dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 102 z 102
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Podbijam stary wątek. Moje doświadczenia z magnatem.
    Na pierwszy rzut farba gruntująca , zakupione zostały wiadra 10 l z data produkcji z stycznia czyli świeżutkie oraz 5 l z datą chyba październik 2018, wszystko zakupione w OBI. Niestety wiadra 10 l albo zostały przemrożone w transporcie albo mieli jakiś problem na produkcji. Z wiader 10 l podczas malowania co jakiś czas farfocle na ścianie, pomimo nowych kuwet i wałków. W drugim wiadrze to samo , jedynie wiadra 5l są ok .

    Na drugi rzut farba na sufit, wybrałem Magnat Creative White, niby antyrefleksyjna głęboko matowa. Niestety pomimo różnych technik malowania i różnych wałków smużenia na suficie pomimo trzech malowań w różnych kierunkach. Krycie ok po 2 warstwach było biało, zużycie zbliżone raczej do 10-12 m2. Te wysokie deklarowane zużycie to można wicie gdzie wsadzić. No i po trzecim malowaniu a w jakimś tam małym kawałku nawet 4 wkurzyłem się i pojechałem do LM po Tikkurilę Anti Reflex. Raz pomalowane i efekt smużenia rzeczywiście zredukowany praktycznie do zera. Może trzeba było od razu wziąć Magnata typowego do sufitów, ale kurna niby Magnat Creative White też jest.

    Na trzeci rzut Magnat Ceramic na ściany, i tutaj muszę przyznać, że ten produkt wyszedł firmie FFil śnieżka. Krycie po 2 warstwach 100%, zużycie w okolicach 12-13m2 z litra pomimo gruntowania gruntem i farbą podkładową tynków CW z gładzią polimerową. Ale w bajki o wydajnościach rzędu 16 nie wierze , może w laboratorium tak wychodzi, ale realu na pewno nie. Jeszcze przy tej farbie ważna jest technika malowania co by smużenia nie było i powłoka była w miarę jednorodna. Muszę zrobić małą poprawkę w jednym miejscu i zobaczymy jak pod światło będzie to wyglądało.

    Krótko podsumowując śnieżka jest w miarę dobrym polskim producentem, ale jak to w życiu wychodzi są produkty lepsze i gorsze danego producenta.
    Magnat Ceramic jest tym lepszym produktem , Magnat Creative White moim zdaniem takim sobie z uwagi na efekt smużenia i braku jedmorodności faktury "pod światło". W tym względzie Tikkutila Anti Reflez jest zdecydowanie lepszym a zarazem droższym produktem.


    EDIT:
    A jeszcze co do Magnata Ceramic to rzeczywiście jest to stopień matowości 5 wg PNEN 13300, tak więc nie dziwcie się, że jest lekko połyskliwy ale to też mat tylko ze idący w stronę satyny. Tikkurila Optiva ceramic 3 jest właśnie 3, ale nie miałem okazji oglądać jej ścianie
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 16-02-2019 o 02:49

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    EDIT:
    A jeszcze co do Magnata Ceramic to rzeczywiście jest to stopień matowości 5 wg PNEN 13300, tak więc nie dziwcie się, że jest lekko połyskliwy ale to też mat tylko ze idący w stronę satyny. Tikkurila Optiva ceramic 3 jest właśnie 3, ale nie miałem okazji oglądać jej ścianie

    Ja właśnie dlatego lubię Magnat - farba się nie świeci tak mocno, a jej zmywalność jak na matową warstwę jest mega extra. Tak jak lubię.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony