dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 47
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 935
  1. #801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Powiem szczerze , że spodziewałem się więcej. Z tą krzywą grzewczą to o co chodzi . Czyżby ustawienia fabryczne były zawyżane. Pozdrawiam . Jak inni bryzowicze . Nikt nie buduje.
    do konca nie wiem. z tego co sie zdazylem zorientowac to zamiast temp wody grzewczej jaka ustawiasz masz zakres tej krzywej od 0 do7. producent ustawił na 4.5.poczatek stycznia ustawiłem 2. spalanie spadło.od lutego jeszcze obnize i zobaczymy..sprawnosc kotła jest bardzo dobra. serwisant powiedział, ze 104%.pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rafiks ; 25-01-2013 o 16:53

  2. #802

    Domyślnie

    Rafiks masz może jakieś zdjęcia z budowy. Na wiosnę wchodzę z chyba najbardziej wymagającym etapem budowy , a mianowicie wykończeniówka. Jak masz wykończony daszek na wykuszu i czy ocieplałeś strop w garażu od spodu. Jak będziesz miał dość pytań to napisz. Pozdrawiam.

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Rafiks masz może jakieś zdjęcia z budowy. Na wiosnę wchodzę z chyba najbardziej wymagającym etapem budowy , a mianowicie wykończeniówka. Jak masz wykończony daszek na wykuszu i czy ocieplałeś strop w garażu od spodu. Jak będziesz miał dość pytań to napisz. Pozdrawiam.
    strop w garazu mam drewniany.ocieplony mam wełna 18 miedzy belkami.daszka na wykuszu nie mam, mam zrobiony balkon-czego teraz z perspektywy czasu załuje.mało miejsca.znajde chwile to postaram sie zamiescic zdjecia

  4. #804

    Domyślnie

    No też się zastanawiam właśnie nad sensem tego balkoniku Papierosów nie palę, więc nagłej potrzeby wyjścia na zewnątrz nie ma
    Ale ja mam pytanie jak sobie radzicie, ewentualnie planujecie radzić z miejscem na przechowywanie różne rzeczy - bardziej potrzebne i mniej, różne pościele, obrusy, kołdry, pierzyny i inne materklosy itp itd. Wiadomo że nie można wszystkiego do garażu wynieść, a schowków to tu za dużo nie przewidziano. U mnie w mieszkaniu teraz pół szafy to same buty zajmują, a inne graty upycham gdzie się da. Nie chciałbym tego samego w domu robić...

  5. #805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    No też się zastanawiam właśnie nad sensem tego balkoniku Papierosów nie palę, więc nagłej potrzeby wyjścia na zewnątrz nie ma
    Ale ja mam pytanie jak sobie radzicie, ewentualnie planujecie radzić z miejscem na przechowywanie różne rzeczy - bardziej potrzebne i mniej, różne pościele, obrusy, kołdry, pierzyny i inne materklosy itp itd. Wiadomo że nie można wszystkiego do garażu wynieść, a schowków to tu za dużo nie przewidziano. U mnie w mieszkaniu teraz pół szafy to same buty zajmują, a inne graty upycham gdzie się da. Nie chciałbym tego samego w domu robić...
    ja zrobiłem sobie stryszek.pomiescisz tam dosc sporo.wejscie mam w korytarzu na pietrze 70x120. na krokwiach połozyłem płyte wiórowa-ala posadzka.mozesz tez wykorzystac pomieszcenie nad garazem.pozdrawiam

  6. #806

    Domyślnie

    Taki właz otwierany z sufitu ze składanymi schodkami? W sumie fakt - można tam sporo upchnąć.. A pomieszczenie nad garażem to już zaplanowane na pokój rekreacyjny

  7. #807

    Domyślnie

    Ja również położyłem na jętkach płyty OSB grubości 25 mm i mam całkiem spory stryszek na rzeczy których nie używa się na co dzień. Bryzowicze ponawiam pytanie , jak macie zabezpieczony wykusz przed wilgocią. Proszę o jakieś fotki. Mimona odwiedzasz jeszcze forum. Pozdrawiam.

  8. #808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Ja również położyłem na jętkach płyty OSB grubości 25 mm i mam całkiem spory stryszek na rzeczy których nie używa się na co dzień. Bryzowicze ponawiam pytanie , jak macie zabezpieczony wykusz przed wilgocią. Proszę o jakieś fotki. Mimona odwiedzasz jeszcze forum. Pozdrawiam.
    lepik na zimno.na to papa wywinieta na sciane az pod same drzwi balkonowe.na papie folia 3 mm,styropian 10cm,znowu folia,wylewka.na wylewce folia w płynie i kafle.pozdrawiam

  9. #809
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aneta410

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich Budowlańców Jesteśmy na etapie wybierania projektu, BRYZA bardzo nas zainteresował. W związku z tym, że to jest "życiowa decyzja", chcielibyśmy zobaczyć budowę domu w rzeczywistości Czy jest ktoś z woj. Mazowieckiego i chciałby pochwalić się swoim sukcesem ? Bardzo chętnie obejrzymy również zdjęcia. ciekawi jesteśmy jak wygląda przesterzennie poddasze.

  10. #810

    Domyślnie

    Ja niestety buduję na Dolnym Śląsku , zdjęć na forum jest sporo. Bryza jest super. Pozdrawiam.

  11. #811
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elvis1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mam pytanko do tych Bryzowczow ktorzy podnosili sciane kolankowa o 3 pustaki: Jak rozwiazaliscie wiezbe dachowa a konkretnie krokwie....przedłuzaliscie je? Jesli tak to o ile i czy wszystkie? Czy zmienialiscie moze kat nachlenia dachu?

  12. #812

    Domyślnie

    Elwis 1 nie wiem na jakim etapie jesteś. Ale jeżeli chodzi o krokwie , bo też podnosiłem ścianę kolankową o trzy pustaki to :
    Zgłoś projektantowi zmiany które chcesz wprowadzić i on to powinien ci wszystko wyliczyć. Ja mam podniesione o trzy pustaki na jętkach położyłem płytę osb gdzie mam strych i na środku stoję wyprostowany. Pozdrawiam.

  13. #813

    Domyślnie

    ja też podnosiłem ściankę kolankową, bez zmiany kąta nachylenia dachu. Musi to przeliczyć projektant. Ponadto w projekcie oryginalnym drewno na więźbę jest klasy C35, czyli baaardzo drogie i trudno dostępne. Jeśli ktoś będzie Ci przeliczał dach, to od razu zwróć na to uwagę. Pomyśl też o innym rozstawieniu krokwi, bo oryginalnie sporo krokwi jest "uciętych" w połowie z zastosowaniem wymianów, co zwiększa ilość krokwi i ogólnie osłabia konstrukcję. A można je rozstawić inaczej i też wszystko będzie ok. Ja podniosłem ściankę kolankową o 48 cm, a krokwie chyba trochę wydłużyłem ale nie wiem jak to wyszło w rzeczywistości, muszę sprawdzić Pozdrawiam!

  14. #814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elvis1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jonekj...gdybys mogl sprawdzic o ile wydłuzales krokwie to bylbym wdzieczny

  15. #815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaKris

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    A ile kosztował was dach. ?

  16. #816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaKris Zobacz post
    A ile kosztował was dach. ?
    ok 45tys.

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaKris

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    A można wiedzieć z czego robiliście dach, z jakich materiałów? Zaczynamy przygodę z budową po świętach, jak tylko śniegi stopnieją . I właśnie robimy rozeznanie cenowe dotyczące dachu.

  18. #818

    Domyślnie

    Ja powiększyłem garaż o metr i mam 220 metrów kwadratowych dachu.
    1. Dachówka to 38 zł. za metr kwadratowy .
    2. Gasiory na sztuki .
    No i do tego rynna membrana i takie inne . No i robocizna.
    Mój dach to około 35 tyś zł z robocizną. Dach mam kryty dachówką ceramiczną szkliwioną. uważam , że na tym nie można oszczędzać. Pozdrawiam.

  19. #819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaKris

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    A jaką dachówkę polecacie ?

  20. #820

    Domyślnie

    A ile kasy chcecie wydać na dachówkę?. Wybór jest spory i tylko Wy o tym zdecydujcie. Na pewno weźcie szkliwioną nie porasta szybko mchem od północy. Nie opłaca się oszczędzać. Kiedy zaczynacie. Pozdrawiam.

Strona 41 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony