dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pomocy!!! Biały nalot na trawniku.

    Witam. Bardzo was proszę o pomoc. Przedstawie całą sytuację od początku.

    W sobotę rano skosiłem trawę na 13 arowej działce. Wieczorem nawiązłem działkę azofoską i florovitem do trawników pomieszanymi ze sobą. W chwili nawożenia trawa była sucha. Trawnik posiany dwa lata temu w jesieni. Na 13 arów dałem 35 kg nawozu (zgodnie z informacją na nawozach). Wszystko podlałem, ponadto w nocy padał średni deszcz. W sobotę słonko, trawa w porządku. Dzisiaj po południu zauważyłem na wielu źdźbłach trawy bialy suchy nalot. Co to jest. Czy to wróży coś niedobrego. Co mam zrobić. Podlewać cały czas do oporu?? Z czego to się mogło wziąć??

    Bardzo prosze wszystkie dobre dusze o pomoc??

  2. #2

    Domyślnie

    Podam ponadto, że nallot ten znajduje się na końcówkach źdźbłów (ciekawe czy tak to się odmienia trawy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamikazeeeee
    końcówkach źdźbłów (ciekawe czy tak to się odmienia trawy
    ździebeł ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    mączniak??
    a tak nawiasem w jakim celu mieszasz azofoskę z florowitem?

  5. #5

    Domyślnie

    A co to jest ten mączniak. mam to jakoś zwalczyć??

    P.S. Azofoskę pomieszałem z florowitem bo miałem jeden nawóz taki a 2 taki i nie wiedziałem czy mi wystarczy na cały trawnik, a niechciałem aby w jednym miejscu trawa była inna niż w 2.

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co poczytełem w necie to nie jest chyba mączniak. jest to taki biały proszek tak jakbycukier puder na końcówkach ździebeł. Po dotknięciu tego w palcach kruszy bardzo łatwo i opada a na jego miejscu nie ma żadsnego odbarwienia??
    jeszcze raz prosze o pomoc. nie chcił bym przekopywać całego swojego trawniczka.

  7. #7

    Domyślnie

    wg mnie to twój nawóz/pył, nie przejmuj się, daj trawie urosnąć, po kilku dniach nie będzie śladu
    Pozdrawiam Duśka

  8. #8

    Domyślnie

    A może przyczyna jest bardzo prozaiczna a mianowicie tępe noże u kosiarki
    Trawnik koszony tepymi nożami po 2-3 dniach (zwłaszcza jak przygrzeje słonce) robi się biały. Końcówki trawy są postrzępione od takiego koszenia.
    Proponuję nic nie robić tylko naostrzyć noże.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo bym chciał, zeby było tak jak mówisz, ale wydaje mi się że to nie jest ten pył ani nawóz, bo w niedzielę po nawożeniu go nie było, a pojawił się w poniedziałek

  10. #10

    Domyślnie

    no to rozpuść w wodzie trochę azofoski, polej trawnik i zobacz czy to jest to samo
    Ja na twoim miejscu spłukałabym trawnik żeby ten nawóz spłynął do ziemi, bo go wywalisz przy koszeniu jak nie będzie deszczu
    Pozdrawiam Duśka

  11. #11

    Domyślnie

    Temat stary ale dziś u siebie coś takiego zauważyłem, nie idzie znaleźć w internecie o podobnych przypadkach. Wygląda to jak skrystalizowany nawóz na szczytach źdźbeł. Pojawiło się to u mnie tylko w miejscach gdzie 2 dni temu nawoziłem saletrą amonową (miejsca gdzie za pierwszym razem ominąłem). Czyżby nawóz został zaabsorbowany przez trawę razem w wodą i następnie wytranspirowany (transpiracja) na szczytach źdźbeł, gdzie po odparowaniu wody się skrystalizował ? Tak to wygląda.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_101209c.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	105,3 KB
ID:	443462 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_101219c.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	107,7 KB
ID:	443478

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_101219c2.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	443463 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_101209c2.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	443464
    Ostatnio edytowane przez Kusay ; 27-04-2020 o 14:45

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie widziałam nigdy czegos takiego. Jeśli to nawóz, to warto zlac wodą, by nie popalił.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Tak - to nawóz. Zdarza się - zależy od nawozu i wilgoci. Nie przejmować się - po koszeniu zniknie.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony