dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 226
  1. #41

    Domyślnie

    Witam! Normalne) Jest to pompka membranowa i to brzęczenie jest charakterystyczne Nawet niektórzy mówią na nią brzęczek) Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Jeżeli woda nie wymaga odżelaziania to dla domku jednorodzinnego polecam np pompe sub 8s - na 220v (nie potrzebne zabezpieczenie termiczne silnika, a to oszczędność ok 300pln), ma 20 metrów kabla, wydajność 6m3/h, no i dosyć solidne wykonanie (żadna chińszczyzna), można szukać m.in. na alle.ro

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinia007

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam Ta głośna praca już mi nie przeszkadza bo pompie przytafił sie wypadek i przestała działać Czy kupić taką samą? prosze o szybki kontakt na priv. Pliss

  4. #44

    Domyślnie

    Na alle.ro ceny od 75 do 120 zł. Są to pompy membranowe tzw ruskie. Za jakość nie moge odpowiadać bo to nie ja je produkuje. Najlepiej podjechać na targ (kiedyś można było na stadion) i taką pompe głębinową do studni zakupić. To zależy jak sie trafi może pracować lata a może pare godzin
    Made by China

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelllo

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam pytanie Spaliła mi sie ostatnio pompa głębinowa Moge odkupić od znajomych za 500 zł nową pompe marki B H P czy warto zaryzykować?? Widać że nie używana i wygląda dobrze

  6. #46

    Domyślnie

    Na alle.ro taka pompa kosztuje 799 zł Jest to made in china i nie polecam Nie podaje wody jeżeli zostanie zapuszczona poniżej 20m Lepiej kupić coś inego Za 1100 można mieć np wyżej opisaną sub8 s Jeżeli zdecyduje sie Pan na pompe na siłe to prosze sprawdzić ustawienie na bezpieczniku czy nie za dużo amper zostało ustawione (moc silnika w Kw x 2,2 Ampera) = tyle prosze ustawić na tym zabezpieczeniu

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    allegro.pl/item336077139_pompa_glebinowa4_sub_8_115l_1_1_230_ 20mkab.html

  9. #49

  10. #50

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    tylko mazowieckie
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  13. #53

    Domyślnie

    a dokładniej okolice takich miejscowości jak:
    Tarczyn
    Grójec
    Piaseczno
    Góra Kalwaria
    Warka
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  14. #54

    Domyślnie kolejne referencje...

    Cytat Napisał akapap
    Dobry wieczór,

    polecam solidną i kompetentną ekipę od studni:
    [email protected]

    Zaplanowane prace odbyły się zgodnie z czasem i założeniami. Cena usługi na tle konkurencji jest atrakcyjna.

    Pozdrawiam.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  15. #55

    Domyślnie

    odpowiem na podstawowe zadawane mi pytanie: terminy 2-3 tygodnie
    troche słońca i bum
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prysia

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie wierce sobie studnie

    Witam!!

    Dzis wywierciłem sobie studnie wiertlem ,które sam wykonałem ale mam problem gdyż jestem na siódmym metrze i jest woda która zamula mi otwór.Wierce pierwszy raz i nie wiem czy mam zakupić rury i w nich wiercić czy co?.Wierce wiertlem Fi 150 a rurę chyba kupie Fi 110 szara od kanalizacji.Woda będzie do podlania ogródka.Jak ktoś może mi coś doradzić to proszę.Dowiertalem sie już do szarego żwiru ale studnie zamula,gdyż woda nachodzi.Prosze o dobra rade!!!

  17. #57

    Domyślnie

    Są dwie opcje. Można wkręcić filtr stalowy w ten żwirek i pompować wode pompą elektryczną zasysającą tzw hydroforową. Zależy na jakiej głębokości będzie lustro wody jeżeli jest to 7 metrów to wydajność takiej pompy jest mała (można pompe przybliżyć do lustra wody przez wkopanie pompy wydajność wzrośnie ). Trudniejsza opcja to w ten otwór wpuścić rury stalowe fi 150 , wybierając żwirek rury opuszczać maxymalnie ile sie da. W tak wykonany otwór wsadzić rure 110 z filtrem a stalowe rury wyciągnąć. Ciężko to zrobić bez specjalnych narzędzi ... ale powodzenia
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prysia

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzieki urgot za odzew.Zrobiłem wiertło FI 100 i myślałem wiercić w rurze osłonowej Fi 110 siwej od kanalizacji i dowiercić sie do grubszego żwirku a następnie do niej włożyć rurę jakaś mniejsza z filtrem na końcu.Praktzcynie to na 5 metrze woda nachodzi z boku do otworu i zamula otwór.Moze zakupie rury ocynkowane fi40 nakręcę jakiś filtr z castorami i wbije jeszcze z trzy metry.Nie wiem tylko kiedy poznam,ze trafiłem na źródło i filtr jest w nim,Taraz jak wierciłem to jest to widoczne.Doradz czy jak będę wbijał rurę to co jakiś czas muszę pompować wodę.Musze może zakupić na początek pompę abisynkę ,chociaż ręczna.Nigdz nie widziałem jak wierci sie studnie i to moj blad.Wiem tylko tyle co wyczytałem w necie od Was.Najlepiej by było wiercić w rurach Fi 150,gdyż otwór jest trochę większy,ale takich rur nie mam a plastików chyba tez o takich rozmiarach brak.Może nawet ten filtr do abisynki dal bym rade zrobić samemu ale nigdzie nie mogę poszukać jak go wykonać.Dam znac o efektach w tygodniu - pozdrawiam. Dodam jeszcze urgot,że wykonałem sobie tzw.szlamówkę z rury stalowej Fi 80 i w niej zrobiłem z gumy zapadkę a na dole wyciąłem żeby.Jak spuszczam na dól to wybiera trochę żwirku i wodę.Z tym,ze z góry zamula otwór studzienny.Czy filtr jaki jest na allegro to chyba nie do abisynki,gdyż ta siatka by sie zesunęła i nie ma żadnego wiertla na końcu.

  19. #59

    Domyślnie

    To tak. wiercić w rurze od kanalizacji szlamówką dobry pomysł ale nie do końca . kanalizacyjna ma cienką ścianke (wybierasz szlamówką żwir a rure należy popychać w dół może w tym czasie pękać) Najlepsze byłyby rury stalowe. jeżeli uda ci sie zejść z tą rurą osłonową ze 3-4 metry poniżej lustra wody i będziesz wybierał piasek lub żwirek to możesz spróbować to zafiltrować. Kupujesz rure pe 40 (niebieska do wodociągów średnica cal i ćwierć czyli 40mm) wiercisz dość gęsto otwory co ok 1,5cm otwór od otworu wiertło np16 na długości 1m - 1,5m (ważne żeby góra filtra była min 2m poniżej poziomu wody żeby ci powietrza pompa nie zasysała) i tak podziurawioną rure owiajsz siatką tzw nylonową czyli studniarską reszta tak jak na allegro. Rure z filtrem (w jednym odcinku najlepiej) wkładasz w otwór, osłonowe wyciągasz no i próbujesz... tyle z grubsza. Oj dawno nie wierciłem takim sposobem cięzka sprawa ale powodzenia!!
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  20. #60

    Domyślnie studnia Ustanów

    Czy orientuje się ktoś może jaki jest poziom wód gruntowych w Ustanowie? Myslę o wykopaniu studni na czas budowy, ale nie wiem jakiej głębokości wiercenia (a co za tym idzie jakich kosztów) mogę się spodziewać. Chodzi mi o rejony ulicy Kościelnej.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony