dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie lampy ogrodowe

    czy moze ktos z was kupil i "ma" u siebie lampy "solarne' w ogrodku ...jak sie sprawuja ..prosze o doswiadczenia
    dla "niewtajemniczonych" sa to lampy ladowane przez dzien swiatlem slonecznym
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ssaka - ubiegłeś mnie Też jestem ciekawa jak takie lampki działają i czy warto je zakupić?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Lampy te tworza b. miły nastrój w pogodne wieczory. Niemniej jeśli ktoś sądzi, że można przy nich przeczytać gazete to się myli. Światło jest minimalne i właściwie ogranicza się tylko do zaznaczenia jasnymi punktami np. lini chodnika czy też zaznacza w ciemnościach konkretny krzew. Niemniej powtarzam walory użytkowe mają niewielkie, ale atmosferę letniego wieczoru czynią pełną uroku .
    UWAGA: Niestety łatwo je ukraść.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Wowka czyżby Ci je ktoś ukradł

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Na szczęście nie, i to z powodu dość prozaicznego. Jeszcze ich nie kupiłem

    A działanie tych lamp znam z cyklicznych grilii u kumpla któremu niestety ilość "punktów świetlnych" się pewnego razu wydatnie zmniejszyła

    Za ogród i inne bajery "zewnętrzne" zabiorę się na serio po wprowadzeniu się.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Lampy solarne kupuje się, zeby nie trzeba było prowadzić kabli i żeby zaoszczędzić na prądzie - ale czy są skuteczne ?

    IMHO, nie bo kable i tak trzeba na ogród wyprowadzić (do bramy, furtki, czy ogrodu żeby było gdzie podłaczyć kosiarkę "cy cuś"), a zużycie energi el.dla żarówek energooszczędnych (25W) jest znikome.

    Ja sobie wymyśliłem tak (jeszcze tego nie zrobiłem), że w 2-3 punktach ogrodu wymuruję słupki (takie jak ogrodzeniowe - niewysokie), na tych słupkach zamontuje od góry lampy, a po bokach gniazda el. i kran z wodą. W ten sposób będę miał oświetlenie i do każdego miejsca w ogrodzie (ponad 1000 m2) będę mógł dojśc z 20 metrowym wężem czy kablem.

    Kable trzeba zakopać na 70 cm (do połowy styliska łopaty) w peszlach lub specjalny do zakopania w ziemi). Koszt niewielki - praca na jedno popołudnie a wygoda znaczna
    Jasiu

  7. #7

    Domyślnie

    zgadzam sie ze jesli masz takie mozliwosci ...to wskazane ....ja juz mam zielsko pod nogami ..wiec szukam latwiejszego rozwiazania...kopanie odpada ...a tak sobie mysle ze jesliby te lampy "delikatnie" zabetonowal?? ...zlodziej wszak calosi nie wyrwie ...a jesli to sie natrudzi .....chodzilo mi raczej o to ..czy faktycznie lampy te sa "niezawodne" to pytanie do tych ktorzy juz dluzszy czas je maja ...bedac wczoraj w castoramie ..widzialem taki komplet 2 szt . za ok 90 pln i jeszcze jedno ..pod obudowa lampki sa dwa paluszki -akumulatory ...mozna je naladowac w domu ......a pozniej twierdzic jakie to oszczedne bo ..sloneczne ..
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na Allegro takie lampki chodzą bodajże po 30 parę złociszów.

    A kopania jest maluczko - pisałem przecież - rowek na pół styliska od szpadla głęboki, jeden szpadel szeroki - jeśli nie mieszkasz na Pustyni Błędowskiej to nie powinno być z tym problemu
    Jasiu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jasiu!!! Trochę nie na temat ale gratuluje postu nr 999 (to ten post powyżej) i życzę smacznej kawusi z nagrodowego kubka.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na Allegro takie lampki chodzą bodajże po 30 parę złociszów.

    A kopania jest maluczko - pisałem przecież - rowek na pół styliska od szpadla głęboki, jeden szpadel szeroki - jeśli nie mieszkasz na Pustyni Błędowskiej to nie powinno być z tym problemu
    Jasiu

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    WOW - aż mi się z tego powodu forum zacięło i poszły dwa posty zamiast jednego

    To mówisz, że dostanę kubek ? A ładny ? Bo mam słabość do ładnych "mug'ów"

    Wowka - Tobie też już rzut beretem brakuje
    Jasiu

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jasiu, przyłączam się do gratulacji Wowki.
    Wowka, a Ty nie lubisz kawy z kubeczka ? Do roboty nadrób te siedemdziesiąt pare postów .

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Był przy Twoim nr poscie 999 komunikat, że kubek otrzymasz . Przy poscie nr 1000 ten komunikat znikł . Co prawda w regulaminie jest zapis, ze należy ten komunikat skopiować i przesłać do Redakcji bo liczy się także i refleks. Ale byc może dla Starego Wyjadacza redakcja zrobi wyjątek. Więc proponuję, napisz prywatna wiadomość do redakcji i podaj swoje namiary.
    Powodzenia

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Jasiu, przyłączam się do gratulacji Wowki.
    Wowka, a Ty nie lubisz kawy z kubeczka ? Do roboty nadrób te siedemdziesiąt pare postów .
    Kiedyś nadrobię ..... Kubki mam juz dwa. Jeden dla mnie drugi dla Ewy. Ale cóż, rzeczywiście, przydały by się także i dla dzieci

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Był przy Twoim nr poscie 999 komunikat, że kubek otrzymasz . Przy poscie nr 1000 ten komunikat znikł . Co prawda w regulaminie jest zapis, ze należy ten komunikat skopiować i przesłać do Redakcji bo liczy się także i refleks. Ale byc może dla Starego Wyjadacza redakcja zrobi wyjątek. Więc proponuję, napisz prywatna wiadomość do redakcji i podaj swoje namiary.
    Powodzenia
    O jaki regulamin chodzi ?
    W tym, który jest w menu nic takiego nie ma ?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    quote]
    O jaki regulamin chodzi ?
    W tym, który jest w menu nic takiego nie ma ?[/quote]

    To było kiedyś dawno, dawno temu jeszcze na starym forum ...
    Podaję link http://murator.com.pl/forum/viewtopi...t=5247&start=0

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    To było kiedyś dawno, dawno temu jeszcze na starym forum ...
    Podaję link http://murator.com.pl/forum/viewtopi...t=5247&start=0
    Dzięki !
    Rzeczywiście dosyć dziwny regulamin .

  18. #18

    Domyślnie

    nio prosze ja o lampach a wy o gratkach ... ...musze chyba nowy temat wklepac...
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    ssaka - nie denerwuj się

    Raczej wszystko co wiedzieliśmy na ten temat juz opisaliśmy.
    Acha, jeszcze jedno - lampy solarne możesz w każdej chwili przenieś w miejsca, które w danej chwili wydadza się Tobie bardziej odpowiednie do podkreślenia ich wyglądu swiatłem. Z lampą na przewodzie już nie jest tak łatwo.

    Jasiu, pomysł z rozrzuconymi po ogrodzie punktami prądowymi jest b. dobry i stosujemy go od dawna i ja i wielu moich znajomych

  20. #20

    Domyślnie

    Wowka ...ja niesamowicie spokojny czlek jestem ...
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony