dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Piec zeliwny na eko groszek?reco czy klimosz?

    czy ktos tez mial problem z wyborem pieca ?czytalem juz sporo postow na forum ale niestety nikt nie chce odpowiedziec ktory piec jest lepszy!
    chodzi mniej wiecej piec 24 kw zeliwny na eko groszek najlepiej zeby mial dodatkowe palenisko!
    pozdrawiam
    Z gory dziekuje za odpowiedzi!

  2. #2

    Domyślnie

    miałem ten sam problem z wyborem kotła, w czwartek zapłaciłem całą instalację (część materiałową w tym piec) no i padło na Fakore 25kw , kupiłem tu
    http://kotly.com/product_info.php?cP...roducts_id=739

    Początkowo przyglądałem sie reco i kielarowi do momentu gdy zer kłem na Fakore
    jak zajrzysz do środka kotła to zobaczysz różnicę miedzy nimi.Fakora ma płaszcz wodny praktycznie wszędzie ,wokół retorty, czego te dwa nie maja , chyba że za dopłatą . Ruszt awaryjny jest w zestawie .Może wizualnie nie zachwyca ale w końcu nie o to chodzi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    miałem ten sam problem z wyborem kotła, w czwartek zapłaciłem całą instalację (część materiałową w tym piec) no i padło na Fakore 25kw , kupiłem tu
    http://kotly.com/product_info.php?cP...roducts_id=739

    Początkowo przyglądałem sie reco i kielarowi do momentu gdy zer kłem na Fakore
    jak zajrzysz do środka kotła to zobaczysz różnicę miedzy nimi.Fakora ma płaszcz wodny praktycznie wszędzie ,wokół retorty, czego te dwa nie maja , chyba że za dopłatą . Ruszt awaryjny jest w zestawie .Może wizualnie nie zachwyca ale w końcu nie o to chodzi
    no to mi zablies teraz gwozdziacena tez przemawia za fakora!teraz bede musial myslec nad 3 piecami!nie bardzo sie znam moglbys mi bardziej wyjasnic dokladnie o co chodzi z tym plaszczem wodnym bo nie wiem czy moje przemyslenia sa dobre czy sie calkiem myle!pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    płaszcz wodny to cześć w której woda z instalacji CO krąży i sie odbiera ciepło wytwarzane przez kocioł. W większości kotłów płaszcz jest tylko w górnej części
    nad retortą na której spala się opał , wokół retory niema takiego płaszcza.
    W Fakorze płaszcz jest wszędzie , pozwala to na lepsze wykorzystanie energii powstającej przy spalaniu , ciepło powstające wokół retorty zostaje odebrane przez wodę z CO a nie marnuje sie .
    Druga sprawa jak porównasz płaszcze te podstawowe nad retortą to nawet głupiec zauważy różnice miedzy Fakora a reco,kielarem albo klimoszem .
    Kielar,reco i klimosz dają do kotła wkłady ceramiczne, które maja za zadanie przytrzymać ciepło w kotle ,układa sie to w płaszczu wodnym ,jest tam tyle miejsca że trochę tego tam wejdzie .świadczy to o dosyć słabym płaszczu , oszczędnie zrobionym , ulanym z żeliwa .
    W fakorze jest problem z włożeniem szczotki do czyszczenia w płaszcz a co dopiero jakiegoś wkładu.
    Rodzice maja kielara ,dostali te wkłady do kotła, 12 rurek z szamotu ,układa sie to w szczeliny w płaszczu , po miesiącu te wkłady wylądowały w koszu , tak sie to zapierdzieliło sadzą ze trzeba by co dwa tygodnie pół dnia czyścic.

    Musiałbyś porównać sam na żywca to byś zauważył tą różnicę. Miałem taką okazje na targach budowlanych, wszystkie kotły w jednym miejscu , po tych targach moja decyzja przeważyła na Fakorę

  5. #5

    Domyślnie

    czyli dla ciebie ze tak powiem w twoim rankingu na pierwsyzm miejscu
    fakora,pozniej reco,kielar,klimosz?jeszcze jedno pytanko ile kg miesci zasobnik?w reco to ponoc 180 kg

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście nie prowadzę rankingów jakich kol wiek produktów .Dla mnie samo miejsce rankingowe jest mało ważne,decyzja na Fakore padła po zebraniu opinii na temat wszystkich pretendentów
    Kielara nie wybrałem ponieważ mają beznadziejny serwis , gwarancja niby jest ale jej niema u rodziców w kielarze pękły już dwa razy drzwiczki żeliwne , okazuje się że gwarancja nie obejmuje tych elementów , sterownik kotła wysiadł po 1,5roku użytkowania, gwarancja nie obejmuje .
    Reco był dla mnie za duży , to taka szafa pasująca do dużych kotłowni, cała ta obudowa jest niepotrzebna , po zerwaniu zawleczki na ślimaku masz tyle rozbiórki że w końcu obudowa ląduje gdzieś w koncie . Załadunek reco to prawdziwe wyzwanie na stare lata

    Klimosz odpadł po samej rozmowie z przedstawicielem , nie wiedział nic, sam więcej wiedziałem o tym kotle , wiedział tylko ze wszystkie inne to szajs a ich kocioł to pionier.

    Tych trzech producentów nie wybrałem też ze względu na czas jaki działają na rynku lata ich działalności policzysz na palcach ,jeśli braknie ci palców u ręki to na pewno starczy u nóg
    zaś Fakora prosperuje już wiek wieć napewno ma większe doswiadczenie w budowie kotłów.


    Podkreślam że nie namawiam nikogo na ten albo inny kocioł , każdy powinien wybrać taki jaki uważa dla siebie za najlepszy.

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki bardzo za odpowiedzbardzo mi pomogles teraz juz tylko w gre wchodzi fakora albo reco!wiem ze to malo wazne ale ladnie reco wyglada!za fakora przemawia cena i twoja opinnia
    zobaczymy moze ktos jeszcze odpisze

    jeszcze raz bardzo dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi

  8. #8

    Domyślnie

    Mi również zabiłeś ćwieka

    Byłem nastawiony na Ling Duo za 8 tys. (stalowego) A tu wt samej cenie żeliwniak. Będę to musiał jeszcze przemyśleć.
    A jak kupuje się w tym sklepie internetowym. Czy przywiozą i zainstalują ? Jak z kosztami?

  9. #9

    Domyślnie

    kris2222 czy ta fakora ma termostat pokojowy?

  10. #10

    Domyślnie

    dowóz jest w cenie kotła , ja kupiłem osobiście, mam do nich 5kilometrów. Z montażem to jest tak ze zamontuję w tej cenie, tylko dostajesz rachunek z 7%vatem od instalatora który to wykona, przynajmniej u mnie to tak wygląda , nie wiem jak na odległość. Tylko musisz o tym montażu wspomnieć . Ja sie upomniałem o jakiś rabat i dostałem rabat w postaci montażu

    Chodzi ci regulator pokojowy chyb, ma miejsce do podłączenia takiego regulatora ,poczytaj w instrukcji :
    http://www.kotly.com/sklep/tf/fakora...sterownika.pdf

  11. #11

    Domyślnie

    poczytalem tez troche o twoich i innych uzyykownikow doswiadczeniach i jednak ma pare wad!jakas tam uszczelka, komus cos tam cieknie a to brakuje czujnika,a to trzea samemu sobie reszte ocieplic ,duzo czyszczenia (brakuje szczotki)?mam pytanie jeszcze jak to jest z tym awaryjnym rusztem czy on jest taki sam w reco jak i fakorze?ktos tez napisal ze wybral by reco jakby mial wieksza kotlowniesorki kris2222 ze tak cie molestuje ale widze ze ty przerobiles ten problem przed ktorym ja stoje!caly czas obstawalem przy reco podoba mi sie jakosc wykonania ale fakora widze jest przez wielu uzywana i przede wzystkim ponad 2 tys tansza
    pozdrawiam
    stefanis

  12. #12

    Domyślnie

    Chyba czytaliśmy te same posty, też gdzieś wyczytałem o tych uszczelkach na podajniku,czujniku i o pocącym sie kotle przy niskich temperaturach ,ale nie przeraziło mnie to za bardzo.Wybrałem i tak Fakorę
    Z tym rusztem to w Fakorze wygląda to tak że masz ruszt awaryjny ,który wkładasz do kotła w te środkowe drzwiczki i w tradycyjny sposób palisz, osobiście
    to mi to nie potrzebne , przecież w razie braku prądu i tak nie będziesz grzał bo instalacja na pompkach nie pójdzie ,chyba ze masz grawitacyjną. A druga sprawa to tylko awaryjne palenie, przy spalaniu byle czego będziesz musiał częściej czyścić
    kocioł w środku, tą szczotką której tam komuś brakowało a wystarczy zadzwonić do sprzedawcy i ci ja da, bo kosztuje dokładnie 5zł

    O tym ociepleniu kotła też czytałem i postanowiłem zapytać telefonicznie producenta dlaczego tak sie dzieje,ze niedokładnie ocieplone.Jakiś gościu z Fakory odpowiedział: " kotły są ocieplane jak najbardziej prawidłowo i dokładnie, my nie możemy odpowiadać za wady powstałe w czasie przekładania podajnika z lewej na prawą stronę i odwrotnie , a często dzieje sie tak u sprzedawców którzy akurat mają kocioł z lewym pod.a ktoś chce prawy..."

    Z tym podajnikiem to tak jest że możesz w każdej chwili przełożyć podajnik na stronę która ci pasuje. Tylko trzeba kocioł rozebrać , obudowę , zdjąć ocieplenie i przełożyć podajnik. Właśnie prze takim rozbieraniu kotła wszystko
    psują jakieś niechluje, niedokładnie składają, a o ociepleniu to już zapominają bo gryzie



    Mój kocioł ma przyjechać w tym tygodniu ,od razu obudowę zrzucę i sprawdzę jak to wygląda , mam nadzieje że ok, bo będzie podajnik od razu z strony której potrzebuje. Jeśli będzie szajs to im tego nie odpuszczę.Napisze co stwierdzę


    Jakbyś chciał to mogę ci zdjęć porobić i wyśle na meila

  13. #13

    Domyślnie

    Tu nie chodzi kto pierwszy wymyślił podajnik tylko kto pierwszy odlewał żeliwne wkłady.

  14. #14

    Domyślnie

    Janusz oczywiście ze w lingu jest pełnowymiarowy dodatkowy ruszt a w Fakorze go niema ale zapomniałeś napisać jakim kosztem ten ruszt w lingu powstał.Mianowicie zmniejszono płaszcz wodny by zmieścić dodatkowe palenisko.

    W Fakorze co prawda trzeba ten awaryjny ruszt wkładać w razie czego ale za to masz większy paszcz wodny, odbierający więcej ciepła powstającego przy spalaniu.

  15. #15

    Domyślnie

    - mam pytanie do użytkowników kotłów Fakora, jak często musicie czyścić wymienniki i jak wygodnie otwiera się i zamyka te klapki zamontowane na górze kotła.
    bez zadnego problemu, czestość czyszczenia bardziej zależy od tego czym palisz a nie w jakim piecu.
    - Fakora wprowadziła do produkcjii kocioł z podajnikiem w 2006 r
    - z tego co mi wiadomo firma Klimosz posiada tego typu kotły co najmniej od 4 lat
    a jakie to ma znaczenie? ważne żeby produkt był dobry - a jest. idąc tym tokiem rozumowania to nie można kupować żadnego nowego pieca bo nie jest produkowany od 5. czy 10. lat.
    - Ling Combi firmy Klimosz posiada pełnowymiarowe palenisko do spalania innych paliw stałych (drewno koks gruby węgiel) w którym można palić w sposób ciągły, nie jest to awaryjna wstawka
    nie po to kupiłem "automat" zeby palic w nim koksem (2xdroższym) albi innym cudem. Dla mnie ruszt awaryjny jest przydatny tylko w jednym przypadku - jeżeli padnie ślimak i do czasu naprawy/wymiany palę awaryjnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja miałem kupić FAKORĘ albo CICHEWICZA, ale znalazłem firmę HKSLAZAR. Robią kotły żeliwne na groszek z żeliwnym wymiennikiem firmy VIADRUS. Rzekomo w dodtakowym ruszcie można palić nie tylko w trybie awaryjnym jak w większości przypadków, ale także w trybie ciągłym drewnem i węglem. Akurat wybrałem sobie grzejniki żeliwne z VIADRUSA (bardzo ładne nowoczesne grzejniki żeliwne - nazywają się STYL). 23kW kosztuje 8300zł netto. Co o tym sądzicie?
    pawloo

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawloo1
    Ja miałem kupić FAKORĘ albo CICHEWICZA, ale znalazłem firmę HKSLAZAR. Robią kotły żeliwne na groszek z żeliwnym wymiennikiem firmy VIADRUS. Rzekomo w dodtakowym ruszcie można palić nie tylko w trybie awaryjnym jak w większości przypadków, ale także w trybie ciągłym drewnem i węglem. Akurat wybrałem sobie grzejniki żeliwne z VIADRUSA (bardzo ładne nowoczesne grzejniki żeliwne - nazywają się STYL). 23kW kosztuje 8300zł netto. Co o tym sądzicie?
    Za tą cenę BRUTTO można kupić Fakorę.

  18. #18

    Domyślnie

    Ostatnio jest wielka moda na schodzenie z kosztów, a później budynki się walą. Zazwyczaj w budownictwie mniejsza cena nie jest przypadkiem.
    pawloo

  19. #19

    Domyślnie

    Ja byłem właściwie zdecydowany na Fakorę, ale czyszczenie kotłą poprzez zdejmowanie tych klapek od góry "pachnie" mi niezłym bałaganem i problemami, jak się to ustrojstwo zapiecze.

    Czy jest ktoś, kto użytkował ten kocioł przez ostatni sezon zimowy (jeśli możnaby go uznać za zimowy).

  20. #20

    Domyślnie

    Widzę, że te klapki do czyszczenia napedzają trochę stracha To żaden problem, wystadczy lekko puknąć trzonkiem od młotka i zchodzi, podnosisz uszczelkę (niepalny kawałek....czegoś ) i gotowe. Czyszczenie banlne i b. szybkie. Z kazdej klapki jest dostęp do 3.kanałów. Wg mnie jest to b.fajne rozwiązanie ponieważ nie mozna sie pobrudzić bo cały syf spada pionowo w dół, żadnych tumanów pyłu itp. Cała operacja 15 min z przerwą na piwo (małe)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony