dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labudka

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Łóżko/materac ukryte, chowane w szafie

    Może niektórym wyda się to głupim rozwiązaniem, ale jak się chce wygodnie
    spać na całym, niedzielonym materacu, a nie dysponuje się niestety
    wystarczająco dużo powierzchnią użytkową mieszkania to trzeba sobie jakoś
    radzić Tyle tytułem wyjaśnienia

    Czytałam na innych forach, że ludzie mają takie rozwiązania w małych
    mieszkaniach - konstrukcja łózka podnoszonego do ściany na siłownikach hydraulicznych,
    które po podniesieniu stanowi wysoką szafę.

    Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

    Szukam namiarów na wykonawców takowego cuda techniki Rozwiązałoby to mój problem - w pokoju dziennym w dzień stałaby szafa (jakieś zdobione drzwi), która w nocy zmieniałaby się na wygodne łóżko.

    Będę wdzieczna za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć

    Miałem półkotapczan. Dla mnie porażka.

    Wrócisz z pracy i nie masz gdzie się położyć bo teraz to szafa, żeby zaścielić to też nie takie hop-siup, i co wieczór przesuwanie mebli aby znalazło się miejsce na łóżko.

    RysieK

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labudka

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie. Idealnym - byłaby sypialnia w oddzielnym pokoju, ale na to z racji, że pokoi mam tylko 2, nie mogę sobie pozwolić. Co ciekawe dodam, że metraż mojego 2-pokojowego mieszkania ma 58m2. A pokoje to nie kolosy - 16m2 i 14 m2. Dużą część mieszkania zajmuje kwadratowy przedpokój - nie życze nikomu takiego projektanta jak ten od mojego bloku - porażka.
    A wracając do mojego pomysłu - to ja akurat planuje w taki sposób zagospodarować większy pokój żeby opuszczając to łóżko nie trzeba było przesuwać innych mebli - np stolika.

    Także ponawiam prośbę o jakieś informacje jak zrobić lub gdzie zamówić taką konstrukcję

  4. #4

    Domyślnie łóżko chowane w szafie

    Co powiecie na łóżko chowane w szafie? Czy ktoś z Was zastosował takie rozwiązanie. Znalazłam zaledwie dwie firmy produkujące takie łóżka... Czy składanie i rozkładanie jest proste? Jaki może być koszt takiego np 120x200?

  5. #5

    Domyślnie

    ewek79, jestem za . Ten tapczan, o którym Ci pisałam, to właśnie takie " łóżko w szafie", tylko ta " szafa" była wysoka na jakieś 120 cm i długa na 2 metry.
    O cenę musisz zapytać producenta, ja bym pojechała i własnym ciałem sprawdziła

  6. #6

    Domyślnie

    miałam takie łóżko w latach 80-tych,super sprawa,jak nie masz czasu z rana na pościelenie to tylko siup w górę i pościelone

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wiele razy spałam na tzw półkotapczanie. Wiele osób takie miało "parę lat temu"... Niestety z tego co pamiątam część, którą sie chowało była cho... ciężka, no i materac nie był zbyt wygodny. Myślę raczej o zwykłym materacu na stelażu, który "przytula" się do ściany. Z tego co sie orientowałam takie łóżko może kosztować nawet koło 3000 zł. Chciałam znaleźć jak najwięcej producentów takich łóżek i porównać ceny. Jeśli macie jakieś namiary to dajcie znać proszę.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pingwin321

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    W Polsce:
    http://lozkowszafie.pl/
    http://lozkachowane.pl/

    Ale mnie się najbardziej podoba "Atoll-000" z tej strony:
    http://www.clei.co.uk/clei/atoll_000.htm

    Czy ktoś wie czy w Polsce da się gdzieś kupić coś w stylu tego Atoll'a?

  9. #9

    Domyślnie

    bałabym się trochę, że mi na czajnik to podnoszone łóżko spadnie, jak będę sobie na tej sofie kawkę piła
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  10. #10

    Domyślnie

    ktos moze korzysta na forum z takiego lozka!? bo bardzo chetnie zrobilbym szafe wnekowa ok 4m z takim lozkiem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał massiwo
    ktos moze korzysta na forum z takiego lozka!? bo bardzo chetnie zrobilbym szafe wnekowa ok 4m z takim lozkiem
    No ja też się cały czas przymierzam. U nas faktycznie w okolicy PKP Warszawa Ursus jest firma, która robi łóżka w szafie. Link był tu wyżej do nich. Ceny przystępne sie wydają. Niestety na żywo nie miałam jakos czasu dotąd zobaczyć, a słyszałam, że ktoś oglądał i dosyć to masywnie-katakumbowo wygląda ale się musze przekonać, bo chodzi mi po głowie.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hekate

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie łóżko chowane w szafie

    Jestem posiadaczem łóżka chowanego pionowo w szafie.
    Była to suuper sprawa, aż do dzisiaj. Po wizycie serwisanta okazało się, że mój materac jest za ciężki i mechanizm po 3 miesiącach uzytkowania nie wytrzymuje ciężaru.
    Muszę zakupić kolejny materac tyle, że do 12kg. Jeśli ktos przymierza się do takiego łóżka i ma swój materac radzę sprawdzic wytrzymałość mechanizmu..... mnie nie uprzedzono że materac ma mieć dopuszczalną masę i teraz czeka mnie kolejny wydatek. Dodam, że szafa na łóżko do tanich nie należała.

  13. #13

    Domyślnie

    A ja mam takie łóżko do sprzedania. Jest to łóżko kawalerskie z miejscem na materac 90x200. Zostało przywiezione z Niemiec. Idealne do małego pokoju. Po podniesieniu do góry zajmuje jakieś 50cm od ściany zamiast 230cm!! Kolor oklein dębowy, Choć przód tej "szafy" został przeze mnie oklejony na niebieski kolor drewnopodobny (taką kiedyś miałem fantazję) Łóżko jest rozkręcone dla łatwiejszego magazynowania. Mechanizm podnoszenia sprawny. Materac układa się na sprężynowych belkach co dodaje dodatkowy komfort i wentylację materaca. Po zamknięciu mamy jakby w pokoju dwudrzwiową szafę. Po rozłożeniu obudowa szafy zostaje (skrzynka) a drzwi wraz z materacem opadają na podłogę tworząc łóżko. Pościel przyczepiona jest pasami do materaca. Łóżko wymaga poskręcania i małej renowacji. Ale myślę że będzie jeszcze służyć komuś w miejscu gdzie w dzień potrzeba więcej miejsca. Dla zainteresowanych prześlę zdjęcia. ew. kontakt na maila pepax(())wp.pl [(()) - zamienić na @]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_Maj Zobacz post
    ja mam takie łóżko. Firmy VOX. Kupiłam ostatnio na www.gumtree.pl i jestem bardzo zadowolona. Widziałam je tez na allegro. Dla dwójki dizeciakó w jednym pokoju... super rozwiązanie. Nie żałuję.
    a czy możesz poakzać to łożko firmy vox

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Anse,
    Ania_Maj to spam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    dla mnie , wydaje się to dziwne ,iż takiego rozwiązania z firmy Vox nie widziałem ,aczkolwiek może nie dane mi było widzieć >A powiem iż temat dobrze znany

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nadezh_da

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-309
    Posty
    1

    Widziałam dobry patent

    Ja ostatnio byłam w Gdańsku,w LM w Oliwie i weszłam na chwilkę do góry,że niby tam jakaś galeria wnętrz, i w sumie nie duzo tam tego jest,ale łużko chowane do szafy widziałam w Galerii Indeco. Ciekawe rozwiązanie,wszystko w jednej szafie: i biurko i szafa i łóżko. jak się przyda,to super

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t56

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja śpię na takim (patrz to zielone z rowerami) http://www.arch-aniol.pl/meble/lozko-z-komedii/
    Bardzo sobie to rozwiązanie chwale, lateksowy materac jest super.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t56

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sporo informacji i konkretnych rozwiązań
    http://www.flashinteriors.pl/lozka-chowane-w-szafie

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ania_Maj

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie (1).jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	114800Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie (2).jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	114801Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	114802Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie (1).jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	114800Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie (2).jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	114801Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niezwykle-lozko-firmy-vox-inne-niz-wszystkie.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	114802
    Cytat Napisał ANSE72 Zobacz post
    a czy możesz poakzać to łożko firmy vox

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony