dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    dach jest wiązarowy. Pytanie czy mocować bezpośrednio profile do pasa dolnego wiązara,czy robić sufit podwieszany zprofilami nośnymi i krzyżowymi. wiem że lepszy ten drugi. chodzi mi głownie o to czy ten pierwszy nie jest zbyt sztywno połoczony z płytami i czy te nie będą pękać na skutekruchów termicznych drewna. Tak na intuicję ten drugi jest podwieszany więc swój udział w przeniesieniu odkształcen poziomych mają wieszaki i chyba one załatwiają sprawę. jakie dać rozstawy profili głownych czy 1m i profili nośnych czy 40 cm.
    Hej!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tak jak napisales: ruszt glowny co 0,8 -1m i 40 cm + oczywiscie wieszaki.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy jesteś ostatecznie zdecydowany na płyty k-g? Ja właśnie robię sufit drewniany, deski układane na pasie dolnym dźwigara tak, że widać belkę. Jeśli chcesz, to napisz do mnie na meila, przyślę Ci zdjęcie jak to wygląda.

  4. #4

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu zrobiłbym tylko ruszt nośny, mocowany wieszakami kotwowymi do pasa wiązara. Ruchów poziomych w płaszczyźnie wiązara nie należy się spodziewać, natomiast ruchy prostopadłe do tej płaszczyzny zostaną skompensowane na podatnym wieszaku.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pacul dnia 2002-02-28 10:39 ]</font>

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tez mozna, masz racje ale wolalbym juz pelny system. W koncu koszt rglownego rusztu nie bedzie duzy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tez mozna, masz racje ale wolalbym juz pelny system. W koncu koszt glownego rusztu nie bedzie duzy.

  7. #7

    Domyślnie

    niestety zostałem skazany już bez wieszaków bo została położona folia paroizolacyjna .teraz tylko profile główne i nośne i płyta
    Hej!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony