dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 68 z 68
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.350 z 1350
  1. #1341

    Domyślnie

    Moj dziad przed chwilą sobie wylazl na zewnątrz, no prawie, na moich oczach powiększał kopczyk - także działa nie tylko nocą.

  2. #1342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    U mnie pomogły środki chemiczne,kupiłem od znajomego tabletki śmierdzące i gryzące jak cholera,odpowiednio je położyłem w kanał główny w kilku miejscach i przykryłem jak mi kazali ,trzy lata mam już spokój z tym dziadostwem,wydałem na nie chyba ze 20zł ale warto było za tyle spokoju.

    Inną znaną mi skuteczną metodą to widły i piąta rano
    Podzielisz się nazwą tego lekarstwa dla kreta?

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  3. #1343
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Za miedzą mojej działki jest kilka hektarów łąk i pastwisk i bardzo dużo kopców i przez 15 lat nie było u mnie żadnego kreta, choć mojego sąsiada 2 lata nękał.
    Sąsiad kupił kilka pułapek, lał wodę, polował, wypróbował kilka środków chemicznych, odstraszaczy i nic nie pomogło. Pomogła dopiero zgniła cebula, którą powtykał do wszystkich widocznych korytarzy i po kilku tygodniach intruz się wyniósł. Cebula działa i na kreta i odstrasza jego pokarm. Aby odetkać zapchany kanał kret musi rozgrzebać zgniłą cebulę i nie ma szans, aby sie przy tym cały nie upaprał, a w takim stanie raczej nie ma co liczyć na udane polowanie. Częściej jednak robi sobie obejścia i wówczas trzeba mu w takie obejście również wetknąć cebulę.
    No i po piętnastu latach także mój trawnik zasiedlił kret. Już zaczęłam przygotowywać cebulę, ale zanim cebula zgnije to minie kilka tygodni a on w ciągu tygodnia zdążył zniszczyć kilkanaście metrów trawnika i dzienni robił po 2 - 3 kopce. Postanowiłem zapolować. Działkę mam z lekkim spadem i rozgrzebałem jeden z najnowszych kopców który był najwyżej i zacząłem lać wodę. Dosłownie po 5 minutach złapałem żywego kreta. Woda jest dobra na kreta który dopiero zaczął kopanie swoich tuneli, bo kiedyś próbowałem złapać starą sieć i po kilku godzinach lania wody nie było żadnego efektu.

  4. #1344

    Domyślnie

    Probowalem przez ostatnie 2 tyg :
    -zel do kibla (chlor mial odstraszyć) - nie działa
    -woda - wypełniłem wodą chyba wszystkie jego korytarze- po takiej akcji jest dzien lub dwa przerwy a potem krecik wraca- pewnie czekał az przeschną korytarze.
    -karbid - 10 dni z rzędu wypelniał nim korytarze pod kopcami i nic - kopię sobie obok, raz czy dwa nawet wypchał karbin razem z ziemią.
    Więc zostaje pirotechnika?
    Ewentualnie jeszcze kupie te smieszne tunelowe pułapki.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 18-09-2020 o 14:44

  5. #1345

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ewentualnie jeszcze kupie te smieszne tunelowe pułapki.
    Kup sobie takie, gdzie wystaje ta rączka sygnalizacyjna, dzięki temu będziesz wiedział kiedy kret w to wlezie i nie będzie konieczności codziennego odkopywania i sprawdzania, czy jest.
    To jest skuteczna pułapka, ale...
    musisz znaleźć kanał, którym kret się dość często porusza i żeby nie był zaraz przy kopcu, bo kret może zwyczajnie zapchać rurkę, to musi być kanał "komunikacyjny"
    Do poszukiwań kanału przydaje się zaostrzony drut np. elektroda Gdy taki kanał znajdziesz, to rozkop go na długość krótszą niż pułapka, tak, aby włożyć i wsunąć rurkę w jedną stronę kanału, a potem cofnąć i żeby końcówka rurki weszła również w drugą stronę kanału, czyli musi być dość ciasno.
    Gdy kopałem dziurę na długość rurki, to kret omijał pułapkę bokiem
    W odstępie 2 tygodni złapały się 2 krety w tym samym miejscu
    PORADNIK BASENOWY - piękna, czysta, krystaliczna woda przez cały sezon
    https://www.youtube.com/playlist?lis...Pkf6ZLkKLr-NL2

  6. #1346
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Podzielisz się nazwą tego lekarstwa dla kreta?
    Nazwy nie znam ale nabyłem je w sklepie ze środkami do oprysków i innymi dla ogrodnictwa,ja akurat dostałem "spod lady" ale może coś jest w normalnej sprzedaży

  7. #1347

    Domyślnie

    To idź do garażu /komórki czy gdzie tam trzymasz ten środek, przeczytaj nazwę lub sobie zapisz w razie gdybyś miał zapomnieć w drodze do kompa i napisz na forum.

  8. #1348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Chodzi pewnie o Quickphos?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #1349
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Niestety przeciętny Kowalski musi to kupić spod lady...

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  10. #1350
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Chodzi pewnie o Quickphos?
    O właśnie o to chodzi,dowiedziałem się ale widać że temat już jest znany,mi pomogło a czy innym tak samo? zobaczymy

Strona 68 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony