dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 616
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 12315
  1. #12101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Mam pewien dylemat "okołoGK", chciałbym @Rom-Kona lub innych fachowców prosić o radę. Tutaj temat:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...astosowanie%29
    Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?

  2. #12102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
    Temat szeroki...
    Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
    Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
    Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.
    Jest ryzyko.

  3. #12103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?
    Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/...7783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 15-11-2016 o 23:59

  4. #12104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/...7783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.
    Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.

  5. #12105

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
    Temat szeroki...
    Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
    Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
    Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.
    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jest ryzyko.
    Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.
    Poddasze otynkowane było do początku lipca.
    W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.
    Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.
    Czy zaszkodzi płytom KG?
    Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-11-2016 o 14:02
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #12106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.
    Poddasze otynkowane było do początku lipca.
    W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.
    Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.
    Czy zaszkodzi płytom KG?
    Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.
    Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?

  7. #12107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?
    Mozna wstawić piecyk na prąd.
    Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.
    Tylko jaka temperatura by była wskazana?
    Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.
    Dom jest ocieplony z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-11-2016 o 17:11
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #12108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mozna wstawić piecyk na prąd.
    Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.
    Tylko jaka temperatura by była wskazana?
    Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.
    Dom jest ocieplony z zewnątrz.
    Do prac szpachlarskich temperatura musi być powyżej zera. I dobrze byłoby gdyby już niżej nie spadła.

  9. #12109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Do prac szpachlarskich temperatura musi być powyżej zera. I dobrze byłoby gdyby już niżej nie spadła.
    O to mi chodziło.
    Czyli początkiem grudnia zabieram się za poddasze.
    Końcem marca wylewki, później w kwietniu spoinowanie i szpachlowanie.

    Dzięki
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #12110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.
    Taki właśnie mam dalszy plan. Tak jak piszesz, piankę na "niskiej prędkości", bo zbyt dynamicznie sikana może wypchnąć płytę (już się przekonałem przy innej okazji że to spora siła). Mam niezagospodarowany karton pianki (niby montażowa do okien, Illbruck 070, ale z tego co pamiętam GK i silki trzyma świetnie, jeszcze sprawdzę). Dzięki!

  11. #12111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko
    Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161119_140745.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	373973

  12. #12112
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko
    Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161119_140745.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	373973
    nie-tylko-wełna-spierdzielona-.okno-tez-jest-do-poprawki-(laty-i-fartuch-dostawic-ehhh-te-bieda-domy).a-profile-wystarczy-ze-zaczepisz-o-wieszaki-na-krowiach-nic-nie-bedzie-latac.

  13. #12113

    Domyślnie

    Szybkie pytanie:
    są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianka-schody-1a.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	374465
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 27-11-2016 o 15:23

  14. #12114
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Szybkie pytanie:
    są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianka-schody-1a.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	374465
    górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100

  15. #12115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    qbaw

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    30-398
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny?
    W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2016-11-29 at 23.06.19.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	374677.

    Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.
    Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

    A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?

  16. #12116
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbaw Zobacz post
    Dzień dobry,

    chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny?
    nie jest to poprawnie zrobione
    W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2016-11-29 at 23.06.19.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	374677.

    Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.
    Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

    A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?
    to, nie jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. a, błąd leży w ułożeniu folii.. okłądzinę kolankowej trzeba rozebrac i folie polaczyc ze ściana kolankowa.i ponownie oplytowac przedscianke.. i na marginesie, ulozona jest folia budowlana

  17. #12117

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Szybkie pytanie:
    są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianka-schody-1a.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	374465
    górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100
    Dół jak? Na płaskowniku ze środnika (z profila? słownik w komórce?) UW 100? Cóż to takiego?

  18. #12118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    grzeniu do sufitów są UD i CD a do ścianek UW i CW
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #12119

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    grzeniu do sufitów są UD i CD a do ścianek UW i CW
    OK, ale mi o ten "_płaskownik_" (z CW100) od @Flasha chodzi.

    BTW, są i ścianki na CD/UD, np. Knauf W623, tu u mnie może to być problem z rozstawem mocowań w pionie, więc myślałem aby zagęścić CD i płytować x2.

  20. #12120

    Domyślnie

    Witam, chce połozyc podłoge na strychu ale pod wata niema foli paraizolacyjnej i teraz pytanie.
    Jak ja połozyc na stropie bez sciagania regipsu? Da sie od gory, pewnie tak tylko czy kłasc po calosci kryjac belki czy wycinac pasy i kłasc tylko na regips co bedzie lepsze ? A może jest jakies inne/lepsze rozwiazanie?

    Poratujcie jakims rozwiazaniem bo mi wata zaplesnieje na strychu (plozone sa juz tam plyty mdf bo graciarnia potrzebna jak nic)

    Pozdrawiam

Strona 606 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony