dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał wej Zobacz post
    a może ktoś podpowie jaka odległość od przykrywki mauzera (1000l) od powierzchni ziemi powinna starczyć na 25 stopniowy mróz?
    a może przed zakopaniem przysypać słomą lub jakąś inną izolację zrobić od góry?
    80cm wystarczy?
    powinno te 80 cm wystarczyć ale jak mieszkasz w górach to raczej 120 cm bym zrobił.Do podlewania ogrodu to 1000L troche malo jest powinno byc 1000L/250 m2 ogrodu

  2. #122

    Domyślnie

    poruszę ten temat trochę głębiej , instalacja szamba na deszczówkę lub jakichkolwiek innych zbiornikowy na deszczówkę ma sens i to olbrzymi .Mianowicie odpowiednio dobrany system odzysku deszczówki dla potrzeb własnych pozwoli nam zaoszczędzić środki finansowe na wiele lat ,liczymy ze dzisiaj nas to będzie kosztować np. 3000 zł ale za rok cena wzrośnie być może o 10% i dodatkowo podrożeje woda pitna i ścieki.Taka instalacja musi być przemyślana dokładnie z uwzględnieniem nie tylko podlewania ogrodu ale tez użyciem deszczówki do spłuczki w toalecie,pralki i zmywarki w kuchni.Taka instalacja zwróci nam się prędzej czy później i będzie dla nas zarabiać żywa gotówkę .Co z tego ze na dzień dzisiejszy trzeba wydać nasze skromne środki finansowe ale myślmy o przyszłości tym bardziej ze deszczówkę mamy za darmo w praktycznie nieograniczonej ilości.
    http://www.oekologisch-bauen.info/sa...sernutzung.php

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robson_on

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Smile

    Witam

    Tak się natknąłem na ten temat i nie czytałem go całego, taka pierwsza myśli to wydaje mi się ze taki zbiornik można zrobić z folii jak się robi stawy i tym podobne. Wiadomo trzeba zabezpieczyć ściany przy głębszych konstrukcjach,przy użyciu własnych środków jest najtańszym rozwiązaniem moim zdaniem.

    Pozdrawiam

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał robson_on Zobacz post
    Witam

    Tak się natknąłem na ten temat i nie czytałem go całego, taka pierwsza myśli to wydaje mi się ze taki zbiornik można zrobić z folii jak się robi stawy i tym podobne. Wiadomo trzeba zabezpieczyć ściany przy głębszych konstrukcjach,przy użyciu własnych środków jest najtańszym rozwiązaniem moim zdaniem.

    Pozdrawiam
    Potem tylko tatarak, wodorosty i rybki

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Witam
    Podzielę się trochę swoim doświadczeniem jak w temacie. Dom nowo wybudowany z suteryną. Teren gliniasty, co powodowało, że podczas ulewnych deszczów woda z rynien wsiąkała tylko przy domu - bo grun zruszony i przepuszczający wodę. W efekci ściany suteryny robiły się wilgotne. Decyzja dość szybko zapadła o wybudowaniu takiego zbiornika. Zbironik w kształcie walca pojemności 17 metrów sześciennych, wymurowany z bloczków betonowych i zalany nad nim strop. górna powierzchnia zbiornika znajduje się 0,5m pod powierzchnią terenu. Zlokalizowany w ogrodzie. Do zbiornika podłączone odpływy z wszystkich rynien domu i z rynny grarżu (osobny budynek). Od zbiornika do suteryny pociągnięta rura plastikowa pp systemu zgrzewanego do hydrofora (takiego tańszego z allegro). Przed hydroforem filtr. Z hydrofora rozprowadzenie oczewiście na ogródki (2 krany) oraz do dwóch kibelków i pralki. Przy czym do kibli i pralki mam możliwość odłączenia deszczówki a załączenia wody z sieci. System jeszcze na co dzień nie jest użytkowany, bo chałupa jeszcze nie wykończona ale próby wypadły pomyślnie. Co mnie zaskoczyło to czystość deszczówki. Koszt materiałó na zbiornik i koparki - ok. 1500zł. Wybudowanie we własnym zakresie. Jak na razie z tego pomysłu jestem bardzo zadowolony - suchutko w suterynie i sporo wody prawie za darmo
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Troche odswieze watek.
    W najblizszym czasie zamiezam zrobic odwodnienie ze zbiornikiem (12m3). Zbiornk z dwoch betonowych kregow, teren gliniasty do glebokosci 3.5 m, nizej margiel.
    Wode ze zbiornika przeznacze na podlewanie trawnika. Mam co podlewac- dzialka 22 ary. Ze wzgledu na malo przepuszczalna glebe instalator namawia mnie na przelew ze zbiornika zakonczony drenazem. Wydaje sie byc sensownym rozwiazaniem.
    Pytanie tylko jakiej dlugosci, glebokosci powinien byc drenaz? Jakiej frakcji tluczen i jak duzo? Czy geowluknine klasc na drenaz?
    Mam nadzieje, ze ktos tu zajrzy
    Z gory dziekuje za pomoc.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #127

    Domyślnie

    Witam,

    Zainspirowany właśnie tym tematem postanowiłem zrobić coś takiego również u siebie.
    Chcę połączyć 2 paletozbiorniki w których magazynowana będzie deszczówka do późniejszego podlewania.Wykonam również przelew z wyjściem na
    rurę drenarską obsypaną granitem lub grafitem owiniętym dodatkowo geowłókniną. Na każdym spuście zakładam oczywiście czyszczak/rewizję. Jak większość
    robię taki projekt pierwszy raz i z racji tego mam parę pytań:
    1. Jaki spadek ustawić na rurach 1-2% czy może być nawet mniejszy np 0,5% (różne źródła różnie podają)?
    2. Jeden wykop zrobiłem blisko budyknu ok 15-20 cm od budynku - czy to może stwarzać zagrożenie dla samego budynku (obsunięcia, pękanie murów)
    dostałem takie informacje i nie wiem czy to zakopać i wykopać jeszcze raz ale dalej od budynku?
    3. Jaką granulację granitu/grafitu najlepiej zastosować czy ok 2-3 cm wystarczy? I ile dać tego na długość rury drenarsiej fi 160 o długości 20 metrów - myślę o dwóch tonach?
    4. Czy studzienka rewizyjna, odpowietrzająca jest konieczna? Studzienka końcowa?
    5. Czy wypiętrzanie gruntu to mit czy fakt? Jeśli fakt to jak temu przeciwdziałać?
    6. Czego najlepiej użyć do połączeń rury ze zbiornikiem (wlotowa i przelewowa)

    Sorry za odkopanie tematu ale dla mnie jak najbardziej aktualny a nie chciałem zakładać nowego

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    paletozbiorniki chyba nie są przystosowane do zakopywania w ziemi

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał igor89 Zobacz post
    paletozbiorniki chyba nie są przystosowane do zakopywania w ziemi
    To prawda, podobno zbiornik może się "złożyć" pod naporem gruntu. Dlatego ja planuję zaszalować i po napełnieniu wodą ze studni zaleć betonem do wysokości trochę wyższej niż sam zbiornik aby potem dać poziomo dechy lub cokolwiek żeby od góry też się nie zapadł.
    Zaznaczę że to na razie luźna koncepcja nie poparta żadnym rzeczywistym przykładem. Oczywiście przelew i rura z drenażem również itp w tej myśli koncepcyjnej też się zawiera
    A co z tego wyjdzie to życie pokaże.

    Co do pomysłu z foliowym zbiornikiem to jeżeli chodzi o zbiornik otwarty to przy małych dzieciach odradzałbym po wysłuchaniu mrożących krew w żyłach historii o wypadkach z takimi zbiornikami/oczkami wodnymi.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  10. #130

    Domyślnie

    odświeżam kotleta
    większość osób piszę o oszczędnościach związanych ze zbierania wody deszczowej i potem ją do podlewania ogrodu.
    Ja chcę zrobić zbiornik raczej z powodu by woda z rynien nie stała pod domem a do tego jedna rynna od daszka wyciągniętego przed wejściem do domu i nie mam innego pomysłu by odprowadzić z niej wode innego niż przez zbieracz .W przyszłości do tego zbiornika chcę podłączyć rurę z drenażu działki wiec mysle że pomysł trafiony.
    Czy ktoś coś na temat zbiorników? skrzyniopalety i ich łączenie jest trwale? a może kręgi betonowe?

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnuc518 Zobacz post
    Ja chcę zrobić zbiornik raczej z powodu by woda z rynien nie stała pod domem a do tego jedna rynna od daszka wyciągniętego przed wejściem do domu i nie mam innego pomysłu by odprowadzić z niej wode innego niż przez zbieracz .
    Od tego są studnie chłonne - odprowadzasz wodę dalej od domu i wkopujesz ze dwa-trzy kręgi, bez dna, żeby mogła wsiąkać. Możesz do tego dołożyć rury rozsączające wyżej, jak grunt mało chłonny albo wody gruntowe wysoko (wtedy czasami trzeba robić nasyp i pompą rozsączać)

  12. #132

    Domyślnie

    Panowie jak to wyliczyć ile potrzebujemy drenażu.???
    Dach 175 m2 .Cztery rynny na narożnikach plus jedna z daszka przed wejściem.
    Czy złączyć to razem jedną w jednąw?
    i ile potem metrów drenażu? teren to piaski z przewarstwieniami gliny piaszczystej do 2.5 m2 głębokości.
    ktoś coś?
    ..

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony