dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 616 z 616
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.308 z 12308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kozi11

Kod pocztowy
    64-320

Domyślnie

Mam taki sam układ. Dałem 5x40 z podkładką.

Domyślnie

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza nieużytkowego.
    Poddasze wykonane jest z drewnianych krowi, a do nich przykrecone sa plyty gk.
    Na górę położona jest wełna o grubości 25cm (ciężko mi powiedzieć, czy jest to jedna, czy dwie cieńsze warstwy). Tegorocznej zimy miałem problem z utrzymaniem temperatury na pietrze (nie mogłem trzymać temperatury 21C dłużej niż 30min), więc pomyślałem że może być to wina złego ocieplenia. Z mojej informacji wynika, że po położeniu izolacji, elektrycy przerabiali jeszcze oświetlenie, oraz montowany był widoczny klimatyzator kasetowy. Przez to wełna miejscami jest ugnieciona, bądź poszarpana. Stąd moje pytania - czy warto dokładać kolejną warstwę wełny? Jeśli tak, to jaką najlepiej zastosować (rodzaj, grubość, współczynnik przewodzenia)? Czy może zastanowić się nad ociepleniem dachu?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190715_151226.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	432531   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190715_151226.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	432532  

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Kod pocztowy
    66-131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do zagrania w ROCK MASTER – grę, w której wcielić można się w rolę budowniczego miasta i powalczyć o narzędzia Bosch Professional. Więcej szczegółów zn www.rockmaster.rockwool.pl/#/bilet

Domyślnie

Cytat Napisał Metronilze Zobacz post
    Na górę położona jest wełna o grubości 25cm (ciężko mi powiedzieć, czy jest to jedna, czy dwie cieńsze warstwy). Tegorocznej zimy miałem problem z utrzymaniem temperatury na pietrze (nie mogłem trzymać temperatury 21C dłużej niż 30min), więc pomyślałem że może być to wina złego ocieplenia. Z mojej informacji wynika, że po położeniu izolacji, elektrycy przerabiali jeszcze oświetlenie, oraz montowany był widoczny klimatyzator kasetowy. Przez to wełna miejscami jest ugnieciona, bądź poszarpana. Stąd moje pytania - czy warto dokładać kolejną warstwę wełny? Jeśli tak, to jaką najlepiej zastosować (rodzaj, grubość, współczynnik przewodzenia)? Czy może zastanowić się nad ociepleniem dachu?

Pozdrawiam
    Generalnie zawsze powinniśmy skupiąc się na izolacji po obrysie pomieszczeń ogrzewanych więc w tym wypadku odpuścił bym izolację połaci dachowe a dołożył izolacje na strop.
    Patrząc po zdjęciu to izolacja nie jest najlepiej ułożona. w Wełnie może występować wiele mostków termicznych (spowodowanych złym wykonaniem) powodujących własnie trudności z utrzymaniem temperatury. Ponad to nie wiemy jakie są parametry termiczne obecnej izolacji.
    Poleciłbym Ci dołożenie wełny TOPROCK SUPER z rolki lub SUPERROCK w płytach w grubości conajmniej 10cm (oba produkty o lambdzie 0,035 W/mK). Jest to wełna skalna która dzięki większej gęstości stanowi zwarta strukturę. Produkt należałoby ułożyć w taki sposób by pokrywał wszelkie nieciągłości w obecnej izolacji.
    Warto również w okresie zimowym wypożyczyć kamerę termowizyjną by sprawdzić gdzie konkretnie pojawia się problem żeby móc potem go skorygować.
    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    Tomek W.

e-konsultant Rockwool

Domyślnie

Cytat Napisał Metronilze Zobacz post

Pozdrawiam
    Ogólnie w tym co widać ulgę może przynieść nasyp granulatu, i tylko wełny szklanej. Jednak nim cokolwiek dołożysz to, odchyl wełnę w okolicy klimatyzatora i sprawdź czy paroizolacja jest z nim połączona, czy sama obudowa jest szczelna. Jeśłi tak, to okryj go wełną.
    Lub zaproś do domu osobę wykonującą badanie szczelności, i po kilku chwilach będziesz znał przyczynę.

Domyślnie izolacja murłaty

Witam.
    Czy mogę prosić o poradę?
    czym izolować przestrzeń pomiędzy elewacją a murłatą (styropian czy wełna).
    Jak widać mój dach jest bez ścianek kolankowych a jego skos zaczyna się już od murłaty.
    Pomiędzy elewacją zewnętrzną a murłatą jest 5-6 cm szczelina.
    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	433546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	433547  
    Ojciec

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

Domyślnie

Cytat Napisał anzelm Zobacz post
    czym izolować przestrzeń pomiędzy elewacją a murłatą (styropian czy wełna).
    Styropianem z jak najlepszą lambdą - tu i tak będzie mostek więc warto go minimalizować. Chyba, że u da Ci się podejść i zaaplikować pianę ZK (lambda 0,022).

Domyślnie

Dzięki.
    Boję się tylko o dojście ze styropianem w te luki.
    Firma co kładła elewacje, jak już podchodzili prawie pod dach to stosowali piankę aby w kilku miejscach jeszcze dodatkowo przyłapać styropian 17tkę do murłaty.
    Innymi słowy w szczelinach jest trochę "nasmarkane" pianką. Aby styropian włożyć to będę musiał się trochę nadłubać.
    A pytanie z innej beczki....jak mam krokwie 19,5 -20cm to wełnę pomiędzy wkładam 20tke czy 18tkę? Co pytam fachowców to inna odpowiedź.. Jedni mówią że 18tke bo musi być wentylacja pomiędzy membraną a wełną a inny że 20tke bo i tak z czasem opadnie. Oczywiście na to na stelażu trzeba jeszcze w wełnę 5tkę walić.
    Ojciec

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2304

Kod pocztowy
    57-330

Domyślnie

Witam.
    Ocieplam skosy, ściany kolankowe i sufity (podłoga poddasza nieuzytkowego). Prosze o pomoc w sprawie kolejnosci.
    Doradzali mi abym najpierw zrobil stelaż na suficie, folię paroiz. i GK a póxniej ocieplić z góry najpierw 10 cm między stelaże później 15 między jętki.
    Zastanawiam się czy nie zrobic odwrotnie, wełnę dam 15 cm między krokwie i zasznurkuję, ale czy druga warstwa 10 cm nie wypadnie między profilami ? Jak ją zamocować ? Jak wy robiliście i siebie ?

Strona 616 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia