dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 614 z 616
Pokaż wyniki od 12.261 do 12.280 z 12315
  1. #12261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Dobra wełna powinna być lekka
    Powinna być ciężka, żeby lepiej tłumić dźwięki.

  2. #12262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Albo akustyka albo ciepło, dwa w jednym to pic na wodę fotomotaż, ooooo pardon - reklama
    Przykładowy produkt (priorytet -ciepło) to Ursa Platinum 0,032 grub.150mm. Zakup w składzie budowlanym a nie w sieciowym markecie. Wyrobiłem całę paletę. W rękawiczkach, pyli bardzo umiarkowanie układałem dwie warstwy. Bardziej pyliło sprzątanie strychu po 40. latach rządów kuny, niż układanie wełny.
    Mierzysz odległość między belkami stropowymi, +1 cm/2cm , przycinasz zapakowaną rolkę, układasz na kierunku jak ma się rozwijać uważając na początek zwoju i rozcinasz folię. Rozwija się sama, rozpręża na nominalną grubość. Zanim dojdziesz do wprawy, podłóż pod spód łatę aluminiową lub profil od g-k aby łatwiej regulowac położenie po rozwinięciu.

  3. #12263

    Domyślnie

    Panowie i Panie- mam taki dylemat... Chcę zostawić odkryte skosy aż do kalenicy w pokoju na zdjęciu. Problem w tym, że nie zabudowałem wcześniej ściany "szczytowej" na poddasze wewnątrz domu. Kolejna rzecz, którą chyba zrobiłem nieprawidłowo to otynkowałem ścianę, która ma zostać przedłużona do kalenicy.
    Mogłem zostawić ją do pokrycia k/g aż do kalenicy. Moje pytanie brzmi:
    - jak zabudować ściankę "szczytową", jeśli ma być przedłużeniem ściany działowej z porothermu 12cm?- czy zbudować ściankę z profili stalowych opartej na tej ścianie?
    Jak zamocować ją do dachu/krokwi? czy profilami U za pomocą łat poprzecznych do krokwi?
    Jakie profile zastosować aby ścianę odpowiednio ocieplić? skosy 30cm wełny
    oczywiście skrzynki z reku zostaną przesunięte głębiej

  4. #12264

    Domyślnie

    hmm, nie wiem dlaczego nie potrafię dodać zdjęcia:/

  5. #12265

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie- muszę obniżyć sufit o 27cm. Jak ułożyć wełnę? czy dać 15 opmiędzy jętki i szturek i kolejne 15 na stelaż? wydaje mi się, że jest efektywniej, jeśli izolacja jest położona bez przerw- tylko czy 30cm wełny skalnej (dość ciężkiej) może leżeć na płytach g/k?
    Czy może tak być na pojedynczym stelażu, gdzie rozstaw jętek to nieraz 80 i więcej cm.

  6. #12266
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Panowie,
    Zabudowuje łązienkę na poddaszu. Chowam stelaż pod płytami. Z jednej strony idzie aż do skosu sufity ale z drugiej chciałbym puścic sobie w pionie oświetlenie led.. coś jak na tym zdjęciu.

    http://www.max-fliz.com.pl/files/upl...x-fliz-05.jpeg

    Jak zrobić taką zabudowę tak jak połkę z ledami na sufitach ?

    Czy może aluminiową listwę wpuścić w kafelki z czoła...
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  7. #12267

    Domyślnie

    Jak połączyć ściankę działową k/g ze skosem? Profile obwodowe ścianki złapać do profili CD ze skosu? Czy do konstrukcji dachu, a profile UD skosu zamocować do ścianki działowej?

  8. #12268
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patryezz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Panie oraz Panów
    Stoję przed zadaniem ocieplić poddasze. I tu mam problem bo nie wiem do czego zamontować stelaż pod wełnę. Zgodnie z planami budynku (plany z roku 1996, jednakże z różnych powodów budynek nie został dokończony) ocieplenie będzie sufitem na który będą montowane płyty lub deski na felc. Na skosach do wysokości sufitu, problemu nie będzie bo wełna między krokwy pójdzie i mocowanie stelażu też do krokiew, a w momencie gdy skok osiąga wysokość sufitu, musi zostać zastosowany stelaż tylko do czego go kręcić? Do działówek? Załączam zdjęcie z planu a także zdjęcia z reala. W temacie jestem początkujący, dlatego pytam mądrzejszych ode mnie.




    Ostatnio edytowane przez patryezz ; 15-09-2018 o 16:07

  9. #12269

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    ja także podchodzę do tematu ocieplenia poddasza w domu, w którym mieszkam. Będę wdzięczny za udzielenie mi jakiś wskazówek oraz podpowiedzi, ewentualnie za wyprowadzenie z błędu. Przeglądałem trochę tematów dotyczących ocieplenie poddasza nieużytkowego, gdzie spotkałem się ze sprzecznymi opiniami. Jedne były za tym, że warto ocieplić takie poddasze, drugie tego odradzały. Dom został oddany do użytku w latach 2003/2004 i do dziś nie ma ocieplonego poddasza nieużytkowego. Ocieplony został tylko strop pomiędzy poddaszem, a pokojami na piętrze - grubość wełny 15 cm - 18 cm. Moim zdaniem takie ocieplenie się nie sprawdza ponieważ w lecie jest bardzo gorąco na piętrze, a w zimie znów jest tutaj znacznie chłodniej niż w pomieszczeniach na parterze. Poddasze jest obecnie nieużytkowe ale chciałbym tam umieścić instalacje odpowiedzialną za rekuperację powietrza w domu, a w przyszłości może także klimatyzację, jakąś instalce związaną z solariami\fotowoltaiczną itp. Dlatego w tym roku chcę ocieplić poddasze i zastanawiam się jak się za to zabrać. Wyczytałem, że obecnie izolacja powinna mieć warstwę 25 cm co byłbym gotów zrobić. Jednak ze względu, że będzie to poddasza nieużytkowe i jest już warstwa wełny ocieplająca wspomniany strop zdecyduję się na 15 cm wełny umieszczone pomiędzy krokwiami. Krokwie mają 15 cm grubości więc powinno być idealnie. Chciałem użyć wełnę marki rockwool ze względu na jej właściwości - będę mógł ją umieścić pomiędzy krokwiami bez sznurkowania, a to jest istotna zaleta dla kogoś tak zielonego w budownictwie jak ja Przenikanie ciepła i akustyka też na moje oko wyglądają ok, a będzie to na pewno coś lepszego niż to co mam obecnie czyli ocieplenie samego stropu. Jak będzie za słabo to kolejną warstwę zawsze mogę rozłożyć na stropie albo ściągnąć deski i tam dołożyć kolejną warstwę wełny ale raczej już nie tak ciężkiej i zbitej jak wspomniana marka. Niestety nie wiem na czym trzyma się obecna warstwa wełny. Czy tylko na podwieszonej płycie gk czy jest tam coś więcej. Na filmach instruktażowych podano wskazówkę co zrobić w przypadku gdy krokwie są nierówne - polecają ją "powiększyć" przez dobicie deski 1 cm - 2 cm co także chciałbym zrobić aby wełna nie dotykała zamontowanej tam membrany. Potem na to wszystko nałożę folię paroprzepuszczalną. To chyba tyle. Dołączam jeszcze zdjęcia poglądowe, może coś wam się rzuci w oczy. Z góry dziękuję za pomoc.
    https://drive.google.com/open?id=1aI...xnBStwmek7KPQ9
    https://drive.google.com/open?id=1qs...FdkXO9mE71pSvW
    https://drive.google.com/open?id=1ml...u5MwiJAChusa8N
    https://drive.google.com/open?id=1s2...9DzoQ67RmjAtTy
    https://drive.google.com/open?id=1Qc...68-7CfSS-egrMG

  10. #12270
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryezz Zobacz post
    ... do czego zamontować stelaż pod wełnę. ...
    Ruszt mocujesz na pętach, które przykręca się do krokwi. Dostępne są nawet długości 150 cm, przykładowy producent: http://www.metpol.pl/pl,pret-z-okiem,26,41,p.html
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #12271
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patryezz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Ruszt mocujesz na pętach, które przykręca się do krokwi. Dostępne są nawet długości 150 cm, przykładowy producent: http://www.metpol.pl/pl,pret-z-okiem,26,41,p.html
    Okej, to by miało sens, postaram się poszukać więcej informacji na temat takiej konstrukcji. Idąc krok dalej: Na skosach dałbym dwie warstwy wełny (łącznie grubość 25cm), a poza skosami mógłbym dać jedną warstwę 25cm? i do rusztu który trzyma wełnę od dołu płyty karton gips, zgadza się?

  12. #12272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A może lepiej ułożyć ocieplenie z wełny w poziomie na siatce zbrojeniowej do posadzek. Będą już zawiesia z prętów, do których nad rusztem mocujesz taką zgrzewaną sztywną siatkę. Mogą to być siatki o oczkach 15x15 cm, które z powodzeniem utrzymają cieżar wełny. Trzeba tylko pilnować aby szczelnie połączyć ocieplenie ze skosku do taki siatkowy ruszt. Wełnę produkujemy maksymalnie do grubości 20cm np. MEGAROCK PLUS
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  13. #12273

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie wieszaków "grzybków".
    Ekipa podała mi co mam kupić i zrobiłem zakupy, kupiłem grzybki jak na poglądowym zdjęciu

    Żródło: https://domenergooszczedny.eu

    Posiada on na końcu taki wypust. Ekipa twierdzi, że przez ten wypust wypycha im przofile i ciężko jest przyłożyć łatę i chcą aby kupić grzybki bez wypustu - płaskie.
    Które rozwiązanie grzybka jest lepsze i czy te co kupiłem faktycznie utrudniają pracę?

  14. #12274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Jeśli są innego producenta to całkiem możliwe , że wypychają . Rigips z metpolem nie pasują .

  15. #12275

    Domyślnie

    A któro rozwiązanie - płaskie vs wypust - nie wnikając już w producentów jest lepsze ?

  16. #12276
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Różnica niewielka , płaskie trzymają profil by się nie uginał na całej szerokości.
    Ważne to co napisałem wcześniej - nie mieszać producentów , bo inaczej są zawijane - mają inne wymiary , czego efektem może być wypychanie lub brak możliwości połączenia.

  17. #12277

    Domyślnie

    Ja używam aktualnie metpolu. Profile 0,6. Solidne, grzybki właśnie z dziurką - do sznurka ładnie pasuje.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #12278
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    o,6 nazywasz solidnymi , wez do ręki rigipsa 1mm i metpola o,6 .
    Mimo , że metpola mam pod nosem(Poznań i mam z tą firmą styczność przez pracę) to nie wziąłbym nawet za darmo , bo są jak ze sera .

  19. #12279

    Domyślnie

    Chyba masowki w rekach nie miałeś...

  20. #12280
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Miałem metpola i miałem marketowe - ten pierwszy nic nie wart . Robiłem u siebie na rigipsie.

Strona 614 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony