dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 129
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 2580
  1. #2561

    Domyślnie

    Cytat Napisał doskonały Zobacz post
    Mój łupkowy
    Załącznik 404290
    ładnie i ciekawie to wyszło, ja jednak kombinowałem z miejscem na drewno, jeszcze nie jest skończona cała zabudowa g/k dojdzie też kamień. pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20171214_14_13_15_Pro.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	404467

  2. #2562

    Domyślnie

    Cytat Napisał beyatka Zobacz post
    Witam

    Nasz Doskonały jest ogrzewany pompą ciepła już 5 rok. Wszędzie ogrzewanie podłogowe, ani jednego grzejnika.
    Gdybym budowała jeszcze raz zrobiłbym zupełnie tak samo - ogrzewanie bezobsługowe i naprawdę lepiej zaoszczędzić na innych elementach, a ogrzewanie zainstalować sobie najlepsze z możliwych.

    Przy ogrzewaniu podłogowym należy jednak pamiętać, że lepszym przewodnikiem ciepła będą płytki, niż panele czy drewno.
    W pokojach gdzie mamy panele jest chłodniej.
    W dwóch pomieszczeniach już pozbyliśmy się paneli, które również są gorsze w utrzymaniu czystości.
    "Wytwarzają koty" , które nie są milutkimi stworzonkami do przytulania i mrauczenia

    Cześć. My też idziemy w pompę ciepła +100% podłogówki . Czy możesz powiedzieć jaką masz pompe ciepła (gruntową czy powietrzną) oraz jakiej mocy?

    PS. Prosze powiedz jak rachunek ekonomiczny takiego rozwiązania? czy duże rachunki za energię ?

  3. #2563
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar doskonały
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-160
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czekam w takim razie na zdjęcia całości, bo zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam

    Cytat Napisał hoobertus Zobacz post
    ładnie i ciekawie to wyszło, ja jednak kombinowałem z miejscem na drewno, jeszcze nie jest skończona cała zabudowa g/k dojdzie też kamień. pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20171214_14_13_15_Pro.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	404467

  4. #2564

    Domyślnie

    Cytat Napisał beyatka Zobacz post
    Witam

    Nasz Doskonały jest ogrzewany pompą ciepła już 5 rok. Wszędzie ogrzewanie podłogowe, ani jednego grzejnika.
    Gdybym budowała jeszcze raz zrobiłbym zupełnie tak samo - ogrzewanie bezobsługowe i naprawdę lepiej zaoszczędzić na innych elementach, a ogrzewanie zainstalować sobie najlepsze z możliwych.

    Przy ogrzewaniu podłogowym należy jednak pamiętać, że lepszym przewodnikiem ciepła będą płytki, niż panele czy drewno.
    W pokojach gdzie mamy panele jest chłodniej.
    W dwóch pomieszczeniach już pozbyliśmy się paneli, które również są gorsze w utrzymaniu czystości.
    "Wytwarzają koty" , które nie są milutkimi stworzonkami do przytulania i mrauczenia

    Też mam cały dom tylko z ogrzewaniem podłogowym, w salonie mam deskę trójwarstwową, w pokojach panele, w łazienkach kafelki. Temp jest wyrównana i zgodna z założoną, kwestia tylko odpoweidniej regulacji przepływów na rotametrach, co nie jest prostą sprawą. Nic zrywać nie trzeba, panele czy drewno też grzeje, natomiast, większa jest bezwładność.
    Zawsze byłem przeciwnikiem paneli ale z racji kosztów w domu dałem dobre panele z dobrym podkładem i jest to super rozwiązanie. Łatwo się czyści, nie są zimne a przez 3 lata dzieciom nawet nie udało się porysować

  5. #2565

    Domyślnie

    Cytat Napisał M_Anna Zobacz post
    Cześć. My też idziemy w pompę ciepła +100% podłogówki . Czy możesz powiedzieć jaką masz pompe ciepła (gruntową czy powietrzną) oraz jakiej mocy?

    PS. Prosze powiedz jak rachunek ekonomiczny takiego rozwiązania? czy duże rachunki za energię ?
    Witam

    Pompę ciepła mamy oczywiście gruntową, dwa odwierty ponad 100 m.
    Do tej pory grzaliśmy non stop na taryfie stałej, Teraz zmieniliśmy na taryfę nocno/weekendową i grzejemy w zasadzie tylko nocą. W razie konieczności można zawsze dogrzać między 13-15, ale jak na razie nie było takiej potrzeby.
    Pragnę dodać, że w domu mamy 22-23 stopnie i chodzimy w krótkich spodenkach. Oczywiście na takie warunki składa się również izolacja oraz parametry cieplne okien.

    Ostatni rachunek za użytkowanie energii elektrycznej wyniósł 700 zł ( w tym indukcja i rekuperacja)
    Także uważam, że przy takich gabarytach domu jest to znakomity wynik za ogrzewanie bezobsługowe.

    Pozdrawiam
    beyatka

  6. #2566

    Domyślnie

    Witajcie,
    kupiliśmy właśnie projekt Doskonały 3 i będziemy działać z adaptacją.
    Powiedzcie proszę jakie fajne zmiany wprowadziliście w swoich domach? Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale chciałabym w pokoju nad garażem z garderobą, upchnąć jeszcze łazienkę, aby powstała master bedroom Pralnie muszę mieć, ale chce ją zamienić z łazienką, tak aby pralnia była mniejsza, a lazienka większa. Dodatkowo chciałabym powiększyć garaż o 0.5m - wysunąć go bardziej do przodu, zlikwidować tylne wejście i zamiast niego powiększyć kotłownie w Lkę oraz dodać jeden bloczek i podwyższyć ścianę kolankową.
    Jakie wy macie pomysły? Chętnie się zainspiruje

  7. #2567

    Cytat Napisał Sarrita Zobacz post
    Witajcie,
    kupiliśmy właśnie projekt Doskonały 3 i będziemy działać z adaptacją.
    Powiedzcie proszę jakie fajne zmiany wprowadziliście w swoich domach? Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale chciałabym w pokoju nad garażem z garderobą, upchnąć jeszcze łazienkę, aby powstała master bedroom Pralnie muszę mieć, ale chce ją zamienić z łazienką, tak aby pralnia była mniejsza, a lazienka większa. Dodatkowo chciałabym powiększyć garaż o 0.5m - wysunąć go bardziej do przodu, zlikwidować tylne wejście i zamiast niego powiększyć kotłownie w Lkę oraz dodać jeden bloczek i podwyższyć ścianę kolankową.
    Jakie wy macie pomysły? Chętnie się zainspiruje

    Witm

    Proponuję przejrzeć forum
    Stron sporo , ale za to ile informacji można znaleźć
    beyatka

  8. #2568

    Domyślnie Doskonały 2

    zaglądam tu do Was na forum z sentymentem, bo my też mieliśmy budować Doskonały 2. Zakupiliśmy nawet projekt. Ale plany się zmieniły i staneło na tym, że budujemy parterówkę. Doskonałego wspominam wciąż z teśkonotą dlatego Was tu podglądam i podziwiam Wasze domy.
    Nie wiem, czy to miejsce na taki post, jeżeli nie to przepraszam. Ale gdyby ktoś był zainteresowany to posiadamy projekt domu Doskonały 2 i chętnie odsprzedamy za pół ceny.
    To życzę Wam powodzenia i podglądam dalej z ukrycia

  9. #2569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felixcaddy Zobacz post
    Wszystkie pozdrowienia, małe zdjęcie zmieniło swój układ.
    Twoja koncepcja jest okropna. Po co budować Doskonałego 3 i usunąć jego wszystkie ozdobniki (okna, lukarna)?

  10. #2570
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesion2

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    04-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    beyatka czy jest możliwość zobaczenia rzutów twojego domu? bo też myslimy o takich własnie zmianach no i odwrócenie bryły też nam chodzi po głowie.

  11. #2571
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesion2

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    04-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    czy może ktoś z Was zna wykonawce inwestora tego cuda ze zdjecia?? proszę dajcie jakiś namiar
    na str DzW to Realizacja nr 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzorowy3.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	408957
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzorowy2.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	408956

  12. #2572

    Domyślnie

    Dobry wieczór
    Czy ktoś z posiadaczy Doskonałychw których podniesiono ściankę kolankową może wstawic zdjęcie domu z zewnątrz i jesli to możliwe z wewnątrz
    Jestem bardzo ciekawa jak ten zabieg wpłynąl na bryłę domu i jego wnętrze
    Będę wdzięczna

  13. #2573

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Okno zostało i ma nawet cieplej Okno jest powtórzone o nieco większych wymiarach w kotłowni (przesunięte względem projektu). U mnie niestety zamiast okna są luksfery, więc jakoś super nie oświetlają, ale zawsze coś, jak na północną ścianę.
    Dom był wydłużony tylko w części garaż - kotłownia - pokój, czyli druga strona z korytarzem, salonem i kuchnią bez zmian.
    Strych jest spory, ale w moim przypadku poprzecinany rurami od WM. Pamiętaj aby wstawić możliwie największy wyłaz, bo co z tego że strych duży jak nic nie da się tam wnieść. Oczywiście strych nie zastąpi pomieszczenia gospodarczego, łażenie tam co chwila w szczególności latem czy zimą do przyjemnych i wygodnych nie należy.

    Odnośnie ścianek kolankowych to teraz budując bym podwyższyłbym je deko, ta wg projektu jest bardzo niska, po to w sumie jest przedścianka, ale nadal jest nisko.
    Schowki w przedściance .. też chciałem, przez to, że mam powiększoną kotłownie wyszła "dłuzsza" pralnia i mam od niej lepszy dostęp do długiej wnęki pomiędzy ściankami. Tak na prawdę to żeby tam wejśc to trzeba się wczołgać. Chciałem robić schowek, ale byłby on bardzo niski i trzeba się kłaść na podłodze żeby się dostać. Wolałem tam wrzucić więcej styro.
    Za to całkiem ładny schowek robi się na antresoli
    W jaki sposób to sie stałoże okno zostało?
    Można zdjęcia nie potrafie sobie tego wyobrazić

  14. #2574

    Domyślnie

    Cytat Napisał lena 91 Zobacz post
    W jaki sposób to sie stałoże okno zostało?
    Można zdjęcia nie potrafie sobie tego wyobrazić
    Jeżeli ściana się wydłużyła to można było zostawić otwór okienny jak w projekcie, lub go wydłużyć tak aby pokryło się z oknem łazienkowym i tak zostało to zaprojektowane.
    od zewn tak to wygląda (zdjęcie podczas robienia elewacji):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140807_140245s.JPG
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	412990

  15. #2575

    Domyślnie

    Czyli jeśli dobrze rozumiem , nie ma okna teraz w łazience ale drugie w kotłowni?

  16. #2576
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gofer200

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Zdunska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przymierzam się do projektu doskonaly 3 i jakiś czas temu w sieci napotkałem na zestawienie materiałów dla tego projektu. Niestety aktualnie nie moge go ponownie namierzyć. Czy ktoś mógłby takie zestawienie podesłać ? Z góry dziekuje.

  17. #2577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesion2 Zobacz post
    czy może ktoś z Was zna wykonawce inwestora tego cuda ze zdjecia?? proszę dajcie jakiś namiar
    na str DzW to Realizacja nr 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzorowy3.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	408957
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzorowy2.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	408956
    Jeżeli coś to znalazłem ten dom. Jak coś to proszę o kontakt na pw.

  18. #2578
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PooGoo

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-471
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Przed ostatecznym podjęciem decyzji co do budowy tego domu proszę Was o informację czy ktoś zrezygnował z przestrzeni nad salonem w celu uniknięcie tego echa. Czy może są jakieś inne sposoby na uniknięcie tego?
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

  19. #2579

    Domyślnie

    Hey.
    Sam własnie startuje z budowa doskonalego 3 we wroclawiu i zastanawiam siè nad tym echem. Są fajne plyty gipsowe z dziurkami, które wygłuszają pokoje odsłuchowe audio i być może je zastosuje w którychś strategicznych miejscach na suficie. Do tego jakieś niepłaskie wykończenie ścian za schodami powinno również pomóc.

  20. #2580

    Domyślnie

    Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyszedł nasz Doskonały 3 to zamieszczam link do zdjęć. Są to głównie zdjęcia z wnętrza. Mieszkamy w tym domu już ponad 2 lata i zdjęcia zrobiłem zaraz po wprowadzeniu ale zamieszczam dopiero teraz. Zrobię może jeszcze jakieś zdjęcia budynku z zewnątrz za dnia i dołożę do albumu który tu udostępniam.
    https://photos.app.goo.gl/LUovBRvzj7yeGHPt9

Strona 129 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony