dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 129
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2580
  1. #1

    Domyślnie "Doskonały" i "Z Charakterem" z pracowni

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

    Poszukuję osób, które budują, budowały bądź rozważają budowę domów "DOSKONAŁY" lub "Z CHARAKTEREM" z Warszawskiej pracowni DOMY Z WIZJĄ ( www.domyzwizja.pl ).
    Będę bardzo wdzięczny za kontakt i wymianę doświadczeń i opinii.

    Pozdrawiam

    Rafał

  2. #2

    Domyślnie DOSKONAŁY I Z CHARAKTEREM

    OD PIERWSZEJ CHWILI ZAKOCHAŁAM SIE W PROJEKCIE DOMÓW DOSKONAŁY I Z CHARAKTEREM. DOMY PRZEPIĘKNE, PRZESTRONE, NOWOCZESNE, JASNE TYLKO BUDOWAĆ. JEDNAK PRZERAŻAJA MNIE KOSZTY BUDOWY, SAME OKNA TO OGROMNY WYDATEK...A PÓŹNIEJ ILE MYCIA....WCIĄŻ SIĘ WACHAM NAD WYBOREM TAKIEGO PROJEKTU.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za odpowiedź ! Ja już zdecydowałem. To na pewno będzie "DOSKONAŁY". Obejrzałem dom w trakcie budowy, "na żywo" i utwierdziłem się w swojej decyzji. Przejrzałem setki jeśli nie tysiące projektów, wszystkie są takie same, wszędzie kolumienki, drewniane balustradki, okna wielkości okrętowego bulaja. Koszmar !!! Ten dom był jak olśnienie. Koszty zapewne nie będą małe, to racja ( choć kilka razy byłem pozytywnie zaskoczony, że nie jest tak źle ) ), ale jak słusznie zauważyli właściciele domu, który widziałem, buduje się tylko raz, dla siebie i po to, żeby dobrze w takim domu się mieszkało. A ja jestem pewien, że w tym będzie tak jak bym chciał.
    Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji.

    Rafał

  4. #4

    Domyślnie

    Rafale może dysponujesz fotkami DOSKONAŁEGO? Proszę napisz mi czy koszty są zgodne z kosztorysem który podaje firma. W którym regionie kraju można obejrzeć DOSKONAŁEGO?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    Niestety, z wrażenia nie zrobiłem żadnego zdjęcia !!! Mogę Cię jednak zapewnić, że nawet niedokończony, robi wrażenie. Pierwszy w Polsce "Doskonały", w tym momencie pewnie już wykończony stoi koło Sieradza. Nie dysponuję już jednak telefonem, najlepiej skontaktować się z pracownią i poprosić o kontakt z właścicielami. Da się to załatwić
    Jeśli chodzi o kosztorys...to pewnie zmienia się z dnia na dzień. Właściciele pracowni stworzyli kosztorys w listopadzie 2006 roku na podstawie cen z Warszawy, a więc najwyższych w kraju, ale późniejszy galop cen zapewne uaktualnił je na inne części Polski. Myślę, że najlepiej będzie jednak porozmawiać z architektami z "Domów z Wizją" i dowiedzieć się jak sprawy się mają. Tak czy inaczej na pewno tanio nie jest i chyba niestety nie ze względu na specyfikę projektu. Ale widzę, że jednak się zastanawiasz a to jest dobry znak..., może będzie w końcu więcej ciekawej architektury w naszym kraju ))

    Pozdrawiam

    Rafał

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał basil102
    Witam

    Niestety, z wrażenia nie zrobiłem żadnego zdjęcia !!! Mogę Cię jednak zapewnić, że nawet niedokończony, robi wrażenie. Pierwszy w Polsce "Doskonały", w tym momencie pewnie już wykończony stoi koło Sieradza. Nie dysponuję już jednak telefonem, najlepiej skontaktować się z pracownią i poprosić o kontakt z właścicielami. Da się to załatwić
    Jeśli chodzi o kosztorys...to pewnie zmienia się z dnia na dzień. Właściciele pracowni stworzyli kosztorys w listopadzie 2006 roku na podstawie cen z Warszawy, a więc najwyższych w kraju, ale późniejszy galop cen zapewne uaktualnił je na inne części Polski. Myślę, że najlepiej będzie jednak porozmawiać z architektami z "Domów z Wizją" i dowiedzieć się jak sprawy się mają. Tak czy inaczej na pewno tanio nie jest i chyba niestety nie ze względu na specyfikę projektu. Ale widzę, że jednak się zastanawiasz a to jest dobry znak..., może będzie w końcu więcej ciekawej architektury w naszym kraju ))

    Pozdrawiam

    Rafał

    Dzwonilem dzisiaj i tez powiedzieli, ze stoi dom w Sieradzu ale nie wiedza na jakim etapie.

    Powinienem otrzymac do nich namiary.

    Tez przychylam sie do tego projektu ale chcialbym zlikwidowac antresole i w jej miejsce wstawic strop i zrobic garderobe w tym miejscu.

    Chcielibysmy tez wersje z podwojnym garazem ale wtedy dom wyglada troche gorzej.

    Moja zona zakochala sie w tym projekcie

  7. #7

    Domyślnie

    O rety ! Ale bez pustki nad salonem to nie ten sam dom. To jest właśnie ten element, który robi niesamowite wrażenie wewnątrz domu, szczególnie kiedy stoi się na piętrze na antresoli i patrzy na salon ! Z tym podówjnym garażem racja. Symetrau dachu trochę psuje jego formę, dlatego my zdecydowaliśmy się na pojedynczy garaż, który zamieniamy na pokój ( może i z tego być garderoba ) a garaż stanie osobno ( dodatkowy atut to brak ogrzewania garażu ). Proszę koniecznie zobaczyć dom na żywo, można wtedy realniej odnieść się do projektu, świetne wizualizacje niestety nie wystarczą.

    Pozdrawiam

    Rafał

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekuje za komentarze. Dzieki nim upewnilismy sie, ze nie nalezy nic zmieniac w projekcie. Chociaz drobnych zmian sie nie uniknie. Na pewno zamienimy dwie lazienki na gorze na jedna.

    Dostalismy namiary do Sieradza i jutro dzwonimy

  9. #9

    Domyślnie Po prostu piękne

    Witam,
    od dawna szukam projektu na dom i to dzięki Wam zakochałam się w tych projektach . One są po prostu boskie. Czy możecie mi powiedzieć ile kosztują te projekty? Głównie chodziłoby mi o projekt "doskonały'. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie Re: Po prostu piękne

    Cytat Napisał monique3
    Witam,
    od dawna szukam projektu na dom i to dzięki Wam zakochałam się w tych projektach . One są po prostu boskie. Czy możecie mi powiedzieć ile kosztują te projekty? Głównie chodziłoby mi o projekt "doskonały'. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.
    Cena projektu, to 2500zł.

  11. #11

    Domyślnie

    ProStaś - zdaję sobie z tego sprawę, każdy drobny element gra w tym projekcie niesamowitą rolę, dlatego postaramy się, by wszystko, w najmniejszym detalu było na swoim miejscu. Liczę na efekt taki jak na wizualizacjach. Obiecuję wkleic zdjęcia, ale to jeszcze trochę, bo budowę rozpoczynam dopiero na wiosnę

    Krzysztof - oczywiście, takie ingerencje ja również planuję, takie czy inne wykorzystanie wnętrza nie psuje struktury całego domu, natomiast jestem pewien, że po zobaczeniu na własne oczy stwierdzisz, że pustka na pokojem jest niemalże trzonem całego projektu, wokół tego elementu została stworzona cała reszta. Życzę miłego podziwiania "Doskonałego"

    Monique3 - zdzwoń do pracowni, ostatnio było to 2400 zł więc chyba nie tak źle jak na tak dopracowany ( według mnie ) projekt.

    Pozdrawiam wszystkich miłośników fajnej architektury.

    Rafał

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, kontaktowałam się z pracownią i na dzień dzisiejszy jest to cena 2440 ( jak dla mnie całkiem rozsądna ). Wcześniej szukałam innych projektów, podobał mi się " rudolf" archipelagu (cena 3500), ale musiałabym go przerobić. Dowiadywałam się jaki byłby to koszt i odpowiedzieli że 7000, to kopara mi opadła.
    Te są piękne bez przeróbek (jedynie te dwie łazienki na górze, jedną przerobiłabym na garderobę lub powiększyłabym pokój albo łazienkę).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał basil102
    ProStaś - zdaję sobie z tego sprawę, każdy drobny element gra w tym projekcie niesamowitą rolę, dlatego postaramy się, by wszystko, w najmniejszym detalu było na swoim miejscu. Liczę na efekt taki jak na wizualizacjach. Obiecuję wkleic zdjęcia, ale to jeszcze trochę, bo budowę rozpoczynam dopiero na wiosnę

    Krzysztof - oczywiście, takie ingerencje ja również planuję, takie czy inne wykorzystanie wnętrza nie psuje struktury całego domu, natomiast jestem pewien, że po zobaczeniu na własne oczy stwierdzisz, że pustka na pokojem jest niemalże trzonem całego projektu, wokół tego elementu została stworzona cała reszta. Życzę miłego podziwiania "Doskonałego"

    Monique3 - zdzwoń do pracowni, ostatnio było to 2400 zł więc chyba nie tak źle jak na tak dopracowany ( według mnie ) projekt.

    Pozdrawiam wszystkich miłośników fajnej architektury.

    Rafał
    My tez chcemy zaczac na wiosne

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał monique3
    Dzięki za odpowiedzi, kontaktowałam się z pracownią i na dzień dzisiejszy jest to cena 2440 ( jak dla mnie całkiem rozsądna ). Wcześniej szukałam innych projektów, podobał mi się " rudolf" archipelagu (cena 3500), ale musiałabym go przerobić. Dowiadywałam się jaki byłby to koszt i odpowiedzieli że 7000, to kopara mi opadła.
    Te są piękne bez przeróbek (jedynie te dwie łazienki na górze, jedną przerobiłabym na garderobę lub powiększyłabym pokój albo łazienkę).
    Jezeli chodzi o lazienke, to po przebiciu scianu na lewo od komina, powstaje jedna lazienka skladajaca sie z dwoch pomieszczen (mozna wstawic jakies lekkie drzwi) np. strefa kapielowa z wanna lub prysznicem (ewentualnie jeszcze pralka) i strefa druga gdzie bedzie WC i umywalki. Wtedy podczas kapieli nie blokuje sie lazienki i jest ok.

    Pozdrawiam fanow "doskonałych domów".

  15. #15

    Domyślnie

    Jak fajnie że rośnie liczba miłosników Domów doskonałych. Ja wciąż się nie mogę zdecydować "doskonały" czy "z charakterem", a do końca roku architekci z pracowni mają wprowadzić jeszcze 4 nowe projekty więc jeszcze wstrzymam się z podjęciem ostatecznej decyzji z wyborem projektu. Pozdrawiam i czekam na fotki z waszych budów. Ja też zaczynam na wiosnę.

  16. #16

    Domyślnie

    witam, no i co, czy ktoś z Was ma może jakieś zdjęcia Doskonałego???
    byłabym bardzo wdzięczna, to na prawdę świetny projekt! a może jest jeszcze ktoś kto zdecydował się na jego budowę?
    mnie ten projekt naprawdę zauroczył, mimo że "nastawiona jestem" na typową parterówkę

  17. #17

    Domyślnie

    Witam, ja też czekam na zdjęcia. Po konsultacjach i przemyśleniach zdecydowałam się na projekt domu "z charakterem". Niestety "doskonały " okazał się dla mnie za duży - mam wąską działkę. Może ktoś ma zdjęcia tego domku.
    Pozdrawiam.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ..ania..

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie "Doskonaly" i "Z Charakterem" z pracowni

    Hej.Ja juz od dawna przygladam sie tym projektom i powiem szczerze ze sa super ale nie do konca praktyczne.bo poza wygladem trzeba o tym pomyslec.wiem to chociazby na przykladzie mojej kolezanki ktora pieknie urzadzila sobie mieszkanie ale teraz troche zaluje bo jest nie praktyczne.bardzo przypadl mi do gustu "z charakterem" ale wpraowadzilabym do niego troszke zmian. Nie chcialabym tego robic ale obawiam sie oryginalu mimo iz jest piekny...

  19. #19

    Domyślnie

    W projekcie domu "Z charakterem" bardzo mi się podoba parter, poddasze juz nie tak bardzo. Zrobiłabym na górze jedną łazienkę i zastanawiam sie też nad zlikwidowaniem pustki nad salonem i zrobieniem małego gabinetu.
    Fakt dom robi niesamoiwite wrażenie.

  20. #20

    Domyślnie

    W projekcie domu "z charakterem" dziwnie ustawiony jest kominek ( wciśnięty w jadalni ) ja wolałabym aby był wyeksponowany w salonie. Poza tym taż nie odpowiadają mi 2 łazienki na górze. Poza tym jest ok.

Strona 1 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony