż ustawiać w maszynce.
    A płytki "kuchenne" 10x10cm to obowiązkowo rysikiem i łamać w rękach.

    I jeszcze mała uwaga: są takie rodzaje płytek których nie da się złamać w wyznaczonym miejscu nawet najlepszą i najdroższą maszynką! ...miałem płytki 20x20cm 4 klasa ścieralności zdobione były wiórkami metalowymi. Te wiórki były w całej masie płytki i wystarczyło że rysa szła przez wiór a w tym miejscu łamała się gdzie chciała. Na takie okazje to tylko piła diamentowa do płytek!


    hmmm... przyjrzałem się bliżej tej maszynce... czy rączka to odlew metalowy czy plastik? bo jeśli metal to ok. nie mam zastrzeżeń... a widziałem już takie ustrojstwo z plastikiem...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #45

    Domyślnie

    rom-kon, nie musisz mnie instruowac, przerobilem kilka maszynek do szybkiego ciecia a teraz uzywam tej, fakt, wyglada jak zabaweczka ale kolorowe elementy to nie plastik tylko lakier, i uwierz ze ma ona wiele plusow, linial 63cm z dokladna 1mm podzialka, wystarczy przylozyc plytke, mozliwosc ustawienia go pod kazdym katem [oznaczone co 15stopni], i najwazniejsze to budowa lamaka, jest to jeden odlew z dwoch stron dokladnie przylegajacy do polerowanego plaskownika 0,8x4,5cm, wiec nie ma mozliwosci zeby w trakcie ciecia kolko noza zeszlo z linii prostej a w trakcie lamania gresu cos sie wygielo niezaleznie w ktorym miejscu lamiesz [bo bywa ze zlamac musisz na srodku maszynki jesli nie masz czasu tego robic na krawedzi np stolu], lozyska sa tylko z gory i dolu, dodatkowo jest to tak skonstruowane ze kolkiem nigdy nie udezysz w jakakolwiek czesc maszynki, korpus jest z odlewany z aluminium, reszta to stal, plastikowe sa tylko zakretki kontrujace, g woli scislosci lamak ma dwie stopki, mniejsza faktycznie jest z bardzo mocnego tworzywa stosowana do lamania np mozajki, na stonie Montolitu mozesz sobie obejrzec jak pracuje sie takim sprzetem http://www.montolit.com/schedaprod.aspx?fam=A03MP50 kliknij video... a nastepnym razem nie sadz po pozorach

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...po obejrzeniu filmu całkiem inaczej patrzę na tą maszynkę... nawet i cena aż tak nie odstrasza... A co do przerobienia maszynek.... to też parę mam za sobą kiedyś miałem dwie... jedna pięknie zarysowywała a druga cudownie łamała! Gdyby tak zrobić z tych dwóch jedną... ehhh to były czasy... dobrej maszynki w Polsce za żadną kasę nie szło dostać!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #47

    Domyślnie

    Wszystko fajnie tylko ta maszynka Montolit Masterpiuma 63P2 kosztuje 1050zł
    Raczej zdecyduje się na Kaufmann Topline 63cm, która kosztuje niecałe 900 zł.
    Myślę, że żałował nie będę chociaż i tak prawie 1000 zł za ręczną maszynkę do płytek wydaje mi się strasznie dużo.

  8. #48

    Domyślnie

    master1, odradzam kaufmana, im narzedzie prostsze tym trwalsze a spojz ile tam jest srubek przy wozku, dziwnych dzwigienek, wszystko z czasem pewnie zacznie nabierac luzow i straci na precyzji, na Twoim miejscu wybralbym juz walmera, jest duzo tanszy (na allegro trafisz w granicach 250zl i wart jest tych pieniedzy a za roznice kup sobie cos stacionarnego do ciecia chlodzonego woda i jestes gosc), ma prostokatne sztaby zamiast okraglych rur czy pretow, spokojnie tym dluzszy czas popracujesz

  9. #49

    Domyślnie

    @hipolitt kwass teraz to już zgupiałem co wybrać
    Chociaż faktycznie jest w tym Kaufmannie śrubek trochę ....
    Co mi się podoba w Kaufmannie to, że jest metalowy i ma fajny patent z uginającą się podłogą podczas łamania płytki.

    Z drugiej strony w tym Walmerze niepokoi mnie - " mocowanie prowadnic, stopka oraz obudowa łożysk wykonane z plastiku z domieszką włókna szklanego"
    Jest tu plastik i nie wiadomo jak to w praktyce będzie się zużywać ?

    Noże są tego rodzaju:


    Jak wygląda dostępność w sklepach tego rodzaju noży i jak grube płytki on tnie ?
    Ps. cena przekonuje mnie coraz bardziej do tego Walmera (mogę mieć go za 320 zł - wersja 80cm)

  10. #50

    Domyślnie

    master1, z tego co pamietam, bo ogladalem ale nie uzywalem, to walmer na lozyskach tez ma amortyzowany blat jak w kaufmanie (co z reszta widac na zdjeciach), plastikowe elementy faktycznie sa jego slaba strona ale nie powinny przysporzyc Ci problemu (przysiaglbym ze widzialem gdzies takie same z metalem zamiast plastiku), zdaje sie castorama i leroi-merlin maja te maszynki w sprzedazy i tam nozyki powinienes dostac bez problemu, jak nie to allegro, nie wiem jak grube tnie to plytki, mi nie trafil sie nigdy gres grubszy niz centymetr

  11. #51

    Domyślnie

    Witam.
    Kupiłem ręczną maszynkę Walmera 80 cm i widać, że jest to solidny sprzęt.
    Ostatnio ciąłem nią terakotę grubości 8mm i spisała się rewelacyjnie.
    Paski szerokości 1 cm mogłem uciąć bezproblemowo z płytki 33x33 cm i spokojnie dały się na maszynce przełamać tak jak linia cięcia szła. Maszynka jest łożyskowana więc myślę, że posłuży mi długi czas.
    Dodatkowo kupiłem elektryczną przecinarkę do glazury Dedra i również spisuje się bardzo dobrze ( tarcz jedynie nie jest najwyższych lotów - małe odpryski szkliwa, ale zawsze można wymienić na lepszą).

  12. #52

    Domyślnie

    fajny sprzet do cięcia glazury ma firma www.rubi.com
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  13. #53

    Domyślnie

    Wcale nie taki fajny. Po pierwsze bardzo drogi (1,5x tyle co Kaufmann), a po drugie maszyny w tej cenie powinny mieć łożyska. A nie mają.
    best regards

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Witam

    Krótka lista, w tej chwili potrzebuję ułożyć około 10m2 kafli podłogowych, za rok cały dom od nowa. Poniżej dwa modele, co wybrać (tylko z nw.)?
    przecinarkę ręczną mogę kupić za ok. 100zł, lub za ok. 350zł przecinarkę elektryczną

  15. #55

    Domyślnie

    Z tych dwóch to nic. Jeśli masz do wydania 350 zł, to kup którąś maszynkę ręczną MGŁR produkcji firmy Walmer, do dostania w każdej Castoramie. Jeśli chodzi o amatorski sprzęt to te maszyny mają zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny.
    best regards

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Niewiemc

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie do wycinania otworów

    najlepiej frez

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a nie lepiej kupic pile katowa i tarcze djamentowa taniej i prosciej ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wdj40

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipolitt kwass
    rom-kon, nie musisz mnie instruowac, przerobilem kilka maszynek do szybkiego ciecia a teraz uzywam tej, fakt, wyglada jak zabaweczka ale kolorowe elementy to nie plastik tylko lakier, i uwierz ze ma ona wiele plusow, linial 63cm z dokladna 1mm podzialka, wystarczy przylozyc plytke, mozliwosc ustawienia go pod kazdym katem [oznaczone co 15stopni], i najwazniejsze to budowa lamaka, jest to jeden odlew z dwoch stron dokladnie przylegajacy do polerowanego plaskownika 0,8x4,5cm, wiec nie ma mozliwosci zeby w trakcie ciecia kolko noza zeszlo z linii prostej a w trakcie lamania gresu cos sie wygielo niezaleznie w ktorym miejscu lamiesz [bo bywa ze zlamac musisz na srodku maszynki jesli nie masz czasu tego robic na krawedzi np stolu], lozyska sa tylko z gory i dolu, dodatkowo jest to tak skonstruowane ze kolkiem nigdy nie udezysz w jakakolwiek czesc maszynki, korpus jest z odlewany z aluminium, reszta to stal, plastikowe sa tylko zakretki kontrujace, g woli scislosci lamak ma dwie stopki, mniejsza faktycznie jest z bardzo mocnego tworzywa stosowana do lamania np mozajki, na stonie Montolitu mozesz sobie obejrzec jak pracuje sie takim sprzetem http://www.montolit.com/schedaprod.aspx?fam=A03MP50 kliknij video... a nastepnym razem nie sadz po pozorach
    DOKŁADNIE NAJLEPSZY SPRZĘT NA RYNKU-POSIADAM MODEL 63 P2. DO SZLIFOWANIA KRAWĘDZI KUPIŁEM TARCZE DO SZLIFIERKI http://www.montolit.com/schedaprod.aspx?fam=D27PE50
    CENA TO OKOŁO 200ZŁ

  19. #59

    Domyślnie

    Szlifierka kątowa nawet z najlepszą tarczą diamentową nie spełnia roli dobrego sprzętu do ciecia płytek! Zawsze będą odpryski bo nikt nie jest w stanie idealnie prosto prowadzić tarczę po płytce.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wdj40

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lrnn
    Szlifierka kątowa nawet z najlepszą tarczą diamentową nie spełnia roli dobrego sprzętu do ciecia płytek! Zawsze będą odpryski bo nikt nie jest w stanie idealnie prosto prowadzić tarczę po płytce.
    mylisz sie-też tak myślałem wcześniej
    ta tarcza zciera płytkę jak masło

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony