dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1

    Domyślnie

    Tak oglądam sobie ( także w sieci na stronach firm dostarczających materiały )projekt instalacji ogrzewania i c.u.w dla mojego domu i dochodzę do wniosku że dam radę zrobić to we własnym zakresie.
    Oczywiście takie rzeczy jak podłączenie kotła do instalacji zlecę odpowiedniej osobie.
    Liczę na podpowiedź co można zrobić samemu w tym temacie
    Albo ostudźcie mój optymizm albo nie

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja też chciałem sam ale trochę "pękam". Mam gotowy projekt, z wyszczególnieniem potrzebnych materiałów w systemie Hepworth. Z czego Ty chcesz robić?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie zrobiliśmy sobie sami (ja i mój chlopak) całą instalację co w systemie Hepworth. Bajecznie łatwe! W dodatku panowie dystrybutorzy chętnie służą radą. Idą nawet na rękę i wystawiają faktury "pro forma", by można było łatwo zwrócić niepotrzebne złączki. Gorąco polecam!!!

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A czy ta instalacja już działa? Czy nie ma problemów? Czy robiliście jakieś próby ciśnieniowe? A tak w ogóle to gdzie kupowaliście materiały?

  5. #5

    Domyślnie

    Planuje zrobic instalacje z rur stabi, nie pamietam jaka firma je robi, ale rozgladam sie po wielu firmach

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    stabi robi Aquatherm

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Co myślicie o polietylenie sieciowanym PEX.
    Produkuje go wielu producentów, wytrzymuje do 95 stopni (w pracy ciągłej) dla któtkotrwałych "przegrzań" nawet 110 stopni.
    Też zastanawiam się nad materiałem dla rur w co. Myślę nad wyborem pomiędzy miedzią miękką a PEX-em.

    Tadek

  8. #8

    Domyślnie

    Dzień dobry, to ja - niegdys Anonymous.

    Do Mario:
    Nasza instalacja Hepworth jest na razie tylko zestawiona. Próby ciśnieniowej jeszcze nie było. Myślę, że za miesiąc uruchomimy kocioł i dowiemy się o ewentualnych kłopotach na złączkach. Sami trochę niedowierzamy, że złączka "na wcisk" działa... Na pewno dam znać, jak rezultaty.
    Jeżeli chodzi o dystrybutora to jest nim firma EnEco Gołębiewski Gabryel - jedyni w Warszawie. Mieszkają na Sadybie - uliczka"kocie łby" vis a vis pętli autobusowej.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ania dzięki za info. Firmę tą akurat już znam z targów Muratora na Służewcu. Jeszcze nie jestem do końca zdecydowany czy miedź czy tworzywo. Ale gdyby tworzywo to być może jak starczy czasu i sił spróbuję sam "powalczyć". W razie czego Hepwortha łatwo rozłączyć i poprawić fachowcowi. A system jest rzeczywiście szczelny bo sam łączyłem na targach i tylko wcisnąłem, facet za chwilę zrobił próbę (chyba 10 atm.) i nic. Nawet się nie zrosiło. Pozdrówka.

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem wstępny projekt z Aquatherm-u. Mam dom do ogrzania ok. 160m2 i w cenniku wyszło mi to ok. 7500 bez pieca. Zastanawiam sie nad piecem, bo za Viessmana gościu krzyknął ok. 7000 ( jednofunkcyjny z zasobnikiem 80 litrów )
    Powiedział także że za San .. cośtam Duval-a zapłacę 4000. Różnica jak widać duża, ale czy aby jakiś haczyk nie jest ukryty. Znacie tą firmę ??
    Nadal mam ochote samodzielnie zrobić instalację - ale obawa że coś zawalę pozostaja

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Saunier Duval. Jak ktoś pisał w jednym z wątków przejęty ostatnio przez Vaillanta. Wg mojego sąsiada są OK, ale on jest serwisantem tych kotłów, więc może trzeba brać poprawkę. W hurtowni powiedzieli mi mniej więcej to samo i że już dużo ich sprzedali w ostatnich latach i nikt nie reklamował. Ja sam planuję zakup takiego, ale może mi się odmieni, bo będę robił to za rok.

  12. #12

    Domyślnie

    Melduję, że wykonana samodzielnie (w systemie Hepworth) instalacja c.o. rozpoczęła przedwczoraj sezon grzewczy 02/03. Działa bez zarzutu. To ile zaoszczędziliśmy?

  13. #13

    Domyślnie

    Minął rok.
    Połowa sezonu grzewczego 03/04 za nami.
    Moja samodzielnie wykonana instalacja nadal o.k.

  14. #14
    araksis
    Guest
    araksis

    Domyślnie

    Instalacja C.O. rury typu ALPEX. Polecam.
    Zalety:
    -pamięć kształtu
    -nie trzeba kompensacji
    -lepsza izolacyjność w porównaniu do miedzi
    -prosty mątaż - złączki skręcane
    -szczelność 100% - sam sprawdzałem

  15. #15

    Domyślnie

    Minął drugi rok
    Moja samodzielna instalacja nadal ok.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    polecam miedz, lutuje sie bajecznie latwo (troche gorzej jak ma byc prowadzona w bruzdach i trzeba stosowac lut twardy ) Nie potrzeba jakis specjalnych narzedzi, jedyne co to palnik (wystarzy nawet tak lampa lutownicza z marketu ) a rurki ciac mozna pilka do moetalu i potem tylko je zgratowac.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A ja Wam wszystkim życze powodzenia. W końcu jak ktos cos sknoci to będzie miał wyłącznie do siebie pretensje ,a nie "ten....hydraulik..."prawda?
    Ja więcej nie biorę sie za to na czym sie nie znam ,za duzo można szkód narobić ,a wtedy kasa o wiele,wiele większa.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    polecam miedz, lutuje sie bajecznie latwo (troche gorzej jak ma byc prowadzona w bruzdach i trzeba stosowac lut twardy ) Nie potrzeba jakis specjalnych narzedzi, jedyne co to palnik (wystarzy nawet tak lampa lutownicza z marketu ) a rurki ciac mozna pilka do moetalu i potem tylko je zgratowac.
    invx Ty z tą pisownią jesteś czasem "niepokonany"
    w tej chwili zrywam boki ze śmiechu,
    mam nadzieję, że mi darujesz
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  19. #19
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    thalex, gratowanie to załamywanie i wyrównywanie powierzchni cięcia

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Podziwiam własnoręczny montaż, ale mam pytanie do doradców sklepowych, czy własne doradztwo opieraja na wiedzy czy tylko na zasadzie "wszystko można wcisnąć klientowi". Później problemem jest praca instalacji, kotła, itp, tylko czy warto ryzykować?. nadto samodzielny montaż bez "przeszkolenia w danym systemie" z reguły procentuje utratą gwarancji na system. A koszt robocizny instalacji jest relatywnie niewielki w porównaniu np. z kosztami połoęnia glazury.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony