dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 566 z 616
Pokaż wyniki od 11.301 do 11.320 z 12315
  1. #11301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    akustyka ścian mnie nie interesuje to jest mój dom a nie hotel. Posadzki nic nie pisałem, ale jako jasnowidz nie trafiłeś, bo mam wylewki super zrobione, wzmocnione włoknem, pięknie wyschnięte itp. Natomiast chodziło mi tylko i jedynie o mocowanie górnego UW i praktycznie odpowiedzi nic nie dały. Chodzi o to że ma to być ścianka sztywna bo ma w sobie drzwi i ma się nie bujać. Zrobię na logikę, czyli przymocuję górne UW na sztywno do górnych jętek a drugie UW ( właściwie 3-cie) dam na wysokości 270 poskręcam w całość i będzie sztywno. Jak może stać ściana przymocowana tylko do podłogi a u góry przykręcona do sufitu podwieszanego który jest na prętach 90 cm. To że są dwa sposoby robienia ścianki działowej to też już wiem z wcześniejszych postów Rom Kona ( najpierw ściana potem sufit lub drugi sposób odwrotnie). U mnie siła rzeczy najpierw będzie ścianka. I nie piszcie mi tylko, że ścianka działowa będzie mostkiem termicznym bo to bzdura, ta ścianka też będzie miała 10 cm wełny w środku i żadnego mostka nie będzie, chyba że mostkiem jest płyta kg. Mostki termiczne to wszystkie okna dachowe, reszta to praktycznie jak się dobrze wełnę położy to zerówka
    Ściana która wychodzi ponad izolację stropu będzie mostkiem termicznym poprzez gołe profile które znajdą się w warstwie zimnej. Trzeba to zaznaczyć bo za chwilę się tu rzucą na mnie maniacy dokładności izolowania na poziomie "0,00nic ale jednak coś!". (ostatnio była akcja z grzybkami które są radiatorem i "wyprowadzają" ciepło na zewnątrz) Tak samo ekstremiści w paroizolacji też mogą stwierdzić że coś może przelecieć. Chociaż folię można dać pod UW i zwiesić po ściance w dół a później połączyć z paroizolacją sufitu.

    Stelaż ścianki nie przykręcaj na sztywno do górnego profila UW. Profile UA możesz przykręcić za pomocą oryginalnych kątowników ale tak by nie kiwały się na boki ale mogły się ruszać góra-dół czyli połączenie teleskopowe. Profile-nadproża możesz spokojnie skręcić na sztywno.

    Sprawa izolacji akustycznej... w sypialniach jest dosyć istotna - chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego tak samo w łazience... po co ktoś obok w sypialni ma słyszeć jak męczysz klocka... mój obecny inwestor sam postawił przedściankę z izolacją akustyczną na styku sypiania - łazienka....

    edit: Oj zrobiłem mix odpowiedzi dla Henryka1 i MasterCheat Poplątało mi się ...ale chyba wiadomo o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 15-03-2015 o 15:37
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    4k-kp odpoczniesz sobie trochę ode mnie. Znikam na chwilę bo będę mieć problemy z internetem. Jakby coś... ktoś... to tylko telefon.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #11303

    Domyślnie

    To może i ja się dołożę to tematu progów. Pytałem Rom-Kona ale podobno z opisu słownego nie wiele dało się zrozumieć. Załączam zdjęcie. Chodzi mi o odcinek pionowy do profilu CW. Wyciąć i wstawić kawałek płyty g-k czy obrobić tynkiem (gipsem) i dać sobie spokój? Nie chciałbym robić progu a murłata obrobiona jest styropianem + tynk CW. Pod oknem wisi grzejnik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150311823.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	308889
    Pozdrawiam.

  4. #11304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ściana która wychodzi ponad izolację stropu będzie mostkiem termicznym poprzez gołe profile które znajdą się w warstwie zimnej. Trzeba to zaznaczyć bo za chwilę się tu rzucą na mnie maniacy dokładności izolowania na poziomie "0,00nic ale jednak coś!". (ostatnio była akcja z grzybkami które są radiatorem i "wyprowadzają" ciepło na zewnątrz) Tak samo ekstremiści w paroizolacji też mogą stwierdzić że coś może przelecieć. Chociaż folię można dać pod UW i zwiesić po ściance w dół a później połączyć z paroizolacją sufitu.

    Stelaż ścianki nie przykręcaj na sztywno do górnego profila UW. Profile UA możesz przykręcić za pomocą oryginalnych kątowników ale tak by nie kiwały się na boki ale mogły się ruszać góra-dół czyli połączenie teleskopowe. Profile-nadproża możesz spokojnie skręcić na sztywno.

    Sprawa izolacji akustycznej... w sypialniach jest dosyć istotna - chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego tak samo w łazience... po co ktoś obok w sypialni ma słyszeć jak męczysz klocka... mój obecny inwestor sam postawił przedściankę z izolacją akustyczną na styku sypiania - łazienka....

    edit: Oj zrobiłem mix odpowiedzi dla Henryka1 i MasterCheat Poplątało mi się ...ale chyba wiadomo o co chodzi
    Zgadza się tyko jeśli tak daleko by szedł w rozważaniach to i wszystkie pręty które są metalowe do podwieszania sufitu też są nośnikami zimna ( główne mostki to okna, szyby, a nawet ich mocowania najlepiej wykonane, bo przecież nikt zdrowy nie będzie wycinał na 9 okien krokwi w całym dachu i robił wymiany żeby mieć trochę niższy mostek termiczny) . Tak samo jak ktoś tam wcześniej napisał, że trzeba zrobić 116 dziur w poszyciu trwałym w deskowaniu i montować wywiewniki pod dachówkami, żeby wełnę wietrzyć bo niektóre krokwie się zbiegają i nie ma połączenia z otworem w kalenicy, tylko bez jaj. Ale tą folię mogę dać.
    To że nie mocować na sztywno CW do UW to już wiem. Na sztywno tylko będzie to UW na wylewce no i to UW u góry.

  5. #11305

    Domyślnie

    Panowie, a jak dostawić ściankę działowa do drugiej ścianki działowej w kształcie T?

    Załóżmy, że mam już daszek od T i teraz dostawiam Nóżkę od T

    Czy muszę w ściance "daszku" w miejscu połączenia ze ścianka "nóżką" wstawić wcześniej profil CW? tak aby można było się do niego przykręcić?

  6. #11306

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Panowie, a jak dostawić ściankę działowa do drugiej ścianki działowej w kształcie T?

    Załóżmy, że mam już daszek od T i teraz dostawiam Nóżkę od T

    Czy muszę w ściance "daszku" w miejscu połączenia ze ścianka "nóżką" wstawić wcześniej profil CW? tak aby można było się do niego przykręcić?
    czy tak będzie ok? (pierwszy wariant z obrazka

    http://2.bp.blogspot.com/-bLVmzadDkq...bed.php-19.jpg

  7. #11307

  8. #11308
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Chcesz wiedziac jak polaczyc sciany? czy jakie qwybrac rozwiazanie dla akustyki naroznika?
    Nie potrzebny jest profil, dostawic mozesz slupek laczac go z plyta kolkiem molly. jak akustyka to, wybierz z ostatniego linku 2 bo, nie ma problemow z cw, a o elke ciezko.

  9. #11309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Nie podniosłeś ścianki kolankowej o jeden pustak?
    Nie podniosłem, tak chciałem. (4 pustaki od stropu)
    Wracając do tego co napisałeś o rozstawie wkrętów.
    Faktycznie jak poczytałem to producenci zalecają max 17 cm.

    Ja wkręcałem co 20 cm , gdzieniegdzie 23 cm.
    Wiadomo, że powinniśmy się trzymać wymagać producentów ale z Waszej praktyki to takie rozstawy wystarczą czy zagęścić?
    Dom 150m2 pow. użytkowej + 30 garaż i pom. gosp. nieogrzewane.
    100% podłogówka + 2 drabinki. Ocieplenie: posadzka 18cm, ściany 20cm (0,04), skosy 30 cm, sufit 40cm.
    Zapotrzebowanie wg OZC na CO - 5,5 KW. PC gruntowa 8,5 KW i 450m PE 40 spiralnie w glinie śr. wilgotnej.

  10. #11310

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Chcesz wiedziac jak polaczyc sciany? czy jakie qwybrac rozwiazanie dla akustyki naroznika?
    Nie potrzebny jest profil, dostawic mozesz slupek laczac go z plyta kolkiem molly. jak akustyka to, wybierz z ostatniego linku 2 bo, nie ma problemow z cw, a o elke ciezko.
    Dzięki za odpowiedź
    O akustykę nie chodzi bo to ścianka która będzie z sypialni wydzielała garderobę.

    bardziej chodziło mi o to właśnie jak to zrobić żeby się nie rozleciało

  11. #11311
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź
    O akustykę nie chodzi bo to ścianka która będzie z sypialni wydzielała garderobę.

    bardziej chodziło mi o to właśnie jak to zrobić żeby się nie rozleciało
    jestes w trakcie to mozesz sobie dostawic ten jeden cw.

  12. #11312

    Domyślnie

    Co tu taka cisza? Czyżby jakiś pokój nastał? Swoją drogą to długo trzeba się prosić o poradę? Może trzeba kogoś obrazić ... albo nazwać specjalistą ... A może się spóźniłem i temat zamknięty?
    Ostatnio edytowane przez Zibi146 ; 24-03-2015 o 19:17

  13. #11313
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi146 Zobacz post
    ...
    dobre

  14. #11314

    Domyślnie

    A jak tak nudno to powiedzcie mi dlaczego niektórrzy radzą aby w ściance działowej 10 cm dać wełnę 8 cm, o co chodzi. Bo ja dzisiaj przedzwoniłem do eksperta z jednego z większych producentów profili i powiedział, że nie ma żadnych przeszkód aby dać 10 cm, a że piszą 8 cm to znaczy że dopuszcza się też mniej.

  15. #11315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    A jak tak nudno to powiedzcie mi dlaczego niektórrzy radzą aby w ściance działowej 10 cm dać wełnę 8 cm, o co chodzi. Bo ja dzisiaj przedzwoniłem do eksperta z jednego z większych producentów profili i powiedział, że nie ma żadnych przeszkód aby dać 10 cm, a że piszą 8 cm to znaczy że dopuszcza się też mniej.
    Nie wiem co to za czary. Ja tam daję w profile o grubości 5cm wełnę 5cm a w profile 10cm -10cm wełny. ...ale może ja jakiś inny jestem?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #11316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi146 Zobacz post
    Co tu taka cisza? Czyżby jakiś pokój nastał? Swoją drogą to długo trzeba się prosić o poradę? Może trzeba kogoś obrazić ... albo nazwać specjalistą ... A może się spóźniłem i temat zamknięty?
    A co tu jeszcze pisać? Aktywność wątku polega na przepisywaniu kolejny raz tego samego. Co wiedzieliśmy to napisaliśmy - i to już kilka razy. Powiewu świeżości dają właśnie pyskówki ale ile można brać się za łby. To już nudne się staje...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #11317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    dobre
    ...lepsze jest wrogiem dobrego.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #11318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    A jak tak nudno to powiedzcie mi dlaczego niektórrzy radzą aby w ściance działowej 10 cm dać wełnę 8 cm, o co chodzi. Bo ja dzisiaj przedzwoniłem do eksperta z jednego z większych producentów profili i powiedział, że nie ma żadnych przeszkód aby dać 10 cm, a że piszą 8 cm to znaczy że dopuszcza się też mniej.
    taką teorię kiedyś znalazłem
    http://porady-montera.eu/jaka-grubos...i-cw-50-75-100

    ale szczerze mówiąc to jak dla mnie to akurat słabo się kupy trzyma

  19. #11319
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    taką teorię kiedyś znalazłem
    http://porady-montera.eu/jaka-grubosci-izolacji-profili-cw-50-75-100

    ale szczerze mówiąc to jak dla mnie to akurat słabo się kupy trzyma
    to blog jednego z producentów. pewnie wełna im zalega

  20. #11320
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    taką teorię kiedyś znalazłem
    http://porady-montera.eu/jaka-grubosci-izolacji-profili-cw-50-75-100

    ale szczerze mówiąc to jak dla mnie to akurat słabo się kupy trzyma
    Cytat z bloga: "Temat niby prosty i nie wymagający szerszego omawiania. Nawet nie miałem zamiaru pisać o tym, dopóki nie porównałem wykonania tej samej ścianki g/k według zeszytu systemowego tej samej firmy działającej w Polsce i Niemczech – ten sam numer systemu, ten sam producent płyt i profili, a sugerowana inna grubość izolacji."

    Jest wiele takich przykładów że niby tam i tu to samo ale jednak inaczej. Wiec jak to jest? Dopóki nie mieliśmy "internetów" to mogli nam kit wciskać ale dziś można łatwo porównać technologie z całego świata. No i wychodzą takie kwiatki. To co u nas jest błędem wykonawczym to tam może być standardem...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 566 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony