dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Kaukazy zawsze mi sie bardzo podobaly ale pamietam jak dobrych pare lat temu uslyszalam od pewnego Rosjanina sprowadzajacego do Polski z Rosji te szczeniaki i sprzedajacego je Polakom (nie wiem czy legalnie czy nie ale byly to na bank kaukazy a nie jakies mieszanki z kaukazem)
    Powiedzial mianowicie " Pani! u nas te psy to sie jak naladowana bron traktuje i nie traktuje jak domowe pieski, ale jak Polacy chca miec tylki albo gardla poobgryzane - ich sprawa "
    Wiem ze pewnie to jakas bzdura -
    Zielonooka - szczerą prawdę Ci Ruski powiedzial, bo między liniami genetycznymi owczarków kaukaskich na Zachodzie i w Rosji jest przepaść. To są zupelnie rozne psychiki, chociaż eksterier taki sam.
    Roznice uksztaltowal rynek, bo w Rosji byl duzy popyta na "ostre" psy, agresywne. Nowy Ruski nie kupi sobie psa, żeby mu wyglądal jak misio i tak sie zachowywal. Kupi takiego, ktory jest naprawde grozny. I w ten sposob do hodowli dopuszczano psy, ktore w Skandynawii czy w Niemczech bylyby eliminowane z hodowli (nie do rozrodu) Nowi Ruscy chcieli kaukazow nie tylko groźnych, ale i wielkich - wysokich w klebie, szeroka klata, gruba kosc. A agresywny byl lepszy.
    Ja nie mowie, że one tam wszystkie takie, ale można trafić na takie jajko-niespodziankę, że tylko klopot i problemy. Zwlaszcza, gdy jest bez rodowodu, tylko "po rodowodowych rodzicach".
    Martadela pisze:
    A np w Norwegii, Danii, i Zachodnich Niemczech, kształtuje się te psy na przytulaśne misie...
    Tylko u nas i w "bloku wschodnim" pod pojęciem "Kaukaz" wszyscy rozumieją "wściekła bestia"
    Kaukaz z natury nie ma być "przytulaśnym misiem". Ma być zrównoważony, spokojny i wyszkolony na tyle, zeby znal miejsce w hierarchii stada i nie probowal go zmieniać. Kaukazy mają sklonnosci do obrony swojego terytorium. Dlatego cywilizowani hodowcy, kierujący się wskazaniami organizacji kynologicznych a nie rynkiem, wzmacniali poządane cechy charakteru, eliminując z reprodukcji psy nadpobudliwe i agresywne.
    I chwala im za to.
    Martadela
    Ah i był Kazio który wygrał aqility nieźle nie???

    Nieźle. Zwlaszcza, ze musial poźno zacząć.
    Martadelo - gratuluję przepięknego psa! Wspanialy.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Odgrzewam
    Balbinka wciąż w świetnej formie, chociaż już coraz poważniejsza z niej pani
    Zdjęcia z tego roku... Jak wiadomo kudłatki są najbardziej kudłatkowe zimą










    Dawać zdjęcia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony