dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 616 z 616
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.315 z 12315
  1. #12301

    Domyślnie

    Dzięki.
    Boję się tylko o dojście ze styropianem w te luki.
    Firma co kładła elewacje, jak już podchodzili prawie pod dach to stosowali piankę aby w kilku miejscach jeszcze dodatkowo przyłapać styropian 17tkę do murłaty.
    Innymi słowy w szczelinach jest trochę "nasmarkane" pianką. Aby styropian włożyć to będę musiał się trochę nadłubać.
    A pytanie z innej beczki....jak mam krokwie 19,5 -20cm to wełnę pomiędzy wkładam 20tke czy 18tkę? Co pytam fachowców to inna odpowiedź.. Jedni mówią że 18tke bo musi być wentylacja pomiędzy membraną a wełną a inny że 20tke bo i tak z czasem opadnie. Oczywiście na to na stelażu trzeba jeszcze w wełnę 5tkę walić.
    Ojciec

  2. #12302
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2304

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczytna
    Kod pocztowy
    57-330
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam.
    Ocieplam skosy, ściany kolankowe i sufity (podłoga poddasza nieuzytkowego). Prosze o pomoc w sprawie kolejnosci.
    Doradzali mi abym najpierw zrobil stelaż na suficie, folię paroiz. i GK a póxniej ocieplić z góry najpierw 10 cm między stelaże później 15 między jętki.
    Zastanawiam się czy nie zrobic odwrotnie, wełnę dam 15 cm między krokwie i zasznurkuję, ale czy druga warstwa 10 cm nie wypadnie między profilami ? Jak ją zamocować ? Jak wy robiliście i siebie ?

  3. #12303
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2304 Zobacz post
    Witam.
    Ocieplam skosy, ściany kolankowe i sufity (podłoga poddasza nieuzytkowego). Prosze o pomoc w sprawie kolejnosci.
    Doradzali mi abym najpierw zrobil stelaż na suficie, folię paroiz. i GK a póxniej ocieplić z góry najpierw 10 cm między stelaże później 15 między jętki.
    Zastanawiam się czy nie zrobic odwrotnie, wełnę dam 15 cm między krokwie i zasznurkuję, ale czy druga warstwa 10 cm nie wypadnie między profilami ? Jak ją zamocować ? Jak wy robiliście i siebie ?
    Ja robiłem w takiej kolejności.
    1.Rozmieszczenie i przykręcenie wieszaków do krokwi, jak zrobisz to w pierwszej kolejności to potem nie musisz już gmerać w ułożonej wełnie
    2.Ułożenie pierwszej warstwy wełny i zasznurkowanie.
    3.Ułożenie drugiej warstwy wełny która nabijałem na przykręcone grzybki,trzeba wełnę naciąć i w miejscach gdzie wychodzą grzybki i spokojnie można całe pasy kłaść
    4.Nakładałam profile które dociskały drugą warstwę wełny.
    5.Paroizaolacja przyklejana na profile na taśmę dwustronną.

    Ocieplanie sufitu z góry może być kłopotliwe.
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  4. #12304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam
    tez jestem na etapie ocieplenia poddasza użytkowego i mam dylemat bo nie wiem jak to ugrysc. Czy po przykręceniu regipsow postawić ścianki działowe z ytong, taka wersja byla by szybsza i prostsza bo cala połać jadę bez żadnych przeszkód czy postawić ścianki działowe nieco wyższe od lini profili i do nich przykręcić profil przyścienny ud 27. Wyjaśni ktoś jak lepiej?

  5. #12305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qiuru Zobacz post
    Witam
    tez jestem na etapie ocieplenia poddasza użytkowego i mam dylemat bo nie wiem jak to ugrysc. Czy po przykręceniu regipsow postawić ścianki działowe z ytong, taka wersja byla by szybsza i prostsza bo cala połać jadę bez żadnych przeszkód czy postawić ścianki działowe nieco wyższe od lini profili i do nich przykręcić profil przyścienny ud 27. Wyjaśni ktoś jak lepiej?
    Szybciej - sufit po całości i dopiero ścianki.
    Lepiej - najpierw ścianki a potem mniejsze sufity.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #12306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2304 Zobacz post
    Witam.
    Ocieplam skosy, ściany kolankowe i sufity (podłoga poddasza nieuzytkowego). Prosze o pomoc w sprawie kolejnosci.
    Doradzali mi abym najpierw zrobil stelaż na suficie, folię paroiz. i GK a póxniej ocieplić z góry najpierw 10 cm między stelaże później 15 między jętki.
    Zastanawiam się czy nie zrobic odwrotnie, wełnę dam 15 cm między krokwie i zasznurkuję, ale czy druga warstwa 10 cm nie wypadnie między profilami ? Jak ją zamocować ? Jak wy robiliście i siebie ?
    Docieplenie od góry to zawsze możliwość albo złego ułożenia dolnej warstwy bo trudne dojście albo że można "przeniknąć" przez sufit w drodze na piętro
    Najlepiej wełnę najpierw pomiędzy jętki-kleszcze i zasznurkować, potem stelaże i dopiero druga warstwa wełny. Stelaże są co 40cm więc wełna się trzyma. A jak nie to można podtrzymać do czasu montażu płyt zwykłą taśmą pakową.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #12307

    Domyślnie

    Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o poradę. Dłubie sobie samotnie poddasze i mam kilka dylematów. Jedna połowa jest już opłytowana, przy czym w pierwszej kolejności zostały przykręcone płyty na skosach i suficie, a potem wklejone pod to płyty na ścianach, tak jak na jednym ze zdjęć. Z racji tego, że przy murłacie jest bardzo nisko, chciałbym odsunąć ściankę kolankową, tak aby miała przynajmniej 70 cm. Jak zrobić konstrukcje? Rozumiem, ze należałoby przykręcić profil do podłogi i do ścian, plus coś od góry i pionowe profile rozstawione co kilkadziesiąt cm. I tu pytanie, czy mocować to jakoś do skosu? Jak to rozwiązać? Jakich profili radzicie użyć? Czy wystarczy konstrukcja samonośna, na to płyta i samo spoinowanie skos – ściana kolankowa?
    Na drugiej połowie poddasz sytuacja wygląda nieco inaczej. Pokręciłem grzybki, położyłem pierwsza warstwę wełny. I tutaj również chciałbym się odsunąć ze ścianką kolankową, ale ponadto postawić ściankę działową. I teraz jak to zrobić? Najpierw opłytować skos i sufit, potem konstrukcje ścianki działowej i na końcu konstrukcje ścianki kolankowej? Jeśli ścianke działową stawiać po opłytowaniu, to czy konstrukcje mogę przykręcić poprzez płytę do profili tworzących konstrukcję skosu? Czy tutaj mogę również zrobić najpierw skosy i sufity a dopiero potem okleić ściany?
    W trzecim pomieszczeniu również mam zamiar stawiać na środku ściankę działową ale z bloczków. Wyjdzie ona pod krokwią. I tutaj analogiczne pytanie – najpierw opłytować i domurować pod samą płytę, czy najpierw postawić ściankę do samej krokwi i potem płytować dwa mniejsze pomieszczenia?
    Mam nadzieję, że zdjęcia troszkę zobrazują. Dziękuję z góry za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200203_202635.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	440464Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200106_160625 (1).jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	440465

  8. #12308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malinowynos2112

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam i o radę pytam. Jak to jest z folia paroizolacyjną czy klejona do stelaża musi "dotykać" wełny? czy jeśli wełna jest układana na CD kach to ta ok. 3 cm szczelina nie ma znaczenia dla wełny.No i jaką folię polecacie, najczęściej stosujecie?? z góry dziękuję za odpowiedź.

  9. #12309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Czy są jakieś nowe newsy odnośnie zdrowotności materiałów na docieplanie poddasza?

  10. #12310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Ja robiłem w takiej kolejności.
    1.Rozmieszczenie i przykręcenie wieszaków do krokwi, jak zrobisz to w pierwszej kolejności to potem nie musisz już gmerać w ułożonej wełnie
    2.Ułożenie pierwszej warstwy wełny i zasznurkowanie.
    3.Ułożenie drugiej warstwy wełny która nabijałem na przykręcone grzybki,trzeba wełnę naciąć i w miejscach gdzie wychodzą grzybki i spokojnie można całe pasy kłaść
    4.Nakładałam profile które dociskały drugą warstwę wełny.
    5.Paroizaolacja przyklejana na profile na taśmę dwustronną.

    Ocieplanie sufitu z góry może być kłopotliwe.
    i to jest prawidłowe rozwiązanie tego tematu.
    Jeżeli chce sie z kolei izolowac od góry po wykonanej zabudowie to wówczas najlepiej jest wykorzystac granulat skalny np. Granrock Super . Izolacja nadmuchiwana najdokładniej wypełni wszelkie szczeliny przy izolowaniu od góry.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #12311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qiuru Zobacz post
    Witam
    tez jestem na etapie ocieplenia poddasza użytkowego i mam dylemat bo nie wiem jak to ugrysc. Czy po przykręceniu regipsow postawić ścianki działowe z ytong, taka wersja byla by szybsza i prostsza bo cala połać jadę bez żadnych przeszkód czy postawić ścianki działowe nieco wyższe od lini profili i do nich przykręcić profil przyścienny ud 27. Wyjaśni ktoś jak lepiej?
    Lepiej a w zasadzie prawidłowo jest wykonać najpierw ścianki a potem zabudowe sufitu. ograniczysz w ten sposob boczne przenoszenie się dźwięków z pomieszczeń
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #12312
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wwa997

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    24-154
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Lepiej a w zasadzie prawidłowo jest wykonać najpierw ścianki a potem zabudowe sufitu. ograniczysz w ten sposob boczne przenoszenie się dźwięków z pomieszczeń
    A jeśli ścianki są z gk to jak to ma wyglądać? Wełna ma dochodzić do płyty gk na zewnątrz czy płytę kręci się do poziomu poniżej wełny?

  13. #12313

    Domyślnie

    Witam, jak mam takie banany na krokwiach to czy przed montażem grzybków wyrównać strugiem te krzywizny? Ma to wpływ na łatwość wyznaczania odpowiednich poziomów?

  14. #12314
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jd87

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć, przejrzałem co nieco wątek ale nie znalazłem odpowiedzi (od razu się przyznaję, że nie wszystko przejrzałem ale ciężko przeczytać 616 stron)

    Pytanie: zmontowałem sobie pojedynczy stelaż z CD60 pod jętkami. Między ścianą działową a idącymi równolegle do niej profilami cd60 jest 2-3cm. Na działówkach równoległych do cd60 nie dawałem profili ud.

    Pytanie: czy może tak zostać czy koniecznie muszę dać te ud-ki?

    Prośba o łagodne odpowiedzi bo już nie mam nerwów do tego sufitu

  15. #12315
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnCyMoNeK

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Czarnochowice
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam chciałem przerobić strych na użytkowy. Podłoga jest z dwóch jętek przykręconych do krokwi czyli takie kleszcze grubość 15 cm i taka wełna była wsadzona ale po 20 paru latach straciła trochę na jakości i zlatały ja troche myszy . Pod wełną jest sznurek jakaś folia żółta i tam już chyba stelaż i płyty GK nad wełną miałem przykręcone deski które ściągłem . Chciałbym docieplić tą przyszłą podłogę zostało mi trochę styroduru 8 cm i 10 cm i chciałbym go dożucić do podłogi na równo z jętkami. Ale nie wiem czy dobrze zrobię A może zamienić miejscami od spodu dać styrodur na to wełnę ale raczej byłbym skłonny dać na spód wełnę i dorzucić do tego styrodur co o tym myślicie .Na to przekręcić płyty osb

Strona 616 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony