dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    jola_krzysiek
    Procedury pozwalają Policji strzelać do ludzi w pewnych określonych przypadkach gdy stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia innych a Ty twierdzisz że nie wolno odstrzelić psa
    Oczywiście powtarzam, nie mówimy o typowym wiejskim kundlu, który leży gdzieś przy drodze i najwyżej traktor obszczeka. Mówimy o byczkach trzymanych na posesji, które ktoś wypuszcza aby sobie pobrykały luzem i zgubiły nadmiar energii, terroryzując okolicę. Normalny myśliwy rozwiąże taki problem i spokojnie się wybroni. Specjalna procedura dotyczy psów w lesie, 200 metrów od zabudowań i coś tam jeszcze nie stwarzających zagrożenia lecz pozostawionych bez nadzoru, ale nie o takich mówimy.
    Oczywiście że to nie psy są winne tylko źli lub głupi ludzie ale niestety to psy będą ponosić konsekwencje. Często gęsto właściciel jest mocno zaimpregnowany na jakiekolwiek argumenty i ma cały świat w nosie a dać się podporządkować puszczanym luzem psom nie wolno.
    Rozwiązanie zaproponowane przez retrofooda
    Znaczy sąsiada zastrzelić w pierwszej kolejności.
    bardzo mi odpowiada ma się rozumieć ale z tego wybronić się już nie będzie tak łatwo.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał saksofon
    Specjalna procedura dotyczy psów w lesie, 200 metrów od zabudowań i coś tam jeszcze nie stwarzających zagrożenia lecz pozostawionych bez nadzoru, ale nie o takich mówimy.

    .
    jak widać z powyższych posstów czy pies stwarza zagrożenie czy nie zależy jedynie od interpretacji piszącego

    te psy, o których mowa tutaj, na razie NIE stworzyły zagrożenia.
    Autorka napisała o jednym wilczurze, który biegł w jej kierunku. Nie pisała że ją zaatakował, że warczał, tylko biegł.

    Rozumiem, że można bać się psów. Rozumiem, że ktoś jest nerwowy. Ale zabijać nie wolno. Są inne sposoby na rozwiązanie problemu.


    Ze dwa lata temu na forum był wątek o myśliwym, który terroryzował wieś, bo zabijał psy spuszczone ze smyczy ale idące niedaleko właściciela. To daje do myślenia nad mentalnością myśliwych.

  3. #43

    Domyślnie

    ja się tych psów boję!!!
    Macie jakis pomysł?
    A ja się boję pająków!!!
    Macie jakiś pomysł?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ale śmieszne, ciekawe jak byś uspokoił syna 7 letniego który widział psa niosącego zakrwawione zwłoki kury????

    Zastanów się czasami co piszesz

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    te psy, o których mowa tutaj, na razie NIE stworzyły zagrożenia.
    "Na razie" Czyli z działaniem trzeba czekać aż kogoś pogryzie?

    Autorka napisała o jednym wilczurze, który biegł w jej kierunku. Nie pisała że ją zaatakował, że warczał, tylko biegł.
    Czyli spoko. Póki jest jeden i nie warczy to trzeba czekać i się cieszyć że "na razie" jest niegroźny. No chyba że będzie warczące stado dobermanów z pianą na pysku to co innego...

    Rozumiem, że można bać się psów. Rozumiem, że ktoś jest nerwowy. Ale zabijać nie wolno. Są inne sposoby na rozwiązanie problemu.
    Nie o to chodzi czy ktoś jest nerwowy i się boi, tylko czy psy mają biegać luzem poza ogrodzoną działką ich właściciela po terenie publicznym czy nie mają. To czy ktoś się boi, lubi czy nie lubi jest bez znaczenia.
    Oczywiście, że są inne sposoby i należy od nich zacząć. Policja, straż miejska/gminna, rozmowa, groźba itd.
    Jestem miłośnikiem psów, sam miałem psy i pewnie jeszcze będę miał. Nie strzeliłbym do psa i naprawdę uważam to za ostateczność. Tylko trzeba znać proporcje, jeżeli właściciel jest nieodpowiedzialny i nic do niego nie trafia to nie wolno ryzykować życia i zdrowia okolicznych dzieciaków, bo komuś szkoda psa.

    Ze dwa lata temu na forum był wątek o myśliwym, który terroryzował wieś, bo zabijał psy spuszczone ze smyczy ale idące niedaleko właściciela. To daje do myślenia nad mentalnością myśliwych.
    No i taki myśliwy staje przed sądem, traci pozwolenie na broń, dostaje zawiasy i płaci właścicielom odszkodowanie (tak przynajmniej sobie wyobrażam, że powinno być). A jaki to ma związek?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał saksofon

    Ze dwa lata temu na forum był wątek o myśliwym, który terroryzował wieś, bo zabijał psy spuszczone ze smyczy ale idące niedaleko właściciela. To daje do myślenia nad mentalnością myśliwych.
    No i taki myśliwy staje przed sądem, traci pozwolenie na broń, dostaje zawiasy i płaci właścicielom odszkodowanie (tak przynajmniej sobie wyobrażam, że powinno być). A jaki to ma związek?
    Luźny
    tak mi się przypomniało
    nie pamiętam, żeby tamten coś stracił czy płacił
    lepiej nie wywoływać demonów (myśliwych)

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Znaczy sąsiada zastrzelić w pierwszej kolejności.
    Nabojem z solą z dwururki!

    Od myśliwego lepszy w tej branży jest rakarz.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  8. #48

    Domyślnie

    Zastanów się czasami co piszesz
    Moje wpisy zawsze wynikają z głębokich przemyśleń. Już Ci się dostało, więc nie będę się powtarzał. Łatwo zauważyć, że pająk, to jedynie pretekst. Możesz go zastąpić pijanym sąsiadem za kierownicą autka na przykład. I co teraz zrobisz ze swoim strachem?

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Wiater, chyba nie czytałeś mojego postu, ja się nie boję tych psów, tylko uważam że stanowią zagrożenie dla mnie i mojego (przedewszystkim) dziecka, pozatym nie jest przyjemnością jak twoją działkę traktują jak kuwetę, a dostało mi się za brak reakcji


    Pozdrawiam

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    Zastanów się czasami co piszesz
    Moje wpisy zawsze wynikają z głębokich przemyśleń. Już Ci się dostało, więc nie będę się powtarzał. Łatwo zauważyć, że pająk, to jedynie pretekst. Możesz go zastąpić pijanym sąsiadem za kierownicą autka na przykład. I co teraz zrobisz ze swoim strachem?
    wbrew pozorom tu jest sedno sprawy
    nie w psach, nie w sąsiedzie

    a winne są niestety media..( i rodzice)
    gdyby KAŻDY wypadek samochodowy był tak omawiany, jak każde pogryzienie, to by nikt za kółkiem nie usiadł....

    PS - ja też czasem boję się dużych psów. A kiedyś się nie bałam. Biegłam do każdego psa, żeby go przytulić. Nawet do takiego w budzie, co to wszystkich gryzł i do bulteriera sąsiada, którego ona sam się bał i nie wiem, po co trzymał. Dziw, że żyję. Ale z czasem zostałam wychowana. Mama mi wytłumaczyła... I już się boję... Wody też się nie bałam ale się boję...

    Ale nie bijcie, trzeba szanować prawo własności a nawet ludzki strach. Więc psy, które strach mogą wzbudzać, nie powinny biegać luzem. I tyle..

    Co do kup to płot lepszy. Jak nie te, to będą inne.
    Jak będzie płot, to zostaną koty

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    a skąd inąd znam zycie i wiem, że łatwiej ogrodzić swoje, niż zreformować sąsiada.
    Również mniej nerwów kosztuje
    Od reformowania sąsiada są odpowiednie służby, które mają dość skuteczne argumenty. Trzeba je tylko poinformować.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    W myśl kodeksu karnego pies, który szczeka w nocy, popełnia wykroczenie, za które odpowiedzialność ponosi jego opiekun. Z tego samego paragrafu, z którego ukarać można zakłócającego spokój sąsiada. Właściciel psa możne także otrzymać grzywnę. Jakiej wysokości? Nawet 5 tys. zł. Podobnie jest w przypadku, gdy właściciel nie zapewnia nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęta lub szczuje nim sąsiadów. W pierwszym wypadku grzywna może sięgnąć 250 zł, w drugim - nawet 1000 zł. Dodatkowo zasady dotyczące trzymania zwierząt określają przepisy lokalne.
    http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,...e_w_bloku.html
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #53

    Domyślnie

    Ja na groźne psy sąsiada jestem wyposażony w gaz policyjny. Najlepsza broń jaką kiedykolwiek posiadałem

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Starczy kamień - wszytskie psy na całym świecie boją się instynktownie człowieka który podnosi kamień z ziemi i robi zamach (można nawet symulowac).
    Poza tym pies jest słabszy fizycznie od dorosłego człowieka (póki nie ugryzie)

  15. #55

    Domyślnie

    Proponuję gaz na zwierzęta

  16. #56

    Domyślnie

    też jestem tego zdania, gaz jest najlepszy

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_d Zobacz post
    też jestem tego zdania, gaz jest najlepszy
    Taaaaaaa... tylko nie na psy a na sąsiada chyba raczej.
    Dlaczego zwierzęta maja płacić za ludzką durnotę??
    Ktoś jest za nie odpowiedzialny, kogoś obowiązują przepisy.
    Na policję nie bo sąsiad się obrazi?? Co za bzdura.
    Równie dobrze obrazi się za spryskanie mu psów gazem.
    I co?? Co wyjście z domu to gaz??

  18. #58

    Domyślnie

    Jak mnie pies atakuje to mam wołać sąsida na pomoc czy próbować się bronić? Gdzie tu logika?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w wiekszości przypadków gaz na otwartym terenie bardziej zaszkodzi psikającemu niż psu.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekonoma Zobacz post
    Jak mnie pies atakuje to mam wołać sąsida na pomoc czy próbować się bronić? Gdzie tu logika?
    Logika??
    Proste przecież, z sąsiadem już nie ma co rozmawiać - strata czasu, wiec udać się do instytucji odpowiedzialnych żeby zapobiegać takim "atakom".
    Są przepisy i tu należy szukać obrony.
    Uporczywe stosowanie gazu nic nie da. Facet musi wiedzieć, że łamie prawo.
    Dla mnie stwierdzenie, że sąsiad się obrazi jest nielogiczne.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony