dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 615 z 616
Pokaż wyniki od 12.281 do 12.300 z 12315
  1. #12281

    Domyślnie

    To co piszesz jest nieprawdopodobne. Nie wierzę, poprostu mam je akurat u siebie + trochę marketowych i dziś jeszcze inne dojechały...
    Ewidentnie robisz jakąś antyreklamę metpolu lub po prostu reklamujesz rigipsa (lub oba na raz).
    Kilka dni temu zawisłem na CD'ku wpiętym w dwa wieszaki - nic nawet nie trzeszczało. Także pisz co chesz.

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #12282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    o,6 nazywasz solidnymi , wez do ręki rigipsa 1mm i metpola o,6 .
    Mimo , że metpola mam pod nosem(Poznań i mam z tą firmą styczność przez pracę) to nie wziąłbym nawet za darmo , bo są jak ze sera .
    Co ty człowieku za bzdury wypisujesz. Twojego rigipsa produkuje kilku producentów profili w zależności od ceny. Rigips produkuje tylko płyty g-k. Metpol to bardzo solidna firma i ma asortyment dla marketów i profesjonalistów. Produkują cały asortyment w Suchym Lesie a nie zamawiają gdzie taniej.

  3. #12283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    ...Twojego rigipsa produkuje kilku producentów profili w zależności od ceny. Rigips produkuje tylko płyty g-k.
    jakie to ma znaczenie kto go produkuje ? Jeżeli nie ma róznicy między 0,6 , a 1 mm to nic więcej nie mam do dodania oprócz tego byś darował sobie wycieczki osobiste , bo zle skończysz .

  4. #12284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    jakie to ma znaczenie kto go produkuje ? Jeżeli nie ma róznicy między 0,6 , a 1 mm to nic więcej nie mam do dodania oprócz tego byś darował sobie wycieczki osobiste , bo zle skończysz .
    Nie ma żadnej różnicy między profilami 0,6 mm wykonanych w tej samej tolerancji. Wszystkie wykonywane są z blach DX51D najczęściej z powłokami Z100. Profil gładki jak i ryflowany mają prawie identyczna wytrzymałość. produkowane zgodnie z norma PN-EN 14195 . Różnice pojawiają się dopiero gdy rzeczywista grubość różni się od deklarowanej przez producenta np deklarowana 0,6 w tolerancji ujemnej np,-0,05 co w rzeczywistości daje 0,55mm a drugi producent w tolerancji -,001 co daje w rzeczywistości 0,59 mm . Metpol zawsze się tego trzymał i dlatego masz oznaczenia rzeczywistych grubości na ich profilach. Tak że przeproś za swój HEJT a potem pogadamy jak kto skończy.

  5. #12285

    Domyślnie

    Witam,
    Czy jak poddasze użytkowe jest z G/K i jest położona folia paroizolacyjna (skosy+sufit) to czy jak nad jętkami skosy szczytu (strych) również ocieplam to czy tam tez daje paroizolacje (pod jętkami wełna, między jętkami wełna, na górę OSB)? Jak wykończyć tam skosy np na stelaż przykręcić płytę 3mm HDF by zbytnio nie obciążać konstrukcji i zakryć wełnę?

    Co do paroizolacji między stelaż a płyty czy dać isover STOPAIR czy jednak warto dopłacić do Isover Vario KM duplex uv? czy ta duża różnica w cenie na coś się przekłada?

    Co do wentylacji strychu czy robi się np pod dwóch stronach ścian szczytowych jakieś kratki wentylacyjne? na strychu będzie rekuperator. Przez strych przechodzi komin od kominka który ma wolny kanał wentylacyjny - może w nim zrobić otwory?
    Ostatnio edytowane przez pracusele ; 01-01-2019 o 17:46

  6. #12286

    Domyślnie

    Witam,
    ma ktoś pomysł jak obniżyć sufit pod skosem na klatce schodowej?
    wszystko objaśnione na rys.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie merytoryczne odpowiedzi!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obniżenie sufitu.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	424517  

  7. #12287

    Domyślnie

    Zrobiłbym ruszt z suchych łat drewnianych. Do ściany przykręciłbym poziomo łatę i do niej kolejne żebra między tą łatą a jętką.
    Zwróć uwagę też na ocieplenie sufitu. Jak nad jętkami jest pomieszczenie nieogrzewane to wypadałoby dać drugą warstwę ocieplenia nad lub pod jętkami.

  8. #12288

    Domyślnie

    też tak myślałem zrobić, tyle że to jest dosyć pracochłonne...
    znajomy mówi że na wieszakach obrotowych takie coś robił u siebie. Żeby wyjść ze spadkiem na tych wieszakach to wyginał sam wieszak nie drut pod takim kontem jak miałbyć sufit. Mówi że ma tak już ten sufit (na konstr. krzyżowej) 10 lat i nic nie pęka
    Myślałem że jest jakaś inna sprawdzona metoda. Pisałem do SINATU ale nie są zainteresowani odpowiedzią na moje małe pytanko.
    Może jest TU jakiś zawodowiec, trudniący się w tym fachu i zechciałby się też na ten temat wypowiedzieć. Będę bardzo wdzięczny!
    Pozdr
    W

  9. #12289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    thomas-74-74

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Czaniec
    Kod pocztowy
    43-354
    Posty
    13

    Domyślnie

    Linki stalowe naciągnięte śrubą rzymską do tego wieszak obrotowy

  10. #12290

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas-74-74 Zobacz post
    Linki stalowe naciągnięte śrubą rzymską do tego wieszak obrotowy
    MAsz może jakieś foty z takiej operacji...???
    Będę wdzięczny )

  11. #12291

    Domyślnie

    moge prosić o jakieś zdjęcia z realizacji takiego obniżenia sufitu

  12. #12292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    thomas-74-74

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Czaniec
    Kod pocztowy
    43-354
    Posty
    13

    Domyślnie

    Fotek niestety nie posiadam

  13. #12293

    Domyślnie

    Zabudowuje poddasze użytkowe. Dom wybudowany 10 lat temu. W tej chwili mam 15 cm wełny między krokwiami. Planuję drugą warstwę pod krokwie. Ze względu na ograniczona wysokość - wyższą część poddasza docieplę 10 cm wełny. Jednak mam około 60 m kw w niższej części i tam chciałbym zastosować płyty PIR 6 cm np Thermano ze względu na oszczędności wysokości (te 4-5 cm robi tam różnicę). Pytanie tylko jak mogę zamontować stelaż. Kiedyś czytałem instrukcję producenta i stelaż mocuje mocuje się na płyty. To dodatkowe 3 cm plus problem z poziomowaniem.
    Pytanie: Na tym filmie https://youtu.be/0OBdfQngh_M?t=277 od 4:55 inny producent wełny pokazuje że można zlicować stelaż z warstwą wełny ułożoną na krokwie. Czy w przypadku płyt PIR też można coś takiego zrobić? Czym wypełnić przestrzeń pod profilem - wełną czy także przyciętą płytą PIR? Czy płyta ułożona nie poziomo ma takie same właściwości cieplne?

    Pozdrawiam

    P

  14. #12294

    Domyślnie

    Jakim wkrętem (z podkładką?) przymocować wieszak bezpośredni GL-2 rigipsa do prefabrykowanego wiązara dachowego drewnianego, szerokość 45mm?

    Sufit podwieszany krzyżowy. Zabudowa sufitu ok 10cm.
    Profile główne pod wiązarami, równolegle. Rozstaw wiązarów i co za tym idzie profili głównych co 90cm. Wieszaki bezpośrednie profili głównych co 60cm

    Profile nośne co 40cm.

    Obciążenie stropu 35cm celulozy.

  15. #12295
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kozi11

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam taki sam układ. Dałem 5x40 z podkładką.

  16. #12296

    Domyślnie

    Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza nieużytkowego.
    Poddasze wykonane jest z drewnianych krowi, a do nich przykrecone sa plyty gk.
    Na górę położona jest wełna o grubości 25cm (ciężko mi powiedzieć, czy jest to jedna, czy dwie cieńsze warstwy). Tegorocznej zimy miałem problem z utrzymaniem temperatury na pietrze (nie mogłem trzymać temperatury 21C dłużej niż 30min), więc pomyślałem że może być to wina złego ocieplenia. Z mojej informacji wynika, że po położeniu izolacji, elektrycy przerabiali jeszcze oświetlenie, oraz montowany był widoczny klimatyzator kasetowy. Przez to wełna miejscami jest ugnieciona, bądź poszarpana. Stąd moje pytania - czy warto dokładać kolejną warstwę wełny? Jeśli tak, to jaką najlepiej zastosować (rodzaj, grubość, współczynnik przewodzenia)? Czy może zastanowić się nad ociepleniem dachu?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190715_151226.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	432531   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190715_151226.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	432532  

  17. #12297
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metronilze Zobacz post
    Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza nieużytkowego.
    Poddasze wykonane jest z drewnianych krowi, a do nich przykrecone sa plyty gk.
    Na górę położona jest wełna o grubości 25cm (ciężko mi powiedzieć, czy jest to jedna, czy dwie cieńsze warstwy). Tegorocznej zimy miałem problem z utrzymaniem temperatury na pietrze (nie mogłem trzymać temperatury 21C dłużej niż 30min), więc pomyślałem że może być to wina złego ocieplenia. Z mojej informacji wynika, że po położeniu izolacji, elektrycy przerabiali jeszcze oświetlenie, oraz montowany był widoczny klimatyzator kasetowy. Przez to wełna miejscami jest ugnieciona, bądź poszarpana. Stąd moje pytania - czy warto dokładać kolejną warstwę wełny? Jeśli tak, to jaką najlepiej zastosować (rodzaj, grubość, współczynnik przewodzenia)? Czy może zastanowić się nad ociepleniem dachu?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Generalnie zawsze powinniśmy skupiąc się na izolacji po obrysie pomieszczeń ogrzewanych więc w tym wypadku odpuścił bym izolację połaci dachowe a dołożył izolacje na strop.
    Patrząc po zdjęciu to izolacja nie jest najlepiej ułożona. w Wełnie może występować wiele mostków termicznych (spowodowanych złym wykonaniem) powodujących własnie trudności z utrzymaniem temperatury. Ponad to nie wiemy jakie są parametry termiczne obecnej izolacji.
    Poleciłbym Ci dołożenie wełny TOPROCK SUPER z rolki lub SUPERROCK w płytach w grubości conajmniej 10cm (oba produkty o lambdzie 0,035 W/mK). Jest to wełna skalna która dzięki większej gęstości stanowi zwarta strukturę. Produkt należałoby ułożyć w taki sposób by pokrywał wszelkie nieciągłości w obecnej izolacji.
    Warto również w okresie zimowym wypożyczyć kamerę termowizyjną by sprawdzić gdzie konkretnie pojawia się problem żeby móc potem go skorygować.
    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  18. #12298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metronilze Zobacz post
    Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza nieużytkowego.
    Poddasze wykonane jest z drewnianych krowi, a do nich przykrecone sa plyty gk.
    Na górę położona jest wełna o grubości 25cm (ciężko mi powiedzieć, czy jest to jedna, czy dwie cieńsze warstwy). Tegorocznej zimy miałem problem z utrzymaniem temperatury na pietrze (nie mogłem trzymać temperatury 21C dłużej niż 30min), więc pomyślałem że może być to wina złego ocieplenia. Z mojej informacji wynika, że po położeniu izolacji, elektrycy przerabiali jeszcze oświetlenie, oraz montowany był widoczny klimatyzator kasetowy. Przez to wełna miejscami jest ugnieciona, bądź poszarpana. Stąd moje pytania - czy warto dokładać kolejną warstwę wełny? Jeśli tak, to jaką najlepiej zastosować (rodzaj, grubość, współczynnik przewodzenia)? Czy może zastanowić się nad ociepleniem dachu?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ogólnie w tym co widać ulgę może przynieść nasyp granulatu, i tylko wełny szklanej. Jednak nim cokolwiek dołożysz to, odchyl wełnę w okolicy klimatyzatora i sprawdź czy paroizolacja jest z nim połączona, czy sama obudowa jest szczelna. Jeśłi tak, to okryj go wełną.
    Lub zaproś do domu osobę wykonującą badanie szczelności, i po kilku chwilach będziesz znał przyczynę.

  19. #12299

    Domyślnie izolacja murłaty

    Witam.
    Czy mogę prosić o poradę?
    czym izolować przestrzeń pomiędzy elewacją a murłatą (styropian czy wełna).
    Jak widać mój dach jest bez ścianek kolankowych a jego skos zaczyna się już od murłaty.
    Pomiędzy elewacją zewnętrzną a murłatą jest 5-6 cm szczelina.
    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze1.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	433546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	433547  
    Ojciec

  20. #12300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał anzelm Zobacz post
    czym izolować przestrzeń pomiędzy elewacją a murłatą (styropian czy wełna).
    Styropianem z jak najlepszą lambdą - tu i tak będzie mostek więc warto go minimalizować. Chyba, że u da Ci się podejść i zaaplikować pianę ZK (lambda 0,022).

Strona 615 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony