dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze dachówki. Co lepsze prodach czy unibet?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A dlaczego akurat cementowa a nie np.ceramiczna.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam dachówki Prodach ale mam grafitową eskę Unibetu - jest naprawdę super. Dekarze trochę byli zdziwieni niektórymi elementami systemu i ich nie zastosowali, w sposób oczywiście przeze mnie kontrolowany. Z efektu końcowego jestem całkowicie zadowolony.

    Pozdrowionka

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Metal dnia 2002-03-01 00:07 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    A co myślicie o dachówkach BRAAS?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Braas taunus w kolorze jasnej czerwienni chyba nazywa się to czerwień naturalna jestem z niej bardzo zadowolony. Firma dała 13 szt. dachówek na tak zwane stłuczki czyli uszkodzone podczas transportu, ale okazało się to zbyteczne bo było uszkodzonych tylko 3 szt.
    Powierzchnia jak w dachówce cementowej, czyli odrobinę porowata ja postawiłbym Brassa i Euronit na 1 poziomie a dopiero resztę producentów dachówek cementowych dalej.
    A może murator zacznie robić, porównania, no wiecie jak np. w poradniku, Co lepsze? Co redakcja na to?
    Pozdrawiam Piotr

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Piotr_PA - takich porównań nie zrobią Ci z wielu powodów, oto niektóre z nich:
    - nie sposób ocenić wszystkiego czym Ty się kierujesz,
    - partia partii nierówna (towaru a nie polityczna),
    - część producentów mogłaby się obrazić (dochód z reklam),
    - może też groziłyby jakieś procesy za podawanie błędnych (kto zrobi wszystko idealnie) danych.
    Może kiedyś powstaną pisma konsumenckie, gdzie my będziemy płacić za całość (brak reklam), ale za to dostaniemy wyniki takich testów, ale teraz chyba nic takiego jeszcze nie ma.

    A może namówić Redakcję na Forum Nasze Oceny, a w nich mogłyby się znaleźć odpowiednie wątki (Dachówka Braas, Dachówka Euronit, itp.)

    Przy okazji - uważajcie na wszystkie dachówki, a zwłaszcza te o porowatej powierzchni w okolicach lasów i parków. Może łatwo się zazielenić. Jeżeli już macie ten problem - to poszukajcie odpowiednie wątku, bo już było.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam u siebie BRAAS'a! Dach stoi od lata więc wygląda jak nowy!
    Ciemny brąz FRANKURTER! Wygląda ładnie, no i nie było drogo!
    Bodajże na jesieni weszła nowa dachówka CELTYCKA!
    Kształtem przypomina podwójne S. Jest lżejsza od pozostałych (bodajże koło 3,5 kg) i dlatego pewnie jest najtańsza!
    Tylko jedna wada - kolorystyka!!!! (tylko czerwień i granit - prawie czerń!!!).

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Witam

    Mam na dachu Braas'a - celtyckš, czarnš. Nie wyglšda tak Ÿle, a w zestawieniu z żółtš elewacjš to nawet bardzo dobrze. W każdym razie nikt ze znajomych oglšdajšcych nasz dom nie miał co do tego zastrzeżeń. O trwałoœci trudno mi coœ powiedzieć - dach położono na jesieni 2001. Cena była bardziej niż przystępna. Wiem, bo z poczštku planowaliœmy zamach na dachówki ceramiczne. Dodatkowo ze wszystkich dostepnych mi Ÿródeł - wykonawcy, hurtownie budowlane i znajomi, słyszałam, że jeœli cementowa to tylko Brass. Na razie nasz dach przetrwał snieżnš i wietrznš zimę bez uszczerbku i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

    Pozdrowienia
    Jolka

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Niepokoi mnie jeden fakt - czy naprawdę nikt nie słyszał o Prodachu?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: krs dnia 2002-03-01 11:27 ]</font>

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam Prodach! Niestety! Skusiłem się na kolor stalowy i po roku od pólnocy jest juz zielonkawo!
    Jesli juz cementowa to chyba warto Brasa lub Euronita.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Anonimowy - Roben w swoich pytaniach do eksperta pisze, że nawe dachówka glazurowana może się zazielenić - wszystko zależy od miejsca. Podejrzewam, że dałbyś Braas i miałbyś to samo. Poszukaj o sposobach na odzielenienie dachówki. Pamiętam, że ktoś pisał, że miedź na dach i wystarczy.

  12. #12

    Domyślnie

    ja tez mam celtycka Braasa, polozona na jesieni. Cena byla dumpingowa, na razie jest dobrze

  13. #13

    Domyślnie

    Frankai - ja pisałem o miedzi bo podobno działa na glony - ja to wyprubuję dopiero w tym roku. Jak narazie nic się u mnie nie zieleni, być może, że om stoi daleko od lasu.
    A czy widziałeś poradnik Co lepsze ? Nikt się przecież nie obraził po ukazaniu się tego poradnika a porównane były min. płytki, farby i inne.

    Pozdrawiam Piotr

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No nie przyglądałem się mu, bo to nie czas na te rzeczy u mnie. Może faktycznie możnaby robić porównania, ale dalej będę upierał się, że da Ci to tylko jakiśtam pogląd na sprawę. Po przeczytaniu jakiejśtam ilości artykułów w gazetach i Internecie, uważam że zestawienia kredytów w Muratorze i Ładnym Domie nie dały mi absolutnie NIC. Boję się, że z takimi porównaniami materiałów budowlanych może być jeszcze gorzej. W kredytach łatwiej ocenić poszczególne elementy. Tak czy inaczej - to Redakcja musi Ci odpowiedzieć.

  15. #15

    Domyślnie

    A co powiecie o dachowce IBF ? Ceny sa dosc konkurencyjne w stsunku do Braasa..

  16. #16

    Domyślnie

    a jakie są ceny dachówek BRAAS (niektórzy mówią o dumpingu etc) w okolicach Warszawki - nie wiem jak pytać za m2 czy szt (przy podanej ilości ile wejdzie na m2).

    Jakieś strony w internecie?

    Dziękuję z góry, sam jeszcze nie zdecydowałem czy dachówka czy blacha a konstrukcję mam na dachówkę/.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Witaj Metal! Ja tez mam grafitowa S Unibetu! Ładna to ona i byla, ale juz sie troche wykruszyla! U sąsiada jest O.K. a u mnie pęka i się kruszy! Być może zła partia materiału! Próbowałem reklamować, twierdzą, że wina była przy układaniu!
    Tak przy okazji moi dekarze też mieli nie lada problem z ułożeniem tego cuda!
    W przyszłym domu położyłbym ceramiczną!

    Pozdrawiam
    Łysol

  18. #18

    Domyślnie

    gmx
    za dachowke celtycka Braasa zaplacilam na jesieni 2,33 za podstawowa (+7% VAT).
    Pozdrawiam
    Anula

  19. #19

    Domyślnie

    cena oczywiscie za sztuke, niestety nie pamietam ile wchodzi na metr

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Ja dałem 2,60 brutto za BRAAS'a FRANKFURTER'a jesienią 2001r. Na metr kwadratowy wychodzi 10 sztuk!
    Chyba nie najdrożej???? (Bodajże 12% rabatu)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony