dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Ile może wziąć hydraulik za rozłożenie kanalizy w piachu?

    Jak w temacie. Chodzi o zakres cenowy bo sie nie orientuję. Robota pewnie prosta, chyba i można samemu, ale jak ma to przykryć chudziak, to lepiej by nie robiła tego osoba "zielona" w temacie. Chcę wziąc kogoś na parę godzin, żeby po zagęszczeniu piachu w fundamentach rozplanował, wykopał, rozłożył, połączył i wyprowadził piony.
    Dla utrudnienia dodam, że nie mam projektu kanalizy. Mogę naszkicować na podstawie własnych ustawień sanitariatów, bo nawet w projekcie domu sprawa rozmieszczenia wc, umywalek itd jest przecież trochę umowna. Zostawiłem przepusty na wysokość bloczka w ścianach fundamentowych "mniej więcej" no i szambo będzie parę metrów od domu. Panowie hydraulicy, ile taka robótka? Czy lepiej umawiac się za całość tzn potem kanaliza w domu, podłączenie do szamba itp? Co o tym myślicie?

  2. #2

    Domyślnie

    łazienka i kuchnia na prterze tj 2 piony i wyprowadenie na zewnątrz z przebiciem przez stropy i pod ławą z materiałem 770złbyło ich 2 i pracowali 8h

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    400zł razem z podejściami do kratek w kotłowni i garażu
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki. Jakis zakres jest, wole ta druga opcje Pewnie ceny wczesniejsze, przed wariactwem cenowym, ale przynajmniej wiem tyle, zeby mnie nie oskubali

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nam pod chudziaka powiedział hydraulik 600-700zł. Też z garażem i kotłownią.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    materiał 450
    robocizna 350...z kratką w kotłown ii wszystkim co trza
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    Umówiłem się z "szeregowym" hydraulikiem - znajomym znajomego. Ma wziąć "naturalną" dniówkę budowlaną czyli 100 zł plus materiał. Mam nadzieję że zrobi dokładnie

  8. #8

    Domyślnie

    No i zrobione. Materiał za 350 zł, hydraulik 100.

  9. #9

    Domyślnie Re: Ile może wziąć hydraulik za rozłożenie kanalizy w piachu

    Oby tylko hydraulik nie połozył głownego pozionu z rury Pcv 110 .....takie przypadki tez widziałem oszczednosc materiału. Poza tym rury maja byc typu S czyli pomaranczowe. Jezeli zas chodzi o ceny to bez komentarza......

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  10. #10

    Domyślnie

    Dlaczego nie 110 i koniecznie pomarańczowe?

  11. #11

    Domyślnie

    daje się 160 żeby się nie zatkały "gęstym" a pomarańczowe są mocniejsze - sypiesz na to piach i lejesz chudziak (u mnie 15cm betonu) trochę to ciśnie te rurki a jakby pękły to szkoda byłoby lać wodę pod swój dom

  12. #12

    Domyślnie

    Główna pozioma jest pomarańczowa 160. Zacząłem się po fakcie zastanawiać jakie dał kolanko do rury od pionu z poddasza. Czy nie za ostre. Ale sprawdze w fakturze zakupu albo odkopie zanim będzie chudziak
    No i trzeba czymś elastycznym uszczelnić wyjście na zewnątrz. Może spec pianką do kręgów betonowych

  13. #13

    Domyślnie

    o żesz k...a mać, dałam za to 1200 zł i to szara rura z zakrętem 90 stopni....ale durna baba ze mnie...
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał michall.m
    o żesz k...a mać, dałam za to 1200 zł i to szara rura z zakrętem 90 stopni....ale durna baba ze mnie...

    To rzeczywiscie był to fachowiec. Zawsze rura S i 160 poza tym zadnych kolan 90 stopni tylko dwa 45 stopni. To sa bardzo wazne detale.


    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś kiedykolwiek to robił to powinien wiedzieć że główna 160/pomarańczowa i żadnych kolanek 90.

    Natomiast rury fi 100 stosuje się przy odejściu z kuchni (ja np przewidziałem sobie zlew w garażu i też stamtąd puściłem pomarańczową fi 100)
    Ale główny poziom oczywiście 160.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Jeżeli ktoś kiedykolwiek to robił to powinien wiedzieć że główna 160/pomarańczowa i żadnych kolanek 90.

    Natomiast rury fi 100 stosuje się przy odejściu z kuchni (ja np przewidziałem sobie zlew w garażu i też stamtąd puściłem pomarańczową fi 100)
    Ale główny poziom oczywiście 160.
    zgadza sie jak widac nie wszyscy fachowcy o tym wiedzą)

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  17. #17

    Domyślnie

    no dobra wiem, że fuszera u mnie, ale czy na pewno kolor jest istotny, tzn. jak szara to zła?
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  18. #18

    Domyślnie

    u mnie już podłoga praaaawie na gotowo(wylewki wszelkie zrobione), ale co do rur.... zapłaciłam 1600 (oczywiście robocizna +materiał pażdziernik 2006- mam nadzieję, że oprócz tych pomarańczowych te kolanka są dobre (na zdjęciu wyjście garażem na zewnątrz)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave!
    u mnie już podłoga praaaawie na gotowo(wylewki wszelkie zrobione), ale co do rur.... zapłaciłam 1600 (oczywiście robocizna +materiał pażdziernik 2006- mam nadzieję, że oprócz tych pomarańczowych te kolanka są dobre (na zdjęciu wyjście garażem na zewnątrz)
    Witam.

    Trójniki 160x160 kąt 45 stopni do tego kolano 45 stopni także 160....... wszystko w jak najlepszym porzadku. Nie rozumiem tylko skad ten gniew? Uważa Pan, że przepłacił? Cena ok
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  20. #20

    Domyślnie

    [
    Witam.

    . Nie rozumiem tylko skad ten gniew? Uważa Pan, że przepłacił? Cena ok
    [/quote]

    jestem rodzaju żeńskiego
    a co do zapłaty... wolałabym mniej (tym bardziej, że jak na razie mam tu najwyższą )

    i cieszę się, że nie będę zrywać posadzek

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony