dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 132
  1. #41

    Domyślnie

    No dobra widze ze zboczyliscie z wątku. My raczej będziemy się decydowac na zbieranie desczówki z dwóch powodów a w zasadzie z jednego - pod nami jest niezmierzona ilość gliny (podobno ok 70m) co oznacza primo bardzo drogą studnię secundo stojące kałuże podczas deszczu. Dlatego mamy zamiar wybudować/wkopać zbiornik i zbierać wodę z dachu (ok 300m2). Po przemyśleniach powinien być to zbiornik ok. 10m3 i tu mamy problem - finansowy.
    Wielu z Was pisze że udało sie porobic zbiorniki na deszszówkę za 1000 - 1500 zł podczas gdy podobno najtańsze kręgi betonowe do pojemności 10m3 kosztują ponad 3000 zł nie mówiąc o robociźnie, koparce, betonie itd.
    Znalazłem producenta zbiorników który oferuje zbiornik 10m3 za 2500 ale ten też trzeba przetransportować wkopać i wylac nad nim płytę zbrojoną i znów wychodzi powyżej 3500. Zdaję sobię sprawę, że teraz jest drożej no ale musi być jakaś metoda, żeby zrobić to w miarę tanio i dobrze.
    Może ktoś ma prostą i tanią metodę na wybudowanie zbiornika. Praktycy - pomóżcie!!!

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidex
    Znalazłem producenta zbiorników który oferuje zbiornik 10m3 za 2500
    Dasz namiar na PW?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidex
    Może ktoś ma prostą i tanią metodę na wybudowanie zbiornika. Praktycy - pomóżcie!!!
    Kupę lat temu wykopałem wąskim (`12 cm )szpadlem rowek 3x 3 m, głębokości 1m (trzeba długi trzonek i trochę chęci) Zalałem, nawet parę drutów wrzuciłem. Wybrałem ziemię ze środka. Długim szpadlem (tym samym ) wykopałem po obwodzie rowek, metr głęboko, zalałem..wybrałem ziemię, wykopałem, zalałem. Rachunek prosty 3 x 3 x 3, czyli 27 m3. No trochę mniej, bo o grubość sciany następne mniejsze. Później strop na dwóch tregierkach (Samochód na tym parkuję.) Koszt- cement, piach (z wykopu-nie najlepszy, ale wystarczający do tego), trochę żelaza. No i oczywiście tydzień pracy.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał lidex
    Znalazłem producenta zbiorników który oferuje zbiornik 10m3 za 2500
    Dasz namiar na PW?
    Wprowadziłem wszystkich w błąd - wczesniej interesowałem sie zbiornikiem 5m3 a teraz przestawiło sie mi na 10m3, oferta którą miałem była na zbiornik 4,7m3 i miało to kosztowac 2400 plus vat

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Później strop na dwóch tregierkach (Samochód na tym parkuję.)
    Cóżże są te tregierki? można takie coś zrobic na podjeździe?

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dwuteownik.
    Ileż stropów w tym pięknym kraju zalewano kiedyś na szynach kolejowych . I do dziś domy stoją..

  7. #47

    Domyślnie

    To jeszcze kilka szegółowych pytań, czy smarowałes czymś ścianki od wewnątrz - dysperbit itd? Czy mozna ot tak po prostu zrobić betonowy zbiornik i lać w niego wodę? co z zimą i innymi niespodziankami?
    Jakiej grubości masz ściany i strop i z jakiej klasy betonu - zbrojone? No i na koniec - te szyny sa pod stropem, czy są jego częscią?
    Może i faktycznie wylanie takiego zbiornika wyjdzie najtaniej?
    Pozdrawiam!

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Niczym nie smarowałem. Do czego ta woda by się nadawała?
    Jeśli to w glinie, to nie za wiele ucieknie. Na styku "pięter" na skos mocną zaprawą zarzucone.No i dół wylany, oczywiście. Można by otynkować wewnątrz z dodatkiem szkła wodnego- chyba to najtaniej. Jakiej klasy beton ? Trza by Geno zapytać. Mocny. Dla ułatwienia- trzy taczki z worka, a worki drzewiej miały 50 kg. Zbrojenie- jest parę drutów pozostałych po stropach z budowy. Tregry są w stropie- między nimi druty- tak kiedyś się robiło. Do tregier podwiązane legarki, na nich dechy, zalane, oczywiście właz zostawiony. Wjeżdżał na to Star z 4 tonami węgla. Stoi 20 lat. Jak czytam koszty gotowych zbiorników, jakie podajecie, to ręce opadają. Do tego koparka, dźwig i rozryta działka.
    A zimą? Toż to 3 m głebokie, temp. gruntu stała. To nigdy nie zamarznie- prawa fizyki niezmienne są

  9. #49

    Domyślnie studnia

    ja róznież przyłączę się do tego wątku

    budowa rusza pełną parą, tez chciałbym wykonac taką studnię na wodę, ale...

    czy musze mieć jakieś specjalne pozwolenia z gminy, czy po prostu wynajmuję firmę...
    czy woda jaką znajdą nadaje się tylko do celów gospodarczych typu podlewanie ogrodu, czy też może posłużyć jako wodo dla gospodarstwa domowego - kąpiele, herbatka...
    czy znacie w okolicach gdańska jakieś firmy świadczące usługi...

    może głupie pytania, ale kto pyta...

    pozdrawiam

    sławomir kussowski

  10. #50

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    czesc kamilko pochwal sie wkoncu co zrobilas bo mnie nadal ten temat interesuje czy dobze kombinuje z beczkami czy jakims innym zbiornikiem pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  12. #52

    Domyślnie

    Mam zbiornik 600l plastykowy w koszu z ocynku.
    Kosztował ok.100,00zł.
    Zbiorniki 1000l są po ok.150,00zł.
    Zakopałbym,ale obawiam się że parcie gruntu przy braku wodu może je zgnieść.
    Kosz zabezpiecza od zewnątrz.Jak zabezpieczyć aby grunt nie zniszczył zbiornika?
    Deski? zgniją.Pręty,rury? też zgniją i się zegną.
    Chyba jednak w ziemi beton najlepszy.Może ktoś ma inny pomysł?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Zakopałbym,ale obawiam się że parcie gruntu przy braku wodu może je zgnieść.
    Parcie jak parcie ale zbiornik ma zwsze dwa stany: Pelen, pusty.
    Jak pelen - nic wiecej nie nazierasz. Jak pusty - wyplynie przy okazji deszczow. Byly na muratorze takie zdjecia wyplywajacych szamb.

    Co do zgody urzedu na zbiorniki wodne itp - chrzanie to.
    Pojutrze bedzie potrzebna zgoda na oddychanie a bez tlenu nikt sie nie obejdzie.
    Przestajemy oddychac czy olewamy przepisy ?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miru
    No to wyobraź sobie że pada deszcz i jak to zwykle bywa pada krótko, ale że tak powiem treściwie. Deszczówka spływa rynną fi 100. Policz sobie jakimi rurkami trzeba połączyć twoje beczki żeby z pierwszej się nie wylewało tylko "nadążało" przelewać się do następnych. Dlatego pisałem o napełnianiu, bo żeby to sprawnie szło trzeba by było przekładać odpływ rynny z beczki do beczki. Następna sprawa to metoda połączenia beczek, górą czy dołem. Jeżeli dołem to życzę powodzenia w doszczelnianiu połączeń, jeżeli górą to albo trzeba zasysać pompką z każdej beczki osobno, albo zastosować metodę naczyń połączonych. W tym ostatnim przypadku za każdym razem trzeba by odpowietrzać rurki łączące poszczególne beczki.
    Policz teraz koszty tylko materiału na taką instalację: beczki, rurki, złączki, pompka. No i deski na pergole
    A co do wielkości wybranej ziemi związanej z zakopaniem beczek, to delikatnie mówiąc chyba troszeczkę się mylisz. Czy zakopiesz 10 beczek 100l, czy też jeden zbiornik 1000l to jak by nie liczył wychodzi mi taka sama objętość. A więc i wykopanej ziemi powinno być tyle samo. Powiem więcej, napewno mniej miejsca zajmie jeden duży zbiornik niż kilka małych. No chyba że masz niebywały talent i wykopiesz dołki idealnie pasujące do kształtu beczek to wtedy powinno być tyle samo ziemi.
    No i na koniec może troszkę złośliwie powiem że można również zakopać 1000 butelek po np: coli czy innej fancie i też połączyć. Otrzymamy wspaniały zbiornik o niezłej objętości. Ale chyba nie o to chodzi. Nasze instalacje powinny być nie tylko tanie, ale i jak najprostsze, niezawodne, i "rozsądne".
    Dlatego uważam, że chcąc naprawdę zaoszczędzić na kosztach związanych z podlewaniem działki najlepiej jest pomyśleć o wierceniu studni. A zbiornik na deszczówkę niech budują bogaci.
    ---
    jeśli masz na działce doprowadzoną wodę z wodociągu, nie wiem czy wolno kopać studnię.
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  15. #55

    Domyślnie

    jeśli masz na działce doprowadzoną wodę z wodociągu, nie wiem czy wolno kopać studnię.
    Niby czemu nie ? Niech ktos znajdzie przepis.
    A jesli najpierw wykopalem studnie to niby mnie nie podlacza zanim jej nie zasypie ?

    Owszem, jest jakis przepis ze jesli jest miejska kanalizacja to musisz sie do niej podlaczycz ale to co innego.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miru
    ............. Czy zakopiesz 10 beczek 100l, czy też jeden zbiornik 1000l to jak by nie liczył wychodzi mi taka sama objętość. A więc i wykopanej ziemi powinno być tyle samo. Powiem więcej, napewno mniej miejsca zajmie jeden duży zbiornik niż kilka małych. No chyba że masz niebywały talent i wykopiesz dołki idealnie pasujące do kształtu beczek to wtedy powinno być tyle samo ziemi.
    No i na koniec może troszkę złośliwie powiem że można również zakopać 1000 butelek po np: coli czy innej fancie i też połączyć. Otrzymamy wspaniały zbiornik o niezłej objętości. Ale chyba nie o to chodzi. Nasze instalacje powinny być nie tylko tanie, ale i jak najprostsze, niezawodne, i "rozsądne".
    Dlatego uważam, że chcąc naprawdę zaoszczędzić na kosztach związanych z podlewaniem działki najlepiej jest pomyśleć o wierceniu studni. A zbiornik na deszczówkę niech budują bogaci.
    Dawno się tak nie uśmiałem jak czytając o tych butelkach
    Co nie zmienia faktu,że jak ktoś nie ma się gdzie pozbyć wody z rynien i np z drenażu to nie jest taki głupi pomysł.Ja sam miałem podpięte rynny pod stary zbiornik od szamba i sobie podlewałem trawnik.W nowym domku też zrobię jakiś zbiornik.

  17. #57

    Domyślnie

    Witajcie. Za jakiś czas mój dom zostanie podłączony do kanalizacji, więc zastanawiam się co się wtedy stanie z szambem pojemności 7 m3, użytkowanym już prawie 7 lat. Planowałem po jakimś oczyszczeniu szamba wpuścić do niego rury prowadzące od rur spustowych z dachu. Czy to ma sens? Szambo jest wykonane z betonu, od środka otynkowane i pokryte czymś izolującym.

  18. #58

    Domyślnie

    Pomysł nie jest zły,bo po pierwsze pozbywamy sie wody deszczowej która nie płynie nam przez podwórko,a woda deszczowa jest swietna do podlewania.Wiec wykorzystując stary zbiornik szamba na ten cel jest jak najbardziej dobry.

  19. #59

    Domyślnie

    Wraz z upadkiem budowy przydomowej oczyszczalni sciekow i zamowieniem szamba aczalem sie zastanawiac nad instalacja do zbierania deszczowki.
    Niby wszystko łatwo prosto i przyjemnie, ale .....
    Podłaczajac rynny do szamba w miejsce dawnego wplywu sciekow - co zrobimy w przypadku przepełnienia zbiornika?
    O ile latem wody bedzie brakowac o tyle woda z deszczow w miesiacach pazdziernik/listopad pozostanie niewykorzystana do nastepnego roku.
    Aby nie przepełnic zbiornika nalezy zostawic mu jakis "wypływ" wody, z drugiej strony co zrobic w przypadku zimy?
    Trudno posadowic szambo tak by gorna jego czesc byla ponizej poziomu przymarzania gruntu.
    Czy nie stanie sie tak, ze w pierwszym roku po prostu mroz rozsadzi szambo?
    Jak strony zapewnic odpływ wody z szamba aby chronic go przed przepełnieniam i to w taki sposob aby odływ ten nie zamarzł zimą?

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatka74

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie deszczowy problem

    co zrobić z przelewającą sie wodą? mozna zastosować tunele rozsączające.Jeden taki tunel ma 300litrów pojemności magazynującej można je łaczyć ze sobą szeregowo.Zeby zbierać wode polecam http://www.muratordom.pl/instalacje/...e,6407_115.htm pozdrawiam

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony