dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 123
  1. #81

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Odnawiam temat. Otóż mam kilka (ok. 8 ) płytek terakoty 8mm do przecinania. Robię to pierwszy raz w życiu. Ponieważ mi się to na początku wydawało się nieskomplikowane kupiłem w markecie najtańszą maszynkę do glazury 300mm produkcji chińskiej za 34,90 zł. Przyłożyłem płytkę, rysowałem kółeczkiem, tzn. przejechałem nim parę razy w tę i wewtę dość mocno naciskając (co nie było łatwe, więc podejrzewam że może coś źle robiłem). Potem nacisnąłem mocno na dźwignię aby "stopka" przełamała plytkę. I co? I nic. Więc drugi raz ją nacisnąłem z całej siły. Tym razem płytka się poddała, ale perfidnie pękała nie po linii cięcia, tylko w poprzek! Próbowałem sposobem, czyli najpierw mocno nacisnąć jedną krawędź płytki aby lekko się podniosła a potem dopiero dźwignią i stopką w środek. Czasem się udaje czasem nie, i zupełnie nie mogę kontrolować linii łamania.

    Powiedzcie proszę co robiłem nie tak? Jak trzeba prawidłowo wykonać nacięcie i łamanie? Czy cięcie przeprowadzić w kierunku od kółeczka do stopki czy może odwrotnie? Czy może maszynka była do kitu?

    Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam,

    altus

  2. #82

    Domyślnie

    podstawowa rzecz to rysa, musi byc tylko jedna i na calej dlugosci, jesli nie ufasz maszynce to kiedy ja zrobisz mozesz wyjac plytke i zlamac opierajac na krawedzi np stopnia schodow lub podkladajac cos po nia w miejcu rysy
    ...Szkoda życia by spedzać je w paskudnym wnetrzu...

  3. #83

    Domyślnie Cięcie gresu

    Witajcie,
    Szukam sprawdzonego sposobu na cięcie gresu TAU Corten 60x60, grubość 1,1cm. Będę układał w karo, więc cięcia mogą wynosić nawet 85 cm.
    Myślałem o jakiejś maszynie z tarczą.

    Możecie coś polecic?

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rudyrydz2

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam !! chciałem spytać czy ktoś z was może używał którejś z tych maszyn do cięcia glazury. Cena jest praktycznie identyczna dlatego chciałbym się poradzić którą wybrać. dziekuje!! http://allegro.pl/item546147646_mont...3cm_profi.html
    http://allegro.pl/item546133567_rubi...6cm_ti66s.html

  5. #85

    Domyślnie

    A ja wyrzeżbiłem 370 zł na walmera 800 i nie żałuję... Łamak bomba kupowałem ją w małym sklepie z narzędziami, bo w Praktikerze za 600-kę zaśpiewali...999zł

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wdj40

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał altus_pl
    Witam wszystkich,

    Odnawiam temat. Otóż mam kilka (ok. 8 ) płytek terakoty 8mm do przecinania. Robię to pierwszy raz w życiu. Ponieważ mi się to na początku wydawało się nieskomplikowane kupiłem w markecie najtańszą maszynkę do glazury 300mm produkcji chińskiej za 34,90 zł. Przyłożyłem płytkę, rysowałem kółeczkiem, tzn. przejechałem nim parę razy w tę i wewtę dość mocno naciskając (co nie było łatwe, więc podejrzewam że może coś źle robiłem). Potem nacisnąłem mocno na dźwignię aby "stopka" przełamała plytkę. I co? I nic. Więc drugi raz ją nacisnąłem z całej siły. Tym razem płytka się poddała, ale perfidnie pękała nie po linii cięcia, tylko w poprzek! Próbowałem sposobem, czyli najpierw mocno nacisnąć jedną krawędź płytki aby lekko się podniosła a potem dopiero dźwignią i stopką w środek. Czasem się udaje czasem nie, i zupełnie nie mogę kontrolować linii łamania.

    Powiedzcie proszę co robiłem nie tak? Jak trzeba prawidłowo wykonać nacięcie i łamanie? Czy cięcie przeprowadzić w kierunku od kółeczka do stopki czy może odwrotnie? Czy może maszynka była do kitu?

    Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam,

    altus
    WEZ SIE CHŁOPIE ZA INNĄ ROBOTE A ŁAMANIE ZOSTAW FACHOWCOWI

  7. #87

    Domyślnie

    Witam
    Od maszynki za 34 zeta nie można za dużo wymagać.Podstawa nigdy nie przejeżdża się po lini cięcia 2 lub więcej razy.Konstrukcja tej maszynki pewnie jest słaba co za tym idzie będą problemy z łamaniem płytek,kółko tnące pewnie też do bani materiał więc problemy z przecięciem płytki.

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tabou

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zna ktoś firmę Tomecanic?
    Szukam maszynki , która by sobie radziła z większymi płytkami. Znalazłem na allegro coś takiego:

    http://www.allegro.pl/item626550667_...ercoup135.html

    Firma nie wydaje się być zbyt znana w Polsce, ale maszyna wygląda porządnie. Jakieś opinie?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał wdj40
    Cytat Napisał tesser
    Witam!
    Tak się zastanawiam, czy nie lepiej kupić taki sprzęt:
    http://www.allegro.pl/item331847369_...zury_1810.html
    Mam podobną od jakichś dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Nie ma mowy o jakimś uciekaniu z linii; sprzęt jest prosty i solidny. A na kłopoty z łamaniem płytek, to myślę, że to jest najlepsza odpowiedz:
    http://www.amazon.com/Rubi-Maxi-Separator/dp/B000NCYRGI
    Próbowałem znalezć to cudo u nas w kraju, ale nigdzie nie ma - gorzej, nikt nie ma o tym bladego pojęcia. Próbowałem też kupić w USA, ale oni to mają tylko w ofercie - a w magazynach "chwilowe" braki. Zapytałem też w Rubi.pl, ale nie doczekałem się odpowiedz. Może ktoś z was wie, gdzie to można kupić?
    tym to możesz złamać ale kostke brukową
    nie cmokaj pracuje w tym zawodzie 20 lat takim przyrządem dobrze łamie sie płytki chodż u nas jest mało popularny (sam go mało używam ale dobrze tym sie łamie)

  10. #90

    Domyślnie

    Moim zdaniem wszystko zależy do czego komu co potrzebne. Jakbym robił mieszkanie sobie i sąsiadowi to najlepsza metoda to tania metoda. Jak ktoś robi profesjonalnie to wie że czas to pieniądz i skrajne oszczędzanie na sprzęcie się nie opłaci na dłuższą metę. Obcęgi, gilotyna z marketu, profi gilotyna są super i wszystko ma swoją adekwatną cenę...

    Kiedyś kupiłem we francji gilotynę do glazury tomecanic. Sprzęt był drogi ale fakt że dalej działa i go nie oszczędzam... Konkurent Rubi tylko minimalnie droższy ale i bardziej profi w gilotynach.

    Teraz dokupiłem gilotynę 135cm znalazłem u firmy fresko??
    o taką do dużych płytek:



    i oni powiedzieli żebym odebrał w Warszawie przez oficjalnego przedstawiciela. Zamówiłem, przyjechałem, potestowałem i mam
    Firma widać że dopiero tworzy stronę bo w produktach pustki... a zamówić w praktyce można już wszystko co jest na tomecanic.com

    Link do filmiku jak działa maszynka poniżej. Co ważne z autopsji wszystko z metalu, zawieszona płyta, łożyskowana i mega mocna. Cena tylko nie mała ale jak pracy więcej niż własne mieszkanie to warto...

    Link do filmików z pokazu jak działa:

    http://www.tomecanic.pl/index.php?page=multimedia
    Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipolitt kwass
    podstawowa rzecz to rysa, musi byc tylko jedna i na calej dlugosci, jesli nie ufasz maszynce to kiedy ja zrobisz mozesz wyjac plytke i zlamac opierajac na krawedzi np stopnia schodow lub podkladajac cos po nia w miejcu rysy
    Prosze o poradę. Układam gres 40x40cm w caro. Do cięcia gresu używam maszynki ręcznej MGŁR 600 i o ile cięcie płytek po przekątnej wychodzi bez problemowo o tyle odcięcie z płytki trójkąta (narożnika) o długościach boków np. 20x20cm praktycznie za każdym razem nie udaje mi sie. Płytka po zarysowaniu pęka na długości powiedzmy 8/10 podstawy trójkąta i na tych ostatnich centymetrach linia łamania zbacza z miejsca zarysowania i robiąc taką falę. Dlaczego tak sie dzieje? Czy przyczyną jest to że stopka naciskając na płytkę opiera się na niej nierównomiernie? Jak to łamać by było dobrze. Na 1 zdjęciu poniżej płyka i trójkąt jakie chciałbym uzyskać, na drugim płytka która złamała mi się właśnie w sposób opisywany powyżej.

    "Dom w Magnoliach"

  12. #92

    Domyślnie

    po pierwsze proponuję wymienić kółko do cięcia
    a z innej beczki

    trafiło mi się kiedyś układać gres z opoczna chyba kolekcja kalahari że takich trójkącików nie bało się wyciąć zwykłą gilotyną trzeba było ciąć przecinarką wodną

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakoxxs
    po pierwsze proponuję wymienić kółko do cięcia
    a z innej beczki

    trafiło mi się kiedyś układać gres z opoczna chyba kolekcja kalahari że takich trójkącików nie bało się wyciąć zwykłą gilotyną trzeba było ciąć przecinarką wodną
    Gilotyna jest nowa ucięła może z 10 płytek, więc kółko nie powinno być zużyte, tym bardziej, że te maszynki Walmera cieszą się niezłą opinią. Gdybym jednak chciał wymienić kółko tnące, to jakie zastosować? Czy kółko innego producenta będzie pasować? Oryginalne ma 8mm średnicy i jest sprzedawane razem z trzpieniem, wobec tego nie wiem czy da się wymienić jedynie je. Z tego co się doczytałem to do gresu kółko o takiej średnicy powinno się nadawać. Nawiasem mówiąc ten gres jest też z Opoczna - to Moderno.
    "Dom w Magnoliach"

  14. #94

    Domyślnie

    powiem tak maszynka to w stosunku jakość do cena wygrywa wiele rankingów nawet wśród fachowców
    bardzo możliwe że nie do końca zarysowujesz płytkę i pęka ci to jak chce

    spróbuj łamać nie na maszynce tzn na kolanie albo w rękach

  15. #95

    Domyślnie

    podejrzewam że nie obędzie się z zakupu przecinarki wodnej z marketu

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakoxxs
    powiem tak maszynka to w stosunku jakość do cena wygrywa wiele rankingów nawet wśród fachowców
    bardzo możliwe że nie do końca zarysowujesz płytkę i pęka ci to jak chce

    spróbuj łamać nie na maszynce tzn na kolanie albo w rękach
    Skorzystałem z rady i zarysowuję płytkę kółeczkiem w maszynce, a następnie kladę na podłodze płytkę, podkładam pod spód wzdłuż rysy drut około 3mm średnicy z wieszaka od k-g i stojąc jedną nogą na płytce drugą energicznie naciskam odłamywany trójkąt. Na cztery łamane w ten sposób płytki 3 poszły b dobrze. Pod jedną zachciało mi się podłożyć drut zbrojeniowy okrągły fi 6mm i jak na nim zacząłem łamać trachło tak jak na maszynce czyli z trójkąta wyrwało ząbek. Wygląda więc że ten drut pod płytką lepiej jak jest o mniejszej średnicy bo lepiej się łamie. A może ktoś ma inny sposób i podzieli się wiedzą jak odcinać owe trójkąty i by pękały wzdłuż rysy a nie po za nią. Zastanawiam się jak to się robi na innych gilotynach, chyba inaczej skonstruowana jest stopka łamiąca lub jest druga, z którą nie koliduje noż tnący.
    "Dom w Magnoliach"

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakoxxs
    podejrzewam że nie obędzie się z zakupu przecinarki wodnej z marketu
    W przecinarke też się przezornie zaopatrzyłem ale jakość cięcia jest znacznie gorsza. Tarcza powoduje odpryskiwanie drobnych kawałeczków szkliwa i nie wygląda to najlepiej. Pomaga trochę przeszlifowanie na mokro krawędzi kamieniem szlifierskim, ale mimo wszystko efekt jest lepszy gdy płytka pęknie wzdłuż rysy po zarysowaniu na gilotynie. Chyba że tarcza która jest w moim Eurotecu jest do kitu. Jaką więc warto założyć by efekt był lepszy?
    "Dom w Magnoliach"

  18. #98

    Domyślnie

    ja używam tarcz http://www.schulze.pl/ram_ofe.php?co=tarcze_tnace.php
    ale ja robię to zawodowo i nie na przecinarce z marketu jaką średnicę ma twoja tarcza?????

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakoxxs
    ja używam tarcz http://www.schulze.pl/ram_ofe.php?co=tarcze_tnace.php
    ale ja robię to zawodowo i nie na przecinarce z marketu jaką średnicę ma twoja tarcza?????
    Średnica tarczy 180 x 22,2 mm
    "Dom w Magnoliach"

  20. #100

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item907732930_...0_25_4_mm.html

    proponuję tarcze tej firmy dosyć dobre można je kupić w castoramie

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony