dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Sprawdź mocowanie silnika w rurze , oraz czy listwy pancerza nie przesuneły się względem siebie.
    Listwa zakończona jest plastikową aretką sprawdź czy na wysokości blokowania się pancerza jestprawidłowo zamocowana w listwie.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie SIlnik do napędu rolety okiennej!

    Roleta podczas zamykania przyblokowała się w środkowej części okna a potem pod swoim ciężarem spadła na dół. Coś się zepsuło w napędzie , silnik kręcił w obie storny ale nie przekazywał napędu na rurę. Dziś rozebrałem napęd. Uszkodził się plastikowy element (rurka z gwintem w środku która jest zamocowana na końcu rury silnika. Czy taki element można gdzieś kupić czy trzeba zmienić cały silnik? Silnik to Mobilus ARES 40mm 130W.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Silnik rolety - naprawa!

    Roleta podczas zamykania przyblokowała się w środkowej części okna a potem pod swoim ciężarem spadła na dół. Coś się zepsuło w napędzie , silnik kręcił w obie storny ale nie przekazywał napędu na rurę. Dziś rozebrałem napęd. Uszkodził się plastikowy element (rurka z gwintem w środku która jest zamocowana na końcu rury silnika. Czy taki element można gdzieś kupić czy trzeba zmienić cały silnik? Silnik to Mobilus ARES 40mm 130W.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chodzi o ten element po prawej


  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wymiana silnika
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mówi się, że Mobilus-y ro polskie siłowniki (tak samo jak Portosy). Skoro tak to nie powinno być najmniejszego problemu z zakupem elementu u producenta http://www.mobilus.pl/ chociaż wygląd zewnętrzny pozwala mi sądzić, że wymienione firmy jak i jeszcze kilka innych mają silniki z jednego skośnookiego źródła

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtku - montuje rolety od wielu lat. Poza przykaldami totalnej bezmślnosci instalatorow elektryki, gdy w wyniku ich bledow podana jest faza rownoczesnie "gora" i "dol" i nastepuje natychmiastowe spalenie silnika ani razu nie spotkalem sie z czyms takim jak tu prezentowane. Nie widze tam napisau Made in China ale mozliwe ze masz racje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #48

    Domyślnie okna z roletami zewn. rolety się haczą ciężko chodzą - problem - pomocy !!!!

    Witam.
    Kochani mam problem z roletami zewnętrznymi . Okna z roletami w puszce były montowane na początku roku notabene z firmy Fenetra . Przy montażu mnie ni było ,przy sprawdzeniu rolet równiez . Nie sądziłam żepojawią się jakieś problemy - firma niby w porządku - mam do nich "rzut beretem" Teraz z racji tego że w budynku pojawił się drogi sprzęt no i najróżniejsze produkty do potrzebne do wewnetrznego wykonczenia budynku - elektryk (nasz) uruchomił rolety . No i problem - bo rolety się hacza , nie schodzą plynnie . Wezwalismy Pana speca z w/w firmy i stwierdził że puszki są przygniecione styropianem z zewnątrz od ocieplenia , że listwa która biegnie wzdłuż jest wybrzuszona w kierunku rolety , , bo nie ma luzu pomiędzy roleta a styropianem . kazał wyskrobać wzdłuż rowek celem sprawdzenia czy listwa się wyprostuje - ale nie stało się tak . Panowie od ocieplania (notabene mam ich cały czas u siebie w środku ) zaklinali się że to nie jest możliwe żeby styropian był winowajcą . Pan z Fenetry że rolety się poryszą jak nie będzie luzu no tak to logiczne tym bardziej że są w kolorze antracyt . pomocyyyyyyyyy - spece od okien proszę o diagnozę plisssssss!!!!!!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeśli blacha jest wygięta przez styropian (wbrew pozorom bardzo często spotykany błąd ociepleniowców) po zrobieniu rowków, należy wtrysnąć piankę do klejenie styropianu między blachę a styropian i docisnąć wciskając klin pomiędzy blachę a roletę do czasu aż piana nie zwiąże -10-20 minut
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #50

    Domyślnie

    ale co jest przyczyną tego? styropian nie był na klej tylko na piankę

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a pomyśl chwilkę
    Pianka i tak się rozpręża i taki kawałek cienkiej blachy ugnie się pod jej naporem
    Jak ludzie od ociepleń nie myślą taki jest później efekt - blacha się poddaje, im szersza roleta tym wygięcie jest większe, ekstremalnie blach oprze się o pancerz i roleta wogóle nie ruszy rozwijając się w skrzynce i robiąc sobie kuku
    opisałem ci jak to naprawić a zrobisz co uważasz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magma_a

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie rolety zenętrzne - wyginanie się skrzynki

    Witam !
    zamontowali mi Panowie rolety zenętrzne, w kolorze złoty dąb. Skrzynka ze strony zewnętrznej miała być biała, a od wenętrz w kolorze złoty dąb. Jednak kolor jest z dwóch ston i teraz rolety które są zamontowane i troszkę na nich słonko poświeciło wygieły się ( sam dól skrzynki łamie sie w rogala) . Dzwoniłam po róznych firmach i powiedziano mi że gdyby była to skrzynka z jednej strony biała to nie było by problemu. Czy jest to możliwe? Może ktoś coś doradzi.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cezman

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mobilus jest na stronie wyróżnionych produktów Kupuj Nasze
    http://www.kupujnasze.pl/wyroznione-produkty/
    więc chyba tak daleko by się nie posunęli ...

    Interesuje mnie opinia n/t tych napędów - jakość, awaryjność, serwis - czy ktoś ma coś takiego zainstalowane ?

    Pozdrawiam,

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apsik11

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Roleta zewnetrzna- problem

    Witam, na wstepnie chcialbym zaznaczyc ze nie znam fachowego nazewnictwa zwiazanego z roletami i moge cos namieszac. Moj problem polega na tym ze podczas podnoszenia rolety zewnetrznej, tasma za ktora podnosze nie chce sie zwijac w kaburze na dole, co uniemozliwia podniesienie rolety. Rolety sa marki rehau i tylko tyle o nich wiem.

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    pewnie padła sprężyna
    takie kasety można kupić na allegro za kilkanaście złotych
    najpierw rozebrać zobaczyć czy da się coś z tym zrobić

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sowazg

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-028
    Posty
    2

    Domyślnie Rolety haczą w prowadnicach

    Witajcie,
    Wybaczcie za odgrzewanie starego wątku, ale nie chciałem zakładać nowego

    W bloku miałem przygotowaną instalacje pod rolety zewnętrzne - podtynkowa puszka z rurą, prowadnice, instalacja elektryczna.
    Zamówiłem więc pancerze (luz w prowadnicach po 1,5-2cm z każdej strony), silniki, wieszaki - zmontowałem i od wiosny wszystko ładnie działało.

    Teraz z nastaniem mrozów rolety (właściwie 4 z 6) maja problem z opuszczaniem - haczą, opuszczają się skokowo, blokują się - trzeba je czasem ręcznie ciągnąc od dołu - jakby przy niższych temperaturach prowadnica (ze szczotkami) stawiała większy opór. Macie jakieś rozwiązanie na taki problem? Czy te prowadnice można czymś smarować? Jakiś smar sylikonowy czy coś? Chociaż sam nie wiem, czy smarowanie "szczotek" ma jakiś sens? Próbowałem nawet nieco je (prowadnice) rozgiąć, aby roleta miała większy luz - ale wydają się plastikowe i nie daje to żadnego efektu.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A lamele było dobrane do twoich prowadnic i szczotek?

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sowazg

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-028
    Posty
    2

    Domyślnie

    @bwojtek
    Szczerze mówiąc... nie. Zamówiłem po prostu PA 39 na wymiar i tyle.
    Wygląda to dokładnie tak jak na załączonym obrazku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BeClever20.jpg
Wyświetleń:	733
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	292167  

  19. #59

    Domyślnie

    Coś w tym musi być, w prowadnicach z PVC, w roletach jednego z producentów, szczotka od wewnętrznej strony prowadnicy sztywnieje
    Mam taką obserwację już u kliku klientów i nie wiem co z tym zrobić.
    Wymienić za bardzo nie ma jak bo włosie jest na plastikowym rdzeniu i może on jest temu winny ?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    oj wymieniałem takie "kotki:" da się ale zabawy sporo
    tylko tu nie był problem z opuszczaniem i blokowaniem pancerza

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony