dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 4 z 68
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1350
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    W OBI są łapki na nornice...

  2. #62

    Domyślnie

    Dostałam ostatnio od mojego taty łapkę na krety, jest to kawałek plastikowej rurki ok. 30cm z ruchomymi blaszkami we wlotach, zakopuje się ją w korytarzu uczęszczanym przez krecika czeka np. 1 dzień i jeśli tam przechodził to go mamy, potem trzeba tylko daleko go wynieść np tak jak u mnie za strumyk i niech sobie ryje na łace. Zlapałam tak już 2 sztuki, rurka kosztowała 15zł w sklepie ogrodniczym

  3. #63

    Domyślnie

    Dla utalentowanych i cierpliwych podaje stronke:
    http://www.ogrod.pct.pl/str2_pomysly_kret_05.html
    Ktos wczesniej reklamowal swoja suke do zwalczania kretow.
    Ja tez moge sie pochwalic swoja,ktora jest wprawdzie wyrosnietym szczeniakiem,ale kopie szybciej niz koparka i dlatego jej talet wykorzystam do kopania dolow przy sadzeniu drzewek.
    Ekologiczna ,cicha koparka,marki- wyzel ,dokopie sie nawet do wody

  4. #64

    Domyślnie

    Skorpionka! ale nie chcesz jej oddać tylko co najwyżej pożyczyć -prawda? Albo pochwalić się - niech zazdroszczą.

    Mika ! Brawo za bezkrwawość! Robiliśmy podobnie, tylko że u nas wracały wraz z "rodziną i kuzynami" zdaje się.

    Wiosennie pozdrawiam.

  5. #65

    Domyślnie

    Olinko,powialo groza kiedy przeczytalam ze moge oddac moja sunie,pozyczac tez nie bede: Bedzie kopac doly pod moje drzewka.Myslalam ze mam arystokratke ,a okazalo sie ze odezwala sie w niej wiesniaczka
    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie KRETY, KRETY - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?

    Może macie jakieś sprawdzone sposoby.
    Wiatraczki, butelki , czy puste puszki odpadają (raz estetyka, dwa małe dzieci za długo się nie ostaną). Może jest jakiś praktyczny i skuteczny sposób przegonienia krecików.

  7. #67

    Domyślnie

    zepsuta /śmierdząca/ ryba do krecich kanalików

  8. #68

    Domyślnie

    Czytałam o takim sposobie:Krety nie lubią zapachu karbidu, należy włożyc do dołków po bryłce i polać wodą ,dołki zasypać. Na drugi dzień zabieg powtórzyć. Krety uciekną na zawsze do sąsiada. Podobno ten sposób skutkuje. Tylko skąd wziąć karbid?

  9. #69

    Domyślnie krety jaki skuteczny sposob

    najskuteczniejszy to zlapac dziada i do sasiada go!!!!

  10. #70

    Domyślnie Re: krety jaki skuteczny sposob

    Cytat Napisał pchlistosc
    najskuteczniejszy to zlapac dziada i do sasiada go!!!!
    I wtedy więcej sma zryję niż kret.

  11. #71

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Rzeczywiście, biedny kret. Wygania się go do sąsiada. Sąsiad też forumowicz, przeczyta to i wygoni go do sąsiada i tak dalej.......

    Przypomnieć należy, że kret podlega ochronie.
    Tępić (w pełnym słowa tego znaczeniu) można go tylko na wałach przeciwpowodziowych i na obiektach sportowych.

  13. #73

    Domyślnie

    oraz na terenie prywatnych ogodów ( przeczytałam o tym w "Dzialkowcu")

  14. #74

    Domyślnie

    Czyli mam się pogodzić z krecikiem. Ten z dobranocki czechosłowackiej był sympatyczny, ale ten mój już nie ryje w ogródku na potęgę.

  15. #75

    Domyślnie krety jaki skuteczny sposob

    jeszcze raz powtarzam niestety na tego szkodnika jedynym skutecznym sposobem jest usmiercenie.
    Co do ochrony prawnej gatunku nie obowiazuje ona na terenach prywatnych.
    Proponuje kupic kilka lapek kosztuja ok.7 PLN zamontowac w korytarzach kreta po zlapaniu topimy.
    powodzenia

  16. #76

    Domyślnie

    ... a może lepiej złapać i wywieźć do lasu ?

  17. #77

    Domyślnie krety jaki skuteczny sposob

    najlepszy sposob to mowie za fraki dziada.
    wlasnie kupilem dzwiekowy odstraszacz i moj kolezka zasypal go kretowiskiem.
    Mysle ze albo go dobije albo sie z nim zaprzyjaznie hihi

  18. #78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał chmurka
    Czytałam o takim sposobie:Krety nie lubią zapachu karbidu, należy włożyc do dołków po bryłce i polać wodą ,dołki zasypać. Na drugi dzień zabieg powtórzyć. Krety uciekną na zawsze do sąsiada. Podobno ten sposób skutkuje. Tylko skąd wziąć karbid?
    Szybciej mozna ten problem zalatwic, nie czekajac na przeprowadzke kretow, podpalajac wydzielajacy sie gaz (acetylen) i kreciki zostana natychmiast przerzucone do sasiada lacznie z kawalkiem naszej dzialki.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mój znajomy wlał kilkanaście litrów benzyny do kreciej nory i podpalił. Jego dom z kawałkiem dziełki wyleciał w powietrze z wielkim hukiem

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Mój znajomy wlał kilkanaście litrów benzyny do kreciej nory i podpalił. Jego dom z kawałkiem dziełki wyleciał w powietrze z wielkim hukiem
    Coś nie bardzo mi się chce w to wierzyć.

Strona 4 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony