dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentile
    A ja owszem spotkałem. Mechanizm jest prosty, kiedy jestem np. osłabiony, przeziebiony, bez energii, obserwuje wzmożona agresję psów. Częsciej niz zwykle miotają sie, pienią i ujadają agresywnie w moim kierunku. Kiedy wyszedłem po operacji ze szpitala z ręką w gipsie nasiliło sie to szczególnie.
    Normalny, zdrowy pies sam z siebie nie ma powodu byc agresywny.
    Często agresja jest objawem lęku psów. Boją się i reagują szczekaniem, ugryzieniem - reakcja obronna. Psy przyzwyczajone są do typowych zachowań, nienaturalne zachowanie (osoby kulejace, ręka w gipsie itp.) rejestrują natychmiast i po prostu się boją.

    Agresje u psów mozna wzbudzac i mozna opanować. Na przykład na szkoleniach psów obrończych (przynajmniej u trenerów których znam) nie było miejsca dla psów o agresywnej naturze, to cos niepożądanego i trudnego do opanowania. Wszelkie ćwiczenia z pozorantem to zwykły sport i wykonywanie poleceń - naprawde da sie tak.

    To, że psy się zachowują tak jak nie powinny, obszczekują i awanturuja się, jest w większości wypadków efektem bezmyslności i zaniedbań właścicieli. Nie umieja psów wychować. Niestety, najgorzej jest z małymi psami - no bo taki mały to i tak nic nie zrobi

    Owszem, trafiają się psy psychiczne, ale to nie jest cos naturalnego.
    Pomijam oczywiście fakt niektórych ras hodowanych np. do walk czy stróżowania - tak były uczone, tak była prowadzona hodowla to i tak sie zachowują. Nie dlatego żeby sobie upolować jedzonko.

    Gentle, współczuje Ci, bo z Twoich mejli wynika, że trafiasz na samych psiarzy-debili No niestety, jest takich wielu ale nie można generalizować.

    Pozdraawiam
    zielony_listek

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    zielony_listek co do rzekomeo namawiania do zeznania, ze pies był agresywny. Oczywiście miałam na myśli takie zeznanie wyłącznie w sytuacji kiedy pies jest rzeczywiście agresywny. Sądziłam, że to jasne. Fałszywe zeznania to w końcu łamanie prawa, a jak można wymagać od innych szanowania prawa jeśli samemu się je łamie? Aż taka hipokrytka nie jestem
    No i własnie o to mi chodziło. Ja to wiem i Ty to wiesz. Ale chciałam Ci pokazać, jak łatwo błędnie zinterpretować czyjąś wypowiedź. Jak łatwo się zdenerwować, powiedzieć coś podwyższonym tonem itp.

    Boba Budownicza pisała, że pies podbiegł ale nie zaatakował, czyli to nie jakieś bestie tylko wędrowniczki (chyba że Boba nie o wszystkim nam napisała). Facet się nie awanturował, tylko ględził, że trzeba sie z psami zaprzyjaźnić. I powyższe fakty wzięłam za dobra monetę. Czyli, że to nie jest furiat i zupełny cham i warto jednak próbować rozmawiać. Może to wystarczy. A jak nie wystarczy to dopiero sięgac po mocniejsze środki.

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Normalny, zdrowy pies sam z siebie nie ma powodu byc agresywny.
    Tylko jaki to jest odsetek psów? Przejdź się na pierwsze lepsze osiedle domków jednorodzinnych i poobserwuj psy rzucające sie na siatkę na wszystko cokolwiek przechodzi.


    Cytat Napisał zielony_listek
    Agresje u psów mozna wzbudzac i mozna opanować. Na przykład na szkoleniach psów...
    I znów pytanie z kategorii retorycznych. Jaki odsetek psów trafia na szkolenia?


    Cytat Napisał zielony_listek
    To, że psy się zachowują tak jak nie powinny, obszczekują i awanturuja się, jest w większości wypadków efektem bezmyslności i zaniedbań właścicieli. Nie umieja psów wychować.
    Otóż to...

    Cytat Napisał zielony_listek
    Pomijam oczywiście fakt niektórych ras hodowanych np. do walk czy stróżowania - tak były uczone, tak była prowadzona hodowla to i tak sie zachowują.
    Niestety to też jest bezmyślność czasem połączona z okrucieństwem właścicieli.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #24
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    ...

  5. #25

    Domyślnie

    [quote="JoShi"]
    Cytat Napisał zielony_listek
    Normalny, zdrowy pies sam z siebie nie ma powodu byc agresywny.
    Tylko jaki to jest odsetek psów? Przejdź się na pierwsze lepsze osiedle domków jednorodzinnych i poobserwuj psy rzucające sie na siatkę na wszystko cokolwiek przechodzi.
    [quote]

    Obawiam się, JoShi, że sie nie rozumiemy, co do kwestii agresji
    Obszczekiwanie przez siatkę jest typowe dla psów stróżujących. Po to te psy ludzie trzymają - psy szczekaja i pokazują - to mój teren, nie wchodź. Normalne zachowanie takich psów stróżujących jest nastepujace:
    1. Jesli gospodarz wpuszcza na swoj teren obca osobe pies jest grzeczny (gospodarz wpuszcza obcego znaczy jest OK).
    2. Taki pies poza własnym terenem (chocby tuż za furtką) tez jest grzeczny, bo to juz nie jest teren którego pilnuje.

    I ja tego nie traktuje jako niezdrowa agresje, tylko zachowanie typowe dla psów. Co innego jak taki pies zaatakuje w sytuacji z punktu 1 lub 2 powyżej - to juz jest patologia.

    Dla mnie agresja to to co gentle opisuje - idzie sobie człowiek spokojnie po parku i jakis pies go obszczekuje. Po co? To jest dla mnie agresja i pataologia. Pies nie ma powodu obszczekiwac przechodniów. Nie wolno dopuszczac do takich własnie sytuacji. Nawet jesli taki pies jest na smyczy czy w kagańcu to właściciel powinien karcic za takie zachowania - wtedy pies się tego oduczy.

    Owszem, często psy szczekają na osoby kulejące lub oslabione (dla psa jest to rozumiane jako cos nietypowego), ale to są raczej reakcje lekowe. Niestety, najwięcej psów agresywnych w tym złym rozumieniu, to psy lękliwe. Szczekanie i próba ugryzienia to u nich reakcja lekowa na cos nietypowego, czego sie boją, nie wiedza jak zareagować.

    Inna grupa psów agresywnych w tym złym znaczeniu to psy tak wychowane przez właścicieli, np. poprzez szczucie, ale to juz zupełnie inna historia.

    Potwierdzam kolejny raz - właściciel jest odpowiedzialny za psa i nie powinien dopuszczac do sytuacji, że ktoś sie psa boi. Powinien przestrzegać przepisów, nie puszczac psa samopas, na spacerach smycz albo kaganiec (czasem i jedno i drugie) - zaleznie od sytuacji, charakteru psa i przepisów.


    No i trezba oddzielic sytuację idealna (czyli jak powinny zachowywac sie psy i właściciel) od realiów (niestety sytuacje rózne sie zdarzają, wielu właścieieli to zwykli kretyni).
    Ale choc znajomość zachowań psów nie jest obowiązkowa , to w pewnych sytuacjach może sie przydać (czasem lepiej mieć całą rękę niż tylko rację).
    Choćby w sytuacji gdy obcy pies przebiega z daleka i się go boisz (a nie masz jak sie schowac czy zawołać właściciela żeby go odwołał). Może taki pies pobiegie dalej może podbiegnie bliżej i ugryzie. Wiele osób w tej sytuacji zaczyna czyms machać - torbą czy laską. No i wtedy to pies juz na pewno do niech podbiegnie choc by z czystej ciekawości. Dwa razy byłam swiadkiem takich sytuacji i na 95% jestem pewna, że gdyby nie to machanie (właśnie raz kobieta torba raz facet laską) to ten pies pobiegłby dalej po prostu. Zreszta po tym machaniu pies wcale nie zaatakował, tylko podszedl i się gapił co to tak macha i po co. A wystarczyło po prostu olac psa, nic nie robić tylko iśc wolno dalej albo stanąć i poczekac aż pobiegnie dalej.
    Ja nie namawiam ludzi do zgłębiania psychiki psów, ale czasem to oszczędza nam nerwy - dlatego sie o tym rozpisałam, przepraszam

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Obawiam się, JoShi, że sie nie rozumiemy, co do kwestii agresji
    Obszczekiwanie przez siatkę jest typowe dla psów stróżujących. Po to te psy ludzie trzymają - psy szczekaja i pokazują - to mój teren, nie wchodź. Normalne zachowanie takich psów stróżujących jest nastepujace:
    1. Jesli gospodarz wpuszcza na swoj teren obca osobe pies jest grzeczny (gospodarz wpuszcza obcego znaczy jest OK).
    2. Taki pies poza własnym terenem (chocby tuż za furtką) tez jest grzeczny, bo to juz nie jest teren którego pilnuje.
    Ja wolę nie sprawdzać, czy pies, który za siatka toczy pianę rzucając sie na płot wzdłuż którego przechodzę, spotulnieje jak tylko wydostanie się poza swój teren.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Podbiję trochę, może ktoś mi podpowie

    Mieszkamy od roku w naszym domku, sąsiedzi do okoła mają psy i byłoby wszystko ok, gdyby jeden z sąsiadów nie miał w nosie to co robią jego podopieczni. Dwa psy bez przerwy latają luzem (labrador i doberman) wszędzie gdzie się da, łącznie z naszą działką (sikają, itp.) ostatni wytargały kurę z gospodarstwa niedaleko i przed naszym domem ją zagryzły i rozszarpały.

    Mam małe (7 lat) dziecko które boję się zostawić chociaż na sekundę samo na dworze, bo jeżeli psy zagryzły zwierzę to co im może strzelić jak zobaczą biegnące dziecko???

    Mogłabym zrobić donos na policję, ale ja tu mam zamiar mieszkać do końca życia, a wiadomo że sąsiedzi zaraz się obrażą.

    Co mam robić??

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Mogłabym zrobić donos na policję, ale ja tu mam zamiar mieszkać do końca życia, a wiadomo że sąsiedzi zaraz się obrażą.

    Co mam robić??
    Twoj sasiad powienien byc Ci wdzieczny jesli zrobisz donos na policje teraz .
    Jesli dojdzie do pogryzienia bedzie mial wieksze problemy .

    Mam 2 dobermany i najbardziej na swiecie pilnuje tego , zeby furtka byla zamknieta , zeby psy mialy zajecie i nie myslaly o bieganiu za zmyslami .

  9. #29

    Domyślnie

    Większość komentarzy dotyczy tego czy psy biegające wolno po działkach, ulicach są agresywne (zachowują się jak agresywne)czy nie, czy są małe czy duże. A co to ma do rzeczy? Jak sobie ktoś nie życzy żeby po jego działce biegał ratlerek to ma do tego go prawo.I tylko jego wolą jest zareagować w odpowiedni sposób w zależności jak ocenia zagrożenie (ratlerek np. przegonić, doberman np. zastrzelić).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Podbiję trochę, może ktoś mi podpowie

    Mieszkamy od roku w naszym domku, sąsiedzi do okoła mają psy i byłoby wszystko ok, gdyby jeden z sąsiadów nie miał w nosie to co robią jego podopieczni. Dwa psy bez przerwy latają luzem (labrador i doberman) wszędzie gdzie się da, łącznie z naszą działką (sikają, itp.) ostatni wytargały kurę z gospodarstwa niedaleko i przed naszym domem ją zagryzły i rozszarpały.

    Mam małe (7 lat) dziecko które boję się zostawić chociaż na sekundę samo na dworze, bo jeżeli psy zagryzły zwierzę to co im może strzelić jak zobaczą biegnące dziecko???

    Mogłabym zrobić donos na policję, ale ja tu mam zamiar mieszkać do końca życia, a wiadomo że sąsiedzi zaraz się obrażą.

    Co mam robić??
    wolisz obrażonych sąsiadów czy pogryzione/martwe dziecko ???

    co za pytanie w ogóle, jeśli obawiasz się o życie/zdrowie dziecka to nie wiem nad czym się zastanawiasz i czemu bierzesz w ogóle pod uwagę to, że sąsiedzi mogą się obrazić...sory, że tak ostro, ale na prawdę dziwi mnie to i wkurza, a potem są sytuacje, że właśnie dzieci pogryzione...bo może matka bała się wcześniej interweniować?bo może sąsiad się obrazi? bo co ludzie powiedzą? że donosiciele?




    psy mają obowiązek spacerować w kagańcu i na smyczy - obowiązkiem właściciela jest dopilnowanie tego, jeśli tego nie robi to jest to powód, żeby zgłosić to do odpowiednich organów.
    brak reakcji jest przyzwoleniem na to co może stać się potem...wina będzie wtedy już po obu stronach.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    ale mi się oberwało......

    i dobrze mi tak, może potrzebowałam żeby ktoś mną wstrząsnął, dzięki

    Jutro rozmowa z sąsiadem, za tydzień dzelnicowy


    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    ale mi się oberwało......

    i dobrze mi tak, może potrzebowałam żeby ktoś mną wstrząsnął, dzięki

    Jutro rozmowa z sąsiadem, za tydzień dzelnicowy


    Pozdrawiam
    kotek ja cię przepraszam, nie bierz tego tak bardzo do siebie, napisałam ostro fakt, może trochę za ostro bo kiedyś taki pseudo - łagodny piesek, nie prowokowany - mnie pogryzł na MOIM terenie.
    nie życzę tego nikomu i po prostu jestem przeczulona na tym punkcie.
    mam jednak nadzieję, że faktycznie podejmiesz odpowiednie kroki.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Co mam robić??
    najpierw płot
    a potem wszystko inne, na co masz ochotę

    nie będziesz się denerwować dzieckiem w każdym razie...


    A co do psów biegających na wsi ostatnio bardzo się zdziwiłam, że mój kuzyn został "skłoniony" przez sąsaidów do zbudowania ogrodzenia wokół domu w celu zamknięcia psów. Na wsi to jeszcze niedawno nie było takie oczywiste. Ale jak widać można

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    EZS - bardzo dobrze że mnie pojechałaś i się nie gniewam, a wręcz przeciwnie jestem Ci wdzięczna

    Co do ogrodzenia jeszcze nie możemy go zrobić bo:
    - śnieg po kolana
    - kasy brak

    Ale myślę że do maja nazbieramy


    Pozdrawiam

    PS. Wydaje mi się że nie mam obowiązku ogradzać swojej działki, a sąsiad posiadający groźne psy ma obowiązek je zabezpieczyć.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    PS. Wydaje mi się że nie mam obowiązku ogradzać swojej działki, a sąsiad posiadający groźne psy ma obowiązek je zabezpieczyć.
    Oczywiście, że masz rację
    Ale... Jak się ogrodzisz, to problem będzie mniej palący, będziesz mogła pomyśleć, co dalej, a może przestanie ci przeszkadzać?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Oczywiście, że masz rację
    Ale... Jak się ogrodzisz, to problem będzie mniej palący, będziesz mogła pomyśleć, co dalej, a może przestanie ci przeszkadzać?
    Taaak, tylko nadal się będzie bała, że dziecko zostanie pogryzione na ulicy na przykład.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał EZS
    Oczywiście, że masz rację
    Ale... Jak się ogrodzisz, to problem będzie mniej palący, będziesz mogła pomyśleć, co dalej, a może przestanie ci przeszkadzać?
    Taaak, tylko nadal się będzie bała, że dziecko zostanie pogryzione na ulicy na przykład.
    przecież piszę, że ma rację

    a skąd inąd znam zycie i wiem, że łatwiej ogrodzić swoje, niż zreformować sąsiada.
    Również mniej nerwów kosztuje

  18. #38

    Domyślnie

    Wałęsające się bez opieki psy należy odstrzeliwać. Kropka. Właściciel psa ma go trzymać na swoim terenie albo wyprowadzać na smyczy. Rady w stylu: "postaw se płot" są niepoważne. Abstrahując od faktu że ktoś może nie chcieć płotu i ma do tego prawo, to co zrobić kiedy trzeba wyjść przed furtkę? Chodzić z kijem? Odpalać petardy aby psy się pochowały? A jak dziecko wyjdzie? I tak można wymieniać długo.
    Nie może jeden właściciel czworonoga terroryzowac okolicy i zmuszać wszystkich do stawiania zasieków albo upewniania się że psy akurat śpią i można wyjść na drogę...
    Kolejność działań: policja, jak nie zadziała to osobista rozmowa z właścicielem z położeniem nacisku na fakt że pies biegnący luzem zostanie odstrzelony, jak to też nie zadziała to do okolicznego koła łowieckiego. Oni znają procedury. Jak nie chodzi o burka, który się wyleguje gdzieś pod płotem tylko psy biegające i sprawiające wrażenie potencjalnie groźnych powinni zareagować. Nie wolno czekać na prawidziwe nieszczęście. A zapewnienia właściciela że niegroźne i szczepione są bezwartościowe. Każdy tak powie, przecież nie przyzna się że faktycznie robi źle. Zresztą on naprawdę może tak myśleć...przecież dla NIEGO nie są groźne.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Procedury mówią, że można odstrzelić wałęsającego się psa w lesie. Saksofon ty jakiś radykał jesteś!! Te psy nie są winne, że ich właściciel nie potrafi uszanować tego, że inni się mogą bać jego ulubieńców. I jeżeli wyciągać konsekwencje to wobec sąsiada a nie jego psów!
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek
    I jeżeli wyciągać konsekwencje to wobec sąsiada a nie jego psów!
    Znaczy sąsiada zastrzelić w pierwszej kolejności.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony