dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave!
    [
    Witam.

    . Nie rozumiem tylko skad ten gniew? Uważa Pan, że przepłacił? Cena ok
    jestem rodzaju żeńskiego
    a co do zapłaty... wolałabym mniej (tym bardziej, że jak na razie mam tu najwyższą )

    i cieszę się, że nie będę zrywać posadzek [/quote]


    wszystko uzaleznione jest od rodzaju materiału.....ponadto dlośc podejsc, długość odcina.

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Hydraulik z którym się umawiałam nawalił. Kolejny za robociznę wiął 200zł. Materiał kosztował 400zł. Wyprowadzenie kanalizacji do 2 łazienek i do kuchni. Z garażu zrezygnowaliśmy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #23

    Domyślnie

    wcale nie musi być pomarańczowe pcv ( takie stosuje się w miejscach narażonych na jakieś duże naciski np tam gdzie będą jeżdzić samochody ,w chodnikach, ulicach gdzie podczas zagęszczania można by uszkodzić rury )
    Kanalizacja podposadzkowa wcale nie musi być wykonywana z 160 ( na pewno nie cała ) nawet nie zawsze jest to wskazane . Chodzi mi oczywiscie o domki jednorodzinne . jezeli w takim domu bedą mieszkały 4-6 osób to może się okazać że w 160 woda ominie " tego cukiereczka" którego spuscisz do kibelka i popłynie sobie do szamba lub kanalizy a twoje zawiniątko z papieru toaletowego i...... będzie musiało czekać na nastepne spuszczenie wody .
    Coś takiego ma mniejsze szanse na wystąpienie przy 110 . należy pamiętać by dawać na zakrętach 90 2 kolana 45 lub nawet 3 *30 i to jest ważne.
    Jabol

  4. #24

    Domyślnie

    oczywiscie zapomniałem dodać że trzeba bardzo dokładnie podbić pcv pod spodem i wtedy moze być to popielate ( płyta podbetonu wystarczajaco zabezpieczy pcv przed zduszeniem ) nikt nie jeżdzi przez łazienkę 30 -sto tonowymi cieżarówkami po domu
    Jabol

  5. #25

    Domyślnie

    oczywiście że można szare... tak samo jak można nie ocieplać fundamentów i posadzki i nie dawać żebr rozdzielczych w stropie... zawsze to jakaś "oszczędność" a dom się od tego nie zawali

  6. #26

    Domyślnie

    widzę pierwek że jesteś specjalista w tego typu sprawach .
    mylisz pojęcia porównując izolacje z zastosowaniem typu pcv do kanalizacji podposadzkowej.
    Jabol

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabol
    wcale nie musi być pomarańczowe pcv ( takie stosuje się w miejscach narażonych na jakieś duże naciski np tam gdzie będą jeżdzić samochody ,w chodnikach, ulicach gdzie podczas zagęszczania można by uszkodzić rury )
    Kanalizacja podposadzkowa wcale nie musi być wykonywana z 160 ( na pewno nie cała ) nawet nie zawsze jest to wskazane . Chodzi mi oczywiscie o domki jednorodzinne . jezeli w takim domu bedą mieszkały 4-6 osób to może się okazać że w 160 woda ominie " tego cukiereczka" którego spuscisz do kibelka i popłynie sobie do szamba lub kanalizy a twoje zawiniątko z papieru toaletowego i...... będzie musiało czekać na nastepne spuszczenie wody .
    Coś takiego ma mniejsze szanse na wystąpienie przy 110 . należy pamiętać by dawać na zakrętach 90 2 kolana 45 lub nawet 3 *30 i to jest ważne.
    Witam.

    Drogi kolego jeżeli nie masz pojecia o tym co piszesz to nie osmieszaj sie na forum piszac głupoty. Jeżeli wg Ciebie można w ziemi układać kanalizacje szara i tak postepujesz to powodzenia zycze Tobie zaas Twoim inwestorom współczuje. Jedyne co madrego napisałes to to, ze nalezy dawac dwa kolana 45 stopni. Poza tym jeżeli kanalizacja bedzie zrobiona prawidłowo czyli bedzie miała zachowane spadki (i to nie im wieksze tym lepsze) to wszystko bedzie ok nawet przy rurze fi 200. Jeżeli zas uwazasz, ze w niekórych wypadkach rura 100 na głównym poziomie jest lepsza ni 160 to ......zostawie to bez komentarza. Oczywiscie mozna dac fi 100 na odejsciu od trójnika np do zlewozmywaka. Reasumujac swoją wypowiedz proponuje Tobie zapoznac sie z prawem budowlanym jezeli chodzi o roboty ziemne.........

    Pozdrawiam I zycze wytrwałości przy lekturze......
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  8. #28

    Domyślnie

    a uzasadnij mi niezbędność rur i kształtek pcv o podwyższonej wytrzymałości do wykonania instalacji podposadzkowej w budynku jednorodzinnym ( ale proszę o konkrety a nie o kolokwialne próby dogadania mi )
    Jabol

  9. #29

    Domyślnie

    Jeżeli w rurze fi 100 "cukiereczki" będą lepiej spływać to pójdźmy dalej w tym absurdzie i dajmy rurę fi 75 albo nawet fi 50 - wtedy dopiero będzie ładnie wszystko spływać...

    Zdajesz sobie sprawę że budynek osiada i grunt pod posadzką też potrafi się przemieszczać? (co prawda nie powinno tego być ale niestety zdarza się przy kiepskim zagęszczeniu zasypki)
    Posadzka nie jast połączona trwale z fundamentem i czy chcesz czy nie to jednak ona i wszytko to co na niej stoi (ścianki działowe, samochód, itp) ciśnie na to co jest pod spodem... Ja wolę jednak żeby pod tym wszystkim była rura która jest przystosowana do większych obciążeń.

  10. #30

    Domyślnie

    dodatkowo analizując ceny na poziomie 300- 450 zł za materiał podawane przez formułowiczów w poprzednich postach ,to troszkę wątpię że mają oni wykonane to w tym mocniejszym pcv
    mieszkam obecnie w bloku i piony są wykonane z 160 tak samo jak poziomy chociaz obsługuja one po 16 mieszkań czyli 16 łazienek ( a nie 2 -3 jak to jest zazwyczaj w domkach jednorodzinnych )
    znam normy i wytyczne ale bardzo często życie udawadnia że coś jest przesadzone i nie uzasadnione ekonomicznie i technicznie ( nie chciałbym być postrzegany że podważam te normy ale bardzo często się zdarza w nich że przepisy dotyczące budynków wielorodzinnych przenoszone są do budynków jednorodzinnych , a to chyba jednak coś innego , chodzi mi oczywiscie o sposób użytkowania )
    Jabol

  11. #31

    Domyślnie

    nie przechodż z skrajnosci w skrajność ,nigdzie nie pisałem o 75 i 50
    spłukanie wody w ubikacji to 6 - 9 litrów czyli wcale tej wody nie jest tak dożo
    żeby przepchnąć nieczystości na odcinku ok 20 mb i czasami jest to łatwiej uzyskac stosując 110 niż 160 , przy węższym korycie ( 110 ) łatwiej przepłukać rury
    Nie strasz ludzi tym osiadaniem gruntu bo prawie wszyscy mają cokoły z płytek ale po 3-4 latach nikt nie ma szczelin 2 - 3 cm między tymi cokołami a podłogą która tak siadła ( jak u Ciebie ) ( prawdopodobnie dlatego że posadzka wisi pomarańczowym pcv )
    Jabol

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jabol
    dodatkowo analizując ceny na poziomie 300- 450 zł za materiał podawane przez formułowiczów w poprzednich postach ,to troszkę wątpię że mają oni wykonane to w tym mocniejszym pcv
    Pojechałam z hydraulikiem do jednego sklepu i tam mieli tylko to gorsze pcv. Powiedział, że mi tego nie położy. W drugim sklepie były oba pcv. Pokazał mi różnicę. Wiem, że wybraliśmy twarde
    Cena może nie jest znaczna bo ilość użytego materiały zalezy przecież od projektu domu. Jeśli masz wszytkie odpływy blisko siebie to wiadomo, że mniej materiału pójdzie. Ja mam takie rozwiązanie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabol
    nie przechodż z skrajnosci w skrajność ,nigdzie nie pisałem o 75 i 50
    Nie pisałeś to prawda - ale jeżeli fi110 jest lepsze od 160 to fi75 jest lepsze od 110 - zasada indukcji matematycznej się kłania.
    spłukanie wody w ubikacji to 6 - 9 litrów czyli wcale tej wody nie jest tak dożo
    żeby przepchnąć nieczystości na odcinku ok 20 mb i czasami jest to łatwiej uzyskac stosując 110 niż 160 , przy węższym korycie ( 110 ) łatwiej przepłukać rury
    wiesz dlaczego stosuje się odpowiednie spadki przy kładzeniu kanalizy (Ani za małe ani za duże?)? 1,5-3 procent?

    Nie strasz ludzi tym osiadaniem gruntu bo prawie wszyscy mają cokoły z płytek ale po 3-4 latach nikt nie ma szczelin 2 - 3 cm między tymi cokołami a podłogą która tak siadła
    Nie pisz nikt - bo nie wiesz czy nikt nie ma. Ja akurat widziałem jednego co ma.

    ( jak u Ciebie ) ( prawdopodobnie dlatego że posadzka wisi pomarańczowym pcv )
    kiepsko u Ciebie z logiką, poza tym u mnie nic nie osiada.

  14. #34

    Domyślnie

    Rury oraz kształtki do kanalizacji zewnętrznej są produkowane w kolorze pomarańczowo-brązowym, natomiast rury i kształtki do kanalizacji wewnętrznej o średnicy DN 110 mm, 160 mm w kolorze szaro-popielatym. Kolor rur wynika z przyjętych wymagań dla rur, jednak decydujące ze względu na zastosowanie będzie spełnienie odpowiednich norm.
    Zgodnie z normą PN-EN 1852-1 rury i kształtki z polipropylenu PP-b do kanalizacji zewnętrznej mogą być również produkowane w kolorze szaro-popielatym. Dopuszcza się również inne barwy, np. czarną, jednak nie jest popularna.

    Często można spotkać się w sklepach z opinią, że rury "szare" do kanalizacji wewnętrznej mogą być zawsze stosowane w gruncie. Należy pamiętać, że tylko rury oraz kształtki, które spełniają odpowiednie normy, np. PN-EN 1451 oraz PN-EN 1852 - rury i kształtki z PP, gdy są klasy S16 (sztywność SN 4 kN/m2) mogą być stosowane w podziemnych systemach kanalizacji. Można to sprawdzić biorąc kształtkę do ręki oraz czytając, jak jest cechowana zwłaszcza, jaki jest symbol obszaru zastosowania. Jeżeli będzie na niej napis z numerem normy EN 1451 BD, to znaczy, że może być stosowana wewnątrz konstrukcji budowlanych oraz w gruncie poza konstrukcjami budowli. Jeżeli będzie napis EN 1451 B, to znaczy, że może być stosowana tylko wewnątrz konstrukcji budowlanych.

    Jeżeli będzie na niej napis z numerem normy EN 1852 UD, to znaczy, że może być stosowana w gruncie poza konstrukcjami budowli oraz wewnątrz konstrukcji budowlanych. Jeżeli będzie napis EN 1852 U, to znaczy, że może być stosowana tylko w gruncie poza konstrukcjami budowli.

    Rury i kształtki do kanalizacji wewnętrznej PP-b są produkowane zgodnie z normą PN-EN 1451-1 (Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych). Systemy przewodowe z polipropylenu (PP) do odprowadzania nieczystości i ścieków (o niskiej i wysokiej temperaturze) wewnątrz konstrukcji budowli.
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  15. #35

    Domyślnie

    Rury oraz kształtki do kanalizacji zewnętrznej są produkowane w kolorze pomarańczowo-brązowym, natomiast rury i kształtki do kanalizacji wewnętrznej o średnicy DN 110 mm, 160 mm w kolorze szaro-popielatym. Kolor rur wynika z przyjętych wymagań dla rur, jednak decydujące ze względu na zastosowanie będzie spełnienie odpowiednich norm.
    Zgodnie z normą PN-EN 1852-1 rury i kształtki z polipropylenu PP-b do kanalizacji zewnętrznej mogą być również produkowane w kolorze szaro-popielatym. Dopuszcza się również inne barwy, np. czarną, jednak nie jest popularna.

    Często można spotkać się w sklepach z opinią, że rury "szare" do kanalizacji wewnętrznej mogą być zawsze stosowane w gruncie. Należy pamiętać, że tylko rury oraz kształtki, które spełniają odpowiednie normy, np. PN-EN 1451 oraz PN-EN 1852 - rury i kształtki z PP, gdy są klasy S16 (sztywność SN 4 kN/m2) mogą być stosowane w podziemnych systemach kanalizacji. Można to sprawdzić biorąc kształtkę do ręki oraz czytając, jak jest cechowana zwłaszcza, jaki jest symbol obszaru zastosowania. Jeżeli będzie na niej napis z numerem normy EN 1451 BD, to znaczy, że może być stosowana wewnątrz konstrukcji budowlanych oraz w gruncie poza konstrukcjami budowli. Jeżeli będzie napis EN 1451 B, to znaczy, że może być stosowana tylko wewnątrz konstrukcji budowlanych.

    Jeżeli będzie na niej napis z numerem normy EN 1852 UD, to znaczy, że może być stosowana w gruncie poza konstrukcjami budowli oraz wewnątrz konstrukcji budowlanych. Jeżeli będzie napis EN 1852 U, to znaczy, że może być stosowana tylko w gruncie poza konstrukcjami budowli.

    Rury i kształtki do kanalizacji wewnętrznej PP-b są produkowane zgodnie z normą PN-EN 1451-1 (Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych). Systemy przewodowe z polipropylenu (PP) do odprowadzania nieczystości i ścieków (o niskiej i wysokiej temperaturze) wewnątrz konstrukcji budowli.
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    No i wszystko jasne

    Nie sprawdzałam normy moich rur a juz są zalane chudziakiem
    Trzeba będzie więcej zażywać środków przeczyszczających, żeby się nam rury nie zapchały jak zamieszkamy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Trzeba będzie więcej zażywać środków przeczyszczających, żeby się nam rury nie zapchały jak zamieszkamy.
    Koniec z wyrzucaniem wacików a i papier toaletowy nie może być zbyt sztywny bo się zapcha

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ech te waciki Pensja na nie nie starcza
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Ech te waciki Pensja na nie nie starcza

    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Mój hydraulik bierze do punktu 65zł , nie wiem czy to dużo czy też mało ....
    naliczył 11punktów czyli za samą robotę 715zł .
    Rury dał napewno pomarańczowe(te grubsze) i też szare ...podobno inne niż PCV jakieś lepsze co by przetrwały najmniej dwa pokolenia bez żadnych usterek i niespodzianek

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony