dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 53 z 68
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1350
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    . Kot kiedyś przyniósł mi w prezencie żywego i całkiem ruchliwego kreta i wypuścił w kuchni (złapanie gościa wcale nie było takie łatwe) .
    Wyobrażam sobie wasze miny jak go wypuścił

  2. #1042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    Mam niejaki problem: był sobie u mnie kret ale wydawało mi się, że go wyploszyłem ale pojawiły mi się tajemnicze otwory - średnicy chyba z 8 cm czyli pasują do gabarytów kreta ale...nie ma kretowisk czyli jakieś inne stworzenie np. nornice? W te otwory możnaby rękę włożyc po łokiec (nie próbowałem )





    i to wszystko w warzywniku!!! Aczkolwiek oprócz tych dziur innych szkód nie ma. Jak na tą chwilę...
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  3. #1043

    Domyślnie

    Owalny otwór to raczej robota karczownika.

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    karczowniki nie przepadają m.in. za cebulą a tuż obok właśnie rośnie sobie ona...aczkolwiek kto wie
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  5. #1045

    Domyślnie

    Witam

    To krecia robota . Korytarze sobie po prostu pootwierał dla wpuszczenia powietrza . Dlaczego nie ma kretowisk ? Najprawdopodobniej pojawił sie kret z "zewnątrz" jakiś nowy gagatek i buszuje po starych ,wyrytych wczesniej korytarzach . Dlatego na razie nie ma potrzeby kopania nowych . Ale z czasem zacznie się .Najpierw będzie rył długie drogi tuż pod powierzchnią ziemi a potem pojawią sie kretowiska . Radze szybko zareagowac ,kupić pułapke zanim sie rozpanoszy na dobre .

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    w sumie wolałbym kreta niz różne gryzonie - "lepszy wróg swój własny niz obcy"

    wczoraj wysypałem przed otworem trutkę-zatrute ziarno i dzisiaj rano leżało nieruszone coby potwierdzało kreta a jedna dziura była jakby przysypana przez rozgrzebanie ale o to podejrzewam kota dzikusa z okolicy
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  7. #1047
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gronet

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Najlepszy jest karbid tylko trzeba go umiejętnie stosować.
    [...]
    W odróżnieniu od innych chemikaliów środek ten jest bezpieczny, ponieważ po zastosowaniu w glebie pozostaje tylko nieszkodliwe wapno.
    Nora kreta składa się z gniazda, spiżarni, korytarzy mieszkalnych, biegowych i żerowiskowych, których łączna długość może przekraczać nawet 200 m i w związku z tym tylko gazowanie jest w pełni skuteczną metodą, aby pozbyć się szkodnika. Krety są niemal ślepe, mają za to wyczulony węch i dlatego możemy użyć karbidu, który w reakcji z wodą wydziela nieprzyjemny i odstraszający kreta zapach. Należy zadeptać kopce, a później do nowo powstałych włożyć trochę karbidu i następnie zakryć otwór aby zapobiec wychodzeniu gazu na zewnątrz, polać wodą.
    Zapach karbidu bardzo drażni czuły węch nie tylko kretów. Dzięki niemu możemy pozbyć się z działki również karczownika, nornicy i myszy polnej.


    [ moderowano - reklama ]

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karii
    Nie jest szkodliwy, jest na bazie Rycyny
    Hmmm ... Rycyna jest trująca!
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Rycyna

    No chyba że olej rycynowy ...

    Aha ... podobno olej rycynowy jest bardzo skuteczny na kaszel

    Wybaczcie - nie mogłem się powstrzymać

  9. #1049
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gronet

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Karbid bardzo skutecznie odstrasza kreta, tylko trzeba go umiejętnie stosować.
    [...]
    W odróżnieniu od innych chemikaliów środek ten jest bezpieczny, ponieważ po zastosowaniu w glebie pozostaje tylko nieszkodliwe wapno.
    Nora kreta składa się z gniazda, spiżarni, korytarzy mieszkalnych, biegowych i żerowiskowych, których łączna długość może przekraczać nawet 200 m i w związku z tym tylko gazowanie jest w pełni skuteczną metodą, aby pozbyć się szkodnika. Krety są niemal ślepe, mają za to wyczulony węch i dlatego możemy użyć karbidu, który w reakcji z wodą wydziela nieprzyjemny i odstraszający kreta zapach. Należy zadeptać kopce, a później do nowo powstałych włożyć trochę karbidu i następnie zakryć otwór aby zapobiec wychodzeniu gazu na zewnątrz, polać wodą.
    Zapach karbidu bardzo drażni czuły węch nie tylko kretów. Dzięki niemu możemy pozbyć się z działki również karczownika, nornicy i myszy polnej.


    [ moderowano - reklama ]

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał gronet
    Karbid bardzo skutecznie odstrasza kreta, tylko trzeba go umiejętnie stosować.
    [...]

    [ moderowano - reklama ]

    Witam

    A kolega próbował czy tylko tak sobie napisał .
    Bo ja dla odmiany próbowalem ...... operacje wsadzania karbidu w kretowiska trwala okolo miesiąca i zużyłem dwa opakowania karbidu . Przez ten czas karbid pomógł tyle co umarłemu kadzidło ........... wiem wiem nieumiejętnie stosowalem
    Są dwie skuteczne metody na pozbycie się kretów -
    1. Pułapka z rurki kanalizacyjnej -łapią się jak zwariowane
    2. Wlanie do wszystkich kretowiska rozrobionego w duży stęzeniu preparatu chwastobójczego -przegania krety na długo -przez wiele tygodni kret nie ryje w tych okolicach tylko przenosi sie w inne miejsca działki -jeśli tam też polejemy znika a długo.

  11. #1051

    Domyślnie

    Karbid działa krótko. Nie nadaje się do niczego.

  12. #1052

    Domyślnie

    Widzę że ten wątek zawiera tony porad jak przegonić kreta a te biedne futrzaki nawet nie wiedzą że robią nam takie szkody jak kopce to chyba przewrażliwienie na punkcie estetyki Dam wam radę nauczcie się żyć z tymi zwierzakami prosta metoda zbieramy kopczyki i zostawiamy dziurkę w ostateczności urządzenie emitujące fale których nie znoszą krety (urządzenie to kosztuje ponad 50zł emituje fale na 12m jak dobrze pamiętam jest całkowicie ciche i pobiera energię słoneczną czyli samo wystarczalne) pierwszą metodę stosuję od wielu lat krety mają podziemne korytarze którymi się przemieszczają my im nie przeszkadzamy a one nam.

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał batata
    Cytat Napisał braszyns
    najlepiej włożyć karbid do nory polać wodą odczekać minutę i odpalić- przynajmiej działka skopana
    Święta prawda! Ja tak zrobiłam. Prawie tak, bo użyłam karbid zgodnie z instrukcją czyli polałam wodą, ale dla wzmocnienia efektu użyłam również świec dymnych, a te znowu trzeba podpalić.
    Efekt przeszedł moje oczekiwania. W powietrze wyleciały 4 rododendrony i 2 azalie, a huk był taki, że biedny mąż myślał, że wysadziłam mur. Ziemia była bardzo ładnie skopana. Jak po wybuchu granatu.
    Warto też wspomnieć o tym, że kret przejął się wybuchem na jakąś godzinę. Potem zaczął spokojnie robić swoje.
    Ale masz wredne krecisko No prosze nie dość, że ślepy to jeszcze głuchy

  14. #1054

    Domyślnie

    my mamy takie urzadzenie na baterie koszt 40 zl i sie sprawdza mamy 5 sztuk na 1 ha-baterie wymieniamy raz do roku

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał martas_sa
    my mamy takie urzadzenie na baterie koszt 40 zl i sie sprawdza mamy 5 sztuk na 1 ha-baterie wymieniamy raz do roku
    no właśnie potwierdzasz moją teorię

    nie kupujcie czasem takich urządzeń tańszych co pikają głośno bo to, buble

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał gronet
    Karbid bardzo skutecznie odstrasza kreta, tylko trzeba go umiejętnie stosować.
    [...]
    Karbid jest nieskuteczny.

  17. #1057

    Domyślnie

    to znaczy jakie to buble ? Ja mam taki co wydaje długi dżwięk co pół min., słychać go dość dobrze ale co najważniejsze działa, więc chyba nie bubel. Kupiłam na allegro za trzydzieści parę zł., baterie słoneczne.

  18. #1058

    Domyślnie

    I takie solarne odstraszacze są najlepsze. Ja mam taki i od 2007 roku nie miałem kreta na działce. A u sąsiadów pełno kopców.

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Naszym krecikom jakoś to urządzenie nie przeszkadza
    Nadal robią to co robiły

  20. #1060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Są tylko dwa sposoby ...
    1. SIATKA - jedyny skuteczny - bardzo drogi - nieskończenie trwały.
    2. FOSGEN - jeden oddech i trup - bardzo niebezpieczny dla człowieka - tani- bardzo skuteczny, ale można go zastosować dopiero wtedy gdy pojawi się kopiec - czyli za późno. Zabija na amen - ale korytarz zostaje i zasiedla się po 2 tygodniach. Zakup preparatów na "glejt" (zaświadczenie o przeszkoleniu). Namiastką są ŚWIECE - ale tylko niektóre - generują ten gaz w dość bezpieczny sposób. Trzeba mieć świadomość że stosować je trzeba co dwa tygodnie BEZ PRZERWY !!! bo przyroda nie lubi próżni.

Strona 53 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony