dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1

    Domyślnie ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: problemy z użytkowaniem, awarie

    domek buduje mi firma i wszystko dotychczas było OK ... ale teraz, gdy mam już wstawione okna i przyklejony styropian do ocieplenia dowiedziałem się, że o roletach zewnętrzych schowanych nad oknem mogę zapomnieć. Nie wgłębiałem się dotchczas w tą tematykę, bo jak już napisałem wcześniej, szef firmy zasze się mnie pytał o to - co teraz chcę. Po oprostu przegapiłem temat !!!! - to się zdarza za pierwszym razem
    Reasumując, czy ktoś wie, czy można to jeszcze poprawić bez skuwania nadproży. Chodzi ki o to, że nie chcę mieć rolet zewnętrzych wystających poza szerokość murów.
    mierzmy siły na zamiary

  2. #2

    Domyślnie

    a nie można wstawić kasety z roletą w ocieplenie?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    a nie można wstawić kasety z roletą w ocieplenie?
    też o tym myślałem, ale szef firmy, która mi dom buduje tego nie zaproponował. Dlatego pytam mądrzejszych na tym forum . W jakiś tam sposób muszę to rozwiązać.
    mierzmy siły na zamiary

  4. #4

    Domyślnie

    wstawienie rolety w ocieplenie to chyba jedyne wyjście. no chyba że z nich zrezygnujesz

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    ja mam chowane rolety w styropianie
    niestety aby nie było widać styropianu mam 20 cm

    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca
    off topic
    a szkoła nr 1 jescze jest ?
    i osiedle kopenika z knajpą KOSMOS ?
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca
    u mnie jest niestety tylko 10 cm styropianu, a sama ściana z betonu komórkowego ma 36,5 cm grubości; z tego co czytałem, to skrzynki do rolet mają ca. 15 cm, więc będzie wystawać
    mierzmy siły na zamiary

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    ja mam chowane rolety w styropianie
    niestety aby nie było widać styropianu mam 20 cm

    Bardzo ładnie to wygląda - widać, że kontrolowałeś wykonawców.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10

    Domyślnie

    szkoła jest a z KOSMOSU zrobili sklep spożywczy...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca
    proszę o radę, w naszym projekcie są rolety integro, ale trzeba je "budowac" razem z domem, ze względu na koszta - początkowo duże zastanawiamy się nad takimi roletami: http://www.enolarolety.pl/rolety_zew...maniowe_13.jpg
    co prawda skrzynkę widać, ale nie wystaje ona poza ścianę. ściana będzie 3warstwowa, a więc jest szansa, że skrzynka i nie będzie wystawać.

    który system jest lepszy?
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Mam rolety integro w ścianie trójwarstwowej. Nie jest prawdą że musisz je wykonać w całości w czasie budowy domu.
    Pierwszy etap to właściwe wymurowanie nadproży - najpierw udałam się do firmy produkującej takie rolety i dokładnie wypytałam jak przygotować nadproża. Majster sie dostosował do instrukcji i w efekcie zewnętrzna warstwa ściny 3M jest uniesiona w stosunku do wewnętrznej o wysokość skrzynki rolety, a nadproża składają się z dwóch części o różnej wysokości dla warstwy nośnej i zewnętrznej. Jakiś rok później, po zamontowaniu okien, firma wykonująca rolety zamontowała same skrzynki i prowadnice rolet we wnękach zostawionych przez murarzy. Pancerze rolet zamontowano jeszcze później.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chatte
    Mam rolety integro w ścianie trójwarstwowej. Nie jest prawdą że musisz je wykonać w całości w czasie budowy domu.
    Pierwszy etap to właściwe wymurowanie nadproży - najpierw udałam się do firmy produkującej takie rolety i dokładnie wypytałam jak przygotować nadproża. Majster sie dostosował do instrukcji i w efekcie zewnętrzna warstwa ściny 3M jest uniesiona w stosunku do wewnętrznej o wysokość skrzynki rolety, a nadproża składają się z dwóch części o różnej wysokości dla warstwy nośnej i zewnętrznej. Jakiś rok później, po zamontowaniu okien, firma wykonująca rolety zamontowała same skrzynki i prowadnice rolet we wnękach zostawionych przez murarzy. Pancerze rolet zamontowano jeszcze później.
    Dokładnie tak samo robię, jestem po konsultacjach z wykonawcą rolet, przeprojektowałem nadproża i do zalania (jutro). Czy o czymś przed etapem ocieplania i wykańczania elewacji muszę pamiętać (dotyczy rolet oczywiście) ?
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  14. #14

    Domyślnie

    O takie dałem nadproże:

    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  15. #15

    Domyślnie

    Ze zdjęcia wynika, że będzie to nadproże w jednym "kawalku" dla ściany dwuwarstwowej. Moje było zrobione trochę inaczej: z racji ze ściana 3 W to i nadproża są też 3W, ot zwykłe prostokątne belki o różnej wysokości przedzielone izolacja termiczną (ciągłą dla całej ściany).
    We wnęce na nadproże przewidziano jeszcze miejsce na 2-3cm styropianu za skrzynką na rolety. W twoim przypadku też trzeba zaizolować nadproże za skrzynką min własnie te 2-3cm. Rozumiem, że izolacja termiczna ścian będzie tez połozona na skrzynkach?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chatte
    Ze zdjęcia wynika, że będzie to nadproże w jednym "kawalku" dla ściany dwuwarstwowej. Moje było zrobione trochę inaczej: z racji ze ściana 3 W to i nadproża są też 3W, ot zwykłe prostokątne belki o różnej wysokości przedzielone izolacja termiczną (ciągłą dla całej ściany).
    We wnęce na nadproże przewidziano jeszcze miejsce na 2-3cm styropianu za skrzynką na rolety. W twoim przypadku też trzeba zaizolować nadproże za skrzynką min własnie te 2-3cm. Rozumiem, że izolacja termiczna ścian będzie tez połozona na skrzynkach?
    Tak dokładnie - miejsce styku rolety z nadprożem będzie ocieplone, a ocieplenie elewacji będzie zachodziło na skrzynkę ok 3 cm (skrzynka wystaje poza mur 12 cm a ocieplenie elewacji 15 cm). W sumie planuję w przekroju poziomym na wysokości rolety zrobić tak:
    1. nadproże
    2. styropian 2 cm
    3. skrzynka na roletę 18,5 cm
    4. ocieplenie 3 cm
    5. tynk

    lub bez pkt 4 w przypadku ocieplenia elewacji styropianem 12 cm.
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  17. #17

    Domyślnie rolety zewnetrzne - pasek zwijajace ze sciany a nie z pudelk

    Witam,
    chce zamontowac rolety nadstawne. Niestety nie podobaja mnie sie te pudelka gdzie zwijany jest pasek. Chcialbym aby pasek zwijajacy wychodzil ze sciany. Jak to zrobic? a moze trzeba kupic inny rodzaj rolet? ja myslalem o roletach firmy Krispol.

  18. #18

    Domyślnie

    Chodzi ci zapewne o rolety podtynkowe. Chcąc mieć takie rolety trzeba to zaplanowac na etapie robienia otworów okiennych. Trzeba dołozyć ok. 20 cm do wysokosci okna
    Pozdrawiam
    walus1

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Oj walus1... On o rowie ty o krowie
    Rolety są zwyczajne. Natomiast musisz zamówić u sprzedawcy zwijacz podtynkowy.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    fredblasz pod tym adresem znajdziesz wszystkie rodzaje zwijaczy , również podtynkowy pod, który trzeba wykuć wgłębienie.

    http://www.sukces.bia.pl/sukces2/kat...dzial=zwijacze
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony