dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie projekt MAKSYMILIAN 2 pracownia ARCHIPELAG

    Podejrzewam, ze nikt nie buduje, wiec pogadac z kim nie bedzie, ale gdyby mozna bylo pogadac o plaskim dachu - wykonawstwo etc, chetnie.
    chyba prościej film nakręcić.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć.Zobacz w : galerii domów - " Mój modernistyczny dom "

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    ja tez buduje z płaskim dachem patrz -

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...788205#1788205

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie o!

    A no to fajnie. Duzo nas. Sam szukalem pomyslu na klinkier i na tym "moim modernistycznym" mi sie spodobal.

    Poza wszystkim, jeszcze z 5-10 lat i bedzie to spora czesc domow budowanych pod wielkimi miastami. Ekipy naucza sie klasc papy, ludzie dostrzega, ze im tego przy wichurach nie zrywa itd.

    A co do wykonczenia, ze musi byc super. Wiadomo. Ale ta oryginalna, miedzywojenna architektura nigdy jakos specjalnie w drogosc i nabogatosc nie szla. To mialo byc przede wszystkim funkcjonalne.

    Czy mieszkalne strychy takie sa? Smiem troszeczke watpic. Ale kazdy ma inne powody do wyboru takiego a nie innego projektu.

    Tak sie rozpisalem, ze mi mozna teraz "padre" mowic.

    Sam swoj projekt wkleje, jak go zeskanuje czy tam cos.
    chyba prościej film nakręcić.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Buduje ktoś z was tego Maksymiliana ?

    Pytanie do osób które już to zrobiły. Jakie koszta realne wyszły do SSZ, nie wiem jak patrzeć na te koszta które podane są na stronie z ww projektem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-05-2020 o 20:43

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Maleńki salon.
    Schody kolizyjnie z drzwiami łazienki na parterze.
    Dziwi mnie też 15 stopni schodów - to jak wysoki jest parter? 2,5m?

    na poddaszu warto byłoby powiększyć w sypialniach okna w ścianach szczytowych, aby móc zrezygnować z połaciowych.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Maleńki salon ? hmm to jaki salon to taki średni ? lub wystarczający. Może ktoś coś podrzuci podobnego do Maksymiliana (podobny projekt) aby była spiżarnia i pralnia.. Koniecznie taras na ścianie szczytowej , tej samej jak w Maksymilianie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    25 m2 z jadalnią to mało.
    Minimalna (co nie znaczy wygodna) ilość miejsca na ustawienie stołu to 7,7 m (stół 160x80 cm i po 80 cm miejsca na odstawienie krzeseł). Czyli część wypoczynkowa to 17,3 m2. Pokój dzienny w mieszkaniu 48m2 w którym mieszkałam miał 15 m2 (stół się nie mieścił, tylko kanapa, fotel, meblościanka). Czyli te 25 m2 to taki blokowy standard powierzchni.
    Oczywiście może być wystarczający dla ciebie, zwłaszcza jak nie prowadzisz bogatego życia towarzyskiego, a dzieci są w wieku, ze wolą siedzieć w swoich pokojach niż bawić się w salonie z rodzicami.

    taras na ścianie szczytowej to kwestia adaptacji projektu - możesz go sobie wrysować gdzie chcesz, okna też zwykle można sobie na elewacji przestawiać (biura wydają zgody na przeróbki).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony